Fuente
Шо там в айті | Що найважче у роботі програміста?Я в IT чотири роки. За цей час працюв...
166 Vistas/Alcance
2023-05-20 05:43
Mensaje №50
Що найважче у роботі програміста?Я в IT чотири роки. За цей час працював проджект-менеджером і програмістом, повноцінно вивчив три мови програмування, дотично доводилося працювати ще з декількома, минулого року перейшов з Android розробки на Flutter розробку (які кардинально між собою відрізняються), зараз доведеться якось змінюватися під впливом штучного інтелекту. Працював в маленькій аутсорс компанії з жахливою організацією процесу і працюю зараз в середній продуктовій компанії з хорошою організацією. В частині навчання новому не завжди це була «жага до нового», часто вимушений крок. Тим не менш, все вдавалося, до всього пристосовувався, завжди було і є цікаво. Але одній речі досі не можу навчитися: виключатися з роботи після того, як закриваю ноутбук. Це і є найважче.Часто кажуть, що айтішники ніколи не сидять вісім годин в день за робочим місцем, завжди менше. Це правда. Але інша правда в тому, що робочий процес у багатьох при цьому не триває лише вісім годин на добу - завжди більше.Коли людина працює руками, то одразу після завершення роботи можна повністю переключитися на щось інше. У нас же мозок продовжує писати код і шукати правильні рішення і після. Нерідко це переходить у сон, що повністю його руйнує і ти не висипаєшся, бо мозок зациклюється на коді. Звісно, ніяких рішень у сні ніколи знайти не вдається, зате ти прокидаєшся все ще втомленим.До того, як почалася велика війна і сон набагато сильніше стала руйнувати русня, це було чи не найбільшою проблемою професії. Саме це призводило масово до вигорянь. Нормальні компанії і менеджери давно зрозуміли, що не можна допускати перепрацювань, але і це допомагає лише частково, бо мозку важко наказати переключитися на щось.Коротше кажучи, конкурентна перевага в цій професії - не трудоголізм, а уміння забути про роботу, як тільки відходиш від ноутбука.