✅Закон про цивільну зброю, деталі теракту в Києві та дії патрульних. Головне з розмови міністра внутрішніх справ Ігоря Клименка з журналістами.🔴Про короткоствольну зброю для цивільних. «Я хочу закон про цивільну зброю. Види зброї, карабіни, тобто мисливська ця зброя, гладкоствольна, нарізна — це все треба класифікувати. І людина має пройти курс навчання, зокрема з безпечного поводження з цією зброєю».🔴Про теракт 18 квітня. Стрілянина почалася зі сварки із сусідом, конфлікт з яким у стрільця вже був давно. Стрілець записував усе на диктофон. Там було незрозуміле бурмотіння. «Тобто він, може, не думав стріляти. Він записував цей скандал, щоб його потім не звинуватили в суді або в поліції в тому, що він комусь щось сказав. Але його клемануло — це з його слів на записі чути». 🔴Про зброю стрільця. Чоловік отримав медичну довідку для продовження дозволу на зброю у приватній клініці у грудні 2025 року. Сама довідка не підроблена, але є сумнів, що проводилося повне обстеження. 🔴Про реакцію патрульних, які втекли від стрільця. Жінка-патрульна служить з 2015 року, чоловік — з 2025-го. «Те, як вони повелися в цей момент — це великий сором. [...] Щонайменше вони мали зайняти позицію, привести зброю до бою. Намагатися зупинити стрільця всіма способами — аж до негайної ліквідації». 🔴Про майбутні зміни. За вказівкою президента поліція перегляне протоколи реагування та підготовку правоохоронців з урахуванням ризику використання громадянами зброї та боєприпасів. Патрулі мають бути готові до потенційної загрози навіть під час звичайних викликів.🔴Тепер патрульні поліцейські будуть жити на полігонах по черзі. Як інструкторів залучатимуть військовослужбовців, які пройшли бойові дії у складі 1 та 2 армійських корпусів Нацгвардії, а також з Держприкордонслужби. Ветеранам, які будуть демобілізовуватися, пропонуватимуть продовжити службу в системі бойової підготовки поліцейських.
💥ССО уразили арсенали та логістичні хаби противникаБезпілотники ССО протягом тижня уразили низку арсеналів, складів та логістичних центрів противника на окупованих територіях Донеччини та Запоріжжя. Цілі були розташовані на ключовій магістралі, яку ворог розбудовує через захоплені землі для з'єднання росії з Кримом й перевезення військ, техніки та інших вантажів. У Микільському, Македонівці та Марковому біля Маріуполя підрозділи Middle-strike ССО уразили три арсенали та три склади забезпечення. У тих же Микільському та Марковому уражено два логіcтичних хаба ворога.Маркове розташоване біля кордону з росією на ключовому шляху до самого Криму, яким ворог забезпечує власні сили. Микільське розташоване на відгалуженні цієї дороги у бік Запоріжжя. На цій же автомагістралі безпілотники ССО уразили ремонтну базу та місце розміщення керівного складу підрозділів противника у Гамівці Запорізької області. А у сусідньому Приазовському уражено тиловий район забезпечення підрозділів ворога. У містечку Терпіння, що стоїть на відгалуженні цієї траси у сторону Токмаку безпілотники ССО вдарили по складу матеріально-технічного забезпечення та логістичному хабу ворога. Сили спеціальних операцій завдають Middle-strike ударів середньої дальності по ворожих об’єктах на окупованій території України.Ураження та знищення складів й арсеналів противника біля логістичних вузлів суттєво знижують його боєздатність. ССО продовжують асиметричні дії для стратегічного знесилення ворога у веденні війни проти України. Сили спеціальних операцій: завжди за межею!🕊Instagram 😎Facebook📹YouTube 🧵Threads👥X 🔗 Вакансії в ССО
Брифінг щодо теракту у Києві 18 квітня: двох поліцейських відсторонили, керівник департаменту подав рапорт на звільнення:🔹 Голова Нацполіції Іван Вигівський заявив, що дії двох поліцейських, які прибули на виклик, були «ганебною і неналежною поведінкою».🔹 За дорученням голови МВС призначено службове розслідування в центральному апараті. Поліцейських відсторонили від виконання обов’язків, матеріали передають до ДБР. Бюро уже внесло кримінальне провадження щодо поліцейських.🔹 Керівник департаменту патрульної поліції Євген Жуков заявив, що патрульні «погано зорієнтувалися і залишили в небезпеці поранених цивільних людей», назвав це «дуже ганебним вчинком» і повідомив, що подав рапорт на звільнення з посади начальника департаменту патрульної поліції.🔹 Виклик надійшов о 16:32 — про конфлікт між громадянами на вулиці. Поліцейські спочатку їхали «на побутову сварку».🔹 Чоловік мав при собі травматичний пістолет, здійснив постріли в бік сусіда, після чого забіг у квартиру, взяв іншу зброю, підпалив квартиру, обливши її рідиною, і пішов у супермаркет.🔹 Патрульні, прибувши на місце, почули постріли, залишили авто біля будинку та побігли до під’їзду. Там сиділи дитина, жінка та лежав чоловік. Поліцейська підійшла до дитини, побачила поранення голови, після чого вирішили бігти до машини за аптечкою.🔹 У цей момент почалися постріли, жінка кричала, що в під’їзді людина зі зброєю. Поліцейські почали бігти до службового авто. За словами керівництва, поліцейський мав дістати зброю, зробити попереджувальний постріл угору, а за наявності загрози — застосувати її, але не зробив цього.🔹 Чоловік-поліцейський працює з 2024 року, його колега-поліцейська — з 2015 року.🔹 За словами Вигівського, нападник — уродженець Москви, служив у ЗСУ з 1992 року, переважно в Одеському регіоні, в автомобільних військах. У 2005 році пішов на пенсію, після цього виїжджав до РФ, у 2017 році повернувся та проживав у Бахмуті.🔹 У соцмережах, за словами поліції, у нього були «доволі негативні» дописи, «не можна сказати, що в нього була позиція українця».🔹 Сусіди характеризували його як «скритну людину». Родичів у нього, за словами поліції, немає.🔹 Раніше він притягувався до відповідальності за спричинення легких тілесних ушкоджень, але в суді примирився з жертвою, тому провадження закрили. Це не стало підставою для скасування дозволу на зброю.🔹 Довідку для продовження дозволу на зброю він отримав 15 грудня 2025 року. Поліція перевірятиме медзаклад і обставини видачі документа.🔹 У супермаркеті з ним вели перемовини близько 40 хвилин. Конкретних вимог він не висував, просив лише, щоб до нього підійшов один поліцейський для перемовин, направляв зброю на працівників і відвідувачів.🔹 Після цього спецпідрозділ КОРД «оперативно, швидко і згідно з алгоритмами» ліквідував нападника.
Мерц: «Сьогодні ми виводимо наші двосторонні відносини (з Україною) на рівень стратегічного партнерства». ✅Одного разу (декілька років тому) мені випала нагода читати записку польського аналітичного центру (ймовірно, до якоїсь урядової структури Польщі), зміст якої полягав у тому, що Польща має відмовитись від політики претензій до Німеччини, щоб не допускати прискореного зближення Берліна та Києва.Ідея була в тому, що для інтересів Польщі посилення німецько-українського союзу в Європі може мати негативні наслідки в рамках впливу Варшави на європейську політику та швидкості виходу на G20.🔗 У записці йшлося, що натомість польський політикум системними претензіями до німців (які інвестиціями витягали польську економіку) руйнує концепт «осяжного-недосяжного партнерства».Осяжне-недосяжне партнерство — це тактика Польщі демонстрації багатовекторного партнерства з Німеччиною та Францією з метою провокувати дві політичні сили Європи на певне змагання за «голос та увагу Польщі». Голос, який наче досяжний як для одних, так і для інших, але водночас недосяжний остаточно для обох.Оскільки Париж непокоїла занадто поглиблена співпраця Варшави та Берліна, особливо в моментах аграрної конкуренції, але й Берлін непокоїла потенційна поглиблена співпраця Варшави з Парижем у рамках континентальної конкуренції та впливу на ЄС.Веймарський трикутник (якщо дивитись ширше за політичну складову) — це закріплення певного статус-кво на політико-економічному рівні між Парижем, Берліном та Варшавою, де остання торгувала своїм положенням.➡️ Гіперболізовані претензії Польщі до Німеччини в останню каденцію PiS руйнували цей концепт осяжного-недосяжного партнерства, бо експлуатація післявоєнної травми Німеччини з боку Польщі має свої політичні межі здорового глузду.🇺🇦 Щодо України, то польський аналітичний центр зазначав, що поляки, відштовхуючи німців занадто сильно (ніж це треба для вищеописаної стратегії), підштовхують Берлін до потенційної перспективи поглиблення відносин із Києвом.➡️ Києва як потенційно впливового гравця в ЄС (як мінімум через розмір країни), а для Польщі критично важливо, щоб входження України в ЄС відбувалося «через Польщу» як посередника і через польську рамку Веймарськоготрикутника, що свого часу був створений для інтеграції Польщі.➡️ Тобто важливо (для Польщі), щоб Україна не створила свій аналог «Веймарського трикутника» між Парижем та Берліном, закріпивши власну інтеграцію та подальший розвиток поза польським інтересом як предмет конкуренції між Парижем та Берліном.Тобто, за думкою тієї записки, інтеграція України в ЄС має відбуватись через виключне посередництво Польщі. Вихід України «напряму», тобто на пряме союзництво/комунікацію з Берліном без посередника, поляки розглядали як загрозу власному положенню в Європі і перетіканню капіталів та ресурсів німців на більш перспективне та «поважне» (в сенсі поваги до партнера) співробітництво.❗️ Тож дуже важливо Україні, українському політикуму та українцям не повторювати в майбутньому помилки токсичної польської комунікації з партнерами (особливо в рамках внутрішніх електоральних змагань, як у період PiS). Краще вчитись на чужих помилках ніж переосмислювати потім власні.
✅ Перший місяць війни США та Ізраїлю проти Ірану показав ключову тенденцію сучасних конфліктів - вирішальну роль відіграє не лише вогневе ураження, а передусім розвідувальна складова.Фактично війна почалася задовго до 28 лютого 2026 року. Розвідувальні органи США та Ізраїлю роками формували агентурну мережу, здійснювали технічне проникнення та готували умови для операції. Це дозволило забезпечити точкові удари по системах управління, військовій інфраструктурі та персоналіях іранського керівництва.Водночас ключова помилка союзників - переоцінка ефекту швидкого “бліцкригу”. Ставка на внутрішнє повстання в Ірані не спрацювала. Замість дестабілізації відбулася консолідація суспільства та влади. Це типовий ефект зовнішнього тиску, який неодноразово фіксувався у воєнній історії.Попри масштабні удари, Іран зберіг значну частину боєздатності. За оцінками американської розвідки, приблизно половина ракетних установок залишилась у строю, а в арсеналі є тисячі БпЛА. Також не знищено ключові засоби берегової оборони, що дозволяє зберігати загрозу для судноплавства в Ормузькій протоці.Сильна сторона США - інтеграція розвідки в системи управління та створення розвідувально-ударних контурів у реальному часі. Операції забезпечуються через командування United States Central Command, що координує міжвідомчу взаємодію розвідувального співтовариства.Ізраїль продемонстрував високу ефективність агентурного проникнення, кібероперацій та точкового цілевказання. Але стратегічна оцінка противника виявилась частково хибною.Іран, попри провали контррозвідки та глибоке проникнення противника, зберіг спроможність до ведення бойових дій і адаптації. Його дії носять переважно реактивний характер, але дозволяють утримувати стійкість державної системи.Показовим є кейс евакуації пілота F-15E, де інтеграція розвідки, ССпО та авіації дозволила діяти в глибині території противника із розгортанням передового пункту забезпечення. Це демонструє новий рівень взаємодії в сучасних операціях.Головний висновок - межа між мирним часом і війною фактично зникає. Розвідка стає ключовим елементом оперативного мистецтва, який визначає темп, характер і результат бойових дій.Для України цей досвід є критично важливим. В умовах війни нового типу вирішальне значення мають:якість розвідки та контррозвідкиінтеграція в системи управлінняспроможність до проведення спеціальних операційстійкість інформаційного середовищаСаме ці компоненти безпосередньо впливають на боєздатність та здатність держави витримувати затяжний воєнний конфлікт.
Виживають не завдяки, а всупереч: як найстаріша лікарня півдня Чернігівщини опинилася без підтримки громад? 🏥💔Прилуцька районна лікарня — медичний заклад, де щороку рятують понад 6 000 пацієнтів, сьогодні фактично залишена на самовиживання. Попри те, що лікарня обслуговує мешканців усього об’єднаного району та міста Прилуки, місцева влада та громади-засновники майже не виділяють коштів на її утримання.Ось реальні факти про стан справ:🔹 Нуль від громад: Ладанська, Сухополов’янська та Яблунівська громади за рік не надали жодної копійки. Линовицька та Малодівицька виділили по 50 тис. грн — цього не вистачить навіть на місяць оплати компослуг.🔹 Політика проти медицини: Нове хірургічне відділення збудоване за кошти меценатів (без жодної бюджетної копійки!), але через політичні інтриги та надумані кримінальні справи його введення в експлуатацію було заблоковане перед самою війною.🔹 Енергонезалежність: Поки влада мовчить, агробізнес допомагає. Завдяки сонячній станції від меценатів лікарня влітку зможе повністю перейти на власну електрику та економити сотні тисяч гривень.🔹 Хірургія на висоті: Хірурги закладу проводять до 1500 операцій на рік — це у 2,5 раза більше за нормативи НСЗУ!Генеральний директор Володимир Колейко, який сам працює анестезіологом на операціях, продовжує шукати підтримку у аграріїв, бо на районну раду розраховувати не доводиться.⁉️ Чи справедливо, що громади користуються послугами лікарні, але відмовляються підтримувати її фінансово? Чи має районна медицина триматися лише на спонсорах?
⚡️ ЗБИТО/ПОДАВЛЕНО 345 ВОРОЖИХ БПЛА➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖Після удару безпілотниками у ніч на 1 квітня, росія здійснила повторні атаки БпЛА. Протягом денної пори із 08.00 по 18.00 Україну атакували понад 360 ударних БпЛА противника (близько 250 із них - "шахеди").З урахуванням нічної атаки з 18.00 31 березня по 18.00 1 квітня 2026 року (за умовну добу), ворог застосував понад 700 ударних безпілотників типу Shahed, Гербера та безпілотників інших типів.Зокрема, за попередніми даними, в період з 08.00 по 18.00 1 квітня, противник застосував 361 ударний БпЛА.Протягом дня переважна більшість безпілотників залітали з південно-східного напрямку, курсом на захід.На жаль, внаслідок російської терористичної атаки, зафіксовано 14 влучань, є постраждалі...До відбиття повітряного нападу залучено усі можливі засоби протиповітряної оборони – пілотовану авіацію, зенітні дрони, РЕБ та наземне ППО. 💥 За попередніми даними, станом на 18:00, протиповітряною обороною збито/подавлено 345 БпЛА противника.Бойова робота триває, у повітряному просторі декілька ворожих БпЛА!Бережіть себе, дотримуйтесь правил безпеки!✊Тримаймо небо!
⚡️⚡️Уражено радіолокаційний комплекс “Валдай”, пункти управління та склади противника⚡️У ніч на 27 березня Сили оборони України уразили російський радіолокаційний комплекс “Валдай” у районі Гвардійського на тимчасово окупованій території АР Крим. Цікавим є те, що комплекс має виявляти та протидіяти малорозмірним БПЛА.⚡️Також, у Євпаторії на ТОТ АР Крим, уражено наземну станцію управління БпЛА “Форпост”.⚡️Крім того, українські воїни били по командному пункту противника в районі Ольгинки на тимчасово окупованій території Донецької області.⚡️Уражено і склад боєприпасів противника в районі Мангуша на ТОТ Донецької області.⚡️Окрім цього, українські сили уразили склади матеріально-технічних засобів противника у районах Рибинського (ТОТ Донецької області) та Новоселівки (ТОТ Запорізької області).⚡️Також завдано ураження району зосередження живої сили противника в районі Дорожнього на тимчасово окупованій території Донецької області.✅ Масштаби завданих збитків та втрати ворога уточнюються.💪 Сили оборони України продовжують вживати системних заходів щодо зниження бойового потенціалу противника.💥 Далі буде! Слава Україні! 🇺🇦
✅✅Вікно можливостей унормувати блокування тіньового флоту московії💬 Затяжна війна в Ірані дозволяє Кремлю значно поповнити скарбничку. За попередніми розрахунками, поточна ціна на нафту дозволяє перевиконати Кремлю бюджетний місячний план нафтових доходів на 40% від закладеної рублевої ціни (зараз 7620 рублів за барель проти закладеної в бюджеті 5440 рублів). Поточна ціна наприкінці березня на 128% більша за значення лютого.➡️ Війна в Ірані розпочинає 4-й тиждень, що ще не є критичним в плані українських інтересів, але поступово сприяє Кремлю вирівнювати кризові явища (уникати глибини). Ще потенційні 4 тижні війни дозволять вирівняти бюджетні нафтогазові доходи у річному вимірі за сумою 4 місяців.Тож Україна та союзники в Європі мають сконцентруватись на тому, щоб у той період, поки тримаються рекордні ціни на нафту, блокувати якнайбільше фізичної здатності експортувати.🔗 Для України — це кінетичні санкції на чорноморські та, за можливості, балтійсько-арктичні нафтотранспортні вузли, щоб в моменті зменшити експорт (здатність). Ну і, звісно, блокування «тіньового флоту» в акваторії Чорного моря.🔗 Для Європи — це блокування та арешт тіньового флоту. Саме зараз крихкий баланс, коли, з одного боку, юридична та фізична основа для блокування танкерів тіньового флоту створена, але з іншого — відбуваються фінальні зважування ризиків від погроз Кремля, оцінка контрдій. Тому, для прикладу, Патрушев погрожує «озброїти танкери» та створити конвої готові топити європейські кораблі, щоб збільшити шкалу ескалації та ризиків.На практиці більшість погроз, ймовірно, виявляться порожніми, але західні аналітики вимушені брати їх до розрахунку, що відображається в оцінці та поступовості (обережності) дій, де Україна хотіла б значно прискорити, розуміючи традиційну тактику Кремля із залякування, яке часто виявляється пустими погрозами.Але процес іде.🇫🇷 Так, Франція за три тижні заарештувала вже третє судно тіньового флоту Deyna у Середземному морі. Французи знайшли правову основу перейти від «спортивного інтересу» до практичного. Зараз практика — це встановлення застави за судно, зазвичай вище його вартості, що значно збільшує витрати для власника та зменшує інтерес працювати з Кремлем.Додатково, на тлі нафтової кризи, зруйнованого міжнародного права і функціонування принципу «дозволено все те, де ти можеш стримати наслідки», арешти московської нафти можуть стати невеличким елементом стабілізації цін на ринку Європи через її конфіскацію, на кшталт американської поведінки з венесуельською.➡️ Для України та Європи необхідно накопичити необхідну кількість прецедентів для демонстрації уразливості Кремля та відсутності фактажу їх погроз. Ймовірно, арешт 10+ суден за короткий період — буде достатнім для створення тренду та відповідної демонстрації/бачення.Період кремлівських надприбутків та нафтової кризи в Європі може стати зручним способом для України пришвидшити ці процеси, аргументуючи нагальністю блокування «надприбутків» поки що в сподіваннях «короткого періоду» кризи на Близькому Сході.Є сподівання, що ціни на нафту в майбутньому впадуть, але накопичена кількість прецедентів арештів суден тіньового флоту залишиться з нами, що в перспективі створить необхідну кількість прецедентів та унормує юридичне, політичне та медійне уявлення про допустимість та можливість таких арештів.З будь-якої жахливої ситуації варто пробувати витягати хоч якусь можливість.
⚡️ ЗБИТО/ПОДАВЛЕНО 33 РАКЕТИ ТА 274 ВОРОЖИХ БПЛА➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖У ніч на 22 лютого (з 19:00 21 лютого) противник завдав комбінованого удару по об'єктах критичної інфраструктури України із застосуванням ударних БпЛА, ракет повітряного та наземного. Усього радіотехнічними військами Повітряних Сил зафіксовано 345 засобів повітряного нападу:- 4 протикорабельні ракети "Циркон" (район пуску ТОТ АР Крим);- 22 балістичні ракети Іскандер-М/С-400 (район пусків – Брянська, Бєлгородська обл. – рф, ТОТ Донецької обл.);- 18 крилатих ракет Х-101 (район пусків – Вологодська обл. -рф.);- 2 крилаті ракети Іскандер-К (район пусків – Курська обл.);- 4 керовані авіаційні ракети Х-59/69 (район пусків – Курська обл.);- 297 ударних БпЛА типу Shahed, Гербера, Італмас і безпілотники інших типів (із напрямків: Брянськ, Курськ, Орел, Шаталово, Міллерово, Приморсько-Ахтарськ – рф., ТОТ АР Криму), близько 200 із них – "шахеди".❗️ Основні напрямки удару – Київщина, Одещина, Кіровоградщина, Полтавщина.Повітряний напад відбивали авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ та безпілотних систем, мобільні вогневі групи Сил оборони України.💥 За попередніми даними, станом на 10:00, протиповітряною обороною збито/подавлено 307 цілей – 33 ракети та 274 безпілотники різних типів:- 2 протикорабельні ракети "Циркон";- 8 балістичних ракет Іскандер-М/С-400- 17 крилатих ракет Х-101;- 2 крилаті ракети Іскандер-К;- 4 керовані авіаційні ракети Х-59/69;- 274 ворожих БпЛА різних типів.Зафіксовано влучання 14 ракет та 23 ударних БпЛА на 14 локаціях, а також падіння збитих (уламки) БпЛА на 5 локаціях.Інформація щодо кількох ворожих ракет уточнюється.Атака триває, в повітряному просторі ворожі БпЛА. Дотримуйтесь правил безпеки!✊Тримаймо небо!🇺🇦 Разом – до перемоги!