🏢 У Кам’янській виправній колонії відкрили оновлену дільницю первинного перебування засуджених жінок Саме тут засуджені після прибуття до установи проходять первинний медичний огляд, психологічну діагностику та адаптацію. 💬 “Спільно з керівництвом установи реалізували проєкт з оновлення цього простору. На проведення ремонтних робіт місто спрямувало 400 тисяч гривень субвенції з міського бюджету”, – повідомив міський голова Андрій Білоусов.🤝 Участь у відкритті взяли керівник Південно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Віталій Тимошенко, керівники підпорядкованих установ регіону та представники керівництва районної військової адміністрації. Також під час заходу відкрили меморіальну дошку на честь полеглого Захисника України Геннадія Шаганенка. Багато років він сумлінно працював у пенітенціарній системі і після виходу на заслужений відпочинок добровільно став на захист України та віддав своє життя за свободу, незалежність та майбутнє нашої країни.
У Кам’янському відбувся захопливий фестиваль «Наукові пікніки» 🧪✨Масштабна освітньо-наукова подія об’єднала молодь, педагогів, науковців і всіх, хто цікавиться інноваціями, сучасними технологіями та дослідженнями. До фестивалю «Наукові пікніки», який проводився другий рік поспіль, долучилися 15 команд із Кам’янського та громад Дніпропетровщини. Свої розробки презентували представники закладів вищої, фахової передвищої, професійної та загальної середньої освіти, позашкільних установ, великих підприємств, а також сектору ювенальної превенції Кам’янського районного управління поліції. Учасники представили десятки цікавих експериментів, наукових демонстрацій та STEM-проєктів із фізики, хімії, біології, робототехніки, інженерії та сучасних технологій. Міський голова Андрій Білоусов висловив вдячність за реалізацію проєкту ГО «Молода Бджола», Департаменту освіти КМР, Центру молодіжних ініціатив, навчальним закладам, підприємствам-партнерам, науковцям, педагогам, правоохоронцям та командам-учасникам.
📌 У Кам’янському на бульварі Будівельників, навпроти зупинки громадського транспорту “Поліклініка”, відкрилися два нові магазини одягу – URBAN teen та AVOCADOВони розташовані по сусідству та належать місцевим підприємцям. Цими вихідними торгові точки працювали у тестовому режимі. Офіційне відкриття заплановане на 1 червня.Власники цих торгових точок не є початківцями у торгівлі. Раніше вони мали магазин дитячих товарів “Карапуз”. Згодом концепція їхнього бізнесу змінилася разом із потребами покупців: малюки виросли , а асортимент адаптувався до нових вікових категорій. Власники мережі вирішили застосувати креативний підхід, де один магазин став продовженням іншого.🕶️ Так з’явився URBAN teen – крамниця для підлітків, які стежать за модними тенденціями та прагнуть створювати власний стиль.🥑 Поруч працює AVOCADO – магазин для їхніх матусь і татусів (дорослих покупців). Тут у наявності актуальні колекції для жінок 👗 та чоловіків 👔. Варто зазначити, що AVOCADO у ТЦ “Наше діло” вже знайомий жителям, а цей новий торговий об’єкт є розширенням місцевої мережі.Детальніше - за посиланням нижче: ⬇️https://nashreporter.com/dovidnyk/u-kamyanskomu-vidkrylysya-novi-magazyny-odyagu-dlya-pidlitkiv-ta-doroslyh-311775
🔔 Останній дзвоник у Кам’янському: майже 4 тисячі школярів завершили навчальний рік Міський голова Андрій Білоусов відвідав гімназію № 35, яка носить ім’я загиблого Героя Бориса Гагуа. Разом із мамою захисника, Людмилою Вікторівною, він долучився до свята останнього дзвоника та привітав учнів, педагогів і батьків. 📅 У 2025–2026 навчальному році у цій гімназії 53 учні отримають свідоцтва про базову середню освіту. 📜 Троє випускників завершили навчання з відзнакою. 🛡️ Попри виклики воєнного часу, освітні заклади міста продовжують активно працювати та впроваджувати сучасні технології. Облаштовані укриття дають можливість дітям здобувати освіту очно та у безпечному середовищі.👩🏫 Окремі слова подяки адресували педагогам, які щодня навчають і виховують нове покоління українців. 💬“Дякую нашим Захисникам! Вітаю всіх школярів, батьків та вчителів із завершенням навчального року! Вдячність родинам за всі роки підтримки. А випускникам – впевненості та віри в себе. Нехай все задумане здійсниться!” – сказав міський голова.
Обласній федерації стрільби передано три сучасні пневматичні пістолети. Це високоточна спортивна зброя, яку Кам’янське придбало за зверненням президента обласної федерації стрільби Сергія Риженка для тренувань і участі спортсменів-паралімпійців у змаганнях 🏆, повідомив міський голова Андрій БілоусовДля ветеранів та людей, які пережили важкі травми, спорт є важливою складовою реабілітації. Він допомагає відновлювати сили, повертає мотивацію та дає можливість рухатися вперед . Андрій Білоусов подякував 🤝 Сергію Риженку та всьому колективу лікарні ім. Мечникова 🏥 за порятунок життів захисників 🛡️, а також за особисту підтримку спортсменів під час лікування та відновлення.У місті системно підтримують розвиток спорту, зокрема, й кульової стрільби. Кілька років тому для спортсменів федерації вже були придбані сучасні пневматичні гвинтівки. Оновлення матеріально-технічної бази стало важливим фундаментом для майбутніх спортивних досягнень на європейському та світовому рівнях.Сьогодні у Кам’янському на базі комунального закладу «Центр “Незламні”» працює унікальне відділення кульової стрільби для ветеранів та людей з інвалідністю. Саме тут тренується майстер спорту України міжнародного класу Віталій Плакущий – учасник Паралімпійських ігор – 2024 🏅, призер міжнародних змагань та Кубків світу. Його високі результати підтверджують: забезпечення спортсменів якісною тренувальною базою дає можливість максимально реалізовувати свій потенціал.
26 травня пройшли дві яскраві культурні події: V Міський фестиваль джазової музики 🎷 “Джазова весна у Кам’янському” та початок нового сезону творчого проєкту 🎨 “АРТ-терапія – лікуємо мистецтвом”“Джазова весна” 🎵 вже п’ять років поспіль збирає разом талановитих виконавців, викладачів, шанувальників музики та всіх, хто захоплюється мистецтвом. Цьогоріч учасниками заходу стали вихованці мистецьких шкіл, студій музичного виховання та музичного коледжу 🎺. Для молодих музикантів фестиваль став чудовою нагодою продемонструвати свої здібності ✨, набути цінного сценічного досвіду та отримати підтримку глядачів 👏.Також у місті офіційно відкрили новий сезон ініціативи “АРТ-терапія – лікуємо мистецтвом” ❤️, яка вже стала важливою складовою культурного життя громади. В умовах війни проєкт допомагає мешканцям знаходити психологічну підтримку та емоційне відновлення через творчість, музику й спілкування.Для дітей та дорослих організували різноманітні творчі простори, де проводять заняття з ізотерапії, музичної 🎶 та фототерапії 📸, психологічні тренінги, майстер-класи тощо. Участь у заходах можуть взяти всі охочі незалежно від віку чи рівня підготовки.“АРТ-терапія – лікуємо мистецтвом” і надалі працюватиме в різних районах Кам’янського, щоб якомога більше жителів могли відчути підтримку, натхнення та позитивні емоції завдяки творчості.💬 “Дякую всім, хто долучився до організації заходів: викладачам, працівникам культури, бібліотекарям, керівникам гуртків та всім, хто щоденно працює над розвитком культурного життя Кам’янського. Саме завдяки таким ініціативам наше місто залишається простором творчості, підтримки та людяності”, – сказав міський голова Андрій Білоусов.
У кам’янському ліцеї № 29 відкрили оновлений музей «Простір пам’яті: голоси мужності та свободи» Проєкт реалізували завдяки перемозі учнів закладу у програмі «Бюджет участі. Діти – 2025». Ідея створення сучасного музейного простору виникла саме серед школярів та отримала підтримку громади. У результаті вдалося осучаснити експозицію, оновити обладнання та зробити музей більш змістовним і цікавим для молоді. Відтепер музейний простір поєднує різні історичні епохи: від діорами «Бій на Аульському плацдармі» 1943 року до сторінок українських революцій та сучасної боротьби за незалежність і суверенітет. 🇺🇦Окреме місце в експозиції займають матеріали, передані родинами загиблих захисників і військовими: особисті речі полеглих воїнів, бойові прапори, шеврони та артефакти російсько-української війни. 🪖🛡️🕯️Центральним елементом музею став меморіальний блок «Назавжди в строю», де увічнено пам’ять дев’ятьох випускників ліцею, які віддали життя за Україну:Максим Будицький,Євгеній Голенко,Єгор Гуторов,Андрій Полунін,Володимир Стрижак,Дмитро Тронько,Антон Фелось,Олександр Шавикін,Вадим Коноплянка.Захід був емоційно непростим – розповіді про полеглих Героїв та творча програма, підготовлена учнями й педагогами, глибоко зворушили всіх присутніх. Такі ініціативи сьогодні мають особливе значення. Вони свідчать про усвідомлене ставлення до історії, здатність пропускати її крізь себе та розуміти справжню, надзвичайно високу ціну свободи. 💬“Дякую учням закладу та всім, хто долучився до реалізації цього важливого проєкту. Такі заходи формують свідому молодь і сильну громаду, яка пам’ятає та шанує своїх Героїв”, – сказав міський голова Андрій Білоусов.
Учні Кам’янської школи мистецтв № 2 вкотре підтверджують високий рівень підготовки, яскравий талант та любов до музики 🎶 Діти блискуче представляють свій заклад на міжнародних та всеукраїнських конкурсах. 🏆 Їхні перемоги — це результат наполегливої праці, натхнення, підтримки викладачів та щирого прагнення до творчого розвитку. ✨30 квітня відбувся III Міжнародний онлайн-конкурс мистецтв Sztuka bez granic («Мистецтво без кордонів!») від міжнародної творчої спілки Art Union. 🇵🇱🇺🇦Учениця п’ятого класу дистанційного навчання Єва Макєєва (викладач Марія Шевченко) за виконання твору “Безперервний рух” (К. Бом) здобула першу премію. 🥇 Юна скрипалька підкорила своєю майстерністю міжнародне журі у номінації “Струнно-смичкові інструменти (ІІІ вікова категорія). 🎻Також на цьому конкурсі чудово проявила себе учениця шостого класу фортепіанного відділення Богдана Фандій (викладач Лариса Путільцева). 🎹 Юна піаністка зіграла “Етюд (Es-dur)” К. Черні та була відзначена дипломом (перша премія). Справжнім святом творчості та натхнення став і Всеукраїнський двотуровий конкурс мистецтв «Стожари». 🌟 Учениця фортепіанного відділу Марія Голобородько вразила журі запальною композицією Родрігеса “Кумпарсіта”. 🎹 Дівчинці теж присудили першу премію. 🥇Вітаємо талановитих дівчат та їхніх викладачів із вагомими досягненнями! 🎉 Бажаємо натхнення, творчої енергії та нових вражень. Нехай кожен виступ приносить радість, визнання та гордість за свої успіхи, а попереду буде ще багато щасливих і переможних моментів! 🥳🏆
За підтримки великої команди волонтерів 🤝 передано чергову партію допомоги 📦 військовим 1-го штурмового батальйону полку «Айдар», які виконують бойові завдання на Донецькому напрямку🪖Захисники проводять складні штурмові дії на передовій. Техніка, спорядження і необхідне обладнання, які їм передали, допоможуть бійцям працювати ще ефективніше та зберегти їхнє життя.Великий вантаж зібрано відповідно до запиту командування батальйону 📝. Спільними зусиллями оборонцям передали:систему Starlink,тепловізори,детектор дронів («Чуйку»),акумуляторні батареї для радіостанцій.Для безперебійного енергозабезпечення військові отримали інверторні генератори, зарядні станції 🔋 та потужні павербанки.Окрім технічного оснащення, бійцям доставили важливе спорядження – антитепловізійні плащі 🧥, маскувальні костюми та сітки. Також передано запаси їжі, консервів, кави та питної води.💬“Щиро дякую за постійну і невтомну підтримку військових Олександру Крутьку (БФ «Осоння України»), Олександру Лукашову (ГО «Бджола»), Дмитру Гайдуку (БФ «Фонд розвитку Кам’янського»), отцю Феодосію (волонтерський хаб «Покрова»), Валерію Пархомчуку (БФ «Ми з Кам’янського»), Мартіну Короні (БФ «MISSION ROCA UKRAINE»), депутату міської ради Андрію Дроговозу, а також подружжю волонтерів Ользі та Артему з Дніпра .Дякуємо нашим воїнам за захист та звитягу! Працюємо єдиною командою, підтримуємо оборонців та оперативно закриваємо потреби військових. Кам’янське поряд!” – сказав міський голова Андрій Білоусов. Бачити менше
У Кам’янському тривають сезонне прибирання та ремонт доріг 🚜 Міський голова Андрій Білоусов разом із підлеглими, які відповідальні за благоустрій Кам’янського, провів робочий об’їзд міста, аби проінспектувати хід сезонного прибирання та впорядкування міських територій. Комунальні служби проводять очищення автошляхів, вулиць і дворів від сміття та змету, виконують обрізку дерев і ремонт зливоприймальних систем. За допомогою спецтехніки триває поточний ремонт доріг. У першу чергу роботи виконуються на маршрутах громадського транспорту. Також відновлюють проїзні частини у приватному секторі відповідно до заявок мешканців. 🛣️🚌🏡У місті продовжується сезонний покіс трави на центральних вулицях та у дворах. Через значну кількість опадів останнім часом цей процес максимально активізовано. 🌿✂️Окремо мер перевірив хід благоустрою Меморіального комплексу на кладовищі на вулиці Весняній. Наразі там ведуться роботи з благоустрою на 5–6 рядах військових поховань. Повністю завершити всі роботи планується до 29 серпня – Дня пам’яті загиблих захисників України. Також міський голова проконтролював стан основних рекреаційних локацій міста, зокрема набережних Дніпробуду та Лівобережжя, міських парків і скверів. На цих об’єктах відновлено наявні та встановлено нові елементи дитячих майданчиків і благоустрою. У сквері Південного району триває монтаж декоративного ілюмінаційного освітлення для комфортного та затишного відпочинку містян у вечірній час. На берегових лініях виконано комплексне прибирання та впорядковано зелені насадження. 🌳🛝💡У міському розарії 🌹 за участі волонтерів і представників громадських організацій проведено толоку. Спільними зусиллями розчищено зарості та прибрано територію біля другого входу навпроти лікарні швидкої медичної допомоги, а також встановлено додаткові елементи для відпочинку.