Fuente
ПІВНІЧ | Виживають не завдяки, а всупереч: як найстаріша лікарня півдня Чернігі...
330 Vistas/Alcance
2026-04-02 18:35
Mensaje №146231
Виживають не завдяки, а всупереч: як найстаріша лікарня півдня Чернігівщини опинилася без підтримки громад? 🏥💔Прилуцька районна лікарня — медичний заклад, де щороку рятують понад 6 000 пацієнтів, сьогодні фактично залишена на самовиживання. Попри те, що лікарня обслуговує мешканців усього об’єднаного району та міста Прилуки, місцева влада та громади-засновники майже не виділяють коштів на її утримання.Ось реальні факти про стан справ:🔹 Нуль від громад: Ладанська, Сухополов’янська та Яблунівська громади за рік не надали жодної копійки. Линовицька та Малодівицька виділили по 50 тис. грн — цього не вистачить навіть на місяць оплати компослуг.🔹 Політика проти медицини: Нове хірургічне відділення збудоване за кошти меценатів (без жодної бюджетної копійки!), але через політичні інтриги та надумані кримінальні справи його введення в експлуатацію було заблоковане перед самою війною.🔹 Енергонезалежність: Поки влада мовчить, агробізнес допомагає. Завдяки сонячній станції від меценатів лікарня влітку зможе повністю перейти на власну електрику та економити сотні тисяч гривень.🔹 Хірургія на висоті: Хірурги закладу проводять до 1500 операцій на рік — це у 2,5 раза більше за нормативи НСЗУ!Генеральний директор Володимир Колейко, який сам працює анестезіологом на операціях, продовжує шукати підтримку у аграріїв, бо на районну раду розраховувати не доводиться.⁉️ Чи справедливо, що громади користуються послугами лікарні, але відмовляються підтримувати її фінансово? Чи має районна медицина триматися лише на спонсорах?