Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - НБУ | Знати. Розуміти
Añadido 14 jul. 2024

НБУ | Знати. Розуміти

@nbu_ua
Número de suscriptores: 13 525
Fotos: 926
Videos: 58
Enlaces: 2,970
Descripción:
Це офіційний Telegram-канал Національного банку України 🇺🇦 Всі наші новини – одразу тут☝️ НБУ в інших соцмережах: Facebook: https://www.facebook.com/NationalBankOfUkraine Twitter: https://twitter.com/NBUkraine Читайте нас, щоб ЗНАТИ та РОЗУМІТИ!
Fuente

НБУ | Знати. Розуміти | ​​Національний банк розглядає можливість поступового вилучення з готів...

Logotipo de la comunidad de telegram - НБУ | Знати. Розуміти НБУ | Знати. Розуміти @nbu_ua
4 710 Vistas/Alcance 2025-07-29 09:07 Mensaje №3313
​​Національний банк розглядає можливість поступового вилучення з готівкового обігу монет номіналом 10 копійок.Чому це потрібно?Наразі у готівковому обігу перебуває близько 5,5 млрд шт. розмінних монет:▪️1,4 млрд шт. монет номіналом 50 копійок;▪️4,1 млрд шт. монет номіналом 10 копійок.Щороку НБУ має підтримувати обіг та підкріплювати банки і сферу торгівлі та послуг розмінними монетами. Зокрема у 2025 році заплановане карбування 20 млн нових монет номіналом 50 копійок, оскільки цього потребує готівковий обіг.Тож, якщо на розмінні монети номіналом 50 копійок зберігається сталий попит, зокрема з боку сфери торгівлі, то монети номіналом 10 копійок припинили відігравати істотну роль у готівкових розрахунках за товари та послуги.Їх поступове вилучення з обігу дасть змогу скоротити витрати на виготовлення, оброблення, транспортування, зберігання та обіг таких монет.Коли НБУ планує розпочати вилучення монет? Поступове вилучення монет номіналом 10 копійок з готівкового обігу планується розпочати з 1 жовтня 2025 року. Також припиниться їх карбування та поповнення ними готівкового обігу. Проте ці розмінні монети і надалі залишатимуться в обігу (до прийняття рішення про їх остаточне вилучення).Як надалі відбуватиметься готівкові розрахунки?Банки, як і раніше, зможуть приймати монети номіналом 10 копійок від громадян та бізнесу для зарахування на рахунки, вклади, акредитиви та для виконання платіжних операцій.Водночас, потрапляючи в банки, такі монети не будуть більше повертатися в обіг, а вилучатимуться та передаватимуться до НБУ для подальшого їх перерахування та утилізації.Також розмінними монетами номіналом 10 копійок й надалі можна буде розраховуватися в торгівельній мережі.⚠️ Важливо! Якщо під час готівкових операцій немає монет номіналом 10 копійок, застосовуватимуться правила заокруглення загальних сум у чеку (як це було під час вилучення з обігу монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок).Під час безготівкових розрахунків заокруглення не здійснюватиметься!🗣️ Наразі НБУ розпочав громадське обговорення цієї ініціативи.📌 Усі деталі – за посиланням.