Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - аутдор щоденник
Añadido 06 dic. 2025

аутдор щоденник

@outdoordi
Número de suscriptores: 794
Fotos: 624
Videos: 64
Enlaces: 120
Descripción:
Канал про дослідження аутдору — відпочинку на природі у різних його проявах🌿 Якщо хочете щось сказати особисто — @dinadeineko

👥 Número de suscriptores

794
Promedio/Día:: +2
Promedio/Tiempo:: +1
Promedio/Mes:: +14

👁️ Vistas promedio por mensaje

408
Promedio/Día:: 540
Promedio/Tiempo:: 403
ERR: 51.39%

📊 Mensajes por Día

0.2
Último día: 1
Promedio semanal: 0.1
Promedio por día: 0.2

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2025-12-06

Muro

Estadísticas de telegram canal

👁 211 26-06-22 07:13
Ми будемо обговорювати роботів у горах чи нє?Оцей вже на вершину вулкана 6200 метрів в Еквадорі піднявся. І планує наступне сходження на Еверест. Його звати Пемба, і піднятися йому все ж трохи допомогли, бо на деяких крутих ділянках бідолаху довелося нести членам команди на плечах. Загалом, Пемба дістався вершини вулкана приблизно за 16 годин, що вже непогано.Ця експедиція була організована не just for fun, якщо що. Довгострокова ідея полягає в тому, щоб використовувати роботів для збору даних, моніторингу екосистем і дикої природи.Наступним викликом для Пемби стане експедиція на Еверест між Базовим табором і Табором 4, де він наблизиться до висоти 8000 метрів. Там його супроводжуватимуть шерпи, і, окрім випробування на витривалість за ще суворіших температур, робот допомагатиме збирати сміття. Неясно тільки, куди… Непал, звісно ж, поки не надав необхідних дозволів, оскільки в країні наразі немає законів, які регулюють сходження для таких альпіністів. Може, бояться, що роботи заберуть у них робочі місця. Хоча це до біса дорого — взяти собі такого помічника, замість шерп.Самотужки сходити на вершини ці залізяки поки не стягують, але дослідження триватимуть. У перспективі ці гуманоїди мають стати непоганими помічниками в питанні екології та порятунку природи.Особисто я не проти (хоч мене ніхто й не питав), аби ці роботи потім разом з іншим сміттям в горах не валялись.#історія_od #розмова_od
👁 384 26-06-16 08:16
Що ви знаєте про Mountain Hardwear? А-а-а, ну щас я розкажу.Початок, звісно, як у всіх — альпіністи та аутдорники вирішують створити щось краще, ніж є на ринку. Хоча щоразу на тому ринку вже існують хрінасобі які мастодонти індустрії, але менше з тим — вони ризикують.Та незвичайним у цьому початку є те, що засновників у бренду аж девʼять. Девʼять! Це якийсь унікальний випадок, щоб стільки людей створили один бренд. Звісно, у них був лідер — Джек Гілберт, який до цього відпрацював 20 років у The North Face, а потім ще й президентом Sierra Designs (теж відомий аутдор-бренд). Зі Sierra, власне, всі девʼять засновників в один момент і звільнились, щоб створити Mountain Hardwear.Завдяки попередньому досвіду вони досить швидко зробили свій перший айтем — тришарову гірську куртку Exposure Parka. Хоч і не без факапів із логотипом.«Ми щойно вигадали назву та логотип Mountain Hardwear і банально не встигли пришити нашивки, тому просто приліпили їх на скотч. Пам'ятаю, як на тій першій виставці ми показували зразки, і щоразу, коли я діставав куртку зі стійки, логотип з неї злітав. До кінця виставки весь наш ковролін був усіяний цими логотипами на двосторонньому скотчі», — згадував Майк Валленфельс (один із дев'яти засновників) в інтерв'ю OutInUnder. Логотип із гайкою, до речі, досить дивний, як для аутдор бренду, одразу зачепив аудиторію. Це вам не просто контури якоїсь гори злизати. Hardwear (тут гра слів: «hardware» — металеві вироби/інструменти, та «wear» — одяг) буквально означає «одяг, міцний як залізо».І хоч бренд мало переймався чимось, окрім якості продукту, він усе ж мав стиль та прогресивний дизайн із самого початку. Про що, як мінімум, говорять їхні регулярні колаборації зі Stüssy.З 2003 року Mountain Hardwear стала дочірньою компанією Columbia. Але хвилюватися немає причин (як сказав А. Хливнюк) — Columbia не втручається в технічні та дизайн-процеси компанії, тому якість продукту і по сьогодні лишається топовою. Принаймні, відгуки на Reddit дуже схвальні, або ж у бренду якась бєшена фан-база.На момент 2026 року Mountain Hardwear займає дуже сильну позицію на ринку, бо зміг зберегти свій бунтарський дух 90-х, не скотився в нудний мас-маркет і зробив правильну поправку на актуальний стиль та екологію. Ну, бо сучасний аутдор неможливий без еко-повістки.Коротше, якщо ви бачите людину в куртці з цією гайкою, висока ймовірність, що вона шарить. Чого не скажеш про той самий Arc'teryx, наприклад (ну, сорі).*Рекомендую глянуть відос, бо там класне порівняння спальника з шаурмою у фользі.#історія_od #бренди_od
👁 512 26-06-03 13:19
Зазвичай я не пишу наступного дня після масованих обстрілів із зрозумілих причин, тому ловіть сьогодні те, що обіцяла на вчора — враження про поїздку в Мигію у двох частинах.Частина 1. Миколаївщина.От знаєте, коли їдеш Київщиною, вона переважно пагорбиста і всі поля розділені лісосмугами, що часто заважають бачити більше. Проїжджаючи ж повз поля Миколаївщини, твій радіус огляду сильно збільшується. Цей масштаб дуже захоплює і розчулює. Щось схоже відчуваєш, коли дивишся на безмежне море. І от уявіть, що посеред тих полів і степів у с. Мигія стоять гори. Це ж здуріти!Там ми і базувались, точніше у наших партнерів «Extreme Party», які нас дуже смачно годували, інструктували, сплавляли і взагалі прийняли супердушевно. Засновник Борис — аутдорщик із таким досвідом, який нам із вами ще здобувати й здобувати, і не факт, що здобудемо. Тільки на Кіліманджаро Борис піднімався 33 рази, а історії про змагання з рафтингу взагалі дорогого коштують.На воді Борис сказав, що з мене «вийдуть люди» і він може зробити з мене чемпіонку з рафтингу, бо в мене дуже добре виходить як для новачка. Та я не казала йому, що весло тримаю в руках не перший день, а ще з часів, коли мені було 5.Частина 2. Рафтинг.Одразу скріньте, тому що рафтинг 100% буде таким самим хайпом, як і скелелазіння. Ну, може ще гребля. Рафтинг — це весело, як мінімум. І досить складно, якщо хочеться долати відстані не з Божою поміччю, а завдяки своїм навичкам і знанням.От наприклад, як ми вже дізнались на місці, існує всього 6 рівнів складності річки. Ви знали про це? Я — ні. На Південному Бузі ми мали 2-й рівень, а на Черемоші в Карпатах 3-й — і це найвищий в Україні, до речі.На Мигійських порогах ще навіть проводяться міжнародні змагання з веслування на байдарках та рафтах. Найбільше мене вразили якраз підлітки, які готувались до змагань, бо це виглядало як щось, у що дійсно хочеться вписатись.Загалом за два дні ми навеслували 20 км, бачили величезне розмаїття птахів, хтось навіть встиг ненавмисно скупнутись😁, але це завжди гарний досвід.Якщо ви захочете спробувати, то я б однозначно радила Мигію. Бо там простіше, набагато тепліша вода, їхати до неї ближче і там нереально красиво.#місця_od #спорт_od
👁 364 26-05-03 08:28
Пишу цей пост із кемпу «Білий Слон» у Карпатах о 7-й ранку, бо дуже хочу поділитися з вами тим, що поїхала разом із Second Wind на трейл + сплав.Second Wind (БО «Друге Дихання») — це спільнота для ветеранів/-ок та військовослужбовців з досвідом ампутації чи протезування. Вони займаються хайкінгом, скелелазінням, рафтингом та іноді ще чимось, як, наприклад, вчорашнім трейлом на 14 км.Не буду розказувати, які потужні наші ветерани чи як я вражена силою героїв. По-перше, це і так зрозуміло. По-друге, мені це здається заїждженим і бездушним копірайтом, який всі юзають вже за звичкою.Звісно, я відчуваю глибоку повагу, але я не дивуюсь від того, що люди ведуть активний спосіб життя — бо ця думка загалом якась мені дивна. Що я дійсно хочу відзначити, так це їхнє почуття гумору та відкритість. Це те, що я безмежно ціную в людях, чиє життя точно не назвеш безтурботним. Для мене не закриватись від світу — і є найбільший прояв сили.Коротше, мені дуже пощастило з компанією цими вихідними. Сьогодні на нас чекає сплав по крижаній воді, тож побажайте нам не випасти з човна. #аутдорлюди_od #розмова_od #натхнення_od
👁 370 26-04-28 08:00
В дитинстві дуже любила дивитись передачу “How It's Made” — про стадії промислового виробництва різних предметів та продуктів. Оце вирішила, що нам з вами потрібна така рубрика. Тож, першою у #якцезроблено_od стартує Dyneema — super hero серед аутдор-матеріалів. І хоч я старалась писати простими словами і не нудно, але лонгріду в цій рубриці не уникнути, ви вже вибачайте🌝Виготовлення.Все починається з газу етилену. Його перетворюють на поліетилен, але з однією відмінністю: у звичайному пакеті ланцюжок молекул налічує близько 10 000 атомів вуглецю, а у Dyneema він у 10 разів довший — понад 100 000 атомів.Так от, уявіть собі величезний герметичний бак. Туди запускають газ етилен і додають каталізатори. Під їхнім впливом молекули газу починають «хапатися» одна за одну і злипатися у довжелезні ланцюжки. Вони стають настільки важкими, що випадають в осад. Візуально це виглядає так, ніби у баку починає йти сніг. Цей «сніг» і є чистим поліетиленом у формі дрібного білого порошку.Далі цей порошок розчиняють у спеціальній рідині. Виходить щось схоже на густий кисіль. Потім цей «кисіль» під величезним тиском видавлюють через мікроскопічні дірочки фільєри. Коли розчинник випаровується — залишається надміцна нитка.Що далі?Щоб зробити той самий Dyneema Composite Fabric (DCF), який ми бачимо в ультралегких наметах і рюкзаках, волокна розкладають паралельно, щоб вони утворили рівний шар. Потім зверху кладуть такий самий шар, але під кутом 90 градусів (хрест-навхрест). Оскільки нитки не переплітаються «над і під» одна одною, вони залишаються абсолютно прямими. Це означає, що матеріал взагалі не має куди розтягуватися.Цю сітку кладуть між двома листами майлару (це надтонка і міцна плівка). Весь цей «бутерброд» відправляють у машину, де під дією температури та тиску шари сплавляються в один лист. Характерний «м'ятий» вигляд DCF з'являється якраз тому, що плівка згинається, а нитки всередині — ні. Якщо DCF призначений для рюкзака, на зовнішній бік часто наклеюють додатковий захисний шар (зазвичай тонкий поліестер 50D). Це, до речі, спойлер до мінусів цього матеріалу. Бо DCF хоч і неймовірно міцний на розрив, але він чутливий до проколів та тертя: на гострих згинах з часом можуть з'явитися мікродірочки.Хейтери у Dyneema, як і у будь-чого, теж є, і ви 100% почуєте, якесь: «це дорого», «це неекологічно» і т.ін. Але, на щастя, в нас завжди є власний вибір.#стаф_od #якцезроблено_od
👁 401 26-04-22 08:51
Думали, що Helinox — це тільки стільчики? Ноуп🌝 Вони роблять ще столи, трекпалиці, розкладачки для кемпінгу, намети, сумки, одяг та навіть ігри.Helinox — це взагалі дочірній проєкт корейської компанії DAC (Dongah Aluminum Corp) — лідера у виробництві алюмінієвих дуг для наметів топових брендів. DAC використовують власний алюмінієвий сплав TH72M: він надзвичайно легкий, але при цьому витримує величезні навантаження. Легендарний Chair One, який і приніс бренду світову славу, важить менше 1 кг, а у складеному вигляді не більший за пляшку води. Та попри це, він спокійно витримує людину вагою до 145 кг. І якщо раніше ви везли комфортне, але важке крісло тільки в машині і тільки на кемпінг, то Helinox дозволив брати крісло навіть у піші мандрівки чи на байкпакінг. Важливий нюанс: Оскільки конструкція стала культовою, ринок завалений дешевими копіями. Що так собі факт, якщо говорити про надмірне споживання та екологію. Та за межами своїх знаменитих стільців Helinox пропонує речі, які перетворюють базовий табір на справжній аутдор-готель. Наприклад, їхня лінійка ліжок-розкладачок:- Lite Cot — найлегша у лінійці (близько 1.2 кг), ідеально підійде для велотуризму.- Cot One Convertible — флагманська модель. Її головна фішка — важільна система натягу. Вам не потрібно мати суперсилу, щоб натягнути тканину: важелі роблять це за вас, створюючи пружну поверхню, яка не провисає.- Cot Legs — до багатьох моделей можна докупити подовжені ніжки, щоб підняти ліжко вище — це зручно, якщо під ним треба зберігати речі.Щодо наметів: Helinox не випускає їх масово (тут вони залишають ринок брендам на кшталт Big Agnes чи MSR, які використовують їхні ж дуги). Натомість вони фокусуються на експедиційних та базових укриттях:- Tactical Field Tunnel — великі купольні намети або шатри для групового відпочинку. Вітростійкі та мають специфічний мілітарі-дизайн.- Royal Box — сонцезахисний тент-намет, який ідеально підходить для пляжу, пікніка чи риболовлі. Має відкриті стінки для вентиляції, але надійно захищає від ультрафіолету та легкого дощу.І моя улюблена частина, про яку мало хто знає, але вона класно доповнює концепцію відпочинку в таборі — ігри (це я настолки не люблю, але «ето другоє»):- StringTrees — така собі «диверсія» проти класичного шаффлборду на 5-метровій мотузці. Натягуєш шнур між деревами та запускаєш металеві кільця в призові зони. Гра на точність і контроль сили.- HeliDrop — вертикальний баттл на влучність. Потрібно кидати мішечки в одну з трьох сіток-мішеней на стійці. - HeliDisc — динамічний мікс фрізбі та перегонів. Ціль — збити диском мішень із вежі суперника, поки той намагається її впіймати до падіння. Майже в усіх брендів є масовий продукт, а є речі суто «маркетингові». Та головне, щоб ці речі вами справді використовувались, а не лежали вдома.#стаф_od #бренди_od
👁 391 26-04-20 08:16
Якщо ви сидите в Threads, то, можливо, бачили акаунт П.А.Л.К.А. — це асоціація любителів крутих палок. Суть її проста: люди тиняються десь на природі, знаходять класну палицю, як у дитинстві, викладають у Threads і відмічають акаунт. Далі чувак, який його веде, пише розлогі, серйозні коментарі та оцінює знахідку за 50-бальною шкалою. Це доволі весело, я вам скажу.Але до чого це я. В Японії існують дерев’яні палиці для сходження на гору Фудзі, які можна придбати на 5-й станції (2300 м). І хоч зараз це має комерційну складову, традиційно такий посох — конго-дзуе — носили паломники та гірські аскети (ямабусі). Вважалось, що палиця символізує тіло святого Кукая, засновника однієї з буддійських шкіл, який ніби «підтримує» мандрівника в дорозі.Під час підйому на палиці випалюють спеціальні клейма-печатки, перетворюючи її на унікальний сертифікат сходження, по типу паспорта пілігрима на шляху Каміно де Сантьяго. Оскільки Фудзі вважалася священною, паломникам потрібен був доказ їхнього «духовного подвигу» — так на станціях і почали ставити клейма з назвою храму чи висотою.Попри заробіток, японці й зараз дуже серйозно ставляться до ритуалу. Людина з розпеченим залізом у руках — це часто працівник притулку, який робить це професійно вже багато років.Зізнаюсь, я не любителька сувенірів, але в цьому випадку навіть не вагалася б🌚#місця_od #історія_od #натхнення_od
👁 396 26-04-17 07:02
Кілька тижнів тому в соцмережах розлетілась новина про те, як гіди на Евересті труїли туристів, щоб ті викликали гелікоптери. Ну, ви по-любому бачили. Речовини, які додавали до їжі, викликали симптоми, схожі на «гірську хворобу». І от про неї хочу трохи розказати сьогодні.Гірська хвороба — насправді дуже серйозна штука, до якої треба ставитись відповідально. У деяких джерелах пишуть, що ризик з'являється вже після 1500 м, але це рідкість та радше індивідуальна чутливість (або плутанина зі зневодненням та втомою). Але когось може й у Карпатах накрити, прикиньте.Вже на висоті 3000 м захворіти можуть до 75% неакліматизованих людей. Передбачити на 100%, буде гірська хвороба у вас чи ні — неможливо. Проте серед альпіністів є певні спостереження:- Тренування напередодні не гарантують відсутності симптомів, але допомагають легше переносити фізичне навантаження.- Любителі важких гантелей і великих мʼязів часто переносять висоту гірше, бо м'язи споживають забагато кисню.- Дівчата зазвичай адаптуються до висоти легше.- Старші люди ходять спокійніше, тому краще сприймають набір висоти.- Психічний стан та моральний дух теж впливають на розвиток хвороби.- Ті, хто народились і жили в горах, звісно, мають фізіологічну перевагу.Стадії гірської хвороби:1. Acute mountain sickness — проявляється через 4–12 годин на висоті від 3000 м.Симптоми: головний біль, відсутність апетиту, нудота, поганий сон, сині губи.Що робити: пити багато води (3–4 л), прийняти знеболювальне (ібупрофен), не набирати висоту 1–2 дні (акліматизація).2. High altitude pulmonary edema — рідина заповнює легені, заважаючи дихати.Симптоми: задишка навіть у спокої, пульс 130+, хрипи, кашель із рожевим мокротинням.Що робити: негайний спуск, кисень, ніфедипін, евакуація.3. High altitude cerebral edema — рідина потрапляє в мозок, викликаючи критичний тиск.Симптоми: «поведінка п'яного» (плутана мова, неможливість пройти по прямій), сильна апатія.Що робити: негайний спуск (мінімум на 1000 м), дексаметазон, кисень, евакуація.Третя стадія трапляється рідко, та все ж буває. Пам'ятаємо, що «чарівних» ліків немає, найкраще лікування — припинення підйому або швидкий спуск.Звісно, коли ви йдете на 3000м+, ви не йдете самі. А нормальні (перевірені) гіди, завжди стежать за вашим станом. Ніхто не зацікавлений в тому, щоб ви там вмерли. Але подбати про себе варто завчасно: менше куріння, кави та алкоголю. Не бухаємо і кросфіт у Непалі не робимо.Якщо зараз ваша норма — це пів склянки води на день, то вже час вчитися пити достатньо, бо на високогірʼї знадобиться від 3 до 4 літрів. І постійно багато ходіть — це вже стосується гір будь-якої висоти.#історія_od #розмова_od
👁 404 26-04-13 11:00
Якщо американцям тканина Alpha Direct нагадує Cookie Monster, то я, вперше побачивши цей матеріал, згадала ганчірку для пилу. Але якщо придивитись, Alpha Direct виглядає досить круто.Технологія Alpha — вже давненько нашуміла розробка компанії Polartec, яка спочатку навіть не призначалась для активного відпочинку, а була створена для спецпідрозділів США. Ну, а для кого ж ще, пфф🌚. Цей шар одягу мав замінити для них класичний фліс, якому було важко водночас утримувати тепло, забезпечувати циркуляцію повітря та відводити вологу під час сильних навантажень.Згодом дизайнери та ентузіасти помітили цікаву штуку: структура утеплювача була достатньо стабільною, щоб використовувати її без підкладки. Це спостереження дало життя матеріалу Polartec Alpha Direct, де утеплювач перестає бути лише внутрішнім наповнювачем. Тобто утеплювач тепер — це і є сама річ, а не її «начинка». Результат: менша вага, швидше висихання та ще краща повітропроникність.Щільність Alpha Direct буває різною, і саме вона визначає призначення речі: легкі та дихаючі варіанти (60 г/м²) ідеальні для інтенсивного руху, а важчі та пухнасті (120 г/м²) — для низьких температур або менш активного темпу.Завдяки Alpha Direct логіка багатошаровості змінилась, дозволивши спростити класичні системи екіпірування. Адже цей матеріал може замінити термобілизну та фліс одночасно, бо він не подразнює шкіру та максимально ефективно відводить вологу.Проте є й нюанси. По-перше, ціна Alpha Direct точно вища за звичайний фліс. По-друге, матеріал делікатний: він легко чіпляється за будь-які липучки та гілки, тож потребує акуратного поводження. Також варто врахувати, що тканина майже не тягнеться, тому критично важливо одразу вгадати з розміром.Коротше, штука специфічна, і точно збиває з пантелику новачків: які купують "утеплювач", виходять на вітер, і відчувають себе наче голі. Бо без вітровки і руху ця штука не працює.До речі, деякі українські виробники теж використовують Alpha Direct. Тож, якщо хочете підтримати своїх, можна пошукати варіанти серед наших брендів.#шмот_od
👁 587 26-04-09 07:26
А давайте обговоримо додаток Backpack Hike.Сама тільки-но побачила, тому розказую — раптом ви ще не в курсі.Backpack Hike — це цифровий помічник для організації ваших походів.Як це працює:- додаєте все своє спорядження в додаток — тут буде нелегко, але це треба зробити тільки раз, а потім просто додавати новий стаф, яким поповнюється ваша колекція- збираєте свій «віртуальний наплічник» — тут одразу видно реальну вагу, бо ви ж постаралися в першому пункті все заповнити- створюєте похід — обираєте потрібне спорядження і кличете друзів- (моє улюблене) у спільному поході одразу видно, хто що бере — так ви уникаєте дублювання речей, справедливо розподіляєте вагу серед усіх і не забуваєте, кому що позичали- чек-лист перед виходом — позначаєте, чи все вже у рюкзаку- ТУТ ВИ В ПОХОДІ🏔- після повернення залишаєте свої враження в додаткуАпка поки доступна лише в App Store, та обіцяють незабаром і для Android.Це той випадок, коли ти така: «Блін, чого це зробила не я?!». Але мені дуже подобається такий розвиток хайкінгового світу, ще й від українців.Коротше, я настільки ексайтед, що пішла тестити й вас запрошую. Тільки потім поділіться враженнями.#стаф_od #огляд_od