Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Портал "Моя Оболонь"
Añadido 14 jul. 2024

Портал "Моя Оболонь"

@myobolonkiev
Número de suscriptores: 2 211
Fotos: 6,520
Videos: 254
Enlaces: 287
Descripción:
Telegram-канал незалежного інформаційного порталу Оболонського району - "Моя Оболонь"
Fuente

Портал "Моя Оболонь" | Через 45 років - у 1870-му перша залізниця разом з першим пасажирським...

Logotipo de la comunidad de telegram - Портал "Моя Оболонь" Портал "Моя Оболонь" @myobolonkiev
763 Vistas/Alcance 2025-09-27 06:55 Mensaje №6231
Через 45 років - у 1870-му перша залізниця разом з першим пасажирським вокзалом була відкрита в Києві. Її будівництво стало можливим завдяки зведенню у 1868-1870 роках першого залізничного цільнометалевого мосту через Дніпро за проектом військового інженера Аманда Струве (фото 4). На той час це був найдовший в Європі залізничний міст (фото 5). При цьому при його зведенні Аманд Струве відмовився від допомоги іноземних компаній, що дозволило значно зменшити витрати на процес будівництва.Споруджений у рекордно малий строк за нановішою кесонною технологією, Дніпровський або Дарницький залізничний міст мав 11 опор і 12 прольотів довжиною по 89 м кожен. Загальна довжина одноколійного мосту становила 1067,6 м. 12 (24) лютого 1870 року під час випробування, по мосту проїхав спеціальний випробувальний поїзд у складі 6-ти паровозів.У червні 1920 року Дніпровський міст підірвали відступаючі з Києва польські війська. Він був відновлений того ж року вже 10 вересня. А 19 вересня 1941 року міст підірвали вже радянські війська також під час відступу з міста. Під час нацистської окупації міст знову був відновлений, а потім остаточно зруйнований німецькими військовими наприкінці жовтня - на початку листопада 1943 року. Кілька опор цієї переправи можна і зараз побачити трохи північніше сучасного Дарницького залізничного мосту.У 2018 році на честь Аманда Струве була названа досі безименна вулиця вздовж залізниці на території нашого району - на Куренівці.