🤩"...Silent Planet про свій виступ у Києві..."➿➿➿➿"...вчора, 20 червня, ми відіграли концерт у Києві. Це був доленосний досвід - співати наші пісні, особливо "Wick", серед людей, які пережили так багато. Після виступу я (Garrett Russell - прим.) поспілкувався з якомога більшою кількістю людей і зустрів чоловіка на ім'я Михайло, який втратив ногу на війні. Його друзі розповіли мені, що він спромігся підвестися з колісного крісла, щоб застати частину шоу (і зрештою зламав своє крісло у мошпіті).Очевидно, що ми перший американський гурт, який приїхав сюди з моменту повномасштабного вторгнення московії у лютому 2022 року... але я обіцяю Вам, що це точно не останній наш візит. Попри все, ці люди продовжують жити й розквітати перед обличчям війни та розпачу - і ми вже ніколи не будемо колишніми після зустрічі з ними.Незалежно від того, що чекає на нас сьогодні вночі - сон чи сирени, знайте, що ця подорож розширила наші серця та заглибила наші думки. Ця війна закінчиться, і the Lovers переможуть цю жахливу машину..."➿➿➿➿🤩"...хлопаки та дівчата, у кого з Вас була можливість відвідати цей івент, діліться своїми враженнями у коментарях..."
📻 "...після діалогу настала холодна пустка, мовчазний простір якої порушували лише поодинокі спогади минулого життя, що беземоційним echo'м кружляли навколо..."➿➿➿➿Я вже неодноразово підкреслював у своїх дописах те, що інструментальна музика має одну індивідуальну рису, суть якої полягає в наданні слухачеві своєрідного музичного плацдарму для розповіді своєї власної ліричної історії. Так, навіть попри те, що автори композицій проєктують свій власний життєвий досвід на музичне полотно, можливість вкласти в гармонійні слоти щось індивідуальне нікуди не зникає, адже будь-який мелодійний ряд чи фактурність ритміки є незалежними та універсальними інструментами.Направду, свою особисту історію я візуалізував ще до того моменту, як ознайомився із авторським описом by Sky Aircobra. Якщо композиторка цих двох полотен ділиться з нами рефлексією стосовно однієї дуже важливої та болісної зміни в своєму особистому житті, то мій мозок запропонував мені дещо інше. Згадуючи про написаний вище універсалізм інструментальних патернів та елементів, мій центр візуалізацій згенерував аж декілька розповідей, діставши відповідні спогади як з періоду дитинства та юності, так і з проміжку чотирирічного минулого. У підсумку, вийшла своєрідна музично-слухацька антологія, де для кожної історії лунав тотожний саундтрек.Попри те, що згаданий вище саундтрек крокує вже відомими мені стежинами жанрової традиційності, наявність в ньому доволі життєво-автентичних змін модуляцій змушує відразу відкинути вбік будь-які музично-аналітичні інструменти і зосередитися виключно на режисурі своєї власної автобіографічної кінострічки, вибудувавши перед початком цього процесу саме ті, єдині, декорації та атмосферу - у повній відповідності до першоджерела.І тут, саме в цьому місці, я хотів було і завершувати свій допис, але не можу не додати ще один цікавий для мене момент, який доволі вдало, як на мене, перегукується із вищевикладеним. Окрім загального збагачення музичного простору різноманітними ефектами, що доволі вдало налаштовує мене на прогулянку відповідним сетингом, моє слухацьке вухо вловило і не відпускає досі один-єдиний елемент, який здався мені схожим водночас і на клацання пальцями, і на звук перемикання слайдів у діапроєкторі.Наявність цього мінімалістичного семплика непогано так заглиблює у процес саморефлексії, вимальовуючи сценку, де я сиджу на якомусь горищі і переглядаю свої слайд-спогади, немов відбираючи самі ті з них, які і потраплять в книгу-розкадровку, що ляже в основу моєї, вже згаданої вище, автобіографічної антології.➿➿➿➿📻 "...з часом мовчазну пустку змінять інші декорації і, можливо, серед них розпочне свою ходу вже зовсім інший діалог... діалог із раніше незнайомим співрозмовником..."
🤩 "...вчора ми отримали повідомлення з Нормандії..."➿➿➿➿➿➿normandie: "...у 2026 році ми не будемо гастролювати. Натомість ми присвятимо весь рік написанню, запису та випуску нової музики. Але коли ми повернемося у 2027 році... куди нам приїхати?..."long read's admin: "...можете приїхати на Faine Misto..."➿➿➿➿➿➿Звісно ж, я послухаю майбутню повноформатну (?) платівку, але якщо вона буде продовжувати гнути вокальну та інструментальну лінії останнього EP, то я взагалі не певен, що у мене з нею "зав'яжеться бодай якийсь діалог". Я вже неодноразово розповідав, що той альтернативно-роково-popсовий вектор, яким вони крокували в період з 2021 по 2024 роки, набагато краще розкриває потенціал цього шведського тріо. Звісно ж, все написане вище є моїм суб'єктивним поглядом на творчість Normandie, тому... оперую виключно тим, що маю у своєму активі.➿➿➿➿➿➿🤩 "...що скажете, хлопаки та дівчата? Вам ближче до музичної душі згаданий вище період чи, все ж таки, саме екстремальніша грань гурту більше до вподоби?..."
🔞 "...у Вас було ж таке: сидите, гортаєте собі стрічку музичних новин і тут, раптом, виникає стихійна запитлива думка: "Бляха, а чим там зараз займаються Alexisonfire?". Було ж таке, еге ж?))..."__________Виявилося, що ці постхардкорні музяки встигли публічно анонсували запис своєї нової платівки ще 07 лютого цього року, опублікувавши відповідне відео у соцмережах. Окрім цього, якщо почати тинятися по їх офіційних ресурсах, то можна надибати зовсім невеличкі клаптики композицій (захованих у відповідних short-videos), в яких присутні і впізнавані вокальні палітри, і фірмовий естетично-брудний постхардкорний пласт directed by Alexisonfire, і ще й акустичку завезли - ну смак просто!🎬 Chris Steele (interview):
"...це відчувається як природна прогресія для нас. Там є дуже важкі речі, що шматують; є класичний вайб у стилі старого матеріалу Alexisonfire; є дещо, під що Ви легко зможете потанцювати, а також похмурі речі у дусі Tears for Fears та Depeche Mode, але все це живе в одному всесвіті і для нас усіх це звучить логічно..." __________🔞 "...враховуючи те, що цей гурт в 2022 році став для мене справжнім відкриттям і їх повноформатник "Otherness" вважається мною однією із найкрутіших платівок за останні роки, новий матеріал від Alexisonfire, я певен, стане чудовою прикрасою 2026 року (або ж наступного, хтозна - дат ще ніяких немає)..."
🐲 "...одні з моїх найулюбленіших паверщиків планети, німці BLIND GUARDIAN, відносно нещодавно дропнули парочку до біса цікавих новин..."➿➿➿Власне, повернувшись із заслуженого відпочинку (після двох років майже безперервних гастролей по всьому світу), ця бард-четвірка розпочала потроху перебирати всі свої наявні ідеї та формувати основу для майбутньої платівки. За словами вокаліста Хансі Кюрша - остаточний demo-фундамент для тринадцятого лонгплею бардів має бути "зданий в експлуатацію" до кінця поточного року, а вже на початку 2027-го музиканти планують розпочати сам процес запису.Також варто зазначити, що гурт не даватиме жодних (!) концертів протягом 2026-2027 років, а зосередиться цілком і повністю на створенні та записі нового матеріалу. Особисто мені завжди був до вподоби такий їхній підхід до творчості - якщо вже настав час для написання нової музяки, значить сидимо і створюємо, а не намагаємося щось там накидати, сидячи в туровому автобусі з ноутбуком і маленьким комбіком.Ще одним вельми цікавим анонсом стала новина про те, що BLIND GUARDIAN вже в процесі створення свого власного лейблу - це, трясця, завжди сильно, незалежно від бенду чи виконавця...💥➿➿➿🐲 "...і насамкінець: мені завжди приємно бачити Йоста ван ден Брука у звукорежисерському кріслі, але, на мій особистий жаль, головним саунд-продюсером запису, скоріш за все, знову стане Чарлі Бауерфайнд, котрий працює з гуртом вже років 25 і саунд-бачення якого я зовсім не поділяю, м'яко кажучи..."
допис сапорту...Пан Данило Бурлака - мій знайомий, київський музикант (про творчість якого я писав на каналі) і просто чудова людина. Під час останнього масованого московитського обстрілу отримав важке поранення. Деталі нижче.Пані Єлизавета: "...всім привіт! Думаю, більшість із Вас вже знає, що трапилось із нашим будинком, квартирою, а найстрашніше - із моїм коханим Данилом Бурлака. Внаслідок російської агресії, в ніч з 01 на 02 червня, під нашими вікнами був приліт. Як наслідок - жахливий стан нашої домівки та серйозна травма стопи правої кінцівки мого чоловіка. Лікарі, батьки, друзі і я - робимо все можливе для найшвидшого одужання і повернення до звичайного життя, але таким, як раніше, звісно ж - воно вже ніколи не буде.Мій чоловік став справжнім героєм і моїм щитом, бо увесь удар він прийняв на себе. Я обійшлась кількома подряпинами та контузією, а мій найдорожчий Даня - вже згаданою контузією, розривом стопи та переломами чотирьох плеснових кісток. Він пережив вже три операції і скільки ще попереду - наразі невідомо. Тому, дуже прошу допомогти нам фінансово - ми поки навіть уявити не можемо, у скільки нам це все обійдеться.https://send.monobank.ua/jar/2kRgGBSWyaЗібрані гроші підуть на лікування та реабілітацію - Дані потрібно буде вчитися ходити заново із металевими кістками. Кожна Ваша гривня буде для нас дуже цінна і відіграватиме значну роль. Всім дуже дякую!..." "...дівчата та хлопаки, давайте допоможемо цим файним людям якнайшвидше відновитися, щоб і надалі жити та творити, незважаючи ні на що..."🤩https://send.monobank.ua/jar/2kRgGBSWya
🎞 "...такий пласт симфонічності та прогресивності може придумати та реалізувати лише один творчий суб'єкт - найдивакуватіший канадець планети на ім’я Devin Townsend..."➿➿➿Попри те, що станом на сьогодні я ще не встиг розсмакувати останній його студійний реліз під назвою "The Moth" (частинками якого, власне, і є дві композиції з відео), але поринути з головою в цей трішки божевільний світ Devin'а в рамках його живого перформансу мені захотілося відразу, щойно я отримав відповідне сповіщення від youtube про реліз ще одного live-клаптика з концерту в місті Groningen (Netherlands).Я не знаю, як він це, трясця, робить, але під який би жанровий супровід не лунав його вокал, я відчуваю стабільні, до біса позитивні емоції - так само, як і десять років тому, коли відкрив для себе його творчість вперше. Звісно ж, я лише слухач, але чомусь мені видається, що приклад Devin'а - це один із тих кейсів, коли можна сміливо сказати: "...його живі вокальні перформанси - як одна з інструкцій із професійного керування своїм голосовим апаратом, навіть у свої 54 роки...просто неймовірно..."➿➿➿🎞 "...станом на цю мить я ще не знаю, чи планують Devin та його лейбл релізити вищезгаданий концертник повністю, але таке відеодійство я не став би пропускати в жодному разі..."
🫰 "...я лише ось цими вихідними переглянув останній (наче як) мініконцертник Cult of Luna, який був записаний та виданий ще навесні 2023 року..."➿➿➿Так, тут представлені лише три композиції ("Cold Burn","The Silent Man" і "Blood Upon Stone"), але враховуючи звичний для колективу хронометраж та розмашистий політ творчої думки, після завершення цього кіносеансу формується враження, що минуло години півтори-дві, не менше.Якщо Ви запитаєте, що мені сподобалося та запам'яталося найбільше, то я скажу, що зайшло все - починаючи від рівномірного розбавлення цього live-фільму backstage-кадрами та інтерв'ю з музикантами і закінчуючи, власне, самим музичним перформансом, від якого я отримав максимально позитивні враження (м'яко кажучи).Також, на мій погляд, не останню роль у сприйнятті цього матеріалу відіграла ну дуже крута робота зі світлом та кольорокорекцією самої картинки - все це разом просто неймовірно підкреслило вже давно впізнаваний постметальний наступ Cult of Luna.➿➿➿🫰 "...сподіваюся, що в якомусь майбутньому мені все ж випаде нагода побувати на живому виступі цих дядьків - якщо 46 хвилинам записаного матеріалу вдалося тримати мене під своєрідним гіпнозом, то що, бляха, буде наживо?..."
🍃 "...капець, третій повноформат Обіймів Дощу під назвою "Відрада" сьогодні святкує свою першу річницю, а я так і не відгукнувся про нього належним чином - напевне, відпишуся від самого себе нахрін..."➿➿➿Минув вже рік з моменту релізу... Чи повертався я до прослуховування цієї студійки? О, так! Звичайно ж, я не вмикав умовний лічильник прогонів "Відради", але сам факт того, що загальна кількість моїх слухацьких сесій давно перевалила за десяток-півтора, я можу сміливо підтвердити - ні, не за допомогою скрінів deezer-month чи щось на кшталт цього, а просто констатуючи наявність цього LP в digital-колекції мого хайрезного плеєру, де я насолоджуюся найкращим для себе, що вдалося здибати на музичному шляху.Цей реліз став для мене не лише одним із найкращих альбомів минулого року і, водночас, моїм особистим enter'ом у світ Обіймів Дощу, а й досить серйозним терапевтичним інструментом, завдяки якому часто вдавалося збирати себе психологічно докупи, робити глибокий вдих, "вмикати першу передачу" і потихеньку рухатися далі - дійсно відрада, нічого й додати.Власне, самі ж музиканти неодноразово акцентували увагу на тому, що "Відрада" став найсвітлішим картинним доробком у кар'єрі колективу з чітко окресленою життєстверджувальною позицією, яка, так чи інакше, проходить крізь всі стежини повноформатника - від дитячого сміху в рамках відповідного опенеру і до мотивуючого заклику, що лунає у просторі альбомного клоузеру. На мій погляд, саме такий емоційний спектр і був потрібен всім нам в ці темні для нашої батьківщини часи - не знаю, як Ви особисто, а я його отримав, за що і безмежна подяка всім причетним.➿➿➿🌳 "...цейво, поки я тут сидів і створював сьогоднішній допис, то очікувано з'явилося бажання взяти свій плеєр та навушники, увімкнути "Відраду" і просто відправитися на прогулянку-перезавантаження місцевим лісом, абстрагуючись від всього навколишнього шуму..."
🍃 "...таксь, сьогодні з'явився "Inmate" - вже четвертий сингл з майбутнього альбому киян Season of Melancholy, реліз якого, схоже, вже не за горами..."__________Зараз я не буду розкривати всі свої наявні думки стосовно синглу-свіжака, але однією з них все ж поділюся з Вами. Власне, не те щоб дана музична формація хоча б колись відхрещувалася від різного штибу жонглювання гітарним мелодизмом, проте саме ось такої його грані я раніше не зустрічав - якщо що, то мову я веду про відкриваючий рифак, що миттєво відправляє мене у металкорні нульові роки.Сам факт поєднання канонічної для гурту метальної готики із вищезгаданими елементами додав, як на мене, доволі відчутну щільність аранжувальним текстурам. Як наслідок подібної інтеграції - загальна динаміка треку також добряче бустанулася, що не може не тішити, враховуючи мою слухацьку слабкість до подібної гітарної палітри.__________🍃 P.S.: "...якщо до самої композиції у мене немає якихось претензій, то ось над відео можна було б попрацювати ретельніше. Якщо вже і накладати студійку на лайвовий відеоряд, то робити це так, щоб розсинхронізація була мінімальною, якщо не відсутньою повністю - просто... вже під час дебютного перегляду в моїй голові швидко матеріалізувалася думка, що трек і відеосупровід крокують різними життями..."