Шановні Оболонці!11 червня о 10:00 відбудеться чергове засідання Ради з питань військових, ветеранів та членів їхніх сімей при Оболонській РДА.На порядку денному будуть питання меморіалізації наших Героїв, а також обговорення надзвичайно важливої ініціативи, яку ми найближчим часом плануємо реалізувати.Йдеться про проєкт «Батьківське серце» – ідею, яку свого часу запропонували наші друзі, а насамперед мій друг Віталій Баранов та Володимир Віровцев. На жаль, сьогодні Віталія Баранова вже немає серед нас. Він віддав своє життя, захищаючи Україну, якій присвятив і свою професійну діяльність, і власну долю.Саме тому для нас особливо важливо довести цю справу до кінця. Ми пропонуємо реалізувати «Батьківське серце» у новому масштабі – як офіційну відзнаку Оболонської РДА, для дітей, чиї батьки загинули, захищаючи Україну.Під час засідання Ради хочемо обговорити концепцію відзнаки, її візуальний вигляд, символіку та порядок вручення. Переконаний, що така відзнака має стати не просто символом пам’яті, а знаком підтримки та уваги до дітей, які заплатили надзвичайно високу ціну за нашу свободу.Впевнений, що саме ця категорія дітей потребує особливої турботи та підтримки. І ми не маємо права залишити їх наодинці зі своїм болем.Запрошую долучитися до обговорення 11 червня о 10:00. Разом зробимо все необхідне, щоб відзнака «Батьківське серце» вже найближчим часом стала реальністю. І щоб пам’ять про наших Героїв жила не лише в меморіалах, а й у конкретних справах на підтримку їхніх дітей.Фото допису зроблене 04 березня 2022 року.Соцмережі 👉 Telegram | Instagram | Facebook
Сьогодні в нашій адміністрації відбулося вже традиційне привітання нашого чудового ДФТГ «Легіон Оболонь».На сьогодні це один із найбільших добровольчих формувань територіальної громади, яке об’єднує добровольців з абсолютно різних районів міста.Підрозділ виконує важливі для столиці функції: оборону об’єктів критичної інфраструктури, допомогу у забезпеченні громадського порядку, коли в цьому є необхідність, навчання цивільних основам національного спротиву, участь у стабілізації ситуації після обстрілів, а також роботу в мобільних вогневих групах.На сьогодні ДФТГ «Легіон Оболонь» є першим добровольчим формуванням, яке має у своєму складі мобільні вогневі групи з дронами-перехоплювачами.Серед добровольців чимало демобілізованих ветеранів, працівників критичної інфраструктури, освітян, зокрема директорів шкіл, а також багато дівчат і людей, які за віком або станом здоров’я не підлягають призову.Я пишаюся тим, що «Легіон Оболонь» взяв свій початок саме в нашому районі, і одна з його основних баз також знаходиться тут.Переконаний, що цей підрозділ збережеться ще на довгі роки, адже Київ у сучасних реаліях потребує таких людей.Дякую всім добровольцям і командному складу за завзятість та любов до нашої країни.Більше фото з нагородження за посиланням за ПОСИЛАННЯМ .Соцмережі 👉 Telegram | Instagram | Facebook
Сьогодні в Україні відзначаємо День українського добровольця.Без перебільшення можна сказати, що саме українські добровольці стали одними з тих, хто зупинив ворога на підступах до Києва у перші дні повномасштабного вторгнення. Саме завдяки їхній відвазі та готовності стати на захист держави плани ворога щодо швидкої окупації нашої країни були зруйновані.Ще з 2014 року добровольці першими стали на захист України, коли наша держава опинилася перед серйозним викликом. І сьогодні традиція добровольчого руху залишається важливою частиною нашої національної сили. Значна частина сучасної української армії – це люди, які свого часу прийшли захищати Батьківщину за покликом серця.В Оболонському районі також багато добровольців. Частина з них сьогодні служить у лавах Збройних Сил України та інших підрозділах сил оборони. Інші – за станом здоров’я, віком або після повернення з фронту з пораненнями – продовжують службу у складі нашого добровольчого формування територіальної громади, Легіон «Оболонь», який був створений у перші дні повномасштабного вторгнення.Щиро дякую кожному добровольцю за мужність, відданість та готовність у найскладніші моменти стати на захист своєї держави.Соцмережі 👉 Telegram | Instagram | Facebook
У ці дні капелан #ЛегіонуОболонь Сергій Бережной з благословення Блаженнішого Митрополита Епіфанія перебуває в Данії з капеланською місією. Окрім молитви за Україну та підтримки громади, отець Сергій мав почесну місію, відзначити представників Лютеранської Церкви за їхнє жертовне служіння.Церковною медаллю «За жертовність і любов до України» були нагороджені:▪️Пан Біргер Нюгорд - Керівник секретаріату Міжцерковної ради Народної церкви Данії▪️Д-р Еміль Хілтон Саггау - Генеральний секретар Національної ради церков Данії▪️Д-р Нільс Нюманн Еріксен - пастор Парафії святих Апостолів у Данії.▪️Євген Гайворонський, Голова Асоціації на підтримку Православної Церкви України в Данії.Також данські політики та представники Євангелічно-Лютеранської Церкви Данії отримали прапор "Легіону Оболонь" - на знак подяки за їх всебічну підтримку наших захисників у боротьбі проти російської агресії. Від імені "Легіону Оболонь" дякуємо лідерам думок данського суспільства - пану Крістіану Люткену та Генеральному секретарю Національної ради церков Данії Емілю Бьорн Хілтон Саггау за підтримку та допомогу нашій країні.💬 Отримав свою першу медаль від митрополита Епіфанія - предстоятеля Православної Церкви України. Разом з медаллю отримав прапор одного з добровольчих корпусів, що захищають Київ. Щасливі, що можемо допомогти! – сказав Еміль Бьорн Хілтон Саггау.Серед інших заходів: 4-ту річницю повномаштабного вторгнення росії в Україну відзначили церковним богослужінням у церкві Holmens у Копенгагені. Участь взяв і капелан Сергій Бережной. Детальніше - Євген Гайворонський: 💬Особливу значущість події надала присутність Його Величності Короля Фредеріка Х та Її Величності Королеви Мері, що підкреслює глибоку шану Данії до нашої боротьби.Також у богослужінні взяли участь члени данського уряду, депутати Фолькетингу, дипломатичний корпус та представники Збройних сил Данії.Від українських Церков молитви пролунали від військового капелана Православної Церкви України отця Сергія Бережного та священника УГКЦ отця Василя Тиховича.
24 лютого 2022 року – російська агресія набула іншого виміру, а кордони України були порушені ворогом 19 лютого 2014 року. І про це треба пам’ятати.Про хлопців і дівчат, які ще тоді стали на захист країни, які розуміли, що ворога треба зупиняти зброєю, спротивом, відсіччю. Що сталося 24 лютого 2022 року? Від ворожих вибухів здригнулася вся Україна. російський чобіт мав за три дні вистукувати Хрещатиком – так планували в кремлі. Але все пішло не за планом. Переваги в живій силі, техніці, в повітряному просторі – не гарантують блискавичної перемоги. І ворог в цьому переконався. Весь світ в цьому переконався. Тоді всі піднялися на захист країни. Хтось брав зброю і йшов вбивати ворога, хтось допомагав евакуйовувати людей, хтось брав лопату і копав окопи, облаштовував бліндажі. Не розгубилися, зібралися і захищали свою землю, своє місто, свій район.У ті дні добровольчий осередок сформувався і на Оболоні – з вчителів, лікарів, кухарів, водіїв, колишніх військових, студентів… Чергування вдень і вночі, блокпости, логістика містом, допомога тим, хто її потребував. Так закладалося підгрунтя для формування «Легіону Оболонь». На сьогодні - одного з найбільших добровольчих формувань столиці. Нам є чим гордитися та є куди рухатися далі. Ми не зупиняємося, не втомлюємося, а шукаємо можливості, щоб бути ефективними у захисті своєї країни! Продовжуємо боротьбу і наближаємо Перемогу!
Олександра Азархіна, керівниця напряму розвитку оборонних індустрій Ради економічної безпеки України, ексзаступниця міністра інфраструктури, а віднедавна і доброволець «Легіону Оболонь» зробила допис для сайту NV Почитайте - в ньому про команду «Ловчі» групи ППО «Легіону Оболонь»⤵️Хоча би пару разів на місяць це не росіяни полюють на нас у цій скаженій «русской рулетке». А ми на нихНіхто у світі всерйоз не очікував падіння Російської імперії в 1917 році та розпаду Радянського Союзу в 1991-му. Та українці як ніхто інший знають, що і Росія як імперія теж впаде. Ми зі стриманим оптимізмом дивимося на кризу російського ринку нерухомості, заборону Telegram та YouTube, затримки у виплатах військовим РФ.Але краще за інших ми також знаємо, що немає на планеті жодного «старшого», який допоможе нам відновити справедливість у війні з Росією.Цієї зими ми пройшли випробування вогнем, водою та каналізаційними трубами. На пʼятий рік війни Росія влаштувала нам давно очікуваний холодомор — безупинно атакуючи не тільки енергетичну, але і теплову генерацію; добилася відсутності тепла у тисячах будинків Києва та Харкова. Менш гучні, але не менш складні ситуації фіксуються у Сумській, Чернігівській та Дніпропетровській областях.Світовий банк не встигає підраховувати обʼєми втрат та потреби для відновлення інфраструктури міст. Всупереч втомі, українці всю зиму змагалися у винахідливості для виживання у замерзлих квартирах, у будинках зі знищеними трубами, без води.Латаючи рани, ми вже знаємо, що цієї зими ми перемогли. Ультимативною зброєю російського диктатора Володимира Путіна проти українців стала не «ядерка», а холод, та його спроба заморозити нас не спрацювала. Міф зруйновано.Ми знайшли внутрішні сили зламати прокляття чатів ОСББ (не всюди, але перемога не одномоментна), ми влаштовуємо рейви на Троєщині та накупили зарядних станцій потужністю з цілий енергоблок атомної електростанції. Наші улюблені меми про те, що наш план — дожити до кінця тижня, а стратегічне бачення — дожити до літа.Але просто вижити — недостатньо для перемоги.Недавно я мала розмову з Любою Шипович, лідеркою благодійного фонду, що навчає військових — Дігнітас. Люба якраз просунула зміни у законодавство, які дали можливість Добровольчим формуванням територіальних громад (ДФТГ) долучатися до роботи з дронами-перехоплювачами, які полюють на російські шахеди.Ми поїхали на нічне полювання — інструктори фонду завершували тренування військової частини, яка працює на одному з найефективніших перехоплювачів, що є на ринку. З ними були і представники однієї з київських ДФТГ — «Легіон Оболонь».З легкої подачі Люби за пару тижнів я сама підписала контракт — і стала добровольцем, з правом носіння та застосування автоматичної зброї та дуже мʼяким зобовʼязанням: щонайменше 72 години на місяць віддавати на потреби ДФТГ.На початку повномасштабного вторгнення мільйони українців готові були стати на захист України, але сама структура ЗСУ не здатна була прийняти всіх. Цей формат став справжнім порятунком. З часом деякі формування переросли у справжні «приватні армії», які активно спонсорувалися бізнесом. Навіть одна з найвідоміших бригад (а нині корпус) Хартія починалася як ДФТГ. Держава вчасно вирішила перетворити найбільші з добровольчих формувань на частини Сил оборони — ЗСУ, Нацгвардії, Тероборони.Але не всі. Частина з них вижили і зайняли особливу нішу, яка у військовому сенсі підпорядковується Теробороні та обʼєднує добровольців. Бути в ДФТГ — не звільняє від військового обовʼязку, бути в ДФТГ — не значить мобілізуватися, бути в ДФТГ — це залишатися цивільним, але бути легально спроможним виконувати завдання.Це може стати українською версією нордичного концепту «тотал дефенс». Бо зараз фактично в країні співіснують дві реальності — тих, хто воює, і тих хто, ні. Днями я знову була на полюванні.
"Легіон Оболонь" отримав Благословенну Грамоту від Митрополита Київського і всієї України Епіфанія ⤵️📜На знак вшанування праці заради слави Божої за заслуги перед Помісною Українською Православної Церквою та побожним народом. Також церковні нагороди отримали ряд добровольців «Легіону Оболонь» та волонтерів. А саме: ⤵️▫️відзнаку Святого Великомученика і цілителя Пантелеймона, ▫️медаль Святого вмч. Юрія Переможця.▫️медаль «За жертовність і любов до України»Церемонію нагородження в Михайлівському Золотоверхому Соборі провів Преосвященніший Єпископ Єфрем разом з капеланом "Легіону Оболонь" Сергієм Бережним.💬 Ці нагороди – церковна вдячність за надважку працю наших Воїнів, за їхній щоденний подвиг, щоб ми могли прокидатися вранці та звершувати богослужіння. Святий обов'язок церкви молитися за тих, хто захищає нашу землю, за родини наших Захисників, - сказав Єписком Єфрем.🙏 Принагідно від добровольців Легіону Оболонь хочемо привітати Єпископа Єфрема з Днем народження! Бажаємо міцного здоров'я та всебічної підтримки у Вашому служінні Богу, Україні та її народу. Хай Ваш життєвий шлях надихає інших на добрі справи та буде і надалі підтримкою наших захисників, захисниць та волонтерів. 🙏Дякуємо Вам за Вашу підтримку і увагу.
Поки енергетики та комунальні служби продовжують працювати над ліквідацією наслідків ворожих атак, хочу розповісти про людей, які щодня роблять не менш важливу роботу для безпеки столиці.Сьогодні оборона Києва – це не лише військові підрозділи. Це також ті, хто щоденно і системно у складі Сил оборони України допомогає стримувати ворожі удари по нашому місту, забезпечуючи стабільність і життєзабезпечення столиці.Мова про наших друзів – ДФТГ 42 «Легіон Оболонь».Ми взаємодіємо з ними з першого дня створення формування. За цей час «Легіон Оболонь» об’єднав багато киян і давно вже став не лише оболонським – сьогодні це один із найбільших, найбільш організованих та боєздатних добровольчих підрозділів в Україні.Цього тижня Благодійний фонд «Dignitas» передав для екіпажів, які пройшли підготовку, важливу техніку та обладнання. Найближчим часом підрозділ отримає також підтримку і від міста Києва – додаткове оснащення для роботи по ворожим дронам.Окремо хочу наголосити: у складі ДФТГ 42 «Легіон Оболонь» багато добровольців мобільно-вогневих груп, які щоночі виходять на чергування та працюють під час обстрілів. Це надзвичайно важка і небезпечна робота, про яку не завжди говорять вголос, але саме вона щодня рятує життя.Щиро дякую всім добровольцям ДФТГ 42 «Легіон Оболонь» за службу та відданість.Окрема подяка Благодійному фонду «Dignitas», командиру ДФТГ Ярославу Дербуну, а також Андрію Плотніку і Валерію Плису — за те, що тримають на плечах складну організаційну структуру та забезпечують чітку роботу підрозділу.Ми й надалі будемо взаємодіяти та допомагати. Дякую всім за роботу.Соцмережі 👉 Telegram | Instagram | Facebook
Христос хрещається! У річці Йордані!Сьогодні весь православний світ відзначає одне з найважливіших свят — Водохреща!Добровольці #ЛегіонуОболонь приєдналися до благословення та освячення води в храмі Парафії на честь Собору Київських святих та в українському Йордані — річці Почайна.Службу відправили вікарій Київської єпархії Преосвященніший Єпископ Єфрем та настоятель Парафії, капелан «Легіону Оболонь» Сергій Бережной.Сьогоднішнє свято, яке згуртувало віруючих людей, нагадує нам про важливість збереження традицій, підтримку одне одного, віру в свою країну та в Сили оборони.Принагідно Преосвященніший Єпископ Єфрем був нагороджений знаком народної пошани, медаллю «За гідність та патріотизм» ⤵️- за вагомий внесок у підтримку Добровольчого формування № 42 територіальної громади м. Києва «Легіон Оболонь».Преосвященніший Єпископ Єфрем з нашим підрозділом з 2022 року — завжди підтримує та допомагає, а його молитви підтримують нас у цей непростий час.Усіх зі святом!Нехай Бог береже наш народ, наших воїнів та вселяє надію на Мир і Перемогу!
🌲Привітання зі Святвечором та Різдвом Христовим капелана #ЛегіонуОболонь Сергія Бережного Вельмишановні наші Захисники і Захисниці, дорогі побратими і посестри та невтомні волонтери і всі українці!Щиросердечно вітаю Вас з прийдешнім Різдвом Христовим! 🙏 Бажаю, щоб Свята вечеря об’єднала всю сім’ю, а щирі слова побажань обов’язково здійснилися. Хай з ласки та милосердя новонародженого Христа 2026 рік стане роком Перемоги добра над злом, світла над темрявою, життя над смертю та принесе всім нам благу звістку про справедливий мир. Різдво Христове - це свято, яке нагадує кожному з нас про те, що яким би не було зло і його темрява, через кого б ворог роду людського диявол не діяв би - він завжди буде приречений на поразку. Так само росія та її вбивці, обравши служіння темряві приречені на програш та Суд Божий і людський за свої злочини проти нашого народу і проти людства. Основна ціль диявола це вбити в кожному з нас віру в Бога та Україну і надію на Перемогу і справедливий мир та світле майбутнє України і її людей. Більш того, завдання лукавого та його послідовників - це посіяти розбрат між нами, українцями, і нашими закордонними друзями, хто пліч о пліч сьогодні з нами допомагає долати російську агресію. Господь сьогодні звертається через свято Свого Народження до кожного з нас - не втрачати надію, берегти і плекати добрі стосунки та підтримувати одне одного в цей складний час, а також бути міцною опорою та захистом для нашої Боголюбивої України та її народу. Темні сили не змогли перешкодити та зупинити пришестя в наш Світ Христа, бо були і є ті, хто вірив, вірить, віритиме і покладає надію на Бога та Його любов і підтримку. Так і ми сьогодні, всі разом Захисники і Захисниці, волонтери та люди доброї волі, віримо і знаємо, що Новонароджений Христос допоможе Україні та її народу подолати цю російську агресію та будь-які інші випробування на нашому життєвому шляху, щоб наступні свята і Різдво Христове ми зустріли під мирним небом у квітучій мирній Україні. ХРИСТОС НАРОДИВСЯ! СЛАВІМО ЙОГО! СЛАВА ІСУСУ ХРИСТУ І СЛАВА УКРАЇНІ!🇺🇦 З вірою в Бога та ЗСУ!Капелан 42-го батальйону "Легіон Оболонь" священник Сергій Бережной настоятель Парафії на честь Собору Київських святих і Хрещення Київської-Русі України Православної Церкви України в Оболонському районі м.Києва