Fuente
МАЯК | Не шотландський особняк, а млин на Вінниччині. Це — «погорелий млин» м...
1 200 Vistas/Alcance
2022-12-03 11:42
Mensaje №15647
😳Не шотландський особняк, а млин на Вінниччині. Це — «погорелий млин» між селами Стіна і Вила.Його будівництво розпочалося в кінці XIX сторіччя. Триповерхова будівля виконана із місцевого матеріалу: камінь, вапно, цегла. Цегла досі виглядає добре й міцно, її виробляли із локальної глини. За словами старожилів сіл, гарно збудований млин став конкурентом для сусідів. Вони домовилися із охочим до грошей місцевим селянином і той 1917 року за відповідну суму підпалив споруду. Відновити млин власник не встиг, а за роки радянської влади до нього не доходили руки, щоправда на деякий час було відновлено роботу олійні. «Ось так і стоїть він, більш як сто років, без накриття, але все ще красивий. Допоміжні споруди в основному розібрані, люди з лужка забрались. На сьогодні в даному районі проживає всього три сім'ї», — пише Центральна районна бібліотека для дорослих Томашпільського району.Фото — Роман Маленков, засновник громадської організації «Україна Інкогніта».Підтримати МАЯК можна тут: Patreon | Банка Monobank | PayPal: [email protected]