Бабки-волонтерки і Ломако: новий рівень цирку!Вчора на сесії було майже 100 бабок-волонтерок. І знаєте що? Вони провтикали і не виконали свої зобов’язання. Раніше все було простіше: встали, пішли, сказали, що треба, і все. А тут щось явно пішло не так.А тепер попорядку: серед них є нормальні люди, які вирішили не мовчати і поділилися інформацією. Виявляється, 19 грудня 2024 року з 18:00 почали продзвонювати "волонтерів-бабок" і запрошувати прийти на сесію, щоб підтримати Ломако.І тепер найцікавіше: деяким бабкам заплатили по 500 гривень, а комусь нічого, бо вони просто "вірять Ломаці". Виходить, що хтось прийшов за переконаннями, а хтось — за кеш. Ну що ж, різні мотивації, як то кажуть.Фото з доказами взято з мобільного телефону однієї з бабусь. Питання: чому ці "волонтерки" замість допомоги людям займаються політичними підтанцьовками? Це вже не волонтерство, а сумний театр.P.S. Ломако, громада все бачить, і всі ці фокуси не пройдуть. Чернігів заслуговує на чесність, а не на подібні маніпуляції. ✊✍️Максим Богомаз, ЧернігівP.S. Від себе лише додамо, що всі ці люди похилого віку є зареєстрованими волонтерами такої собі організації Кличка, як «Українська команда». От правда до цього вони були в «Українському виборі» Медведчука. Але, кому це цікаво, коли в Чернігові за роки при Атрошенко вибудована ціла система з оцих нещасних людей, яких водять на акції,, зібрання, до міськради задля підтримки і звісно - на вибори. Такса стабільна - 500 грн.
У прикордонній громаді закликають підтримати проект для створення зони рекреації.Новгород-Сіверська громада подала на участь у конкурсі "Громада на всі 100" власний проект "КАЗКОВА ГАЛЯВИНА: НОВА ІСТОРІЯ"."Ми прагнемо перетворити сквер на вулиці Б.Майстенка на місце, де кожен знайде для себе затишок і активний відпочинок".У проєкті передбачено:🔹Дитяча зона: сучасний ігровий майданчик з інтерактивними та інклюзивними елементами для активного розвитку дітей, включаючи дітей з особливими потребами.🔹Молодіжна зона: Smart-дерево з сонячними панелями, бездротовою зарядкою для телефонів, LED підсвіткою та урбаністичною локацією для підлітків.🔹Зона для дорослих: столи з лавками для гри в шахи.🔹Туристична локація: території з мініатюрами історичних пам'яток громади та фотозоною.Щоб підтримати проєкт, зайди на сайт: [https://fakty.com.ua/hromady/project/214/](https://fakty.com.ua/hromady/project/214/)1. Зареєструйся через Facebook2. Натисни "Проголосувати"Голосування триває до 23:59 10 листопада.
📍 Юнака, який обвинувачується у вбивстві чоловіка на Масанах у Чернігові, взято під варту▪️За клопотанням Чернігівської обласної прокуратури суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою юнаку, який обвинувачується в умисному вбивстві, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, замаху на вбивство двох осіб та грабежу.▪️Нагадуємо, що у жовтні 2021 року четверо хлопців, троє з яких неповнолітні, на території мікрорайону Масани в місті Чернігові вбили 31-річного місцевого жителя шляхом побиття та заподіяли тілесні ушкодження його 33-річному товаришу.▪️З березня 2022 року один з неповнолітніх переховувався за кордоном, у зв’язку з чим був оголошений у міжнародний розшук. У жовтні 2024 року здійснено екстрадицію обвинуваченого з Німеччини в Україну для подальшого притягнення до кримінальної відповідальності. ▪️Захисник обвинуваченого просив суд обрати запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Проте за наслідками судового засідання суд задовольнив клопотання прокурора у повному обсязі.
4 жовтня на Сновщині оголосили Днем жалоби через загибель трьох людей після атаки російського дрона по автомобілю зі скрапленим газом у прикордонному Гірську.Про це повідомляє Сновська міська рада на своїй Facebook-сторінці.Таке рішення ухвалив міський голова Сновська Олександр Медведьов у своєму розпорядженні №178."На знак скорботи за загиблими на будівлях місцевого самоврядування, підприємствах, установах, організаціях незалежно від форми власності просимо приспустити Державні прапори України. Також у цей день заборонено проведення розважальних заходів на території громади, забороняється звучання розважальної музики у закладах торгівлі та громадського харчування", — йдеться у повідомленні.Нагадаємо, у прикордонному Гірську російська армія влучила безпілотником в автівку, яка везла цивільним скраплений газ. Внаслідок влучання балони з газом здетонували, а житлові будинки загорілися."Попередньо відомо про трьох загиблих. Серед них — шестирічна дитина. Четверо поранених — чотирирічний хлопчик, 13-річна дівчинка та двоє чоловіків. Усіх госпіталізували. На допомогу медикам прибули лікарі-хірурги з Корюківської лікарні. Двох дітей стабілізували й перевели в Чернігівську обласну дитячу лікарню. Стан тяжкий", — повідомив начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус у своєму Telegram-каналі.Як сказав староста села Гірськ Андрій Апришко, в момент прильоту цивільні якраз заправляли газові балони. Ще одного загиблого знайшли згодом. Це був водій авто, тіло якого було між балонами під автомобілем."Загиблі — це шестирічна дитина і заправники на машині, яка привезла газ. Поранені є місцевими жителями", — каже Апришко.
Кілька тижнів тому колишній мер Чернігова Атрошенко передавав мені сигнали і прохання про зустріч. Мова йшла про прохання закрити кримінальні провадження про крадіжки коштів бюджету Чернігова на ремонтах шкіл, садків, масштабну корупцію на «Чернігівводоканал», дерибан землі через «Чернігівбудінвест». І також – відкликати позов Чернігівської ОВА щоб його родичі могли почати будівництво в Ялівщині. Взамін пропонували визнати, що історію про гуманітарку вигадали журналісти, а телеканали «Дитинець» та «Новий Чернігів» будуть знімати сюжети про ОВА в позитивному ключі.Я відповів категоричною відмовою. Зустріч – можлива. Але жодних «стоп-слів» для правоохоронців щодо корупції у мене не буде: немає різниця, яка громада, який чиновник, яка сума. Тоді ж від міської ради прозвучав натяк: якщо не домовимся, буде чорнуха, будуть публікації, в тому числі, про мою родину.Брудний «фільм» на підконтрольному Атрошенко телеканалі «Дитинець» - це напевно, відповідь за відмову закрити корупційні справи. Фільм подивився. Позицію не змінив. Корупціонер сидітиме. І підкорупціонерчики також.✍️Заява голови Чернігівської ОВА Вʼячеслава Чауса
А от далі розповімо саме цікаве. Даний тендер проводиться не вперше. Ще в жовтні 2023 року в даному тендері перемогла ТОВ «Нормаль-Україна» запропонувавши ціну на 7,5 млн грн меншу від початкової. Компанія уклала договір з управлінням капбудівництва міськради та почала виконувати роботи. Встигли наробити на 3,9 млн грн і навіть підписали акти виконаних робіт та подали на оплату. Але оплату в міськраді поставили на STOP 🛑 Не дивуйтесь, бо така практика в Чернігові дуже поширена, якщо в тендер влазять ті, хто не має перемогти.Як результат, власникам «Нормаль-Україна» в мерії пояснили, що коштів вони ніколи не побачать, навіть якщо завершать всі ремонтні роботи. Вони зупинили виконання робіт по загальнореабілітаційного відділення лікарні №3, а управління капбудівництва розірвало договір, що відкрило шлях до тендеру на якому і переміг Павло Вовк зі своєю новоствореною компанією. Точніше переміг Владислав Атрошенко в прагненні захапати всі кошти міста.Але на цьому історія з перемогою Вовка-Атрошенка не закінчується, бо в правоохоронних органах лежить заява. Мова в ній про те, що між посадовими особами управління капбудівництва міськради та Павлом Вовком є змова, підробка документів та банальні шахрайські дії з втручанням до тендерної документації, що дозволило відхилити пропозиції інших учасників торгів. А ще, пропозицію ТОВ «Містоспецбудпроект» в УКБ мали б відхилити, через невідповідність ліцензії компанії тендерним вимогам - мова про висотність виконання робіт вище 1,3 метри, чого у компанії Вовка не має. Є й ще ціла купа невідповідностей, які має побачити держаудитслужба, яка зайшла не моніторинг даного тендеру. В будь-якому випадку Вовк і тут має всі шанси отримати чергову підозру.
У Чернігові затримали серійного крадія автомобілівПовідомлення про зникнення автомобіля "BMW" до поліції надійшло 14 жовтня. За словами заявника, він на декілька хвилин залишив автівку припаркованою біля будинку в заведеному стані. А коли повернувся, то автівки вже не було на місці.Наступного дня до поліції надійшло повідомлення від мешканця Чернігова, що з-під будинку зник його автомобіль "ВАЗ 2107".Оперативники негайно розпочали проведення першочергових розшукових заходів. Опитали мешканців прилеглих будинків та проаналізували відео з камер спостереження. Відпрацьовуючи отриману інформацію, поліцейські вирахували та встановили зловмисника. Ним виявився 28-річний мешканець Чернігівського району. В подальшому в ході проведення розшукових заходів поліцейські встановили місце розташування викрадених авто. "BMW" знаходилось в лісосмузі на околиці Чернігова, а "ВАЗ 2107" в лісосмузі біля одного з сіл Ріпкинської територіальної громади.Суд обрав зловмиснику запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Пройшло два роки, як за дивних обставин помер депутат Верховної Ради Антон Поляков.Проте крапку у його справі так і не поставили.Як розповіла депутат Ганна Скороход, слідство триває."Тимчасово-слідча комісія припинила свою роботу, бо законом передбачено її роботу лише на один рік. Звіт ТСК прийнято, на жаль, його подано під грифом "таємно", бо містить інформацію досудового слідства, яку не можна розголошувати. Слідство триває, зроблено дуже багато роботи, але я, на жаль, не можу відкрити подробиці", - каже Скороход.Вона вважає, що детальна інформація стане відома суспільству після виборів."Дуже багато перешкоджала прокуратура. З поліцією у нас хороша співпраця вийшла, а з рештою — так собі. Чому вони перешкоджали? Це питання не до мене. Це досить політична справа, тому просто ніхто не хоче чути правду. Ми навіть подавали комісією на кваліфікаційну комісію прокурорів, тому що ми ставили під сумнів їхню кваліфікацію: з приводу їхніх дій і з приводу того, що вони не вчинили деяких дій, які вони мали. Але ніхто порушень не помітив", - сказала депутат.Вона додала, що також зверталися до ГБР щодо правоохоронців, які в перші дні займалися справою."Однак, на жаль, наші правоохоронні органи вважають, що вони працюють дуже добре. Все, що можна було зробити постфактум, - все зроблено. Я незадоволена, що поліція бачить підстави для підозр, а прокуратура - ні. Кому підозра? Не можу сказати, бо це таємниця слідства", - каже депутат.
Натомість, за інформацією Департамент екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА Управління житлово - комунального господарства Чернігівської міської ради, як замовник не погоджувало з адміністрацією парку ані проект, ані проведення самих робіт з улаштування меморіального комплексу в межах території РЛП "Ялівщина". Тим більше, начальник управління ЖКГ міської ради Ярослав Куц, будучі депутатом обласної ради не голосував за проект організації території РЛП "Ялівщина", котрим передбачено, що територія кладовища входить до господарської зони РЛП, де були б дозволені такі роботи, якби відповідний проект зонування був затверджений. Але прийняття цього проекту зонування блокується фракціями "Рідний дім" і "радикалами" в Чернігівській обласній раді, а відтак, за відсутності цього проекту уся територія РЛП знаходиться під особливою охороною з забороною здійснення будь-якого будівництва та господарської діяльності, що не погоджена адміністрацією парку.А порушення правил використання територій та об'єктів природно-заповідного фонду - це вже адміністративне правопорушення, передбачене статтею 91 КУпАП, як мінімум.✍️Олександр Гашпар