Російські втрати за цей березень вийшли на рівень, що став найбільшим за час війни: тільки завдяки ударам наших дронів загинули або були важко поранені 33988 російських військових і ще 1363 окупанти були ліквідовані завдяки артилерійським та іншим ударам. Тобто вже більше 35 тисяч російських втрат за місяць, і це чітко підтверджені втрати: у нас в системі є відеофіксація кожного такого ураження. Дякую всім нашим воїнам за влучність. Відзначу особливо воїнів ЦСО «А» Служби безпеки України, «Птахів Мадяра», спецпідрозділ прикордонників «Фенікс», Lazar’s Group і 95-ту окрему десантно-штурмову бригаду: це найбільш результативні підрозділи в застосуванні дронів. Міністр оборони України Михайло Федоров доповів про результати всіх підрозділів на фронті: у нас є чіткі та перевірені звіти по кожному напрямку та по кожній категорії уражень. Ми готові надати відповідні дані нашим партнерам. Фактично Сили оборони та безпеки України позбавили окупанта можливості навʼязувати характер ситуації на фронті. Важливо, що суттєво збільшились результати в знищенні також систем ППО Росії, а саме 274 такі системи уражено тільки за березень. Є відчутні результати і в знищенні російських складів та військової логістики. Міністерство оборони разом зі Збройними Силами представлять суспільству детальний звіт за березень – дані, які можуть бути публічними. Погодили сьогодні з міністром і ряд завдань на найближчі тижні. Зокрема, готуємо рішення для посилення української піхоти, системи контрактів в армії та реагування щодо СЗЧ – заходи повинні бути такими, що реально спрацюють. Готуємо і рішення, щоб масштабувати експортні можливості наших виробників зброї та спільні виробництва з партнерами. Дякую Силам оборони за результати! Слава Україні!
Наш сигнал Сполученим Штатам і країнам Близького Сходу щодо Ормузької протоки полягав у тому, що ми відкриті до обговорення цього питання.Станом на сьогодні я не бачу жодної країни, яка могла б самостійно зняти блокаду, – лише спільні кроки можуть дати результат. Україна має досвід запуску зернового коридору в Чорному морі попри спроби Росії заблокувати постачання продовольства та інших товарів. Ситуація зараз схожа, але йдеться про енергетику.Наша пропозиція – на основі нашого досвіду – була такою: війна й переговори щодо відкриття Ормузької протоки можуть відбуватися паралельно. Варто спробувати знайти дипломатичне рішення, і це може бути вигідно обом сторонам війни.Альтернативним кроком може бути встановлення одностороннього контролю над протокою, як це зробила Україна із зерновим коридором. Для цього знадобляться перехоплювачі, військові конвої для супроводу суден, велика інтегрована мережа РЕБ та інші інструменти. Ми готові допомогти із цим.Але наразі ми ще не залучені. Поки що ніхто не звертався з таким запитом. Ми лише ділимося своїми знаннями. Якщо одного дня наші партнери захочуть ними скористатися, ми будемо готові.З інтерв’ю NewsNation.
Обговорили з Премʼєр-міністром Норвегії Йонасом Гаром Стере ситуацію у світі загалом і нашу двосторонню роботу зокрема. Дуже розраховуємо на результати в комунікації з американською командою, вони нам усім потрібні. Готуємо також і нашу спільну роботу з європейськими партнерами на найближчі дні та тижні.Розповів про зустрічі й перемовини на Близькому Сході та в регіоні Затоки: ми працюємо заради спільної безпеки. Є важливі домовленості вже, і коло країн, які зацікавлені в безпековій співпраці з нами, розширюється. Україна відкрита до такої ж ефективної співпраці і з європейськими країнами, і вже закладено відповідну основу нашими двосторонніми домовленостями щодо оборонних виробництв, інших спільних заходів. Норвегія – один із лідерів підтримки для України, і логічно, що для нас природно бути партнерами в безпеці. Обговорили з Йонасом конкретні кроки, і команди попрацюють щодо цього. Наш підхід – саме довгострокове партнерство, яке може посилити і нас, і партнерів. І передусім це стосується захисту неба. Дякую!
🫂🪖На Ізмаїльщині розбудовують осередок для реабілітації ветеранівВ Ізмаїльському районі продовжують розвивати мережу локацій для відновлення українських захисників. Голова Ізмаїльської РВА, депутат Одеської обласної ради від партії «Слуга народу» Родіон Абашев відвідав равликову ферму у рекреаційній зоні.Під час візиту було оглянуто територію ферми, де невдовзі планується масштабна підготовка до сезону. Зокрема, йдеться про розчищення прилеглих ділянок, збільшення площі зелених насаджень та відкриття невеликого контактного зоопарку, що стане важливою складовою емоційного розвантаження для дітей та родин військовослужбовців. Роботи з розширення та облаштування території будуть здійснюватися коштом обласного бюджету.«Надзвичайно важливо, що на березі озера Саф'яни з'явився такий осередок. Тут ветерани мають змогу не просто побути на природі, а й повноцінно відпочити та відновити сили. Ми ознайомилися з планами власника щодо розчищення території та збільшення зелених насаджень», — підкреслив Родіон Абашев
❗️Нічна атака на Одесу: ворог поцілив у пологовий будинок та житлові кварталиЦієї ночі ворог знову спрямував масований удар по Одесі, обравши цілями цивільну та критичну інфраструктуру міста. Станом на ранок відомо про двох загиблих: тіло другої жертви рятувальники виявили під завалами одного з будинків під час проведення пошукових робіт. Кількість постраждалих наразі становить 11 осіб, серед яких 9-річний хлопчик — дитина перебуває у стані середньої тяжкості під наглядом лікарів.Руйнування зафіксовані у різних районах міста. Найбільш жахливим стало влучання в дах будівлі пологового будинку. На момент атаки у закладі перебувало 80 осіб, проте завдяки вчасному переходу до укриттів ніхто з них не постраждав. Також ударів зазнали житлові будинки, об’єкти енергозабезпечення та територія телецентру.Голова Одеської облради від «Слуги Народу» Григорій Діденко наголосив:«Наразі на всіх локаціях розгорнуто оперативні штаби, які координують надання екстреної допомоги мешканцям пошкоджених осель».Деталі
За роки цієї війни Служба безпеки України стала бойовою та надзвичайно сильною спецслужбою – однією із взірцевих спецслужб Європи та світу. Ваша професійність, ваші результати багато в чому вищі будь-якої конкуренції у світі. Ми всі радіємо вашим дипстрайкам на території ворога, і особливо результатам проти російської нафтової галузі – це те, що додає хорошого настрою всій Україні. Ваша бойова робота на фронті така, що ми можемо нею тільки пишатися. В усіх найбільш гарячих точках фронту СБУ проявила себе достойно. Я дякую вам за операції в Чорному морі – і для захисту від російських військових кораблів, і проти путінського мосту. Дякую за «Павутину», яка увійшла в глобальну історію спеціальних операцій. І окремо хочу відзначити вашу роботу для протидії російським диверсіям тут, в українському тилу. Це колосальна робота Служби, і я бажаю вам подальших успіхів, бажаю вам, щоб люди наші могли й надалі тільки пишатися Службою безпеки України і щоб інші країни у світі й надалі вчилися у вас того, що таке реальний захист національної державності, національної безпеки.Дякую вам, і пишаємося вами. З Днем Служби безпеки України! Слава Україні!
Доповідь керівника ГУР Олега Іващенка. Перше: маємо неспростовні дані, що росіяни продовжують надавати розвідувальну інформацію іранському режиму. Росія використовує власні спроможності радіотехнічної та радіоелектронної розвідки, а також частину даних по взаємодії від партнерів на Близькому Сході. Друге: ГУР у регулярному форматі надає оцінку ситуації на фронті та внутрішню російську інформацію щодо активності на полі бою. Російське командування постійно намагається прибільшити досягнення російських військ на передовій і в подальшому використовувати такі перебільшені дані штабу угруповання російського окупаційного контингенту в переговорному процесі. Третє: маємо чітку інформацію, що Росія планує подальше розгортання наземних станцій управління безпілотниками дальньої дії як на тимчасово окупованій території України, так і чотирьох станцій на території Білорусі. Будемо реагувати відповідно. Доручив Олегу Іващенку поінформувати партнерів і представників медіа щодо тих даних, які можемо зробити відкритими.
Нарада з Головкомом Олександром Сирським і начальником Генштабу Андрієм Гнатовим. За цей тиждень фіксуємо спроби росіян активізувати спроби наступів, користуючись більш сприятливою погодою. Як наслідок, єдиним відчутним результатом для російської армії стало підвищення їхніх втрат, а саме: тільки за ці сім днів уже більш ніж 8 тис. убитих і важкопоранених російських солдатів. Маємо також інформацію, що російському командуванню нарешті вдалося розібратися, де на фронті реально знаходяться їхні частини і як це відрізняється від офіційних доповідей, що приходили нагору. Частину їхніх командирів на рівні бригад уже замінили як покарання за брехню. Втім, це окупанту не допоможе. На Донеччині наші позиції за тиждень суттєво не змінилися. На Харківщині та в прикордонних громадах Сумщини фіксуємо спроби окупанта просунутися від кордону – триває знищення російських підрозділів, які це роблять. На Олександрівському напрямку тривають активні дії наших штурмових і десантних підрозділів – дякую кожному воїну. Окремо відзначили влучність наших дипстрайків і намітили подальші рамки. Погодив ряд нових операцій. Слава Україні!
#нашіврадахНовокальчевська сільрада виділила 3,3 мільйона гривень на підтримку ЗСУНовокальчевська громада продовжує масштабно допомагати українським захисникам. Під час чергової сесії сільської ради депутати прийняли рішення про виділення 3,3 мільйона гривень прямої субвенції на потреби пʼяти військових частин.Фракція «Слуга Народу» одноголосно підтримала це рішення, наголосивши, що забезпечення військових обладнанням для ведення бойових дій є абсолютним пріоритетом бюджетної політики громади. Кошти будуть спрямовані на капітальні видатки — закупівлю техніки та спецобладнання згідно з офіційними зверненнями пʼяти військових частин області.«Ми розуміємо, що кожне таке рішення — це не просто цифри в бюджеті, а реальна допомога нашим воїнам на передовій. Кожен запит від військових частин є для нас пріоритетним. Громада має бути надійним тилом: ми спрямовуємо ресурс туди, де він сьогодні найнеобхідніший — на захист життя наших бійців та наближення перемоги», — наголосила депутатка від партії «Слуга Народу» Лариса Селіванова.
Саратщина зустріла захисника Маріуполя після трьох років полонуСаратська громада зустріла свого земляка, військовослужбовця Дмитра Шалара. Захисник повернувся додому після тривалого перебування у російському полоні, куди потрапив під час оборони Маріуполя.Дмитро народився у Сараті в 2001 році. З початком повномасштабного вторгнення він став на захист країни, брав участь у боях за Маріуполь. Останній раз він виходив на зв'язок із рідними у квітні 2022 року. Понад три роки шукали інформацію про його долю та зверталися до відповідних інстанцій.Зустріти воїна прийшли рідні та представники місцевого самоврядування. Депутат Саратської селищної ради від «Слуги Народу» Іван Дудуш прокоментував:«14 березня 2026 року для Саратщини стало днем великої радості та хвилювання. Цього дня громада зустріла свого Героя — Дмитра Шалара, який після довгих років полону повернувся на рідну землю. Понад три роки полону, випробувань і невідомості не зламали його дух. На рідній землі Захисника зустрічала вся громада»