Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Портал "Моя Оболонь"
Añadido 14 jul. 2024

Портал "Моя Оболонь"

@myobolonkiev
Número de suscriptores: 2 211
Fotos: 6,520
Videos: 254
Enlaces: 287
Descripción:
Telegram-канал незалежного інформаційного порталу Оболонського району - "Моя Оболонь"

👥 Número de suscriptores

2 211
Promedio/Día:: +2
Promedio/Tiempo:: +17
Promedio/Mes:: +58

👁️ Vistas promedio por mensaje

694
Promedio/Día:: 467
Promedio/Tiempo:: 752
ERR: 31.39%

📊 Mensajes por Día

3
Último día: 4
Promedio semanal: 2.1
Promedio por día: 3

Historial de cambios de logotipo

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2024-07-14

Muro

Estadísticas de telegram canal

Стартувала процедура відновлення останнього пошкодженого дроном будинку на Оболоні.10 грудня КП "Київекспертиза" уклало договір через електронну систему публічних закупівель Prozorro з ФОП Глітін Олександр Борисович на детальне інструментальне обстеження для оцінки технічного стану та придатності до подальшої експлуатації багатоквартирного житлового будинку на вулиці Героїв Дніпра, 16-А (цей будинок був пошкоджений влучанням ударного дрона 14 листопада). Роботи мають бути виконані до 31 грудня поточного року.Додамо, що оцінка придатності будинку для подальшої експлуатації є першим кроком до його відновлення. На наступному етапі буде розроблений відповідний проект. А потім проведений ще один тендер - безпосередньо на відновлення фасаду.Також додамо, що нещодавно керівник Київської військової адміністрації Тимур Ткаченко обіцяв прискорити проходження процедур для відновлення пошкоджених під час повітряних атак будинків, які зараз займають більше року. Але чи станеться насправді - поки невідомо.
Після скандалу, спричиненого нашою публікацією, у міській адміністрації спробували перекласти відповідальність за умови роботи дитячих садків та шкіл на районні адміністрації, заявивши що саме вони мають визначати потреби закладів освіти та купувати для них електрогенератори. При цьому у прес-службі мерії "забули", що районні адміністрації не мають власних бюджетів, а всі кошти, які вони отримують, виділяються саме міською адміністрацією або депутатами.Примітно, що а минулому році мер Віталій Кличко в інтерв'ю телеканалу "Суспільне" повідомив що "майже кожна" школа та дитячий садок Києва оснащені електрогенераторами. Незабаром на Офіційному порталі Києва з'явлася інформація про те, що вони є у 683-х освітніх закладах. При цьому в Києві є 417 шкіл і 529 дитячих садків з укриттями, які зараз працюють. Тобто, тільки цих закладів разом 946, що явно не відповідає словам мера про забезпечення "майже всіх" комунальних закладів електрогенераторами. Цікаво, що заступник мера Валентин Мондріївський у листопаді цього року назвав цифру ще трохи меншу - 679 електрогенераторів.Згідно з інформацією з системи Prozorro, міська влада у більшості випадків виділяла районним адміністраціям кошти на закупівлю електрогенераторів потужністю 3, 5 та 7 кВт. Серед них є 70 пристроїв потужністю 5,5 кВт, які було закуплені для нашого району. При цьому для забезпечення роботи хоча б однієї електроплити потрібні пристрої не менше ніж на 5 кВт. Але навіть такі електрогенератори так і не були закуплені у достатній кількості за майже 4 роки повномасштабної війни. Хоча на подібні закупівлі були виділені значні кошти.З відкритих джерел відомо, що тільки у 2022 році з міського бюджету на закупівлю електрогенераторів були направлені 150 млн гривень. Чому цих коштів разом з благодійною допомогою іноземних країн не вистачило на забезпечення роботи хоча би освітніх закладів - невідомо. Але у липні цього року Київська міська прокуратура повідомила про підозру екс-керівнику одного з департаментів міста за переплату у 4,8 млн гривень на закупівлі саме електрогенераторів.Повна версія відео-розслідування порталу "Каштан News" - за посиланням нижче. 👇 https://youtu.be/nTGU4JzfbOI?si=IyYyQbnunx0seMsu
Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру судових рішень, 26 листопада Шостий апеляційний адміністративний суд залишив у силі рішення Київського окружного адміністративного суду від 10 липня, яким були частково задоволені вимоги ГО "Союз підприємців України" щодо визнання протиправним і скасування рішення міської ради №915/8881 від 13 червня 2024 року, яким було затверджено згадане вище Положення. Серед іншого, було відмінено рішення міської влади - не продовжувати з власниками кіосків дію договорів пайової участі, укладених протягом 2014-2015 років. Саме після цього розпочалася кампанія з масового демонтажу "тимчасових споруд". Представники міської ради ще можуть подати касаційну скаргу, але і підприємці не планують зупинятися на досягнутому.Голова ГО "Союз підприємців України Олександр Мельник повідомив в інтерв'ю порталу "Київвлада", що підприємці збираються добиватися компенсацій зі столичного бюджету за вже демонтовані кіоски та павільйони – через визнання незаконності рішення, на підставі якого їх "прибрали" з вулиць. Вже подано кілька подібних позовів - ще після прийняття рішення судом першої інстанції. Хоча балансова вартість кіоска складає 250 000-500 000 гривень, збитки у більшості випадків будуть формуватися із комерційної оцінки втраченого бізнесу.За оцінками Олександра Мельничук, бізнес стандартної торгової точки площею 20 кв. м. можна оцінювати, приблизно, від 20 000 до 50 000 доларів. Враховуючи те, що були розірвані більше 2 000 договорів з подальшим демонтажем кіосків і павільйонів, загальна сума претензій буде становити мільярди гривень. І це при тому, що міський бюджет через це рішення тільки в поточному році недоотримав близько 40 млн гривень.Нагадаємо, що на місцях демонтованих раніше кіосків і павільйонів (прибирання яких обійшлося міському бюджету у більше ніж 100 млн гривень) вже почали встановлювати нові подібні споруди з однаковим дизайном. При цьому, згідно розміщених на них об'яв про здачу в оренду, дії міської влади з проведенням аукціонів на кожне місце встановлення нового ларька не призвели до прозорості цих процедур. В дійсності багато місць викупили окремі компанії, які планують здавати їх підприємцям за значно вищими цінами.
Районні заклади освіти зможуть використовувати наявні електрогенератори.Найбільш резонансною публікацією минулого тижня став лист нашої читачки з інформацією про те, як співробітники їдалень районних дитячих садків та шкіл вимушені приходити на роботу значно раніше або навіть ночувати на роботі, щоб встигнути приготувати сніданки та обіди для дітей до відключень електроенергії. Також у листі ставилося закономірне питання - чому заклади освіти (які є і "пунктами незламності") не забезпечені електрогенераторами?Відповідь на це дав голова району Кирило Фесик у нещодавному відео-інтерв'ю. Як і слід було очікувати, в районі є достатньо електрогенераторів, але до цього часу не було можливості списувати паливо для їх використання. Це рішення має бути ухвалене найближчим часом.Тобто, тільки на 4-му році повномасштабної війни міська влада вирішила врегулювати процедуру забезпечення паливом вже закуплених електрогенераторів. Незважаючи на всю абсурдність цієї інформації, краще пізно...Відео: канал "Новини.Live"
1. Внутрішній відбір у межах кожного навчального закладу. Шкільне самоврядування розробляє кілька ідей, серед яких обирається один проект, що буде подано до оргкомітету конкурсу. Саме цей проект школа або ліцей представить на другому етапі під час спільної презентації. Заявки приймає педагог-організатор закладу у формі візитівки проекту (форма подання: короткий опис ідеї, фото або ескіз, мета, очікуваний результат, команда). Заявки приймаються до 14 листопада, після чого кожен заклад проводить внутрішнє голосування, у якому беруть участь учні, педагоги та батьки. За результатами голосування обирається один проєкт, який переходить до другого етапу.2. Подання ідей - кожна школа або ліцей готує візитівку проекту, що містить:- назву проекту;- склад команди;- короткий опис проблеми;- мету та очікуваний результат;- фото або візуалізацію ідеї.Заявки подаються до організаційного комітету через Google-форму до 21 листопада 2025 року.3. Відбір фіналістів - всі подані проекти презентуються наживо під час спільного заходу (місце та час буде повідомлено окремо). Після презентацій конкурсна комісія обирає 10 найцікавіших проектів-фіналістів.4. Онлайн-голосування - презентації фіналістів публікуються Telegram-каналі Кирила Фесика. Відкривається публічне онлайн-голосування серед мешканців району. Голосування проходитиме з обов’язковою реєстрацією через електронну пошту з метою забезпечення чесності та уникнення накруток голосів. Процес голосування організовується через Google-форму. За результатами голосування визначається переможець конкурсу – проект року.Школа або ліцей, що посяде перше місце, отримає підтримку районної адміністрації для залучення коштів на реалізацію створеного проекту. Фіналісти, які здобудуть перше, друге та третє місця, отримають стипендії голови Оболонської районної адміністрації, які шкільне самоврядування зможе використати на власний розсуд.
- Для майбутнього України важливо не просто вистояти у війні, а й вже зараз вкладатися у якісну освіту, щоб мати інженерів та інших спеціалістів на випадок, якщо "через 10 років росіяни спробують знову на нас піти";- Як до повномасштабної війни, так і зараз талановита молодь масово виїжджає за кордон, вступаючи до європейських та американських університетів через вищу якість навчання, а в Україні тим часом працюють 400 ВНЗ, функція багатьох з яких - "продаж дипломів" та академія наук, у якої "немає результатів";- У KSE планують продовжувати працювати і розвиватися в Києві та Україні, залучаючи іноземні інвестиції, які в даний час будуть пріорітетно направлятися на облаштування кампуса у будівлях колишнього Гольф-центру, купленого за 18 млн доларів;- В кампусі розмістяться освітні приміщення, інженерні лабораторії, бібліотека з видом на Дніпро і не тільки, з одночасним збереженням спортивного призначення комплексу і його поля для гольфу;- На облаштування кампуса потрібні ще 24 млн доларів, з яких 15 президент KSE "вже знайшов" завдяки інвестиціям "американських та британських мільярдерів", імена жодного з яких не були названі;- Крім вчених з великими статками у розширення KSE вкладають кошти "різні фундації та уряди різних країн", включаючи Швецію та Данію.Тимофій Милованов також зазначив, що без покращення освіти та пов'язаного з цим "підвищення ефективності" Україні знадобиться близько 10 млн мігрантів для функціонування економіки та можливості виплачувати пенсії. При цьому, на думку президента KSE, за нейнегативнішого розвитку подій через 10 років в Україні залишиться 10-15 млн населення. Додамо, що в цьому інтерв'ю Тимофій Милованов нічого не сказав про те, як на майбутнє країни впливає сучасна корупція.
За словами Олексія Кучеренка, київські ТЕЦ - це власність міста, "тобто повна відповідальність Київської міськради та КМДА". Вартість укриття для одного трансформатора становить приблизно 50 млн гривень. При цьому тільки на останній сесії міської ради, яка передувала дню атаки, міські депутати проголосували за виділення по 12,5 млн гривень кожному з них для "виконання депутатських обіцянок". Тобто, загальна сума тільки на ці витрати для міського бюджету складе близько 1,5 млрд гривень.У Київській міській адміністрації доволі оперативно відреагували на заяви Олексія Кучеренка, назвавши їх неправдивими і такими, які "сприяють діям ворога". Також у прес-службі мерії повідомили, що міські ТЕЦ "згідно з вимогами Генерального штабу ЗСУ мають необхідний захист першого етапу". У відповідь на це Олексій Кучеренко написав, що укриттів "першого етапу" не існує - а є три рівня укриттів і перший рівень це найпростіший та малоефективний. При цьому НЕК "Укренерго" захищає свої трансформатори укриттями 2-го рівня, а КП "Київтеплоенерго" - ні.Невдовзі екс-міністр опублікував фрагмент звіту щодо виконання "Програми капітальних вкладень на інженерний захист ТЕЦ-5", який знаходиться у відкритому доступі. Згідно вказаної у ньому інформації, незважаючи на витрати на проектні роботи у розмірі майже 6 млн гривень, у 2024 році вона не була повністю виконана. Також Олексій Кучеренко додав, що у діяльності міських чиновників щодо захисту об'єктів енергетики буде розбиратися парламентська комісія. І це є правильним рішенням, з урахуванням мільярдів гривень, які виділяються з міського бюджету на дорожню інфраструктуру, але чомусь не на захист найбільш важливої інфраструктури енергетичної.
На мобільні укриття будуть направляти кошти, які районні адміністрації не встигли використати для ремонтів укриттів стаціонарних. За словами Віталія Кличка, у бюджеті на 2025 рік на ремонт стаціонарних укриттів заклали 4 млрд грн, але районні адміністрації станом на початок жовтня виконали менше третини запланованих робіт. Також мер додав, що "зволікання у таких критично важливих питаннях є злочинним і неприпустимим", забувши додати, що процес встановлення мобільних укриттів фактично блокували чиновники міської адміністрації.Примітно, що новина про мобільні укриття з'явилася на фоні старту чергового масштабного інфраструктурного проекту з капітального ремонту 5,4 км Харківського шоссе за 1,26 млрд гривень. Роботи виконуватиме група компаній "Автострада" львівського бізнесмена Максима Шкіля, яка також будує продовження метро на Виноградар та частину Подільского мосту. Ще 5,55 млн гривень коштуватиме авторський нагляд за оновленням Харківського шоссе.Таким чином, ремонт одного км шоссе обійдеться для міського бюджету у 250 млн гривень (!), що за даними порталу "Наші гроші" в 1,5-2 вище ніж в середньому по країні. Більш того, за інформацією урбаніста Єгора Бондаренка, ремонт Харківського шоссе почався з демонтажу асфальту, укладеного на його частині в жовтні 2024 року. А в цілому за 2 роки компанії Максима Шкіля отримали з міського бюджету проекти на 18 млрд гривень, що в 4,5 рази більше, ніж сума коштів, які були передбачені в бюджеті на ремонт укриттів у поточному році.Також звертає на себе увагу той факт, що Тимур Ткаченко, який регулярно критикував Віталія Кличка за ігнорування засідань Ради безпеки та погану роботу міських чиновників, жодного разу не висловив незгоду з настільки великими витратами з бюджету міста на дороги та розв'язки під час повномасштабної війни. А в даному випадку керівник військової адміністрації фактично допоміг меру "перекрити" новину про початок капітального ремонту Харківського шоссе новиною про мобільні укриття, які з'явилися в один і той же день.
За даними з відкритих джерел, замовником будівництва ЖК Bellevie є спеціально створене для цього ТОВ "Белльві", зареєстроване там же на вулиці Бережанській, 9. Але Київська міська рада одноголосно передала цю землю іншій компанії - ТОВ "Інвест менеджмент корпорейшн" 7 жовтня 2021 року. За інформацією розслідувача Володимира Бондаренка, власником ТОВ "Інвест менеджмент корпорейшн" є колишній голова Національного банку, екс-народний депутат від Партії регіонів та власник однієї з найбільших в Україні фінансово-промислових груп "ТАС" - Сергій Тігіпко.При цьому земельна ділянка на вулиці Бережанській, 9 з кадастровим номером №8000000000:78:018:0007 при голосуванні у 2021 році мала призначення - "для будівництва та обслуговування адміністративних будинків, офісних будівель". На час воєнного стану доступ до кадастрової карти закритий, але за інформацією Володимира Бондаренка призначення ділянки досі не змінили. Тобто, станом на теперішній час будівництво житлових будинків там не дозволено. Що, в принципі, є закономірним з огляду на те, це місце знаходиться посеред промзони.Хоча акцент рекламної компанії ЖК Bellevie робиться на те, що в комплексі буде все необхідне для життя і роботи (тобто він стане одним з нині популярних в Києві ЖК з закритою територією), розміри земельної ділянки на вулиці Бережанській, 9 явно не дозволять побудувати там всю необхідну для його жителів інфраструктуру (особливо з урахуванням того, що будинків на цій ділянці буде аж 6). Тобто все відповідне "навантаження", як і випадку з сусіднім ЖК "Бережанський", повністю ляже на інфраструктуру Мінського та Вишгородського масивів, вкладатися у розвиток якої міська влада поки не планує.
Екологи вважають що нагорода "Зелений прапор" для острова Оболонського могла бути купленою.ГО "Київський еколого-культурний центр" звернулася до британської міжнародної організації Keep Britain Tidy з вимогою відкликання нагороди Green Flag Award для парку на острові Оболонському у зв'язку із грубим порушенням київською владою природоохоронного законодавства та відкритої за цим фактом кримінальної справи. На думку голови КЕКЦ Володимира Борейка, не може йти мова про нагороди для зеленої зони, де були знищені червонокнижні рослини, сотні дерев з гніздами птахів та частина заливних луків."І за порушення закону Кличка нагородили. Вся ця нагорода звучить як плювок в обиччя киянам. І ще один цікавий нюанс. Свої нагороди ця організація видає за кошти. Тож найшвидше ще Кличко і гроші з бюджету за цю нагороду платив", - додав Володимир Борейко.Нагадаємо, що Київська міська прокуратура вже майже рік розслідує справу по факту знищення природного середовища при облаштуванні парку на острові Оболонському.