❗️Сьогодні ворог здійснив наймасштабнішу атаку на заході України з початку повноцінного вторгненняНаслідки денної атаки дронів:▪️Рівне — 3 загиблих та 4 поранених. Дрон врізався в житловий будинок;▪️Луцьк — попередньо, удар по будівлі СБУ;▪️Ковель — удар у районі залізничного вокзалу, пошкоджені автобуси, маршрутки та автомобілі;▪️Закарпаття — удар по об'єкту енергетики у Сваляві, на місці масштабна пожежа;▪️Хмельницький — відомо про 3 поранених у Хмельницькій громаді;▪️Івано-Франківськ та Коломия — чули вибухи, у Коломії аварійні відключення світла;▪️Житомирщина — у Звягелі та Олевську удари. Також пожежа у Коростинському районі;▪️Вінниччина — через падіння обломків пошкоджено житловий будинок та приміщення одного з сільськогосподарських підприємств;▪️Одеса — попадання у дах багатоповерхового будинку, 2 людини постраждали;▪️Київ — обломки впали на Оболонь. Пожежа у будинку у Вишгородському районі;▪️Херсон — удар у житловий будинок та по приватному авто;▪️Черкаська область — троє людей отримали травми внаслідок атаки БПЛА на Смілянську громаду. Також пошкоджені житлові будинки;▪️Львівська область — прямо зараз під ударом БПЛА. Стрий та Дрогобич відбивають атаку.
Сьогодні фактично всю добу від ночі Росія б’є по Україні «шахедами». Був масований удар вночі: і ракети, і «шахеди». Увесь день – нові хвилі дронів. Більш ніж 550 дронів різних типів саме за день, значна кількість – саме «шахеди». Географія цього удару дуже широка. І хоча більшу частину дронів вдалося збити – точно більш ніж 500 збиттів, – усе одно, на жаль, є влучання – у Львові, Франківську, Тернополі, Вінниці, Житомирі, також у Хмельницькій області, Рівненщині, у Харківській області, на Дніпровщині. На жаль, є загиблі. Мої співчуття рідним та близьким. Станом на зараз відомо про більш ніж 40 постраждалих, і серед них – п’ятеро дітей. Усім надається необхідна допомога. Серед мішеней у росіян енергетика – це основне, вони продовжують свою операцію, щоб зламати Україну й нашу енергосистему. На жаль, є влучання також у звичайні будинки – атаковані центри наших міст, історичний центр Львова. Була пожежа в будівлях церкви Святого Андрія у Львові. Історія цієї церкви сягає ще початку XVII століття. Іранські «шахеди», модернізовані Росією, б’ють по церкві у Львові – це абсолютне збочення, і тільки таким, як Путін, може це подобатися. У Франківську був пошкоджений пологовий будинок. Масштаб цієї атаки свідчить дуже чітко, що немає в Росії наміру реально закінчувати цю війну. А якщо врахувати, що Росія ще й допомагає іранському режиму завдавати ударів по всьому регіону, то висновок цілком очевидний: без додаткового й сильного тиску на Росію, без відчутних російських втрат у них там, у Москві, не з’явиться бажання відходити від війни, якось звикати знову до миру.
⚠️ Сьогодні вранці ситуація в енергосистемі суттєво ускладнилася. У більшості регіонів України вимушено були застосовані аварійні відключення. Пояснюємо, чому це сталося і чого чекати надалі. ⚡️ Головна причина вимушених відключень – це наслідки масованих ракетно-дронових атак на українські електростанції та підстанції систем передачі і розподілу електроенергії. Енергосистема все ще оговтується від завданих ударів. Сьогодні вранці ситуація ускладнилася, тому що одразу кілька об'єктів генерації, на жаль, вийшли в аварійний ремонт.🔸 Чому це стається?Обладнання працює на межі можливого. Через попередні пошкодження та руйнування – вцілілі енергоблоки несуть колосальне перевантаження, щоб забезпечити країну світлом і потребують зупинки для ремонту.Для того, щоб зберегти баланс в енергосистемі і не допустити неконтрольованих знеструмлень, що загрожують довгостроковим виходом із ладу високовольтного устаткування, диспетчери мусили вдатися до екстрених заходів і застосувати аварійні відключення.🔸Який прогноз?Енергетики вже працюють над відновленням. Ремонтні бригади роблять усе можливе, щоб якнайшвидше повернути генеруючі потужності в мережу. Ми очікуємо, що найближчим часом завершаться відновлювальні роботи на окремих об'єктах, що дозволить скасувати аварійні обмеження та повернутися до планових графіків погодинних відключень у більшості регіонів. 🇺🇦 Просимо із розумінням поставитись до ситуації. Будь ласка, споживайте сьогодні електроенергію максимально раціонально.
На Хмельниччині через негоду заклади освіти переведуть на дистанційне навчання або канікулиВ Хмельницькій ОВА відбулося позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Під час якого ухвалили рішення щодо організації освітнього процесу та роботи установ на Хмельниччині з метою збереження життя і здоров’я мешканців області, передусім дітей, зокрема:– у період з 12 по 16 січня 2026 року організувати в закладах освіти дистанційне навчання або продовжити зимові канікули, з урахуванням ситуації у кожній громаді;– рішення стосується закладів дошкільної, загальної середньої, професійної фахової передвищої та вищої освіти незалежно від форми власності.Керівникам закладів освіти доручено невідкладно поінформувати педагогів, здобувачів освіти та батьків про зміну формату навчання, забезпечити організацію освітнього процесу з використанням дистанційних технологій або внести відповідні корективи до річних календарних планів у разі продовження канікул.Департамент освіти і науки ОВА здійснюватиме постійний моніторинг ситуації та інформуватиме обласну комісію ТЕБ і НС щодо необхідності продовження або скасування відповідних обмежень.Щодо роботи установ і підприємств комісія рекомендувала:– перевести на дистанційний режим роботи підприємства, установи та організації всіх форм власності на період ускладнення погодних умов, за винятком об’єктів критичної інфраструктури;– керівникам забезпечити безперервність виробничих процесів, дотримання вимог охорони праці та мінімізувати переміщення працівників у складних погодних умовах.Про це повідомив начальник Хмельницької ОВА Сергій Тюрін.