Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Лікар Дубровський🥼
Añadido 14 jul. 2024

Лікар Дубровський🥼

@likar_dubrovskyi
Número de suscriptores: 12 816
Fotos: 591
Videos: 28
Enlaces: 189
Descripción:
Практикуючий лікар-інфекціоніст зі стажем понад 10 років. Доктор філософії за спеціальністю "медицина". Медичний блогер. Ветеран війни. Засновник та директор DubrovskyClinic.

👥 Número de suscriptores

12 816
Promedio/Día:: -4
Promedio/Tiempo:: -23
Promedio/Mes:: -162

👁️ Vistas promedio por mensaje

6 086
Promedio/Día:: 9,530
Promedio/Tiempo:: 5,489
ERR: 47.49%

📊 Mensajes por Día

0.2
Último día: 0
Promedio semanal: 0
Promedio por día: 0.2

Historial de cambios de nombre

Лікар Дубровський🥼 2025-05-14
Лікар Дубровський 2024-07-14

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2024-07-14

Muro

Estadísticas de telegram canal

👁 3,610 26-06-06 11:39
👆 В продовження попереднього посту Розібравши вище, стає зрозумілим, що перевіряючи слину на EBV, насправді ніякої відповіді пацієнт не отримує. Це не ознака активної хвороби. Не причина скарг. EBV у слині можна знайти в величезної кількості цілком здорових людей. ▪️ Тому виникає логічне питання: а де тоді шукати вірус?Якщо лікаря дійсно цікавить питання, чи немає у пацієнта рецидиву й активації Епштейна-Барра, треба здавати КРОВ на наявність чи відсутність вірусної ДНК, а не слину. Саме кров показує, чи є ознаки неконтрольованого розмноження вірусу та його виходу поза допустимі межі в організмі. Це стається на тлі нездатності імунної системи стримувати вірус. І ось тоді дійсно часто треба починати лікування. 😔 На жаль, я дуже багато разів бачив, коли пацієнти роками лікували «активний вірус Епштейна–Барр» лише тому, що в них знову і знову знаходили ДНК вірусу в слині або високі титри IgG. При цьому ніхто не ставив просте запитання: а чи доводять ці аналізи, що дійсно має місце хронічний Ештейн-Барр? Може варто було б подивитися кров…Провідні міжнародні рекомендації для діагностики інфекції Епштейна–Барр радять визначати різні класи антитіл та КІЛЬКІСНУ ПЛР КРОВІ. Про аналіз слини в серйозних наукових роботах та клінічних рекомендаціях й не згадується. ▪️ Тим не менш, коли дійсно треба здавати слину? Практично ніколи. Це сфера науковців-епідеміологів, яким цікаво досліджувати особливості передачі та розповсюдження EBV в популяції. Є цікава класична наукова робота, де показали, що після гострого мононуклеозу в слині вірус залишався високим аж до 180 дня, тоді як в плазмі швидко зникав. Тобто дитина здорова, ніяких скарг вже немає, але вона продовжує виділяти вірус. Ця інформація для роздумів всім, хто наївно питає: «Коли після мононуклеозу можна в школу чи дитячий садочок» ))) Шуткую. Звісно, ніхто із-за мононуклеозу не буде тримати дитину три місяці вдома. Саме тому, поки ми виростаємо до дорослого віку вже практично стовідсотково маємо всі шанси познайомитися із EBV. Це життя. До цього треба ставитися спокійно.👍 Всім здоров’я! Не хворійте!
👁 3,210 26-06-04 06:07
▪️ Чому це так важливо?Тому що гепатит D — найагресивніший серед усіх вірусних гепатитів. Він здатний значно швидше призводити до цирозу, печінкової недостатності та раку печінки, ніж звичайний гепатит B чи С. Багато років лікарі фактично були обмежені лише інтерферонами, ефективність яких залишалася дуже далекою від ідеальної.Сам вірус гепатиту D — унікальний. Він не може існувати самостійно. Для розмноження йому обов'язково потрібен вірус гепатиту B. Простими словами: без гепатиту B не буде й гепатиту D. Саме тому дельта-інфекцію називають «вірусом-паразитом».Комбінація гепатиту В та Д є найгіршою, практично не виліковується та є прогностично дуже поганою. За різними оцінками, у світі живуть від 12 до 20 мільйонів людей із хронічним гепатитом D. Багато з них навіть не знають про свій діагноз, оскільки тестування на дельта-гепатит проводиться далеко не завжди.Результати досліджень виглядають дуже солідно. Булевіртид працює зовсім не так, як більшість противірусних препаратів. Він блокує спеціальний рецептор NTCP на поверхні клітин печінки та буквально не дозволяє вірусу проникати всередину гепатоцитів. Образно кажучи, вірус залишається «за зачиненими дверима».Лікування дає змогу повністю пригнічувати активність вірусу й значуще покращення лабораторних показників майже у 50% пацієнтів, тоді як у контрольній групі — лише приблизно у 2%. І хоча наразі про повне одужання у всіх мови ще немає, вже є пацієнти, які закінчили терапію й протягом двох років у них ідеальні аналізи. Вірус не визначається. Залишаються ще певні технологічні моменти (як покращити ефективність до ще вищого рівня) і… Звісно, основні фінансово-бюрократичні питання: скільки коштуватиме цей унікальний препарат, через скільки часу його буде впроваджено в широку клінічну практику та чи стане від таким же доступним, як ліки від гепатиту С?Втім, прогрес та прорив в лікуванні найстрашнішого гепатиту Д – просто шалений. Наше покоління медиків схоже, що встигне потримати в руках ще один історичний препарат. А справжня радість це те, що мільйони пацієнтів у всьому світі отримають бажаний спокій та справжнє одужання. І це прекрасно!👏 Взагалі, травень подарував багато медичних наукових подарунків: новий проривний препарат Аmivantamab в терапії раку… Тепер ліки від гепатиту Д… Дива)))👉 Всім здоров’я!
👁 5,020 26-05-30 07:27
🤔 Взимку чоловік із важким грипом потрапив в лікарню. Паралельно, у нього повністю й цілком вийшов з ладу кишківник. Загострилися й раніше присутні скарги на біль в животі, закрепи, проноси та інш. В лікарні його обстежили, підтвердили кілька хронічних захворювань, трохи підлікували й виписали. Але як на зло, саме в цей період, втомлений та виснажений чоловік прочитав в інтернеті про лямбліоз. Й переніс на себе всі симптоми, які описані для цього виду паразитозу. Далі почався справжній медичний треш: попри те, що всі різноманітні аналізи не підтверджували присутність лямблій в організмі, чоловік впевнено й дуже настирливо почав його в собі лікувати. Пропив він таку купу різноманітних ліків, що від одного їх переліку стає погано. Йому ставало тільки гірше. А він продовжував прийвати все інші й інші таблетки... На хронічні проблеми із кишківником наслаювалися побічні дії ліків, й згодом розібратися стало практично неможливо – де першопричина. Чоловік схуд більше ніж на 20 кг, втратив все волосся, майже нічого не може їсти, відчуває шалений свербіж по всьому тілу, біль й тривалі запаморочення. Ми відверто й серйозно поговорили. Я спробував його переконати, що насправді ніяких лямблій в нього немає. Що він себе накрутив. Начитався зайвого. Що приймати пачками серйозні протипаразитарні ліки й вірити всьому, що пише інтернет вже не просто глупо. Це небезпечно. Що треба звернутися в лікарню та нормально дообстежитись: зробити колоноскопію, гастроскопію, подивитися на роботу жовчного й т.п. Але те, що він відповів, мене вкотре глибоко засмутило: виявляється, він намагався потрапити в лікарню. Неодноразово. Але в одній лікарні йому сказали, що положать лише в психушку. В іншій просто відверто набрехали, що місць немає. В третій просто послали подалі. Зрештою, я все рівно його переконав, він послухався та знову поїхав в лікарню. Із моїм направленням та направленням сімейного лікаря на госпіталізацію. І його знову не прийняли. Відбрехалися, що немає місць…Проблема самонавіювання дуже серйозна. Вона присутня й я часто зустрічаю пацієнтів, які роками лікують те, чого немає, шкодять й псують собі здоров'я. Однак, сумна правда полягає в тому, що часто це замкнене коло породжує відверто цинічна байдужість – люди ображаються, зневірюються в медицині й шукають альтернативи. І попадають або в цупкі пазурі всіляких жуліків та шарлатанів, пожиттєво приймаючи казна що й вірять, що це їх врятує. Або повільно вбивають самі себе самолікуванням по інтернету… 🫤 Геть трошки емпатії та уваги, добра й поваги, й можна уникнути стількох проблем… Аби тільки було бажання…👍 Всім здоров'я! Бережіть себе!
👁 8,170 26-05-19 17:56
🤔 Сьогодні читаємо в усіх новинах :"На сході Конго повідомили про нові ймовірні летальні випадки, пов’язані з лихоманкою Ебола. Загальна кількість смертей, які можуть бути пов’язані зі спалахом, вже сягнула 131”.“За останніми даними, у країні зафіксовано 516 підозр на зараження та 33 лабораторно підтверджені випадки інфекції, викликаної штамом Бундібуджйо. Ще два підтверджені випадки виявили на території сусідньої Уганда”.“Як повідомляють американські епідеміологи, один громадянин США отримав позитивний тест на Еболу. Чоловік перебував у складі християнської місіонерської групи. Його разом із ще шістьма американцями, які могли контактувати з вірусом, евакуювали до Німеччина для подальшого лікування та медичного спостереження”.“Ситуацію ускладнює те, що проти штаму Бундібуджйо наразі немає офіційно схвалених специфічних препаратів чи вакцини. Це суттєво відрізняє його від більш відомого штаму Заїр, для якого вже існують засоби профілактики та терапії”.“Всесвітня організація охорони здоров’я визнала спалах у Конго та Уганді надзвичайною ситуацією міжнародного значення у сфері громадського здоров’я. У ВООЗ наголошують: ризик поширення інфекції на сусідні країни залишається високим, хоча говорити про пандемію поки що передчасно."ℹ️ Як і обіцяв вчора, розбирамаємо докладно лихоманку Ебола та відповідаємо на важливі актуальні питання:☣️ Лихоманка Ебола — «страшилка», чи справжня глибока африканська трагедія?
👁 4,940 26-05-18 11:19
Але перед тим, як поговорити безпосередньо вже про лихоманку Ебола та новини, які зараз відбуваються в Африці, треба для початку відійти трохи в сторону, згадавши та проаналізувавши ключові моменти співіснування людини та віруса. Зазвичай, ми вважаємо, що вірус – це страшний монстр, який хоче нас реально вбити та загнати все людство назад в середньовічні часи. Однак це не зовсім так. Віруси (говоримо про них так, наче вони можуть мислити та щось планувати🤭) не хочуть вбивати людину. Це їм НЕ ПОТРІБНО. Задача та головна мета будь-якої паразитарної форми життя – заразити якомога більше організмів, щоб безупинно розмножуватися та поширюватись у природі. Якщо всіх вбити, то вірус і сам зникне. Не буде людини (чи тварини) – вірусам прийде кінець. Саме тому еволюційно віруси вже давно відійшли від «смертельних» методів поширення, вибравши шлях м’якого співіснування в тваринній та людській популяцій, безсоромно заражаючи мільйони людей по багато разів за життя. Але, що важливо, не викликаючи катастрофічної летальності🫣 Я знаю, ви вже готові сперечатися, висувати купу контраргументів та фактів, які суперечать цим тезам. І будете праві. Але лише частково. Як виключення, віруси дійсно здатні вбивати імунно-скомпрометованих, із несприятливими генетичними мутаціями та вродженими поломками імунної відповіді, людей. Або ослаблених та виснажених тяжкими хронічними захворюваннями, хронічним стресом чи несприятливими умовами життя. Такі люди є вразливими й отримують із-за вірусів або пряму ушкоджуючу дію або небезпечні ускладнення. В тому числі, часто бактеріальні. Наприклад, кір. Після появи антибіотиків та сучасної підтримуючої терапії смертність від кору різко знизилась, адже лікарі отримали можливість ефективно контролювати небезпечні бактеріальні ускладнення. Та ефективно контролювати поширення вірусу через вакцинацію.Численні герпеси, віруси гепатитів А, В, С, Д та Е, більше ніж 200 респіраторних вірусів, кишкові віруси (норвовірус, ротавірус, вірус Коксакі тощо), кір, краснуха, паротит, навіть ВІЛ – все це приклади такого співіснування. Не завжди приємного, звісно, але не смертельного в короткій перспективі. Але дійсно, є ще зовсім інша група вірусів. На протилежному боці цієї «м’якої» популяції патогенних для людини «команди», є зовсім інші «гравці». Смертельно небезпечні, які чомусь «не еволюціонували» за стільки часу й продовжують робити страшні епідемії та вбивати велику кількість людей. Перелік їх не такий великий: вірус натуральної віспи (який вже зник з популяції), небезпечні мутантні штами вірусу грипу, вірус кліщового енцефаліту, вірус сказу та віруси, які викликають тропічні лихоманки. Один з них, про якого буде далі йти мова – вірус лихоманки Ебола. Людство відчайдушно намагається знайти порятунок – шукає все кращі та ефективніші ліки або вакцини. Десь виходить, десь не дуже…Але логічно постає провокаційне питання яке вже звучало вище: чому ці віруси не втратили своєї патогенності та продовжують вбивати людей? Від чого насправді помирають люди? Точно від віруса?👍 В останньому питання криється пісказка на правильну відповідь. Але не все одразу. До цього прийдемо. Спочатку поговоримо про Ебола. 👍 Чекайте завтра на розлогий та насичений матеріал про лихоманку Ебола. Будемо разом відповідати на всі питання, перераховані вище. І можете додати своїх, що цікавить особливо почути. За необхідністю, я доповню це до свого матеріалу.
👁 4,100 26-05-17 07:12
Ключова новина минулого тижня — немає неконтрольованих ланцюгів передачі. Світові редакції чекали другого акту: нових десятків заражених. Передачі в аеропортах. Масових госпіталізацій. Поширення між країнами. ❗️ Але цього не сталося. Навпаки — кількість нових підтверджених випадків дуже мала. Історія перестає бути «катастрофою», а стає просто серйозним інфекційним інцидентом. І тому для ЗМІ миттєво стало скучно й не цікаво. Більше хантавірус нікого не цікавить.▪️ Свіжа офіційна статистика: Підтверджених випадків — 8; ймовірних — 2; непереконливий — 1; загальна кількість випадків під наглядом — 11. Смертей — 3. Нових смертей за останні дні — 0. Нових підтверджених випадків за останню добу — 0; ▪️ І тепер найголовніше питання: все закінчилось?Скоріш за все — глобально так. Якщо за найближчі дні не виникне нових вторинних випадків поза лайнером — історія про хантавірус остаточно згасне.Але сама подія продемонструвала неприємні тенденції: після подій навколо COVID людство дуже боляче та панічно реагує на будь-яку новину про віруси, які мають хоча б натяк на передачу між людьми. Цим досі гарно користуються та легко маніпулюють: інколи достатньо одного корабля посеред океану, щоб суспільство знову перейшло у режим тривоги, а світові ЗМІ з усіх боків закричали про «апокаліпсис». Втім, навколо всієї цієї історії все ж таки є й багато позитиву. Цього разу ВОЗ спрацювало набагато краще та оперативніше. Провівши багатонаціональну біобезпекову операцію "на випередження", з координацією багатьох держав, ВОЗ спокійно та авторитетно постійно понижувало градус паніки та всіляко намагалося «закрити» панічні роти багатьох ЗМІ. Що безумовно вплинуло на подальші події та припинило накручування тривоги в суспільстві. В принципі, можна було б вже поставити приємну жирну крапку та віднестись до цього як гарного показового тренування на випадок дійсно серйозної небезпеки, але... Свіжа новина щодо чергового круїзного лайнера із 1700 пасажирами на борту та спалахом класичного банального кишкового захворювання (думали від норовіруса, який зрештою не підтвердився) та знову карантином… Чи це масова паніка на тлі подій із хантавірусом, чи хитрі взаємодомовленості між страховими та круїзними компаніями? Чи справді це – нове майбутнє для всіх круїзних подорожей? Коли кожен спалах будь-якого вірусного захворювання означатиме карантини на борту суден як в середньовічні часи? Подивимося. Думаю, нас чекає ще багато «цікавих» новин.👍 Однак головне – зберігати спокій та тримати голову холодною.👍 Всім здоров’я!
👁 7,020 26-05-09 06:03
Однак із цим не всі згодні: треба ж на паніці трошки підзаробити, чи не так? 🤦‍♂️ Платформа прогнозів Polymarket відкрила ставку на те, чи переросте спалах хантавірусу на круїзному судні MV Hondius у міжнародну пандемію. Контракт під назвою «Пандемія хантавірусу у 2026 році?» активний із початку місяця. Обсяг торгів уже перевищив два з половиною мільйони доларів. Інвестори оцінюють ймовірність нової кризи у сфері охорони здоров’я майже у 10%.Правила гри в умовах потенційної майбутньої кризи у сфері охорони здоров’я досить прості. Інвестори Polymarket можуть вирішити, чи вірять вони в те, що пандемія буде, і відповісти на це питання, купивши акції з позначкою «так» або «ні». У цю п’ятницю акція з позначкою «так» коштує 9 центів. Акція з позначкою «ні» коштує 90 центів.Платформа чітко визначає умови, за яких ставка буде розрахована. У цьому випадку результат залежатиме від рішення ВОЗ. Для того щоб ставка «так» виграла, організація повинна офіційно оголосити хантавірус або пов’язаний із ним спалах «пандемією» до кінця року. До уваги братимуться лише офіційні повідомлення організації. Якщо такої заяви не буде або її опублікують уже у 2027 році, виграє ставка «ні».😁 Дуже сподівають, що ВОЗ не в долі… Бо тоді можна очікувати чого хочеш...▪️ Де зараз круїзний лайнер?Після кількох днів фактичної ізоляції біля Кабо-Верде судно залишило район стоянки й зараз прямує до Тенерифе, Канарські острови, Іспанія. Уряд Іспанії пішов назустріч президенту Канарських островів, який виступає проти можливих контактів пасажирів судна з місцевим населенням. Людей доставлятимуть на берег човнами — але лише у випадку, якщо літак для їх транспортування до своєї країни вже чекатиме в аеропорту. Майже з усіма державами вже домовилися про перевезення громадян. Громадян Іспанії, які перебувають на борту круїзного лайнера MV Hondius, після прибуття на Канарські острови спеціальним військовим літаком евакуюють до Мадрида. Там усі 14 людей перебуватимуть у військовому госпіталі на карантині під наглядом медиків. Наразі вони не мають симптомів хантавірусу. Однак інкубаційний період вірусу може сягати 45 днів.▪️ Прогноз на найближчі дніНайімовірніше, у найближчий тиждень ми ще побачимо:1️⃣ нові підозрювані випадки серед контактних осіб – всі «лихоманки», «кашлі» та т.п. будуть сприймати як підозру на хантавірус, а потім підтверджувати чи, скоріше всього, спростовувати це ПЛР аналізом.2️⃣ А от що ми точно побачимо у найближчі дні, так це масштабну хвилю медійної уваги навколо прибуття судна в Іспанію та різке падіння продажу квитків на круїзні лайнери. Бажаючих стати учасником реаліті-шоу буде однозначно менше. А тим часом світові служби зараз проводять класичне “кільце епідеміологічного контролю”: шукають усіх, хто контактував із хворими, відстежують авіаперельоти, моніторять людей, які залишили судно раніше та вводять період медичного спостереження. Скоріше за все щоб перестрахуватися та не отримати згодом звинувачення у недбалості. Як то кажуть, далі буде…👍 Всім здоров’я та адекватності!
👁 5,960 26-05-07 05:30
🥱 Ні. Фільму жахів не буде. ПЕРШИЙ ВАЖЛИВИЙ МОМЕНТ: хантавірус – це не класичний «вірус натовпу», як кір, грип чи ковід. Це не той патоген, який легко літає між людьми в метро, кафе чи аеропорту. Це складний вірус із непростим шляхом передачі. Заразитись їм важко. І передається від людини до людини не так просто. Лише при дуже тісному контакті: у родині, між партнерами, між людьми, які довго перебували поруч. Це не означає, що достатньо просто пройти поруч із хворим. Однак саме круїзний лайнер став ідеальним місцем, де всі умови фатально зійшлися в одному місці... Відомо, що після пацієнтів першими заразилися лікар та члени екіпажу...Ймовірна причина первинного зараження наразі ще не доведена остаточно. Поточна гіпотеза така: частина пасажирів могла заразитися Andes virus ще до посадки на судно, під час перебування в Аргентині, де цей вірус є ендемічним, а вже потім могла відбутися передача серед близьких контактів на лайнері. Аргентина проводить додаткове розслідування, включно з аналізом можливого контакту з гризунами в районі Ушуайї. У теперішньому випадку Andes virus є важливим ДРУГИЙ МОМЕНТ: природного резервуару Andes virus у Європі немає. Тобто вірус не має очевидного шляху «закріпитися» в європейській популяції гризунів і почати новий природний цикл передачі. Це дуже важливо для прогнозу. ▪️ Що буде далі?Найімовірніший сценарій — ніякої глобальної катастрофи не буде. Це буде локалізований, складний, міжнародний інцидент.Будуть тестувати пасажирів і екіпаж. Будуть відстежувати контакти. Будуть уточнювати, хто, де й коли міг заразитися. Можливо, кількість підтверджених випадків ще зросте. Але з того, що відомо зараз, немає підстав говорити ні про яку нову пандемію.Це не COVID-2 чи сезонний грип. Це не вірус, який зараз піде по всіх аеропортах світу. Це небезпечний зоонозний патоген, який у рідкісному варіанті може передаватися між людьми, але переважно за умов дуже близького контакту.Зараз потрібна не істерика, а нормальна епідеміологія. Не крики про «епідемію», а спокійна робота: виявити, ізолювати, протестувати, відстежити. Це не історія про нову катастрофу. Це історія про вірус, який не можна недооцінювати. Залишається лише сподіватись, що у відповідальних осіб буде бажання швидко навести порядок, а не сіяти хаос та паніку про «новий апокаліпсис».👍 Всім здоров’я! Не панікуйте.
👁 4,250 26-05-06 09:32
🤦‍♂️В Україні, де вже роками триває серйозна проблема мультирезистентного туберкульозу, якийсь закордонний лікар прописав жінці лікування хвороби Лайма за своєю «авторською» методикою. І чим?! Протитуберкульозними препаратами! Курсом на 6 днів! ▪️ Тут доречно було б сказати, no comments. Але прокоментувати треба. Бо так категорично робити не можна.Ще на студентських лекціях по фтизіатрії нас суворо попередили: НІКОЛИ не чіпати в своїй лікарській практиці протитуберкульозні препарати. Тільки в фтізіптрії. За майже півстоліття активного розвитку медицини не вдалося винайти принципово нових та ефективних ліків від туберкульозу. Ті, що є — а їх дуже небагато — критично важливі, їх бережуть для лікування туберкульозу й вкрай небезпечно порушувати схеми прийому (які тривають при лікуванні туберкульозу від 3 місяців і довше). Бо саме так розвивається мультирезистентний туберкульоз, який потім практично неможливо вилікувати.А тут лікар просуває свою «авторську», абсолютно непідтверджену та вигадану схему, роблячи казна-що… А точніше — безвідповідально грається з препаратами, критично важливими для фтизіатрії та створює передумови для небезпечної антибіотикорезистентності...👍 Тримайтеся здорового глузду, довіряйте лікарям, які мають досвід, не шкодять своїм пацієнтам та чия практика спирається на клінічні рекомендації та наукові дані.👍 Всім здоров’я!
👁 5,830 26-05-04 06:47
😕 Знову на консультації типова ситуація – літня поважна жінка, якій планово треба на операцію, випадково виявила в себе позитивний скринінговий тест на HBsAg. Операцію скасували. У жінки шок. Непорозуміння. Відмова сприймати таку реальність. Але треба щось робити, розбиратися й рухатися далі. Швидко робиться повноцінне обстеження й страшний діагноз на жаль підтверджується – хронічний гепатит В.🤔 Але якщо ви думаєте, що цей допис аби залякати, то сильно помиляєтесь.Попри несприятливу ситуацію загалом по світу, на сьогодні хронічний гепатит В піддається ефективній терапії й вже не є смертельним вироком. Мільйони людей у світі живуть з цим діагнозом десятиліттями.Моя пацієнтка розпочала терапію й уже через місяць, виконавши контрольні аналізи, звернулась на повторну консультацію. Все чудово! Вірусне навантаження знизилося до невизначуваного рівня. Це означає ефективний контроль інфекції: пригнічується розмноження вірусу та значно зменшується його шкідливий вплив на печінку. Й дає печінці можливість поступово відновлюватися. Лікування хронічного гепатиту В дозволяє жити повноцінним життям, планувати операції, працювати і не боятися майбутнього. Однак, на жаль, терапія хронічного гепатиту В часто дуже тривала й навіть може бути пожиттєвою. 🤔 Звісно, ви запитаєте мене, як я відношусь до щеплення від гепатиту В, знаючи, що лікування гепатиту В може бути пожиттєвим.Відношусь нормально. Як медик, який перебуває в групі ризику, сам вакцинований ще в студентські роки (не плутати нормальні ефективні вакцини від псевдонаукових маніпуляцій навколо ковіду, на якому заробляли кошти й знущались з людей). Але це справа особиста. Кожен для себе вирішує індивідуально. Просто в сучасному світі, повному косметологічних та медичних маніпуляцій, заразитися стало набагато легше. Гепатит передається не тільки статевим шляхом. А через кров. Для гепатиту В достатня просто мізерна кількість крові для зараження. Про це варто не забувати. Втім, вкотре наголошую – позитивний результат на хронічний гепатит В – ніякий не вирок. Наразі це захворювання, яке можна ефективно контролювати. Тому боятися не треба. Проблема гепатитів на сьогодні – лише несвоєчасна діагностика. 👍 Всім здоров’я! Бережіть себе! І не хворійте!