♨️ Вечірнє. Потаємно-реалістичне.Після спілкування із друзями каналу "ПолітБавовна" у політичних штабах наших парламентських, і не тільки, партій вкотре переконуємось, що практично усі вони (штаби) продовжують марити виборами. Як президентськими, так і парламентськими.Одні обіцяють своїм прихильникам і штабістам президентські - до кінця цього року, інші відтерміновують цей період до весни 2027-го. І усі чомусь аргументують це тим, що США таки схилить керівництво України до підписання мирної угоди з рф, що дасть можливість як мінімум забезпечити тривале перемир'я для проведення виборів.Думки більш поінформованих наших друзів на Банковій і Грушевського теж розділились. 💬 Одні кажуть, що це нереально найближчим часом і навіть прогнозують трирічний період без будь-яких змін що у парламенті, що на Банковій. Війна триватиме.💬 Інші, більш оптимістичні, очікують якихось зрушень до кінця наступного року. При цьому аргументують чергову активізацію штабів виключно необхідністю тримати партійну паству у покорі. Тобто зберегти партійну структуру і людей на перспективу виборів.Що важливо - і одні, і другі не поділяють оптимізму щодо будь-яких виборчих кампаній у поточному році. З чим ми, загалом, повністю погоджуємось. Причини наступні:📍 Першочергово - це фактично узгоджені усіма парламентськими партіями терміни старту президентської виборчої кампанії : не раніше ніж через 6 місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні. І це тільки старт. Навіть при скороченні термінів самої кампанії (за Конституцією - 90 днів) - це ще +2 місяці, до 8 сукупно. Тобто умовно на сьогодні (кінець квітня) ми уже виходимо за рамки 2026 року.📍 І лише через 90 днів після оголошення результатів президентських виборів будуть оголошені вибори парламентські. І знову 90 днів на саму кампанію. Ну ок, скорочено - 60 днів, тобто 5 місяців загалом. Тобто сумарно по періодах підготовки і проведення парламентських - це більше року (13 місяців), якщо мирну угоду підпишуть умовно завтра. Тобто це травень 2027. Якщо ... умовно завтра.Серед наявних проблем - не тільки припинення обстрілів, що забезпечить мінімальну можливість підготовки до виборів. Основним викликом є відсутність напрацьованих і готових до голосування змін до чинного законодавства, яке б унормувало (по суті - на один виборчий цикл) ті численні проблеми, з якими українцям доведеться вперше пройти виборчі кампанії.* тут ми більш предметно писали по суті: https://t.me/politbavovna/11584, https://t.me/politbavovna/11597❗️ І найголовніше щодо обіцянок наших партійних лідерів своїм партайгеноссе (про тиск США і т.п. "партнерів") - ніхто Україну у видимій перспективі не примусить до будь-яких невигідних рішень в угоду кремлю. Ні по територіях, ні по будь-чому іншому. Попереду дуже багато роботи як на фронті, так і в тилу. Україна на будь-які перемовини буде виходити лише з позиції сили або status quo в межах визначених червоних ліній, які давно озвучені як президентом Зеленським, так і керівником ОПУ Будановим. Бажаної "капітуляції" москва не отримає. Усе решта - звичайні рефлексії політиків "на погоду". У когось валяться рейтинги, у когось вони зростають, хтось взагалі випав з повістки політичного життя, але дуже хоче повернутись.І усі "битви бульдогів під ковром" - це ніщо інше як створення альтернативної реальності нашими політичними вождями для внутрішнього вжитку. Першочергово - для самих себе. 🇺🇦 Все буде Україна. Як і наша перемога. А тоді уже поговоримо про вибори і мирне життя в нових реаліях.ПІДПИСАТИСЬ 📥
🔹Прокурори Галицької окружної прокуратури міста Львова через суд вимагають повернути державі нерухомість у центрі Львова площею майже 11 тис. кв. м.🔹Головна пошта - не просто поштове відділення, а пам’ятка архітектури та історії. Законодавство чітко регламентує, що будинок Головної пошти заборонено продавати, оскільки він занесений до переліку пам’яток, які не підлягають приватизації. Відтак, даний об’єкт для його збереження повинен залишатися у власності держави.У 2017 році Мінінфраструктури передало цю нерухомість до статутного капіталу «Укрпошти», а у 2020 році компанія оформила її у свою власність.Проте державне майно, яке передають акціонерним товариствам, має залишатися у власності держави. Зміна форми власності на приватну в цьому випадку є незаконною, оскільки об'єкт не проходив процедуру приватизації.Вказані порушення і стали підставою для звернення прокурорів до суду з позовною заявою про повернення приміщення Головної пошти з приватної власності законному власнику - державі.
Продовження. Початок в попередньому дописі 👆У серпні 2025 року така заява ОПЛ надходить в Північний апеляційний господарський суд. Автоматизований розподіл (система, яка призначена для того, щоб справу слухали судді, які визначаються випадковим чином за допомогою комп. системи) визначає для розгляду цієї заяви ОПЛ про «нововиявлені обставини» трьох суддів: головуючого Корсака В.А., суддів Буравльова С.І. та Алданової С.О. Але у грудні 2025 року за заявою ОПЛ ці судді заявляють самовідвід. Відбувається новий авторозподіл і визначаються троє абсолютно нових суддів: головуючий суддя Владимиренко С.В., судді Демидова А.М., Ходаківська І.П. Але за дивним збігом обставин і вони заявляють самовідвід. Третя «рулетка» авторозподілу суддів вже була більш готова до «правильного» рішення (головуючий суддя Станік С.Р., судді Гончаров С.А., Крижний О.М.). Судове засідання було призначено на 21.04.2026 року. І щоб все пройшло гладко, треба було додати один штрих. За 15 годин до цього засідання сталось диво! «У зв’язку з перебуванням судді Крижного О.М. у відрядженні» його замінюють на нового суддю Ткаченко О.Б.І вуаля. Північний апеляційний господарський суд скасовує своє ж рішення, яке він ухвалив 1,5 роки тому😞Вчора не сталось дива. Вчора був ще один доказ того, що судова влада потребує якнайшвидшого перезавантаження. Це начебто звичайна українська історія - про чорних реєстраторів, про кримінальні провадження, які зупиняються через «мобілізацію до ЗСУ» підозрюваних, про «стурбовану» громадськість, про майновий комплекс в центрі міста і, звичайно, про великі гроші.Але найгірше, що з таких «звичайних» пазлів складається наша держава, яка навіть в умовах жорстокої війни не здатна показати свою дійсну державницьку позицію. Прикро, коли ти роками витрачаєш величезну купу особистого ресурсу, часу та нервів на те, щоб дати шанс державі/громаді зберегти активи, бо чомусь це десятиліттями ніхто не помічав чи не хотів помічати, то тобі дають такий ляпас. Це розчаровує і дуже демотивовує. Але лише з одного боку. З іншого – надає ще більше впевненості в тому, що в нас усіх є ще дуже багато роботи над тим, щоб держава ставала кращою. Замість висновку: ми точно не відступимо! Оскаржуємо та подаємо скарги та звернення у всі можливі інстанції, аби повернути державі та громадам те, що в них колись поцупили. Це вже давно не лише про будівлю на проспекті Шевченка. Це про відповідь на базове питання: хто в цій державі є власником - громада чи ті, хто навчився підміняти право схемами?Бо якщо сьогодні можна «переграти» очевидне і доведене - завтра можна забрати будь-що. Ми це розуміємо. І саме тому не зупинимось. Не тому, що це просто чергова справа. А тому, що це - принцип. А принципи або захищають до кінця, або втрачають назавжди. Бо коли право намагаються зламати - воно або ламається, або дає відсіч. Ми обраємо друге💪
Гра розпочалась!На митниці все поки йде чітко за сценарієм, який я описав у своїй статті.Від сьогодні, починаючи з 8:00, на західних митницях (Закарпатська, Львівська та Волинська) оголошено «СТОП КОНТРАБАНДА». Може, на інших теж, але підтвердження в мене по цих трьох.Проте не подумайте, що мова йде про якийсь проєкт правоохоронців по зупинці контрабанди. Ні.Це суто внутрішній сигнал по митниці, який повʼязаний із появою в ЦА нового голови Ореста Мандзія та відставкою керівників ключових підрозділів.Мова як мінімум про департамент контрабанди та Координаційно-моніторингову митницю.Від сьогодні ці структури (звісно, неофіційно) оголосили про анулювання всіх дозволів та домовленостей на контрабандну діяльність.Списки «модних» фірм та погоджені номери бусів більше не працюють.Зобовʼязання скасовані.Все це - суто понятійний сигнал тим, хто хоче залишитися в грі, що на даний момент треба всім зупинитися і не працювати. Потерпіти. Потім наздоженемо. А зараз всім стоп.Час зупинки поки невизначений, але, як я вже писав, така процедура відбувається при кожній зміні влади на митниці.З цієї секунди контрабандисти та їх куратори в силових структурах починають втрачати кошти. І терпіння.І саме ця подія - або відлік до перебудови вертикалі підпорядкування контрабанди, або початок справжньої війни, що швидко конвертується у війну проти нового голови митниці.Контрабандисти погодилися зупинитися лише з поваги до системи та в очікуванні нових тарифів і кураторів.Якщо цього не буде - буде митна війна.Спостерігаємо.І це, як його там…О, згадав!Смільниця.Стьопчик. Бусики.З цим щось будемо робити?Якщо у когось є думка, що ми цю історію перегорнемо - це не так.Де інформація від Польщі по цих бусах?Ми ж всі знаємо, що шлагбаум на Смільниці дасть фору шлагбауму в Енергоатомі.Хто там в команді Мандзія зі сміливої обойми? Давайте вже займатися.
🇺🇦🤔Як змусити чоловіків повернутися в Україну, хто кому кум в ОПУ і чому Єрмак не з’явився до суду. Розмова NV з ВеніславськимЧлен комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський заявив, що масове повернення чоловіків мобілізаційного віку з-за кордону наразі неможливе через правові обмеження та статус біженців у ЄС.Він наголосив, що держава має створювати умови для повернення громадян, зокрема економічні програми та залучення дефіцитних фахівців.Також Веніславський підтвердив, що ВРУ голосувала за призначення Олексія Чернишова, який фігурує у справі "Мідас" та "Міндічгейт", але заперечив, що його кар’єра була результатом кумівства з родиною Зеленського.Коментуючи неявку Андрія Єрмака та Тимура Міндіча до ВАКС, він зазначив, що це може бути неповагою до суду, а у випадку повторної неявки можливий примусовий привід.Водночас адвокатську діяльність Єрмака Веніславський оцінює скептично та вважає її способом самозахисту від можливих дій правоохоронців.🔗Повне інтерв'ю — читайте на сайті NV або дивіться на YouTube-каналі Radio NV.👉 Підпишіться на NV
Корупція починається там, де починається ручне управління. Мав честь взяти участь у зустрічі під назвою «Операція «Євроінтеграція»: реформи у сфері справедливості». За участі поважних гостей з українських громадських організацій, дипломатів наших європейських країн-партнерів, представників органів влади ми намагалися знайти відповідь на запитання, яке турбує українців в усі часи: як досягти торжества справедливості, верховенства закону та ефективно протидіяти корупції. На мою думку, ручне управління в системі влади - це «благодатний» ґрунт для зростання корупції. Адже там, де замість «телефонного права» і ручного управління домінують прозорі, зрозумілі, та головне - єдині для всіх, правила - корупції стає дуже складно виживати. Я вдячний всім нашим європейським друзям, які завжди підтримували нашу державу на шляху до інтеграції з єдиною європейською родиною. Українці не раз демонстрували своє прагнення воззʼєднатися з Європою, часом - ціною великих жертв. І сьогодні ми захищаємо свій цивілізаційний вибір і всю Європу від російської орди у найбільшій війні на континенті за останні 80 років. Запрошую всіх активних громадян до співпраці з Офісом Президента в тому числі у питанні боротьби з корупцією. Ми відкриті до здорових ініціатив та конструктивних пропозицій, адже тільки в єдності зможемо досягти результату.
Але найбільше дивує в цій ситуації поведінка української влади.Як ми встигли побачити за останні кілька днів, польські аферюги вже встигли випросити коментар якогось заступника міністра закордонних справ Босацького і написати для польського посольства в Україні цілу заяву про неприпустимість розірвання з ними контракту. До речі, представники польської влади навіть не намагаються розібратись у причинах такого кроку Львова, вони тупо читають маніпулятивні тексти, які їм написали аферюги, і лякають нас міфічним відтоком міфічних інвесторів.А з нашого боку ми просто не бачимо нічого 🤷♂ Таке враження, що в Україні немає ані Міністерства закордонних справ, ані Міністерства економіки (якому належать тепер питання екології), ані жодного віце-прем'єра, ані жодного представника Офісу Президента, який зміг би щось путнє відповісти трохи знахабнілим полякам.Більше того, як виявилось, у нас немає також жодного нардепа з Львівщини, який готовий стати на захист Львова і якісно відповісти в політичній площині на всі "звинувачення" наших "добрих" сусідів.На якусь адекватну реакцію з Винниченка, 18 ми взагалі не очікуємо 🙅♂ У Львівській ОВА зараз свої великі проблеми - там чекають на важливі рішення Президента Зеленського. А Львівська обласна рада, як завжди, перебуває у штучній комі, тому шансів на те, що там комусь спаде на думку зібратись на сесію, щоб заслухати всіх учасників конфлікту і висловити свою політичну позицію, абсолютно немає 🤦♂Так і живемо. На жаль 🥺
Доповідь Премʼєр-міністра України Юлії Свириденко. Важливо, щоб енергосистема працювала стабільно та без обмежень. Вдячний усім, хто забезпечує захист і збільшення генерації. Розраховуємо також на нові домовленості з нашими партнерами щодо постачання обладнання для енергообʼєктів – це має бути досягнуто вже цього тижня. Детально обговорили з Премʼєр-міністром стан реалізації планів стійкості наших областей та основних міст. Загалом у роботі вже 368 обʼєктів – це стосується передусім оновлення захисту. Бачимо, на жаль, відставання частини регіонів від графіка, який був визначений для конкретного результату до початку нового опалювального сезону. Є питання до робіт у Львівській, Волинській, Одеській областях та в Києві. Домовилися з Премʼєр-міністром про повернення формату селекторів за участю всіх необхідних урядовців, керівників областей та громад, правоохоронців і військового командування, що відповідає за прикриття обʼєктів. Завдання загальнодержавне – повністю реалізувати затверджені плани стійкості у визначений термін. Це захист людей, і відповідальність за це буде персональною в кожному регіоні.
Прокуратура через суд повернула державі освітню будівлю в центрі Львова - приватизацію за 102 млн грн скасованоНавчальний корпус колишнього Університету банківської справи у центрі Львова, проданий приватній компанії за 102 млн грн, за позовом прокурорів повернуто у державну власність.Йдеться про будівлю площею понад 1 300 кв. м - пам’ятку архітектури, що належить державі в особі Міністерства освіти і науки України.Прокурори встановили, що під час реорганізації університету об’єкт безпідставно передали державній науковій установі, яка фактично ним не користувалася. Надалі, попри законодавчі обмеження, будівлю приватизувало ТОВ, пов’язане з керівництвом Львівської ОДА.Приватизацію обґрунтовували нібито відсутністю потреби у приміщенні, однак потреби Львівського національного університету імені Івана Франка в навчальних площах і гуртожитках не врахували.За позовом прокурорів Офісу Генерального прокурора суд скасував рішення Фонду держмайна, визнав недійсним договір купівлі-продажу та зобов’язав повернути будівлю державі. 26 березня 2026 року Господарський суд міста Києва повністю задовольнив позов прокуратури, підтвердивши незаконність приватизації.Таким чином освітній об’єкт у центрі Львова повернуто у державну власність.
«Це майно освітнього призначення, яке є державною власністю та не могло бути відчужене. За матеріалами НАЗК ми встановили порушення під час купівлі-продажу та вжили представницьких заходів для захисту інтересів держави. У суді прокурори довели незаконність приватизації, що призвело до ухвалення судом рішення про повернення будівлі державі», - зазначив заступник Генерального прокурора Віктор Логачов.
Як ви вже могли зрозуміти, всі документи, які видає цей приватний "ад’юдикатор" польських аферюг, не є рішеннями комісії з вирішення спорів, передбаченої контрактом. І тому ЛКП "Зелене місто" вважає їх такими, що не мають належної юрисдикції, і планує оскаржувати їх у міжнародному арбітражі 🧑⚖👩⚖👨⚖І ще одне підтвердження того, що цей "ад'ютикатор" є заангажованим на користь польських аферюг.У належним чином сформованій комісії з вирішення спорів ад’ютикатор зобов'язаний залишатися незалежним і неупередженим. Будь-яке листування з однією зі сторін обов’язково мусить надсилатися для ознайомлення також іншій стороні, а приватні контакти лише з однією зі сторін категорично не допускаються.Але приватному "ад'ютикатору" якось глибоко пофіг на ці стандарти вирішення спорів, адже польські гроші треба відробляти сумлінно. Тому і писалися всі рішення "ад'ютикатора" під диктовку поляків.Для прикладу. Вчора, 6 квітня, о 17:38 год на одному львівському сайті з'явилось повідомлення під назвою "Контракт залишається чинним, a Control Process S.А. - єдиний підрядник". І написане воно було "за інформаційної підтримки пресслужби Control Process".У тексті детально описувалося так зване рішення "ад’ютикатора" про нібито відсутність у ЛКП "Зелене місто" права розірвати контракт. Але нюанс в тому, що станом на цей час саме рішення ад’ютикатора ще не було надіслане ЛКП "Зелене місто". Як нам вдалось з'ясувати в пресслужбі "Зеленого міста", цей "документ" був отриманий ними лише наступного дня - 7 квітня о 9:36 год.Повторимось, але у справжній комісії з вирішення спорів будь-яка ситуація, коли одна сторона отримує або знає зміст рішення раніше за іншу є неможливою, бо це механізм для уникнення спорів, а не для їхнього створення чи нагнітання. Тому закономірно виникає питання: чому підрядник 6 квітня уже мав текст документа, який встиг злити місцевим журналістам, а замовник цей текст отримав лише наступного дня? Відповідь очевидна 🤷♂Тому ще раз - контракт із Control Process S.A. був розірваний з 6 квітня 2026 року. Будівельний майданчик вони мають покинути упродовж 7 календарних днів. Буде новий тендер і новий підрядник. Сподіваємось, що умови контракту з новим підрядником будуть максимально жорсткі, усім зрозумілі і з чіткими термінами. А усі подальші спори з польськими аферистамм мають бути вирішені в Міжнародному комерційному арбітражному суді при Торгово-промисловій палаті України.