Fuente
Це AMES: коментарі, оцінки, погляди | Іран запустить третю локацію для збагачення урану та посилить процес н...
1 500 Vistas/Alcance
2025-06-12 17:04
Mensaje №15870
Іран запустить третю локацію для збагачення урану та посилить процес на одній із вже існуючих 🇮🇷☢"Перше - запуск третього захищеного місця для збагачення урану, - заявив по телебаченню Ірану спікер атомної організації країни Бахруз Камальванді. - Друге - покращені центрифуги на Фордо* для значного збільшення запасів". * Іран наразі має два місця, де збагачується уран. Це Фордо і Натанз. Такою була відповідь Тегерану на прийняття МАГАТЕ резолюції, в якій персів засуджували за невиконання обов'язків по ядерній угоді від 2015 року. Більш конкретно - за недекларування секретних ядерних локацій, де проводили експерименти, які могли впритул наблизити Ісламську республіку до ядерної зброї. У 2019-2020 роках МАГАТЕ отримало доступ до трьох раніше секретних локацій: Варамін, Маріван та Туркузабад. У всіх трьох знайшли сліди урану. Маріван - особливо цікаве місце. Вважається, що саме там Іран провів як мінімум "кілька" так званих "холодних вибухів" - це коли вже готовий вибуховий пристрій підривають з природним чи збідненим ураном всередині. Це один з ключових - і фінальних - етапів перед власне "гарячим вибухом" бомби зі збройним ураном. А що більшість матеріалу вже збагачена до 60%, Ірану буде нескладно, за критичної потреби, довести показник до 90%. Якщо ж Іран і цього разу не підкориться, то наступне засідання МАГАТЕ передасть резолюцію до Радбезу ООН для повернення санкцій, знятих за підписання ядерної угоди.Не кажучи вже про зростаючий ризик удару США та/чи Ізраїлю