Fuente
Харків для Людей | Павло Храмов | Вітаю Львів!Це лише перший крок. Попереду ще багато викликів і проблем...
774 Vistas/Alcance
2025-09-03 14:47
Mensaje №6780
Вітаю Львів!Це лише перший крок. Попереду ще багато викликів і проблем, які треба розв'язати, щоб система запрацювала належним чином. Тому скептикам зараз легко, а піонером завжди бути складно.Львівська громада прийшла до цього поступово. Після сміттєвої кризи, коли державні органи фактично обмежили місто у вивезенні відходів, львів’яни навчилися обережніше поводитись з ними. Багато хто знає про подрібнювачі в мийках, що дозволяють зменшити на 30% відходів, або про компостування — з 2020 року працює станція. Деякі мешканці виносять сміття лише раз на кілька днів. Це, певною мірою, результат тієї штучно створеної кризи.У Харкові подібної кризи не було. Ми живемо у звичному режимі — викидаємо стільки відходів, скільки продукуємо. Полігони зростають, а у нас є важливіші справи…І навіть якщо завтра запрацює обіцяний комплекс у Дергачах, нам знадобляться роки, щоб привчити харківців до думки: кількість відходів треба контролювати. Інакше жодна сортувальна лінія не впорається з поточними обсягами.Для прикладу: у Львові продукується близько 200 тис. тонн відходів на рік. Новий завод здатен переробляти до 250 тис. тонн, але на початку працюватиме з обсягами 100–150 тис. тонн.Натомість у Харкові за словами міського голови потужність комплексу становитиме 80 тис. тонн змішаних відходів і 40 тис. тонн відсортованих. За різними оцінками, місто продукує до 800 тис*. тонн відходів на рік. Тобто при вчетверо більшому обсязі відходів наші потужності значно менші.Саме тому міський голова говорить про потребу ще кількох комплексів. І тут ми маємо дилему: будувати 5–6 об’єктів, щоб охопити весь обсяг, чи значно скорочувати кількість відходів і тоді обійтися 3–4.Окрім того, що саме будівництво таких комплексів є дорогим, їх операційна робота та транспортування відходів буде оплачуватись харківцями. Кошти, які ми можемо інвестувати в щось корисне, ми будемо витрачати на погані звички. Зате #чисте_місто та урни ледь не щодня вивозять!* Цифри щодо утворення відходів для Харкова дуже відрізняються. В тоннах КП не звітує. Тому наведено з офіційної статистики, але за 2020 рік. 🚴🏻♂️ Читати 📹 Дивитись 🥳 Дивитись#чисте_місто #відходи #марнотратство