Fuente
Міністерство лісу | Четверта влада» опублікувала масштабне розслідування щодо забудови на ...
1 080 Vistas/Alcance
2026-05-17 13:09
Mensaje №16554
«Четверта влада» опублікувала масштабне розслідування щодо забудови на березі озера у лісовій зоні Рівненщини. Схоже, що в цій історії задіяні далеко не останні люди регіону.Але найбільше вражає навіть не сама забудова, а поведінка Мізоцької ОТГ та ДП «Ліси України».Схема виглядає так:1️⃣ Землі ДП «Ліси України» передають у довгострокове тимчасове користування, після чого стартує будівництво котеджів.При цьому довгострокове тимчасове користування не передбачає капітальної забудови. Тож далі починаються пошуки механізмів для легалізації.2️⃣ Мізоцька селищна рада через суд скасовує реєстрацію земель ДП «Ліси України», посилаючись на те, що це землі колишнього Здолбунівського СЛАПу.Цікаво, що допомагає селищній раді особа, пов’язана із забудовником. Самі ж забудовники фактично залишаються осторонь процесу, хоча рішення напряму стосується їхніх ділянок.3️⃣ Після суду ділянки не оформлюють як ліси комунальної власності, а переводять у рекреаційні землі та продають через аукціон.У результаті забудова в лісі фактично легалізується.Окреме питання — частина цих територій входить до ПЗФ «Дермансько-Острозький».Сподіваюсь, правоохоронці дадуть оцінку не лише забудовникам, а й діям ДП «Ліси України» та місцевої влади.Подяка журналістам за проведене розслідування. Схоже, подібні схеми можуть працювати і в інших регіонах країни