Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Харків для Людей | Павло Храмов
Añadido 14 jul. 2024

Харків для Людей | Павло Храмов

@kharkiv_for_people
Número de suscriptores: 3 343
Fotos: 5,700
Videos: 586
Enlaces: 3,420
Descripción:
Блог Павла Храмова про Харків, транспорт, урбаністику Запропонувати пост можна тепер за допомогою нової функції — написати на канал. Її знайдете внизу. Мої соц. мережі - https://linktr.ee/pavlo.khramov
Fuente

Харків для Людей | Павло Храмов | Чому це «місто живе» = «комунальники працюють»? Дуже часто зустрічаю т...

Logotipo de la comunidad de telegram - Харків для Людей | Павло Храмов Харків для Людей | Павло Храмов @kharkiv_for_people
996 Vistas/Alcance 2026-02-19 11:21 Mensaje №7665
Чому це «місто живе» = «комунальники працюють»? Дуже часто зустрічаю таке формулювання. Нібито ознаки життя — це коли на вулицях працюють комунальники. А якщо ні, то місто померло чи що? Невже міста, де погано працюють комунальні служби, варто вважати такими, що помирають?  Ось нещодавно в Нью-Йорку не могли впоратись зі снігом. Все! Конає місто?І навпаки — комунальники можуть працювати навіть в Прип'яті. Від цього місто ж не стане живим. Я думав, що живе — це коли є люди, розвивається бізнес, відбуваються події. Може то у мене якесь викривлення? Ні, я перепитав у чатіка — що означає «місто живе»? І він мені сказав приблизно те саме. Власне в цьому сенсі я не вважаю, що місто Харків помирає. Тут є життя. Є куди сходити. Є культурні події попри все. Є дозвілля. Людей на вулицях достатньо. Якось тримається бізнес. У мене на районі навіть нова кав'ярня відкрилась. Можна навіть побачити переповнені ресторани. Конкуренцію за комерцію на районах. Не все так погано. Місто стоїть та навіть живе попри все.Але, виглядає так, що цього недостатньо, адже за цими критеріями інші міста значно виграють у Харкова. Тому влада намагається компенсувати це штучною ідеєю, що життя — це коли місто доглянуте, коли його не кинули чиновники (а у 2022 кидали). Це ж лише один з критеріїв, але далеко не головний та не єдиний. Також муніципалітет не хоче визнавати роль міста як військової фортеці, як логістичного хабу. Вони кажуть людям: ні, наше місто — не дикобраз; ви тут не ДЛЯ ТОГО, щоб допомагати війську, а ТОМУ, ЩО у нас є де погуляти і чиновники роблять місто найкращим. Одначе реальність трохи інша. Фактично єдина позитивна міграція до Харкова пов'язана з війною. Це військові, їх дружини, іноземні та не тільки журналісти, волонтери, робітники благодійних організацій тощо. Всі через війну.Наратив «місто живе, бо гарно працюють комунальники», який вбили в голови багатьох харківців — це втеча від прикрих реалій на вулиці. Чомусь ми не хочемо визнати екзистенційну роль міста у цій війні. Можливо, «Харків — залізобетон» не так добре продається політично, тому перемикнулися на цей симулякр. «Місто живе» ≠ «комунальники працюють»