Fuente
В барі у Портера | Усі ці виправдальні заяви Ігора Циганика можуть ввести всіх в оману, д...
49 Vistas/Alcance
2022-08-30 10:18
Mensaje №504
Усі ці виправдальні заяви Ігора Циганика можуть ввести всіх в оману, для чого взагалі вирішили створювати єдиний пул.Для тих, хто може не бачив чи не чув. Циганик вирішив записати довге відео зі спічем щодо того, що насправді відбувається з трансляціями УПЛ, і чому правда саме за 2+2, Football Hub та іншими.Найцікавіше, що керівництво усіх цих проєктів (а як казали в одному моєму улюбленому фільмі - все одно усе зводиться до однієї людини) вирішило використати інший нарратив. Після того, як стало очевидно, що Сетанту ніхто і не збирається критикувати, Циганик вирішив використати інший: це все погана УПЛ зі своїми інтересами, а Сетанта дуже хороша, "у мене навіть підписка є, щоб дивитися АПЛ".Інакше кажучи, після феєричної атаки "плюсів" на Сетанту (згадайте, як там порівнювали рейтинги матчу Динамо - Дніпро-1 на 2+2 та Сетанті, хоча остання просто його не показувала), тепер об'єктом удару стане УПЛ.Керівництво УПЛ (а це означає УАФ, а це означає Павелка) критикувати простіше. Тут давня ворожнеча, і насправді її зараз усі і бачать.Але, повертаючись до питання срачу щодо трансляцій. Не слід забувати одну просту річ: все впирається у юридичну площину та права власності.Якщо права належать УПЛ, то дії Динамо, Дніпра-1 та інших - це просто футбольний сепаратизм. Щось нагадує мені 2014 рік, коли Ахметов казав "услишьте Донбас" чи Юго-Восток. І у такому випадку рішенням УПЛ має бути лише одне - виключення цих клубів зі свого складу. Права на делегацію команд у єврокубків збережуться за УПЛ, а Динамо та Дніпро-1 хай собі створюють Суперлігу (відсилка до хокею, якщо хто не зрозумів) і грають собі незрозуміло для чого. Що трапиться під час цього? Розриви контрактів, може навіть і бойкоти. Або футболісти будуть смиренно грати собі незрозуміло для чого, лишень би грошики падали на картку (але чи довго це відбуватиметься). Якщо ж права належать клубам, то тоді новина погана у тому, що УПЛ кинула Сетанту. Бо не змогла забезпечити повну передачу прав, внаслідок чого їх делегували 11 клубів замість 16. Ну і права також бувають різними - схоже, що Сетанті вдалося довести, що діджитальні права у повному об'ємі все ж належать саме їм, але тут треба мати усю повноту інформації. Але щодо телевізійних прав - такої впевненості точно поки нема.Проте поки що виглядає все так, що "плюси" свідомо йшли на цей футбольний сепаратизм (дарую визначення УПЛ, це краще налаштовуватиме маси проти "плюсів). Чому? Бо якщо забути все, то я не розумію, де вони були під час тендеру. У них є два канали для трансляції матчів, платформа яка-ніяка. Та й фінансові можливості власника цих каналів, підозрюю, дозволяли б запропонувати більші гроші, аніж у підсумку дає Сетанта (так, ми повернулися б у гірший варіант Футболів, бо графіка "плюсів" - це ж відвертий жах, так не можна). Але принаймні всі були б на одній платформі і безкоштовний футбол для людей!Чому це питання настільки принципове? Бо я не вірю в ідею безкоштовних трансляцій. Вона неможлива з однієї простої причини: все ж хтось за це платить. Хтось стоїть з камерами, хтось коментує, хтось виконує функції оператора, режисера і т.д. За усі ці функції люди отримують зарплату. У випадку з Сетантою - це власник, який намагається заробити на цій діяльності. У випадку з "плюсами" - власник, якому просто подобається мати щось своє і бути незалежним від чиїхось "хотєлок".Проте моя позиція одна: "плюси" зробили свій крок, коли відмовилися брати участь у тендері. Сетанта була, вона виявилася переможцем. І, знову ж таки, якщо права дійсно належать УПЛ, я бажаю усім тим, хто дотичний до ідеї "ми рейдеримо і робимо все, що хочемо, бо ми так звикли", залишитися ні з чим. Принаймні з українським футболом. Яким би він не був зараз через війну.