Fuente
Королівська Правиця | Якщо дуже коротко,то з великою повагою ставлюся до Аласдера Макінтайра...
510 Vistas/Alcance
2026-06-07 17:26
Mensaje №1052
Якщо дуже коротко,то з великою повагою ставлюся до Аласдера Макінтайра. Це класик сучасної філософії. Жаль,що у нас мало його перекладають і мало над міркують над його спадщиною.Я і сам його читав тільки "Після чесноти" і деякі статі. Інші праці у переказі інших авторів і клода.Його еволюція дуже цікава. У молодості марксизм, але пізніше розчарувався у цій ідеології. Згодом, навернувся у католицизм. Він за поглядами послідовником Аристотеля. У його філософії відчутний акцент на "соціальному аспекті". Ним захоплюються як традиціоналісти, так багато лівих.Макінтайр повертає в центр уваги — чесноти. Все,що було із Заходом з самого початку. Речі, які інтуїтивно зрозумілі і затребувані досі: відвага, поміркованість, розсудливість, справедливість. І все чудово перегукується із християнською традицією.Цікавий він і книгою: "Чия справедливість? Чия раціональність?". Адже уявлення про ці поняття змінювалися із часом. І кожна традиції по-своєму їх трактувала.Тому, да, Макінтайр — це глиба.@pravytsa