👀🙂 Окупанти екстрено скасовують дитячий відпочинок та розвертають автобуси з дітьмиНа тлі введення надзвичайного стану в Криму почалися масові проблеми з організацією дитячого відпочинку. Так звана «влада» оприлюднила указ, згідно з яким з 22 червня до 1 вересня 2026 року повністю призупиняють бронювання місць, прийом та розміщення дітей у таборах, санаторіях чи готелях.Через це дитячі заклади, зокрема «Артек» та «Арт-квест», почали екстрено скасовувати зміни. Автобуси з дітьми розвертають у дорозі без жодних пояснень, залишаючи людей у паніці та повній невідомості.Сьогодні мав бути заїзд зміни, без пояснення причин «Артек» відмовився приймати частину дітей. Діти змушені ночувати в Керчі, в якомусь коледжі,
— розповідає одна з матерів.Інша мати додає, що про екстрене скасування всіх змін батьків повідомили буквально ввечері напередодні виїзду:Буквально пів години тому зателефонували з «міністерства освіти» Криму і повідомили, що цього року скасовуються абсолютно всі зміни в дитячих таборах. Було екстрене засідання і ухвалили таке рішення
При цьому ситуація на півострові хаотична: частина батьків стверджує, що їхні діти все ж встигли заїхати на територію таборів до того, як розпорядження набрало чинності.#Крим ✅ Підписатися✍️ Бот зворотнього зв'язку
💔🚫 Коли батько — по той бік фронту: як донька українського військового вижила в окупації і виїхала звідти. Історія Олі з ХерсонщиниПоки її батько воював у лавах Сил Оборони України, Оля (ім'я змінене) виживала в окупації. Спочатку росіяни на вісім днів забрали «на підвал» її дідуся, а згодом почали погрожувати за лайк у соцмережах й самій дівчині. Свою історію Оля розповіла «Почутим».Росіяни підозрювали, що дід нібито пересилає м’ясо ЗСУ, хоча Антонівський міст уже був зруйнований. Тоді у всіх забрали телефони, а діда — «на підвал». А мені сказали, що якщо знайдуть щось подібне знову, заберуть на «профілактичну бесіду»,
— згадує Оля.Далі тиск лише зростав: адміністрація школи примусила дівчину взяти паспорт РФ, а навчання перетворилося на пропаганду. Коли Оля зрозуміла, що кожне слово стає небезпечним для життя, вона зважилася на виїзд за допомогою Save Ukraine.Як саме РФ «перепрошиває» свідомість підлітків, як неповнолітні виживають поруч із окупантами та що допомагає триматися тим, хто вирвався з ізоляції? Повну історію Олі читайте у повному матеріалі на сайті.#Херсонщина✅ Підписатися✍️ Бот зворотнього зв'язку
🤯 «Росія офіційно визнала вивезення 744 тисяч українських дітей» — Лубінець озвучив шокуючі даніУповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець в ефірі «Армія FM» озвучив шокуючі дані щодо масштабів депортації українських дітей. За його словами, серед російської верхівки сформувався навіть певний «модний тренд» на їхнє всиновлення, під який потрапили й топчиновники РФ.Я дам декілька цифр. Перша цифра — 1,6 мільйона. Це кількість українських дітей, які проживали на території, що зараз контролюється російською окупаційною владою. Наступна цифра — 744 тисячі українських дітей. Це цифра, яку росіяни офіційно зафіксували у своїх звітах. Ще одна цифра — 19 546. Це українські діти, яких ми знайшли, верифікували, де вони зараз перебувають і що з ними відбувається,
— повідомив омбудсмен.Також Лубінець зазначив, що наразі Україні вдалося повернути 2274 дитини. Створення єдиного міжнародного механізму повернення наразі неможливе через позицію РФ, тому кожна дитина — це окремі складні перемовини.✅ Підписатися✍️ Бот зворотнього зв'язку
📣 Люди масово скуповують продукти і чекають на пальне: кримчанка розповіла «Почутим» про гуманітарну кризу на півостровіМешканка Бахчисарайського району Криму ексклюзивно поділилася тим, що зараз насправді відбувається на окупованому півострові, як виживають люди та які настрої панують серед місцевих:З водою ситуація складна. У наше село її дають лише один раз на день, тому ми набираємо запаси в бочки. З бензином усе теж погано. Мені здаться, що влада лише створює видимість, ніби все стабілізувалося. Проте сьогодні зранку ми вже на четвертій заправці не можемо знайти пальне — воно просто закінчується. У чат-боти приходять сповіщення, що бензин нібито є, але коли приїжджаєш, його вистачає умовно на 10 автомобілів.З продуктами все дуже складно. Серед людей паніка, масово скуповують усю бакалію: борошно, цукор, гречку та предмети першої потреби. Панічні настрої відчуваються дуже гостро. Мені вже не перша людина пише про те, що треба виїжджати, бо щось назріває. Моя мати десь в Instagram знайшла допис, нібито 21 числа щось має відбутися і потрібно терміново запасатися їжею та водою. Звісно, це можуть бути просто панічні чутки, але в нинішніх реаліях ніхто не знає, чого чекати далі.
#Крим✅ Підписатися✍️ Бот зворотнього зв'язку
🫶 📍 27 дітей та підлітків врятували з окупації минулого тижняКоманді Save Ukraine вдалося вивезти з ТОТ ще 27 юних українців, які щодня перебували під ворожоЮ пропагандою, погрозами та примусовою мілітаризацією. За кожною цифрою — історія виживання:🟣17-річний Дмитро: у його школі окупанти влаштовували цинічний маскарад — переодягалися в українську форму й залякували школярів розстрілами. Попри серйозне захворювання серця, хлопця примусово поставили на ворожий військовий облік.🟣17-річна Ангеліна: дівчина пережила кілька контузій через постійні обстріли. Під загрозою депортації до інтернату загарбники змусили її відвідувати російську школу, де підлітків переконували, що «росія тут назавжди», та вчили зброярської справи.🟣14-річний Андрій: його село росіяни перетворили на режимний військовий об'єкт. На уроках дітям вбивали в голову фейки про «напад НАТО та України», вивозили на полігони, де вчили рити окопи, метати гранати та стріляти, готуючи до фронту.Зараз ці 27 підлітки й дитини у безпеці, проте тисячі інших дітей все ще залишаються в пастці ворога.✅ Підписатися✍️ Бот зворотнього зв'язку
🍒 😭 Окупанти повністю знищили легендарні черешневі сади у Мелітополі: на історичному місці розпочали забудовуРосійська окупаційна влада остаточно знищила гордість і символ Мелітополя — історичні сади Корвацького (Філібера). Вікові дерева, які пережили не одне покоління, повністю вирубали, а квітучу зелену зону перетворили на черговий будівельний майданчик. Нині на місці садів — будівельна техніка та труби.Ці сади, розташовані поблизу міських багатоповерхівок, мали колосальну історичну цінність. У другій половині ХІХ століття місцевий землевласник Луї Анрі Філібер та земський лікар Андрій Корвацький заснували тут садівництво, щоб перетворити посушливий степ на квітучий край. У 1887 році лікар висадив дослідний сад та розсадник плодових дерев, де вирощували щонайменше 20 унікальних сортів черешні. Сад розташовувався на землях Філібера поруч із його дачею, там же знаходиться й могила самого лікаря Андрія Корвацького.Знищення цієї локації — черговий акт вандалізму окупантів, які стирають історичну пам'ять та ідентичність українського Мелітополя заради зведення чергових новобудов для приїжджих росіян.#Мелітополь✅ Підписатися✍️ Бот зворотнього зв'язку
🤯 Здала окупантам чоловіка, його сестру та батьків-військових: 19-річна колаборантка отримала 15 років тюрмиАнастасія Ясагашвілі отримала 15 років ув’язнення за державну зраду. Вона добровільно стала агенткою російських спецслужб в окупованому селі Шевченківське на Запоріжжі: здавала позиції ЗСУ, шукала покинуті боєприпаси та викривала патріотичних односельців.Зрадниця видала окупантам схованку з військовою формою батьків свого чоловіка, які служать у ЗСУ. Через це самого хлопця та його сестру затримали й катували протягом місяця, намагаючись виманити батьків-військових.Свою мотивацію, за словами «Радіо Свобода», засуджена пояснює так:Я в житті — авантюристка... У мене такий характер. Мені потрібно постійно шукати якісь пригоди. Там попросили, там зробила, а чому б і ні. Але я не вважаю, що це я зрадила свою країну. Я вважаю, що країна зрадила мене.
У липні 2022 року Анастасія разом із чоловіком та дитиною виїхала до Запоріжжя під виглядом волонтерки. Там вона сама заявила в СБУ про нібито вербування, сподіваючись уникнути покарання. Зрадниця намагалася заплутати слідство, але була викрита. Наразі вона відбуває термін і проситься на обмін до РФ, проти чого категорично виступає її родина задля безпеки дитини.✅ Підписатися✍️ Бот зворотнього зв'язку
⚠️ Військові РФ забили до смерті цивільного у Каховському районі: поліція Херсонщини повідомила, що збирає доказиРосійські військові 1 січня 2024 року прикладами автоматів забили до смерті 43-річного місцевого жителя Олександра Староненка. Того ж тижня в селі через відсутність швидкої та ліків померла пенсіонерка Ганна Токар. За словами односельців, обидва загиблі активно підтримували «русскій мір» та часто випивали з окупантами, про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.Загострення ситуації пов'язували із заїздом до села понад 40 нових загарбників. Новоприбулі росіяни одразу влаштували терор: обшукували будинки, грабували, били та викрадали людей.Наразі розслідування цього воєнного злочину, збір доказів та встановлення свідків події здійснюється Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Херсонській області, пише «Український південь».Якщо ви володієте інформацією, повідомте в офіційний чат-бот поліції: @Warcrimes_Police_KhS_UA_bot.#Херсонщина✅ Підписатися✍️ Бот зворотнього зв'язку
💥🙂Росіяни залишають Кінбурнську косу — АТЕШ. ЗСУ не підтверджуютьПартизанський рух «АТЕШ», посилаючись на агента зі штабу угруповання «Дніпро» ЗС РФ, повідомив, що окупанти поспіхом евакуюються з Кінбурнської коси на Миколаївщині. За даними руху, постачання боєприпасів, пального та продовольства зупинено через удари українських сил по логістичних маршрутах. Частину особового складу раніше перекинули на Запорізький напрямок, підрозділи, що залишилися, не доукомплектували. На косі, за даними партизанів, лишилися лише залишки бойових груп, які нездатні утримувати оборону.Речник Сил оборони Півдня України Владислав Волошин у коментарі «Суспільному» заявив, що інформацію «АТЕШ» верифікувати неможливо: «На жаль, ми "Атеш" не коментуємо».При цьому Волошин описав ситуацію на косі так: Там достатньо російських сил і засобів. Раніше там перебували десантники. Зараз там стоїть один із російських спецпідрозділів, плюс також десантники
За його словами, бойова група «Кінбурн» намагається організувати оборону з моря, очікуючи десанту.Волошин підтвердив, що українські сили намагаються взяти під вогневий контроль логістику на Херсонщині, а Кінбурнська коса має сухопутне сполучення через окуповану територію.Кінбурнська коса окупована з 2022 року і є єдиною окупованою частиною Миколаївської області. Звідти ворог регулярно обстрілює Очаків з артилерії, РСЗВ та FPV-дронів.#Миколаївщина✅ Підписатися✍️ Бот зворотнього зв'язку
🎒 Тягнути дві школи одночасно: історія українки з лівобережжя Херсонщини, яка бореться за ідентичність своїх дітейПонад 1,6 млн українських дітей залишаються на окупованих територіях. Школа для Росії стала головним інструментом контролю, де дітям методично нав’язують чужу історію та мову. Читачка «Почутих» Оксана (ім’я змінене) живе в окупації, й, аби зберегти українську свідомість сина та доньки, змушена виживати у двох паралельних реальностях.Ексклюзивно для «Почутих» жінка розповіла про щоденну таємну битву за те, щоб діти залишалися українцями:Тепер ми змушені тягнути дві школи одночасно. Діти — онлайн українську, а я замість них — російську. Мені доводиться сидіти з ними за підручниками, щоб син не заплутався в літерах — він читає й пише лише українською. Це наша маленька, щоденна битва за збереження рідного. Я тягну на собі це подвійне навчання, живу у двох реальностях, аби діти могли зберегти ту, що справжня. Аби не забивали голови тією брехнею, яку їм намагаються вкласти в російській школі.
👉🏻 Як росіяни заганяють школярів у пропагандистські соцмережі, чому дитинство на окупованій Херсонщині тепер проходить у чотирьох стінах та як РФ перетворює юних українців на мобілізаційний ресурс для штурмів — читайте у новому тексті «Почутих».#тексти ✅ Підписатися✍️ Бот зворотнього зв'язку