Я б не став улаштовувати акцію публічної відмови від нагород, а залишив би пана президента Польщі сам на сам з його активним суспільством, яке доволі критичне до його вчинку з «Білим орлом». Можливо, це б спрацювало краще. Але, звісно, мене ніхто не питав, тож маємо те, що маємо. Скажу про інше.На мій погляд, ніхто й ніщо так не принижує Україну, як брехня українською мовою. Зараз соціальними мережами поширюються дебільні антипольські наративи, над сенсом яких багато хто не замислюється, тож хочу пояснити брехливість принаймні пари з них.1. «Поляки — такі самі, як росіяни».Це абсолютна, майже ксенофобська неправда: поляки — мирний народ, вони не воюють з Україною й не планують цього робити. Навпаки, допомога Польщі у цій війні значна, важлива. Далі людям з головою, що працює, немає чого пояснювати, а до дурнів я не звертаюся. Уважаю, що вони таким чином ображають наших друзів у Польщі, яких щонайменше там половина. Прошу в кожного з них пробачення за цих недоумків!1. «Сильна Україна не потрібна Польщі так само, як і росії».Що мають на увазі ті, хто таке стверджує? Що «Польща = росія»? Що Україна планує в майбутньому напасти на Польщу? Що Польща в майбутньому, якщо Україна не буде достатньо сильною, окупує її частину? Чого ж тоді Польща не напала разом з росією у 2022-му, а мільйони поляків прийняли наших біженців як рідних? У когось серйозно є такі агресивні наміри? Я впевнений, що ні. Тоді як за рівнем дурості та брехні це відрізняється від російської пропаганди? Який інтелектуальний рівень дописувачів демонструють ці «аналітичні думки»?Це — лише два приклади того, що мені огидно бачити. Сприймайте життя тверезо, не емоційно, не підтримуйте й не поширюйте це лайно! Для мене воно тхне москвою, а не Києвом і Варшавою.
Український публічний простір страждає здатністю звертати увагу на все, крім справді важливого, не помічати живу свиню на столі, і це виглядає вже як хвороблива відмова від реальності. Наприклад, усі обговорюють неіснуючий «скандал» із Портниковим, упритул не помічаючи діяльності Гончаренка, який сам по собі — перманентний скандал і ганьба для України, що послідовно й свідомо бʼє по її обороноздатності. Скінчиться це тим, що все це лайно обовʼязково вибухне, і тоді всі вдаватимуть, що сталося щось неочікуване, хоча все буде цілком логічно. Я це на 1000% передбачаю, але більше не писатиму нічого про це, мені це набридло, почекаю на березі зливу цієї каналізації. Окремий привіт піарникам «Європейської Солідарності», які, мабуть, переконали Петра Порошенка в тому, що на якихось там «виборах» треба ставити на ухилянтів і ватний електорат. Такі за «ЄС» усе одно не проголосують ніколи, а ось щирі симпатії патріотів, зокрема військових, будуть утрачені назавжди, і це станеться також обовязково.
ПОПУЛІЗМ = СМЕРТЬ ДЕРЖАВИ Українські політики [не] роблять усе для цього Усі ми ненавидимо росію. Але там політики не бояться говорити про загальну мобілізацію, бо не бояться «виборів». Натомість наші політики — всі — цілодобово готуються до примарних «виборів», яких до кінця війни не буде, а значить — не буде довго, бо росія не зупиниться.А не зупиниться вона, зокрема, тому, що Путін чудово бачить наших політиків, які аж до смерті країни не почнуть чесно говорити з «виборцями» про реальну потребу в мобілізації, в терміновій зміні мобілізаційних законів, яка назріла ще позавчора, бо вони готуються до «виборів», яких не буде до кінця війни. А кінця війни не буде тому, що…Це — фактично смертельна пастка, якщо її не прибрати. (Я не бачу, хто прибере.) Це — замкнене коло тотального популізму, яке є головною загрозою для існування України. Про те, що в росії ніхто не буде відбивати ухилянтів у «звірів із ТЦК»; про те, що там журналісти не розхитуватимуть суспільство заради переглядів і вподобайок; по те, що рашисти підуть у свою армію мовчки, дисципліновано, а деякі ще й співаючи пісні Цоя та Висоцького «пра вайну», — в нас теж не прийнято навіть думати, бо росія ж «на межі існування через брак палива». А це (не «росія на межі») — правда. Путін будь-якої миті може віддати такий наказ. І що тоді робитимуть наші політики? Продовжуватимуть грати в цю популістичну мовчанку й мірятися рейтингами під час війни?Саме це, а ніякий не «мир» мені здається найреальнішою перспективою цього й наступного років. До якої в нас готуються лише Військові, які не мають ані вибору, що робити, ані законних важелів, ані мінімально достатнього (для тієї самої ротації) поповнення Війську. Через ПОПУЛІЗМ політиків, які тут настільки неймовірно єдині, що їх геть неможливо розділити на «владу» та «опозицію».Наразі, повторюю, я не бачу виходу з цього кола й не бачу навіть спроб шукати цей вихід. Значить, такий сценарій — невідворотний.Вибачте, що не про каву в Криму.Цей текст на УП:https://blogs.pravda.com.ua/authors/muzhdabaev/6a2ace6877951/
Петро Порошенко сьогодні у Верховній Раді:«Шановні колеги, ще кілька місяців тому розмови про мир у цьому залі викликали або скептичну посмішку, або навіть роздратування. Рік тому у цьому залі хтось вимагав відновлення кордонів і переможний план незламності… На сьогоднішній день, нарешті, я чую реалістичні розмови про те, що ми скористаємося вузьким вікном можливості по зупинці війни. Я вірю в зупинку війни і вірю в припинення вогню, тому що Путін слабшає…»Я не вірю, що Порошенко вірить у те, що зараз каже. Він не дурний. Авжеж, миру не буде.Я щиро вдячний Петру Олексійовичу за його постійну допомогу Війську. Але мені дуже прикро, що й він, і партія, за яку я голосував, почали вдаватися до популізму рівня ментального «регіонала» Гончаренка. Залишається хіба що долучитися до кампанії проти ТЦК й мобілізації…Популізм — тяжка хвороба української політики, яка, здавалося б, мала назавжди піти в небуття, але лише загострилася під час великої війни. Це робить нас тільки слабкішими перед реальними викликами, які на нас чекають.
Рєнат Давлєтгільдєєв, огидний уZкій мерзотник, так званий «ліберальний журналіст» каналів «Ходорковскій. Live» і «The breakfast show», який працює у дружній Україні Литві, відчув себе там настільки «вільним і незалежним», що наважився у FB підняти «актуальне» питання щодо шанування прапора росії в Європі. Я щиро раджу цьому Рєнату першим пройтися зі своєю улюбленою ганчіркою вільнюським проспектом Гедімінаса, наприклад. І зібрати на власну пику реакцію литовців, які його в себе прихистили. Авжеж, він цього не зробить, бо він — боягуз і покидьок. Але цю його пропозицію, яка «випадково» збіглася з поверненням російських символів на деякі спортивні змагання, я прошу тут оцінити не стільки українців, скільки наших братів-литовців. Друзі, як вам таке? Можете навіть написати йому, що ви про це думаєте, на його FB-сторінку: https://www.facebook.com/davletgildeevP.S. Уzкій сцикун видалив у себе з ФБ допис про «флаг расії». Але його улюблене «ехо маскви» все зберегло: https://echofm.online/opinions/a-kakoj-flag-ona-dolzhna-to-byla-demonstirovathttps://youtu.be/n8oHm8IJQRYНове в моєму YouTube
МІФОТВОРЧА МІСІЯ УКРАЇНСЬКИХ ПОЛІТИКІВприречена на провал: популізм не переможе реальністьЗамість того, щоб бити на сполох, закликати громадян і робити все для мобілізації на тлі того, що росія планує мобілізувати ≈ 1 мільйона своїх (і вона це зробить, бо там не прийнято вбивати представників власної армії, які вручають повістки), наші політики — хором! — несуть безпідставну маячню про «закінчення війни», «перемирʼя», «припинення вогню» тощо. І підкреслено, старанно обходять головну «непопулярну» тему. Я чесно не знаю, чи варто до будь-кого з них конкретно звертатися, бо вони, здається, всі збожеволіли на цьому заспокійливому «передвиборчому» піарі в той час, коли Україна входить у вирішальний віток війни. Коли потрібен максимальний звʼязок суспільства з реальністю, максимальна підтримка Армії державою та суспільством. Тому я просто скажу, що маю. Люди, не вірте цьому! Миру не буде — буде війна. Усе це «мирне» — цілковитий безвідповідальний піздьож, наслідки якого можуть бути набагато трагічнішими за наслідки всіх балістичних обстрілів разом. Бо брехня вбиває. І людей, і держави.
ЗАСНОВНИК «ТАТАРКИ» РОСІЙСЬКОЮ МОВОЮ ЗАКЛИКАВ КИРИМЛИ ГОТУВАТИСЯ ДО НОВОЇ ДЕПОРТАЦІЇ Корінний народ Криму має готуватися до останнього геноциду, щоб просто не заважати фейковій мережі «кримської кухні» «Татарка» без питань від відвідувачів продавати чібереки зі свининою, яких у Криму ніколи не було.Контекст:— допис про цю псевдокримську мережу, з якого почалося публічне обурення свідомих киримли й українців і https://www.facebook.com/share/p/1E8wBqSaBA/?mibextid=wwXIfr— допис голови Меджлісу Рефата Чубарова про бажання нового товариша Сталіна, тобто ментального росіянина — як виявляється, засновника цієї «Татарки» (https://www.instagram.com/vladymyr_b?igsh=MWhpbnRwb2xkczY2cw==) остаточно вирішити питання корінного народу Криму https://www.facebook.com/share/p/1CsvXY2EU3/?mibextid=wwXIfrЗакликаю: — патріотичних громадян України максимально поширити цей допис і бойкотувати ці проросійські заклади;— Службу безпеки України й Офіс Генерального прокурора України відкрити провадження за публічні заклики до повторення геноциду киримли за статею «розпалення національної ворожнечі».P.S. Це той випадок, коли вчергове безпомилково спрацював базовий закон Леся Подерв'янського: «Естетика випереджає буття». Я зрозумів, що це якась гидота, коли вперше побачив їхню вивіску, зайшов, переглянув меню й пішов. Авжеж, це коричневе вибухнуло.
«МІНДІЧ» ЗЕЛЕНСЬКОГО VS. «ДІЧ» ПОРОШЕНКАЗмагання із сюрреалізму на тлі реальності війни Поки в тих, хто при владі, в уряді, за час війни виріс «міндіч», такий фундаментальний, з будинками, — у тих, хто прагне влади в майбутньому, перебуваючи в опозиції, зʼявилася просто «діч».Спочатку я не вірив своїм очам, не розумів, що відбувається, чуючи дивні й незвичні, якісь ОПЗЖшні заклики до «миру» серед війни, термін якої визначаємо не ми, з вуст представників опозиції, яку звично вважати патріотичною. Але днями умовний «пазл Гончаренка» для мене склався, і це — цілковитий сюр. Здається, на дошці внутрішньополітичних жахів відбувається рокіровочка.Ті, хто давно мене читає / дивиться, знають, що я майже не помиляюся в прогнозах. Але зізнаюся, що я ніколи б не зміг навіть припустити, що Порошенко-2026 перетвориться на Зеленського-2019 з тією популістичною «миролюбною» естетикою «надо просто пєрестать стрєлять», яка зараз виглядає ще неадекватнішою, бо не має під собою навіть фантастичних підстав. А «Європейська солідарність»-2026, відповідно, дійде до риторики того рівня інфантилізму «Слуг народу»-2019, що довів аж до «шашликів». Але виявилося, що в країні, де політичним устроєм, навіть попри екзистенційну війну, залишається популізм на межі суспільного самогубства, і неможливе можливо.Отже, я висловлюю співчуття самому собі — у звʼязку з власною недалекоглядністю, а моїм знайомим патріотичним членам партії «ЄС» — у звʼязку з тим, що їм доводиться все це чути, бачити, вочевидь, розуміти, але мовчати. Хоча я, в принципі, теж не знаю, що тут сказати. Крім «цілковитий сюр».Можливо, тепер ті, хто час від часу мене питає, чого це я останніми роками тримаюся осторонь внутрішньополітичного життя в Україні, остаточно зрозуміють мої мотиви. Мотив цей, власне, єдиний: я ним гидую.Мої «політичні» — і всі —симпатії зараз на боці тільки Військових. Які тримають собою український зовнішній контур, усередині якого, судячи з зовсім не відповідних часу слів і дій низки представників як влади, так і не влади, наче й не існує війни. І реальності взагалі. Або вона в них якась інша.
Усі ці посилені повітряні атаки, точніше — ракетний, у першу чергу, терор — є й будуть «імені Трампа». На жаль, я мав рацію, коли казав, що Путін чекає, коли Трамп виконає його наказ про критичний «снарядний голод» для української ППО американського виробництва, щоб почати масовано бити саме балістикою по наших містах. Окреме «спасибі» — агітаторам за «проукраїнського Трампа» як в Америці, так і в Україні. Вони всі тут, до речі, в соцмережах, продовжують свою «аналітику» для інтелектуальних рибок. Напишіть їм що-небудь, коли буде час, з укриття. Хоча вони не лише на це заслуговують, бо всі вони, кожен з них, я впевнений, працювали на Путіна-Трампа свідомо, за російські гроші. Вони — злочинці, співучасники всіх нинішніх і майбутніх убивств українців. Їхні імена ви можете згадати й написати тут, у коментарях: ми не маємо забути / пробачити жодного з них.Щодо власне Трампа, то він завжди був російським агентом. Я постійно кажу про це 10 років, але більшість, зокрема серед публічних осіб, досі вдає, що не вірить мені. Точніше, такі люди просто бояться самі собі в цьому зізнатися. Але менше з тим…Якщо ви ментально зріла, доросла, відповідальна людина, не боїтеся правди й хочете сприймати світ як він є, підписуйтеся на мій ютуб-канал, радьте його рідним, друзям і знайомим: https://www.youtube.com/c/AyderMuzhdabaevТут — тільки правда, якою б важкою вона не була, й нічого, крім неї. Я вам це гарантую. І дякую кожному за увагу до моєї праці й за підтримку правди, якій дуже важко прориватися крізь потік пропаганди, брехні й маніпуляцій.
Йде атака НЕ на Зеленського, а на Україну. Це важливо розуміти всім, у тому числі тим, хто його не любить, не сприймає або ненавидить, але любить Україну. У цьому відео — моя аналітика цієї, на мій погляд, суто російської ІПСО, яку, на жаль, деякі в нас теж підхопили. Ось що я про це написав одразу, щойно це «інтерв’ю» було оприлюднено:«Ні, вона не «просто ТП». Вона реально наговорила російської пропаганди собі на «державну зраду». До чого ще й ретельно готувалася, бо свідомо під час війни працює на ворога. І вона, як і всі такі, має бути за це покарана за законом. Натомість, побачите, її почнуть масово захищати — якщо не напряму, то тим, що перемикатимуть увагу зі злочинних зрадницьких тез на «тупу кадрову політику влади», «бумеранг» і «особисту образу». Ось що зросло на нашому публічному полі, яке (як і балакучі голови, що далі внутрішньополітичних боїв нікуя не бачать) максимально засране. І я вже не кажу, як усе це підхоплять телеканали ворога, шарії та решта антиукраїнської наволочі. Думаю, що вже підхопили»…https://youtu.be/xpLv9Xsmz-gНове в моєму YouTube