На початку сучасних Олімпійських ігор панувало справжнє експериментальне божевілля: організатори шукали максимально видовищні та цікаві для публіки дисципліни. Деякі з них через роки здаються справжньою екзотикою, а часом і здивуванням. Ось лише частина «дивних» олімпійських видів спорту, які реально були присутні на ранніх Олімпіадах!Стрільба по живих голубах (1900, Париж)Унікальний випадок, коли метою слугувала зовсім не мішень, а жива істота. За один день загинуло понад 300 птахів! Переможець влучив у 21 голуба. Не дивно, що цей вид більше не повторювався навіть в експериментальній програмі.Стрибки з місця в довжину і висотуАтлети намагалися стрибнути якнайдалі або якнайвище — але без розбігу, з повної статики. Ця дисципліна була офіційною з 1900 по 1912 роки.Плавання з перешкодами (1900, Париж)Пловцям пропонувалося подолати 200 метрів, перелазячи через колоди і пірнаючи під пришвартовані човни. Це поєднання аквапарку і квесту протрималося в програмі всього один раз.Підводне плавання (1900, Париж)Учасники повинні були затримати дихання і проплисти якомога далі під водою — без зупинки і виринання.Штовхання кам'яного ядраДо появи стандартного снаряда (ядра) використовувалися звичайні валуни — вони були різними за вагою і формою, що створювало особливий колорит змагання.Метання спису обома руками (1912, Стокгольм)Спортсмен здавав два кидки — лівою і правою рукою. До заліку йшла сума. Перевірка на універсальну спритність і силу!Крокет і баскська пелотаКрокет з'явився в Парижі (1900) і зник після... через крайню непопулярність: майже всі учасники були французами, а глядачів — всього один! Баскська пелота також була лише один раз.Дуелі на пістолетах (1912, Стокгольм)Але не шокуйтеся: стріляли не один в одного, а по манекенах у фраках, з мішенями на грудях.Перетягування канатаОфіційна олімпійська дисципліна з 1900 по 1920 роки. Національні команди боролися за перемогу з несподіваним азартом!Культуризм і сольне синхронне плаванняТак, навіть сольне (!) синхронне плавання було частиною Олімпіади в 1984, 1988 і 1992 роках.Стрижка пуделів (Париж, 1900)Не зовсім офіційний спорт, але на шоу 128 учасників за дві години повинні були підстригти якомога більше пуделів — перед публікою в 6,000 глядачів!Чому це відбувалося?У перші десятиліття олімпійського руху не існувало суворих міжнародних стандартів і правил, а тому кожна країна могла внести трохи національного колориту, винахідливості та екзотики в олімпійську програму. Багато видів були додані просто для експерименту або заради забави і зникли через один-два старти.Олімпійські ігри кінця XIX — початку XX століття — це епоха еклектики, пошуку формату і максимальної видовищності. @istorium_ua
Але не тільки Тараса Шевченка слід згадати цього дня👇👇👇:9 березня 1908 у селі Бистричі, що на Волині, народився отаман Тарас Бульба - Боровець.Під час Другої світової війни «бульбівці» становили окрему військово-політичну формацію українців, яка змагалася за відновлення державної незалежності України.21 серпня 1941 року підрозділи Української Повстанської Армії «Поліська Січ» Тараса Бульби-Боровця увійшли у містечко Олевськ на Житомирщині, вибивши звідти московських окупантів. Понад два місяця територія Олевська та околиць перебували під владою українців.«Олевська республіка» стала державним утворенням у надії, що Українська державність обов’язково буде відновлена у Києві та на всіх українських етнічних землях.У самому Олевську одразу ж розпочалася декомунізація і українізація: «Леніни, Сталіни та всі інші «вожді трудящих» зникли з площ, установ і вулиць «Олевської республіки». На їх місце появилися портрети українських князів, гетьманів та інших видатних людей України» - згадував отаман.На підконтрольних територіях існували залізна дисципліна і порядок. Запроваджувалася приватна власність. Встановлювалися стабільні ціни на продукти харчування. Спекуляція і зрив фінансової дисципліни розцінювався як протидержавний заколот.Відкривалися українські газети і театри. Вояки УПА намагалися бути взірцем для цивільних. Кожен ранок вояків починався з молитви «Отче наш». Потім піднімали прапор, співали гімн України, а вже тоді йшли снідати.Очевидно, що, рано чи пізно, мав настати конфлікт УПА «Поліська січ» із німецькою цивільною владою, яка прийшла вслід за німецькою армією.Зокрема німецьке військове командування намагалося залучити «бульбівців» до єврейських погромів. Однак Тарас - Бульба-Боровець категорично заборонив своїм воякам брати участь у розстрілах.Вже після війни московська агентура звинувачувала його в єврейських погромах. За таким звинуваченням він постав 1946 року перед британським трибуналом. Однак британський суд повністю його виправдав, на основі сотень свідчень, які заперечували наклепи.У листопаді 1941 року німці поставили ультиматум: УПА «Поліська січ» має безумовно підкорятися наказам німецької влади. Тарас Бульба- Боровець відмовився це зробити і вивів свої загони з Олевська і прилеглих територій. В незалежній Україні, на жаль, до цього часу немає навіть гідного пам’ятника цьому Герою.
🤷♂🤷♂🤷♂Трамп закінчив свій виступ в Овальному кабінеті. Основні тези. У діда знову вінегрет, що типово для Трампа і його тактики. Тези:▪️Я вірю Путіну, у нас із Росією все дуже добре. Але зараз вони бомбардують Україну. Мені, чесно кажучи, складніше з Україною, і у них немає козирів▪️Я маю знати, чи хоче Україна врегулювати конфлікт. Якщо вони не хочуть врегулювання, то ми йдемо звідти▪️Якщо Україна не хоче врегулювати ситуацію, ми йдемо звідти. Я роблю це, щоб урятувати життя людей, а не заради грошей▪️Гарантії безпеки для України — це «легка частина», спочатку я хочу «закінчити» війну, ▪️путін користується тим, що США обмежили доступ України до розвідданих та військової допомоги. Будь-хто на його місці робив би те саме▪️путін не хотів розпочинати конфлікт в Україні▪️На відміну від мене, європейські країни поняття не мають, як завершити війну в Україні.▪️Я уважно стежив за подіями в Європі минулого і цього тижня. Якщо ми не зуміємо це врегулювати, ситуація може перерости у Третю світову війну.▪️Іран має або укласти угоду зі США, або “щось дуже скоро відбудеться”(c)
ЦЕНТУРІЯ ПАМʼЯТАЄ ЗВИТЯГУ ГЕРОЇВ КРУТНаступ 3-тисячного загону Червоної Гвардії під командуванням полковника Муравйована на Київ ставила під загрозу існування Української державності. У цей вирішальний час, на захист України встала пасіонарна меншість, серед якої були студенти - які й взяли участь у вирішальній битві під Крутами.На руку російським комуністам грала як слабкість українського соціалістичного уряду, так і власна ефективна пропаганда серед військових, робітників і селян. Внаслідок цього, велика частина населення якщо не симпатизувала окупанту, то була нейтральною. На Київ вирушило два загони, загальною кількістю в понад 3000 солдатів, включно з матросами, 12 гарматами та бронепотягами. Молодь, яка завжди відчувала та відчуває почуття відповідальності за власну країну стала, як і сьогодні, авангардом захисту України. Тому, на противагу більшовикам, окрім загону Вільного козацтва армії УНР, встали: 300 юнаків 1-ї Української військової школи й помічний студентський курінь, що налічував до 120 людей.Хочеш дізнатися всю історію битви під Крутами? Залітай та читай на Nашому сайті!Центурія в інших соціальних мережах:▫️Facebook▫️YouTube▫️Instagram ▫️TikTok▫️Сайт
Зверху на фото можете побачити, як виглядав марш УПА у жовтні 2008 року, який намагалися провести в Києві зухвалі та пасіонарні хлопці з організації "Патріот України". Вже за кілька років потому, в 2014, мусора вже не лише били, а і стріляли в людей, весь центр Києва ряснів червоно-чорними прапорами, а кількома місяцями пізніше ті хто на фото лежать лицем донизу - створили підрозділ "Чорний Корпус", який згодом став легендарним добробатом "АЗОВ". З початком повномасштабного вторгнення росії, ті-ж самі ідейні українці, створили 3 штурмову бригаду, і наразі успішно знищують ворогів. Це стало можливим завдяки дуже маленькій відносно всього населення України групі пасіонаріїв-націоналістів, які за короткий проміжок часу змогли відродити Ідею, час якої настав.До чого це я? А до того, що незважаючи на усю складність сьогоднішньої ситуації в Україні, завжди знайдуться ті, хто буде битися навіть будучи в меншості. Битися за країну та Націю! І памʼятайте: боєздатна ідейна меншість завжди формує потужну більшість. Хоробрим завжди сприяє Доля, тож - до бою!
💔 Майор Артем Присяжнюк поліг у грудні 2022 року під час виконання бойового завдання на Донецькому напрямку. Він загинув, потрапивши під щільний вогонь ворожої артилерії.Артем був родом із селища Якимівка Запорізької області. Професійно займався спортом, зокрема боксом, самбо і рукопашним боєм, де мав звання кандидата у майстри спорту. Брав участь у змаганнях. Починав службу в органах Служби безпеки України, а згодом виграв конкурс та працював у центральному апараті Державного бюро розслідувань. Із початком повномасштабної війни знищував диверсантів як доброволець, взявши відпустку в ДБР. Згодом мобілізувався до ГУР Міноборони. Вступив до лав спецпідрозділу воєнної розвідки "Кабул 9"."Він змінив престижну роботу, посаду в Києві на фронт. Артем був потужним оперативником, мав нагороди. Був справжнім енерджайзером, душею колективу", – сказав про нього правозахисник Ярослав Гришин.Вулицю Якова Пункіна в Запоріжжі перейменували на честь Артема Юрійовича Присяжнюка.Українська правда спільно з платформою Меморіал вшановують пам’ять полеглих військових
Андрій Білецький: 14 жовтня — знаковий день в українській історіїЗвернення командира Третьої окремої штурмової бригади, полковника Андрія Білецького до Дня створення УПА та Третьої штурмової.«У минулому столітті цього дня була заснована УПА, яка билася за українську державу.На старті нового тисячоліття ми, молоді українські націоналісти, билися за визнання УПА в українській державі. З початком війни 2014-го ми, загартовані тюрмами, бійками з силовиками, кремлівськими наклепами, ми створили найпотужніший добровольчий підрозділ. А згодом — безліч організацій — юнацьких, дитячих, мистецьких, політичних. Ми воювали на фронті й боролися за українську ідею у цивільному житті. У війну 2022-го прийшли потужним військовим і ветеранським братерством, яке вже мало досвід та високий професіоналізм, але зберегло добровольчі ініціативу, креатив та дух. Наше військове братерство почало створювати бригаду влітку 2022-го у Волинських лісах, тих самих, де зродилася УПА. З того часу воюємо на найбільш гарячих напрямках. Херсонщина осені 2022-го, Бахмут зими 2023-го, Авдіївка лютого 2024-го, Харківщина… Де б ми не воювали і якою безвихідною не була б ситуація, скрізь нам вдалося проявити себе якнайкраще. За нашою ініціативою Командування назначило 14 жовтня днем Третьої штурмової. Який же ще день календаря мав бути нашим? Вітаю усіх причетних з Днем Третьої штурмової! Вірю, що наша слава гримітиме крізь віки й примножить справу великих попередників!»3ОШБр | Instagram | Facebook | YouTube | ab3.army | TikTok | Підтримай Третю штурмову🇺🇦
ОФІЦІЙНО: Третя штурмова наступає на Харківщині, повертаємо території!15 серпня внаслідок контратакувальних дій бригада взяла під контроль батальйонний район оборони окупантів, ворожі взводні, ротні опорні пункти та просунулася углиб фронту на майже два км2.Співідношення сил на полі бою: 2,5 до 1 на користь ворога. Плюс ворожі сили підтримки.«Головна задача операції була збити наступальний потенціал 20 армії рф. На дану хвилину цю задачу виконано», — командир бригади, полковник Андрій Білецький.За чотири дні у живій силі ворог втратив три сотні о.с., а значну кількість техніки й озброєння розбито або уражено.«Унікальність операції полягала в тому, що ми наступали на переважаючого ворога і перемогли. Успіх залежав від детального планування, нестандартних рішень, злагодженої роботи артилерії, ППО, БПС і розвідки. Але героями поля бою були танкісти, сапери, розвідники і в першу чергу — штурмовики», — командир бригади. Інформацію про операцію не розголошували до цього часу з причин безпеки. Штурмові дії відвели удар ворога з напрямку Макіївки та зняли напругу з інших критичних ділянок фронту у смугах сусідніх бригад. Зараз окупанти посилюють застосування авіації, РСЗВ і далекобійної арти. Противник намагається повернути втрачене. Але Третя штурмова тримає рубежі!3ОШБр | Instagram | Facebook | YouTube | ab3.army | TikTok | Підтримай Третю штурмову🇺🇦
🪖Генштаб пропонує дозволити військовим частинам мобілізувати бійців, оминаючи ТЦКГенеральний штаб Збройних Сил України в ініціативному порядку опрацював пропозиції щодо змін до «Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період».Як повідомляє Генштаб, упровадження відповідних змін дасть змогу:• спростити механізм залучення громадян на військову службу за мобілізацією;• командирам військових частин підібрати та призвати на військову службу особовий склад, який мотивований для захисту своєї Батьківщини;• військовозобов’язаним вибрати вакантні посади, наявні у військових частинах, зокрема, за спорідненим цивільним фахом або навичками;• нівелювати ризики для громадян бути призваними через ТЦК та СП до інших військових частин (не за власним вибором).…💬Декілька особистих думок із приводу радше не цієї ініціативи, а її причин та наслідків. Сама ініціатива не викликає питань. Ба більше, окремі підрозділи, як, наприклад, 3ОШБр, уже давно розробили й успішно застосовують власну систему рекрутингу та є прикладом для інших підрозділів.Але виступ Генштабу з такою ініціативою свідчить про те, що в керівництві ВСУ незадоволені якістю та можливостями централізованої мобілізації. І це стосується не так ЗСУ, а держави та суспільства. Дуже багато запитань до тих чиновників і політиків, які в гонитві за рейтингом перекидали незручну проблему мобілізації один на одного, і в результаті ми втратили цілий рік; а також вони провалили комунікацію із суспільством і боротьбу з ворожим ІПСО.І багато запитань до суспільства, одна частина якого підтримує «ухилянтський рух», а інша закапсулювалася в собі, «живе своїм життям» у своєму світі без війни. При цьому всі за перемогу, за кордони 1991 року, проти переговорів з росією, але нехай це все вирішують ті, хто на фронті. А ми допоможемо донатом, коли що – чекатимемо на «економічне бронювання», а поки що підемо в підпілля. Щоб не потрапити на очі ТЦК.Ба більше, нині, здебільшого завдяки тому самому ІПСО (якому ніхто ефективно не протидіє), у головах багатьох ширяться рожеві нездійсненні мрії про примарні «переговори», і про те, «що це все незабаром закінчиться». Чи не закінчиться. Воно закінчиться або зникненням нас як нації, або нашою перемогою. Але не сьогодні й не завтра. Я скажу так: армія може виграти битву, навіть багато битв. Але війну виграє тільки народ у своїй єдності. А це означає суспільство+держава. І поки більшість наших людей, від робітника до міністра, не змінять ставлення до війни, гідного результату не дочекаємося. Сила ВСУ може бути ефективною та досягати стратегічного результату лише за наявності потужної держави та потужного суспільства.