Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - lawyer for NGOs
Añadido 14 jul. 2024

lawyer for NGOs

@lawyer_for_NGOs
Número de suscriptores: 1 455
Fotos: 53
Enlaces: 151
Descripción:
Юридична та бухгалтерська допомога волонтерам та неприбутковим організаціям (громадським обєднанням, благодійним та релігійним організаціям тощо)

👥 Número de suscriptores

1 455
Promedio/Día:: -2
Promedio/Tiempo:: -3
Promedio/Mes:: -13

👁️ Vistas promedio por mensaje

547
Promedio/Día:: 269
Promedio/Tiempo:: 598
ERR: 37.59%

📊 Mensajes por Día

0.6
Último día: 0
Promedio semanal: 0.7
Promedio por día: 0.6

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2024-07-14

Muro

Estadísticas de telegram canal

👁 378 25-06-12 09:23
‼️‼️РУБРИКА "КЕЙСИ"‼️😉Слід визнати, що в Україні є багато кейсів по спробам (успішним та неуспішним) рейдерства неприбуткових організаційЩо таке взагалі рейдерство? 🤔Якщо своїми словами, то це спроба (успішна чи неуспішна) забрати собі юридичну особу ( в даному випадку ми кажемо про якусь ГОшку чи БОшку) особами, які її не створювали та часто взагалі не брали жодної участі в її статутній діяльності👉Зверніть увагу, що часто саме засновники ГО/БО НЕСВІДОМО формують грунт для подальшої крадіжки цієї ГО/БО іншими особами наступними діями: ‼️ПОМИЛКОВО пишуть у статуті, що кворум - більшість членів /учасників "ВІД ПРИСУТНІХ" на Загальних зборах, ХОЧА має бути - "від загальної кількості" членів/учасників ГО/БО. ‼️ПОМИЛКОВО пишуть у статуті, що рішення щодо затвердження нової редакції статуту, питання ліквідації та реорганізації тощо приймається 3/4 членів /учасників "ВІД ПРИСУТНІХ" на Загальних зборах, ХОЧА має бути - 3/4 "від загальної кількості" членів/учасників ГО/БО. 😢У вас, наприклад, усього членів організації 20 осіб, то для вас кворум це 10+1 особа. На Загальних зборах прийшли лише 9 осіб, з яких 7 осіб - погані люди. По хорошому не можна проводити ці Загальні збори, навіть розпочинати оголошувати Порядок денний, і тим паче вирішувати серйозні питання, що вимагають 3/4 від загальної кількості членів/учасників, тобто для вашого випадку це 15 осіб. 🤷‍♀️АЛЕ ви помилились в статуті з тим, що таке кворум та від чого рахувати "3/4". Ці "волки" у вашому стаді вирішили скористатись. Тому ці 7 особи (більшість від присутніх та 3/4 від присутніх) голосують за зміну статуту та керівника, і новий керівник несе документи реєстратору. 🤦‍♀️Чи пропустить таке реєстратор? Може, бо наразі немає вимоги щодо юридичної освіти у реєстраторів. Тому такі справи просто переходять у суд. Реєстратор спирається на те, що не він винний, а той реєстратор, хто пропустив помилки під час реєстрації вашого статуту.‼️Ще однією помилкою, яка може стати потім грунтом для рейдерства, - це коли ви в статуті надаєте право обирати членів Наглядової ради/Ревізійної комісії із зовнішніх осіб, тобто не із членів вашої ГО/БО. Але при цьому надаєте їм право блокувати діяльність Загальних зборів та керівника.🤷‍♀️На жаль, такі зовнішні експерти (інколи дуже відомі) часто починають заздрити успіхам ГО/БО та ставлять умови, що або така ГО/БО носить тихенько їм "десятину" АБО вони блокують посеред великого проєкту їх статутну діяльність. Багато організацій погоджуються на "десятину".🤷‍♀️Кейсів подібних багато, але чомусь усі вони не публічні. Ніхто з ГО/БО не хоче розповідати про спроби рейдерства їх організацій, бо бояться боротись за свої права та втратити грантову підтримку донорів. 🦾Чи можна відстояти права організації та "послати на 3 літери" таких рейдерів? Так, можна. Звертайтесь, допоможемо. Для більшості випадків це можна зробити "потихому". 😉А ще уважно прописуйте розділи в статуті про кворум та прийняття рішення вищим керівним органом, а також формування та роботу Наглядової ради/Ревізійної комісії.Автор Вірьовкіна Лілія.
👁 255 25-06-10 14:47
‼️‼️РУБРИКА "ПИТАННЯ - ВІДПОВІДІ" ‼️🤔 Питання з чату: "Добрий день! Чи є обов'язковим відображення юридичної адреси організації в тексті Статуту релігійної організації? Якщо ні, то чи достатньо буде у поточній редакції статуту прибрати відповідний підпункт та подати реєстратору в заяві дані про нову юридичну адресу (звісно, з відповідним відображенням ухвалення відповідних змін у протоколі Загальних зборів)?"👉Пропонуємо почати з (не) обов'язковості відображення "юридичної адреси" у статуті релігійної організації📖Відповідно до ст. 12 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" від 23.04.1991 року № 987-XII "Статут (положення) релігійної організації повинен містити відомості про:1) найменування, вид релігійної організації, її віросповідну приналежність і місцезнаходження;1-1) органи управління релігійної організації, їхню компетенцію, порядок прийняття ними рішень;2) місце релігійної організації в організаційній структурі релігійного об'єднання;3) майновий стан релігійної організації;4) права релігійної організації на заснування підприємств, засобів масової інформації, інших релігійних організацій, створення навчальних закладів;5) порядок внесення змін і доповнень до статуту (положення) релігійної організації;6) порядок вирішення майнових та інших питань у разі припинення релігійної організації.Статут (положення) може містити й інші відомості, пов'язані з особливостями діяльності даної релігійної організації".🧐Вбачається, що "юридична адреса" не є обов'язковим елементом змісту статуту релігійної організації, хоча її включення до нього цілком допустиме (питання лише у доцільності).🔎Щодо зміни "юридичної адреси" і проведення відповідних реєстраційних дій зазначаємо, що згідно з ч. 4 ст. 17 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" від 15.05.2003 року № 755-IV для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в ЄДР, у тому числі зміни місцезнаходження юридичної особи, подаються такі документи:📌1) Заява про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в ЄДР (у відомостях про зміни потрібно поставити відмітки у полях "Зміна місцезнаходження" та "Зміна установчого документа");📌2) Примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміну місцезнаходження такої юридичної особи (має містити одночасно питання про зміну місцезнаходження та затвердження нової редакції статуту з прийнятими по ним позитивними рішеннями);📌3) Установчий документ юридичної особи (статут) в новій редакції (без пункту з "юридичною адресою");📌4) Документ про сплату адміністративного збору.🤓Таким чином, подавши вищевказані документи, ви зможете і змінити місцезнаходження релігійної організації у ЄДР, і позбавити себе від клопоту внесення постійних змін до статуту з цього питання у майбутньому.Автор поста: Черняченко Дмитро
👁 403 25-06-07 07:10
‼️‼️РУБРИКА "ЧИСЛА ТА ЦИФРИ"‼️‼️1️⃣0️⃣Сьогодні згадуємо 10-денний термін, дотримання якого є умовою для збереження статусу неприбутковості при державній реєстрації нової редакції статуту.📑Якщо ваша неприбуткова організація здійснює державну реєєстрацію нової редакції Статуту, обов'язково потрібно повідомити про це Державну податкову службу України (далі — ДПС).📨Для цього необхідно подати реєстраційну заяву за формою 1-РН з позначкою "зміни" протягом 10 календарних днів з дня державної реєстрації таких змін.📌Відповідно до п. 14 Постанови КМУ № 440 від 13.07.2016 р:"У разі зміни організаційно-правової форми неприбуткової організації, внесення змін до її установчих документів (або установчих документів організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) до контролюючого органу подається реєстраційна заява з позначкою “зміни”, до якої додаються копії документів відповідно до пункту 6 цього Порядку. Заява та копії документів повинні бути подані протягом десяти календарних днів з дня державної реєстрації таких змін, а у разі, коли державна реєстрація змін не здійснюється, протягом десяти календарних днів з моменту виникнення зазначених у цьому пункті обставин."💰Відповідно до п. 117.1. ст. 117 Податкового кодексу України:"Неподання у строки та у випадках, передбачених цим Кодексом, заяв або документів для взяття на облік у відповідному контролюючому органі, реєстрації змін місцезнаходження чи внесення інших змін до своїх облікових даних, неподання виправлених документів для взяття на облік чи внесення змін, подання з помилками чи у неповному обсязі... тягнуть за собою накладення штрафу на... юридичних осіб... - 1020 гривень.У разі неусунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року особою, до якої були застосовані штрафи за таке порушення, -..., на юридичних осіб, ..., - 2040 гривень."📬 Способи подання заяви 1-РН з позначкою "зміни" визначаються п. 6 Постанови КМУ № 440 від 13.07.2016 р.👉Визначаються такі способи подачі: 🚶‍➡️особисто уповноваженою особою організації (керівником, підписантом, іншими особами за довіреністю);📫поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення, а також з нотаріальним завіренням підпису керівника;💻через електронний кабінет платника податків.⚠️ Важливі наслідки недотримання 10-денного терміну: Якщо термін пропущено - це може призвести до втрати статусу неприбутковості у зв'язку із здійсненням діяльності за Статутом, що не відповідає пп. 133.4.1. п. 133.4. ст. 133 Податкового кодексу України. Оскільки з точки зору ПКУ та ДПС, Статут починає відповідати ознакам неприбутковості саме з моменту ухвалення рішення ДПС. Також може пизвести до штрафів, що визначені п. 117.1. ст. 117 ПКУ.Автор Валієв Валерій
👁 299 25-06-04 05:33
🫠Для тих, хто не зрозумів🤝Ще раз на пальцях пояснюємо📎Додатком до протоколу вищих керівних органів має бути реєстр присутніх📝Ознакою того, що це реєстр присутніх, а не список присутніх, - є підписи ‼️Це вказано у судових рішеннях🧐Якщо підписів немає, то навіть, якщо ви документ назовете "реєстр присутніх", судді у своїх рішеннях такі документи звуть "список присутніх"‼️Саме це дає суду право вирішувати, що:1. Немає доказів, що є кворум,2. Немає "реєстру присутніх", обовязкового документу.‼️На підставі цього суди ввважають такі рішення, що прийнятті у рамках засідання вищого керівного органу, не прийнятим.🙈Навіть, якщо цю помилку пропустив реєстратор та зареєстрував ці дії у ЄДР.💪Так, щоб відмінити таке рішення, треба звернутись до суду.😱Це може зробити будь яка особа, що вказана у цьому "списку присутніх"😢 Тоді ваші докази: фото та відео фіксація присутності особи на засіданні, акти, свідки тощо - суди не враховують.‼️Доказом присутності члена ГО є лише підпис у реєстрі присутності.‼️Той приклад, що ми надавали, саме про це каже.🤓 У ньому 3 особи з списку присутних сказали, що їх не було на засіданні вищого органу окремої ГО.😯Хоча було відео, на якому ці люди навіть виступали на цьому засіданні, суддя прийняв рішення, що їх не було там.😵‍💫І кворума відповідно не було. 🙏Так, зрозуміліше?
👁 222 25-05-30 17:06
Чи шукаєте ви ще у команду юристів чи бухгалтерів?Так Але вже ми не будемо подавати вакансії на ворк чи роботу юа чи інший ресурс, бо тисячі резюме надходять, з яких 99,99% взагалі не розуміють куди вони подаються та нащо 🏆Особливо ми раді будемо бачити тих, хто пройшов/проходить Правовий інкубатор 2024 -2025 роки, бо значить, бо ви вже знайомі з напрямком неприбуткових організацій та з питань волонтерства, знаєте нашу команду🤔Чи страждаємо ми, що не залучаємо нових помічників та експертів?😭Якщо юрист/бухгалтер нульовий та/або не знайомий з напрямком неприбуткових організацій та питань волонтерської діяльності, то його навчити - це купа часу та нервів, набагато швидше та легче самому щось зробити🤗Наші умови не змінюються: 1) фахова освіта + ви маєте хотіти вчитись, здобувати нові знання, самостійно багато вивчати, 2) вміти працювати, а не бити байдики, 🧗А ще бути готовим до "піздюлей" під час сходження на вершину, критики буде багато, і ніхто не буде сюсюкатись, бо ми ж не мамочка-папочка, що буде за вас мити посуд, і при цьому терпіти підлітковий гонор, ми не ВНЗ, якому ви відносити офіційно та неофіційно кошти, щоб потім нічого не робити, і хвалитись дипломом, ми навіть не роботодавці, що терплять як працівники цілий курять чи обговорюють плітки.‼️Ми залучаємо ЛИШЕ ФОП - ми оплачуємо послуги ЛИШЕ по актам наданих послуг ‼️Ми можемо зменшити оплату чи взагалі не оплачувати послуги, що надані несвоєчасно чи неякісно😂І так, якщо подивитись відгуки тих, хто до нас безуспішно подавався, то я, Вірьовкіна Ліля - тиран, диктатор, істеричка, узурпатор, токсична людина, і ще там купа слів, що мені казали горе - експерти, що не могли мені доказати рівень. 😈Можна мною дітей лякати 🤷‍♀️Просто зрозумійте, я сама з нуля все проходила, з першого курсу вже працювала, довго та нудно сама шукала своїх клієнтів (колись навіть були часи без інету, то оголошення клеїла по стовпам), працювала за копійки, щоб напрацювати практику та клієнтів, витримувала від клієнтів презирство та недовіру, мене дуже часто кидали на кошти навіть після крутих та успішних кейсів, мене неправомірно не допускали до тендерів та грантів, я практично постійно працювала без вихідних та відпусток, не мала часу на створення сімї, потроху завойовувала довіру до себе, як фахівця ... 🚶‍➡️Щоб зараз, коли мене знають та до мене йдуть без реклами, якийсь там випускник вузу без досвіду та з поганим рівнем освіти чи горе експерт, що вже життя вписував реквізити у скачені ним документи з інету, приходив та починав качати права, а ще розповідати мені щодо демократії та психології 🤷‍♀️Ви ж не йдете до дорослого тигра та не вчите його ловити здобич? Отож бо) Вкусить 😉📝Тому якщо комусь цікаво, то пишіть нам на емейл [email protected]
👁 197 25-05-27 07:57
‼️‼️‼️РУБРИКА "А ВИ ЗНАЛИ?"‼️🤦‍♀️Однією з головною проблемою під реєстрації ФОП та/або будь якої юридичної особи - це вибір коду виду економічної діяльності (надалі КВЕД)🤷‍♀️Чомусь із тих багато, хто реєструє, не читає описи КВЕДів та робить такий вибір сугубо інтуїтивно (як прочитали назву КВЕДу) Але так НЕ працює ця система, бо деякі КВЕДИ:‼️1) вимагають якусь систему оподаткування, що не підходить саме вашому ФОП чи юридичній особі,‼️2) є "прибутковими" та/або вимагають спеціальних "виробничих потужностей", тобто таким, що ніяк не підходить до неприбуткової організації,‼️3) підходити лише до юрид. особи, а ви його до ФОПа прив'язуєте, ‼️4) характерними лише для суб'єктів первинного фінансового моніторингу та підпадати під перевірки фінмоніторингу,‼️5) вимагають проходження ліцензування та/або отримання дозволів; ‼️6) мають ряд інших вимог, які ви як ФОП чи як неприбуткова організація не зможете виконати/застосувати у діяльності.‼️🙇‍♀️Тому треба уважно вичитувати опис КВЕД, а також цікавитись тими нормативно правовими актами України, де встановлені обмеження/вимоги щодо економічної діяльності. 👉З описом КВЕДів можна ознайомитись за посиланням https://kved.ukrstat.gov.ua/KVED2010 АБО у Наказі Державному комітеті статистики України "Про затвердження Методологічних основ та пояснень до позицій Класифікації видів економічної діяльності" від 23.12.2011 № 396🤓Наприклад, є знайомий усім КВЕД 94.99 Діяльність інших громадських організацій, н.в.і.у.🤯Чомусь я часто його бачу в ФОПів, хоча він підходить лише юридичним особам. 👀Читаємо опис КВЕДУ: 📑📎Цей клас включає:діяльність організацій, безпосередньо не пов'язаних із політичними партіями, які впливають на суспільну думку шляхом просвіти, політичного впливу, збирання коштів тощо: цивільні ініціативи та рухи протесту, екологічний рух, організації, які виступають на підтримку розвитку громад і розширення можливостей освіти, н.в.і.у., організації захисту та поліпшення умов існування окремих груп населення, наприклад, етнічних груп і груп меншості тощо, асоціації патріотичного напряму, у т.ч. асоціації ветеранів війни, асоціації споживачівасоціації автомобілістівасоціації, які створені з метою встановлення соціальних контактів, такі як масонські ложі тощоасоціації молоді, студентські асоціації, клуби тощоасоціації, які створені з метою проведення культурних заходів або організації дозвілля (крім спортивних та ігрових клубів), наприклад, поетичні, літературні кружки, клуби книголюбів, любителів історії, музики та живопису, клуби колекціонерів, громадські клуби, карнавальні клуби тощо📑📎Цей клас також включає:діяльність із надання гранта членськими або іншими організаціями (а ФОП не є суб'єктом благодійної діяльності) діяльність зі сприяння мисливству та відловлюванню тварин (це єдине, що підходить ФОП, АЛЕ тут треба дозволи, навряд ваш ФОП цим планує займатись) 🤔А що може стати, якщо ми обрали КВЕДи, що нам не підходять?🤷‍♀️Складно відповісти на це питання. Все індивідуально. Тобто треба розглядати окремий кейс. ‼️‼️Якщо ви прочитали опис, і дізнались, що обраний КВЕД вам не підходить та/або він має ряд вимог, які ви не хочете наразі виконувати, то краще видалити його до того, як ця ситуація потрапить на очі представникам контролюючих органів. 😂КВЕДи - це не одяг, що можна купити на майбутнє, коли ми схуднемо. Тут треба дуже уважно слідкувати, щоб це "одяг" вам відповідав саме на сьогоднішній день. Автор Вірьовкіна Лілія.
👁 312 25-05-23 15:33
‼️‼️ РУБРИКА "А ВИ ЗНАЛИ?"‼️‼️📖Як офіційно зазначає Міністерство у справах ветеранів України в листі № 12191/1.3/4.1.1-23 від 24.11.2023: "Варто зазначити, що на сьогодні, на законодавчому рівні відсутнє чітке визначення “громадські об’єднання ветеранів війни”, а також відсутні критерії, які б визначали приналежність організації до ветеранської та надавали їй відповідний статус.Разом з цим, постановою Кабінету Міністрів України від 14.02.2018 № 156 “Деякі питання надання фінансової підтримки громадським об'єднанням ветеранів” (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14.04.2021 № 372) визначено, що громадські об'єднання ветеранів війни — неприбуткові громадські організації та спілки, які зареєстровані відповідно до вимог законодавства та утворені з метою захисту прав і свобод, задоволення суспільних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів ветераніввійни, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України та/або які надають послуги ветеранам війни, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України та особам, на яких поширюється чинність Законів України “Про жертви нацистських переслідувань”, і “Про правовий статус та вшанування пам'яті борців за незалежність України у XX столітті”."⚠️УВАГА! Постанова КМУ від 14.02.2018 № 156 втратила чинність 12.03.2024, згідно Постанови КМУ від 08.03.2024 № 263.📝Таким чином, наразі чинне законодавство не передбачає конкретного врегулювання статусу "ветеранських організацій".🤔Проте, опираючись на визначення статусу в межах минулої постанови, ключовим критерієм є не склад засновників чи членів організації, а мета (напрямки, цілі) статутної діяльності - вона має бути спрямована на захист інтересів ветеранів або надання їм послуг.❗️ВАЖЛИВО РОЗУМІТИ: навіть якщо діяльність вашої організації повністю відповідає вищезазначеним критеріям, офіційно отримати статус "громадського об'єднання ветеранів війни" наразі неможливо, оскільки процедури отримання такого статусу де-юре не існує.🤓Практичні наслідки цієї ситуації: 📍Офіційного реєстру ветеранських організацій наразі не існує;📍Звільнення ветеранських організацій від плати за комунальні послуги згідно зі статтею 20 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 22.10.1993 № 3551-XII та інші можливі пільги для "ветеранських організацій" де-факто не має практичної реалізації.Автор Валієв Валерій
👁 276 25-05-23 08:03
‼️‼️ХТО ПИТАВ "КОЛИ БУДУТЬ АКЦІЙНІ ЦІНИ НА ПОЛІТИКИ, ПОРЯДКИ, ПОЛОЖЕННЯ?"‼️‼️😉Відповідаємо 🤷‍♀️Розробили наразі дворівневий підхід👉Коли внутрішній документ (порядок, положення тощо) індивідуально під вашу організацію пише Дмитро Черняченко (з перевіркою та під контролем Вірьовкіної Лілії) - це коштує 9000 грн (виключення облікова - 10 000 грн). 👉Коли внутрішній документ (порядок, положення тощо) індивідуально під вашу організацію пише Валерій Валієв (з перевіркою та під контролем Вірьовкіної Лілії) - це коштує 4500 грн (виключення облікова - 5000 грн).🦾У обох випадках у вартість входить: 1) надання опитувальника для заповнення, 2) проведення за потребою 1 зуму для уточнення нюансів вашого запиту, 3) створення з вашою командою чату в соціальній мережі, у якому буде проходити спілкування, 4) підготовка документа у гугл формі з наданням можливості вичитки та коментування, 5) контроль та перевірка документів з боку Вірьовкіної Лілії, як головного експерта. 🤔Чому різниця у вартості??? Це різниця у рівні експертності двох юристів.Ми категорично проти порушення авторських прав, тому не маємо морального права давати комусь з експертів копіювати тексти та стиль написання іншого. Це не чесно) Ми категорично проти, щоб процес написання індивідуальних документів був схожим на "станок" Ми категорично проти використання штучного інтелекту у нашій роботі.🤝Тому як експерт може писати, то він і отримує. 🦾Ми за індивідуальність, авторські права, недоторканість приватної власності! Ми за мотивацію ставати кращим!🏋️‍♀️Валієв Валерій потроху росте з помічника на рівень експерта. Зараз у команді є "молодшим юристом". 💵Для тих неприбуткових організацій, які теж ще ростуть, і питання коштів для них є суттєвим, можливість замовляти документи у молодшого юриста, можуть бути хорошим рішенням.🦾Окремо звертаємо увагу, не треба нашого помічника порівнювати з рівнем помічників, які ви бачите на work.ua. У нас відбір жорсткий. У нас помічником не так просто стати. Навіть деякі адвокати не могли пройти. Тому хай вас не лякає фраза "молодший юрист" чи "помічник". То сугубо фрази для користування у нашій команді. ✍️За послугами можете звертатись на [email protected] . Якщо вам треба "акційні ціни" - уточняйте, що вам треба послуги молодшого юриста.PS Для тих юристів, що шукають роботу, теж писати на цю пошту.PS Пізніше оновимо прайс - розмістимо з цим підходом
👁 250 25-05-22 07:37
‼️РУБРИКА "ПИТАННЯ - ВІДПОВІДІ" ‼️🤔 Питання з чату: "Добрий день. Підкажіть, будь ласка щодо такої ситуації. БФ отримав авто, ввезене згідно постанови N174 як гуманітарна допомога (є тимчасовий талон). На даний час БФ це авто майже не використовується, тому вирішили передати його  безоплатно на інший БФ. Як правильно зробити таку передачу та які наслідки такої передачі для обох БФ?"🧐Нам необхідно надати відповіді на наступні питання:📌1) Яке цільове призначення авто було визначене донором до його передачі?📖Відповідно до п. 2 ст. 1 Закону України "Про гуманітарну допомогу" від 22.10.1999 року № 1192-XIV (далі - ЗУ № 1192) "гуманітарна допомога - цільова адресна безоплатна допомога ...".📝Цільове призначення гуманітарної допомоги заздалегідь визначається донором і, згідно з ст. 3 ЗУ № 1192 може бути відображено у "письмовій пропозиції донора про надання гуманітарної допомоги" або у договорі про надання гуманітарної допомоги (якщо його було укладено у письмовій формі), або (іноді буває) у декларації про перелік товарів, що визнаються ГД.🤝Якщо передача авто, отриманого у якості ГД, не суперечить цільовому призначенню його використання, таку передачу може бути здійснено (ст. 3 ЗУ № 1192: "Отримувачі гуманітарної допомоги мають право здійснювати розподіл або перерозподіл гуманітарної допомоги між набувачами гуманітарної допомоги з дотриманням її цільового призначення без додаткового погодження з донором. ...").📌2) Належний отримувач/набувач авто, ввезеного в Україну у якості ГД🤔Варто пам'ятати, що транспортні засоби виступають "особливою" категорією майна ГД, оскільки відповідно до ст. 6 ЗУ № 1192 вони можуть бути передані виключно суб'єктам, прямо вказаним у згаданій нормі.👉Серед представників громадського сектору у цьому списку згадуються виключно "громадські об’єднання осіб з інвалідністю" та "громадські організації ветеранів війни" (про благодійні організації - жодного слова).🥹Отже, це означає, що БО має право ввезти авто в Україну як ГД (стати отримувачем ГД), але тільки для його подальшої передачі належному набувачу відповідно до до ст. 6 ЗУ № 1192.😔В іншому випадку, навіть якщо таке авто все ж таки вдалось "розмитнити" і БО навіть деякий час ним користувалось (як це буває зазвичай), це не означає, що у подальшому ним не зацікавиться ДПС України та Мінсоцполітики.🤓Підсумовуючи, варто зазначити, що у ситуації, озвученій у питанні, потрібно:1. З'ясувати цільове призначення авто, переданого у якості ГД з урахуванням положень ст. 6 ЗУ № 1192;2. Знайти належного набувача для передачі авто, ввезеного у якості ГД, з переліку, вказаного у ст. 6 ЗУ № 1192.Автор поста: Черняченко Дмитро
👁 256 25-05-20 11:43
‼️‼️ РУБРИКА "ДАВАЙТЕ ЗНАЙОМИТИСЬ" ‼️✍️📑 Ми працюємо у гугл документах. 🤝📨 Клієнтам/бенефіціарам надаємо підготовлені документи у форматі гугл з доступом по емейл рівня "коментування ".🙇‍♀️Клієнти/бенефіціари вичитують та залишають коментарі у гугл документі, ми опрацьовуємо їх. 📑📩Коли клієнт/бенефіціар узгоджує остаточний варіант документ, він його скачує собі. 🗑Після цього експерт має право видалити документ з гуглу та/або закрити його від жодного доступу. Ми собі документи намагаємось не скачувати та у себе на ноутах чи інших носіях не зберігати. ‼️А якщо зберігати, то лише неперсоніфіковано, без жодних особистих даних, як драфт чи як ще дехто називає "козу" для наступних документів. Ми не зберігаємо у себе жодні персональні дані. У більшості випадків клієнти/бенефіціари самостійно вносять ці дані. Періодично ми чистимо наші носії від зайвої інформації про клієнтів/бенефіціарів.🗑Ми видаляємо чати з клієнтами/бенефіціарами у соціальних мережах, як тільки закінчуємо співпрацю. 👉При чому ці соціальні мережі ми використовуємо лише для обміну оперативної інформації, наприклад, узгоджуємо телефоні дзвінки чи зуми. 🤕У нас вже професійно деформована память, тому ми не запам'ятовуємо хто що зробив, де кому ми допомагали. 🔝Ми не намагаємось піаритись на наших клієнтах/бенефіціарах. Так, деякі з них дуже відомі люди та/або організації. У резюме ми лише вказуємо найменування юридичних осіб, з якими мали договори, інколи назви проєктів чи тренінгів. І точно не піаримось за рахунок цікавих ситуацій з життя неприбуткових організацій. 😎 Ми розуміємо та поважаємо конфіденційність. Автор Вірьовкіна Лілія