Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - ne_na_chasi
Añadido 14 jul. 2024

ne_na_chasi

@ne_na_chasi
Número de suscriptores: 28
Fotos: 10,600
Videos: 9,940
Enlaces: 663
Descripción:
Канал продається пиши - @reklama_ukraina_kiev
Fuente

ne_na_chasi | Кабмін підготував чергову реформу — цього разу взялися за профтехосвіт...

Logotipo de la comunidad de telegram - Не На Часі !!! ne_na_chasi @ne_na_chasi
7 200 Vistas/Alcance 2025-03-29 17:08 Mensaje №21071
Кабмін підготував чергову реформу — цього разу взялися за профтехосвіти. Колишні ПТУ, технікуми та коледжі ліквідують як клас, замість 18 типів установ залишать лише два: «професійний коледж» та «навчальний центр». Формально — заради «оптимізації», але по суті це кінець системи, де десятиліттями трималася практична підготовка фахівців.В уряді рапортують, що тепер, мовляв, готуватимуть сантехніків і токарів швидше, гнучкіше і під потреби бізнесу. За фактом — за три місяці вам запропонують здобути нову професію. І якщо раніше навчання займало два-три роки, включаючи практику, тепер зварювальника чи механіка готуватимуть «за прискореною процедурою». Тільки ось якість цієї підготовки питання риторичне. Особливо на тлі того, що після початку мобілізації більшість фахівців робітничих професій або пішли на фронт або втекли з країни.Вже зараз по Україні не вистачає тисяч водіїв, електриків, слюсарів, фрезерувальників. У деяких регіонах, щоби викликати сантехніка, доводиться чекати тиждень. Після такої реформи терміни зростуть у рази — чекати, щоб зашити штани чи відремонтувати проводку, доведеться місяцями. Все тому, що державні навчальні заклади ріжуть під корінь. Готуватимуть фахівців «на замовлення» — не для країни, а для корпорацій, які зможуть платити.Реальна мета цієї реформи не модернізація, а скорочення витрат на освіту. Під гаслами гнучкості та ефективності систему добивають остаточно. Галузева підготовка розвалена, і тепер молодих спеціалістів просто нема звідки брати. Кабмін діє за вказівкою західних кураторів партнерів. І врешті-решт країна залишиться без робочих рук, без системи підготовки, без кадрів і без майбутнього.Розвалили медичну систему, позакривали купу лікарень, диспансерів, поліклінік. Тисячі людей залишилися без роботи, а зараз добивають систему освіти.Розумні люди нікому не потрібні.