“Жінки, що біжать з вовками”Давно не писала про книги, але цього разу не можу промовчати — хочеться поділитися справжнім скарбом.Мені близька думка, що деякі речі з’являються в нашому житті саме тоді, коли ми до них дозріваємо. Хоча, звісно, не до всього можна бути готовим (є безліч речей, що просто звалюються на нас зненацька). Але саме з цією книгою все склалося дуже влучно. Якби я відкрила її три чи сім років тому — напевно, лише скептично закотила б очі й відклала вбік. Та сьогодні вона розкрила переді мною стільки простих, але глибоких істин, які ніби завжди були поруч — потрібно було лише побачити та відчути.Авторка книги, Клариса Пінкола Естес, — психологиня, яка присвятила понад 20 років створенню першої версії цього твору. Особливо захоплює те, що книжка вийшла ще у 1992 році, а звучить сьогодні так само актуально, ніби написана вчора. Для неї справді не існує часу.Про що ж вона? Перед читанням я думала, що це про жіночі архетипи — чула подібні відгуки, мовляв, у книзі є казки, в яких відображено жіночі образи. Та насправді вона набагато глибша. Це книга про пошук себе: чому я відчуваю те, що відчуваю, що впливало на мене в минулому і досі має значення зараз, як віднайти своє справжнє «я» та зрозуміти, чого насправді прагну.У книзі 16 розділів. Кожен починається з короткого вступу, за яким іде казка, а далі — глибокий аналіз та розкриття архетипів. Діапазон емоцій, які викликає читання, важко описати — іноді боляче до сліз, іноді тепло й затишно. Кожне речення спонукає зупинитися й замислитися, відкриваючи в тобі щось нове, про що й не підозрювала.Невеличка порада: читайте повільно, краще у паперовому варіанті, і не соромтеся залишати примітки на полях. Я читала по одному, максимум два розділи на тиждень — інакше було б неможливо «перетравити» все прочитане.Щиро вважаю, що ця книга не лише для жінок. Чоловіки також знайдуть у ній багато сенсів і відповіді на питання, які, можливо, ніколи не наважувались поставити. А ще я щиро хотіла б, щоб її читали батьки — особливо ті, хто виховує доньок.І, наостанок. Під час читання я сказала подрузі, здається, саме ця книга стане відповіддю на популярне питання — “яка книга змінила твоє життя?”. Та згодом зрозуміла: життя змінюємо лише ми самі. А ця книга — мудрий, делікатний супутник у цьому процесі.
Як сказала Ірена Карпа: “Беріть її (книгу) до рук — і біжіть з вовками”.
“Різдвяні кружляння” - Крістіна Лорен❄️Залітаю в останній вагон новорічних відгуків🤓В сімʼї головної героїні Мейлін прийнято зустрічати Різвяні свята в гарному будинку, разом з друзями батьків з університету. Нажаль, це свято станнє останнім в цьому гарному та затишному будинку, але це не всі проблеми Мейлін, вона працює на роботі, яку не любить, в особистому житті також відбувається безлад. І ось вже позакінченню свят, коли родина повертається додому в машині головна героїня просить у всісвіта показати їй, зо може зробити її щасливою, і наступної миті машина потрапляє в аварію, а Мейлін прокидається в літаку, в якому вона тільки летить на свята. І так починається її “день бабака” і намагання зробити своє життя щасливим та наповненним.Вперше читаючи книгу, зрозуміла опис, який раніше читала серед відгуків на інші книги, що персонажі картонні, ось саме так і є. Хотілось казати кожному з них - я вам не вірю! Мені не вистачило кількості цих повторень, бо здається головна героїня майже одразу зрозуміла, що їй треба робити і не було чогось загадкового. Приблизно третина книги це повтори, а вся рештка історії в одній часовій шкалі. А ще мені не сподобалось, що умовна післямова затягнулась на так багато сторінок, приблизно 20-30.Похвалити книгу хочеться за дійсно святкову атмосферу, Різдво відчувається в усьому. (атмосфері я більше довіряла ніж кожному з персонажів) А ще прекрасна атмосфера саме сімʼї та дружби, так тепло від їх любові один до одного.Насправді, якби це не була книга на книжковий клуб, навряд би її дочитала. А так дочитала спеціально, щоб потім казати аргументовано, чому вона мені не сподобалась.Моя оцінка 5 з 10.
“Пляжне чтиво” - Емілі ГенріВін - відомий прозаїк, вона ж авторка романтичних бестселерів, майже неможливо знайти речі, які їх обʼєднують. У головної героїні, Дженьюері, помирає батько, і вона відправляється в його будинок на все літо, щоб написати книгу, які так очікує її видавець. В сусідньому будинку живе Оґастус, з яким Дженьюері знайома ще з університету. У кожного з них криза письма і вони вкладуть парі, що за три місяці напишуть романи протилежні, до тих, які робили раніше. Він напише веселий та життєрадісний роман, вона ж на противагу «великий американський роман». Дженьюері буде водити його на романтичні комедії, та показувати, як будується сюжет любовних бестселлерів, а він відведе її на інтервʼю до вцілілого з смертельного культу.Назва книги каже сама за себе, думаю, що читати її на пляжі, це найкраще місце. Хоча мені вдома з чаєм було також дуже затишно. Роман з повністю передбачуваним сюжетом та героями, але чи робить це його поганим, точно ні!⭐️💕✨Мені дуже сподобались ці протилежні один одному герої, чудові другорядні персонажі. А ще зрозуміла, що мені в кайф читати книги про авторів та загалом літературний світ.“Пляжне чтиво” посіло друге місце в голосуванні Goodreads Choice Awards.Можливо в цей осіній день, ця книга зробить ваш день трішки більш яскравим😊
“One year ago in Spain” - Evelyn SkyeЩе немає в українському перекладі.😭Головна героїня Клер працює в Нью Йорку адвокатом і на відкритті виставки в галереї друзів знайомиться з іспанським художником Матіасом. Вони повна протилежність один одного, вона завжди зібрана, кожна річ в її квартирі лежить на відведеному місці, а Матіас він хаос. Вони закохуються один в одного і зустрічаються майже рік, до моменту, коли Матіас готовий освідчитись коханій, вдома в Іспанії, в оточенні своїй сімʼї. В останній момент перед поїздкою Клер знаходить обручку, лякається та вирішує не їхати в Іспанію на знайомство з сімʼєю коханого, пояснюючи це все роботою. Але обставини життя складуться зовсім іншим чином і вона полетить в Іспанію, намагатись врятувати свого коханого.Книга написана в стилі магічний реалізм, тут треба бути до цього готовим. ✨Мені сподобалась ця історія з перших сторінок, історія про другий шанс для всіх, для кохання, для сімейних взаємин. Як же солодко Матіас любив Клер. Після знайомства, на наступний день, він її запросив на вечерю, проте вона мала до пізна працювати, і вони домовились, що він з їжею прийде до її офісу на годинку повечеряти, і він весь день ходив по різним магазинам, щоб самостійно приготувати смачну домашню їжу. В романі багато прикладів справді гарних стосунків з взаємоповагою, коханням та розумінням, що люди різні, і саме за це ми любимо один одного.Чудова історія, гарні та захопливі персонажі, від книги так і віє теплом. Дуже раджу до читання. 💕п.с. книга англійською написана досить просто, тому якщо вас лякає складність читання англійською, то точно не варто в цьому випадку.
💫💫Ну нарешті, як то кажуть, цей день настав. Дуже рада повернутись до улюбленого каналу, ділитись своїми читацькими враженнями та вести дискусії на цікаві теми.💫💫Літом дуже хотілось емоційного та фізичного відпочинку, тому вирішила обмежити свій час за ноутбуком, та більше гуляти, кататитсь на велосипеді, смачно їсти, влаштовувати маленькі подорожі та загалом насолоджуватись теплом та сонечком. Але от що що, а читання менше в цей період точно не стало.Щиро дякую вам, що дочекались мене. ❤️Тепер перейдемо до справ серйозних. Значить з моменту останньої публікації на каналі було прочитано наступні книги і саме про них ми поговоримо наступні пару тижнів. Я підготую окремі невеличкі пости про кожну, яка чудово підтримувала мій ескапізм всі літні дні.📖 “Жовтолика” - Ребекка Кван📖 “Четверте крило” та “Залізне полумʼя” - Ребекка Ярос📖 “9 листопада” - Коллин Гувер📖 “Зіпсований” та “Схованка” - Пенелопа Дуглас📖 “Not in love” - Ali Hazelwood📚 Ну і перлиною мого літа беззаперечно став цикл з 5 книг від Сари Дж. Маас, а саме “Двір шипів і троянд”, ну тепер і я в темі цього захоплення.Попереду осінь, давайте проведемо її разом з вами та чудовими книгами🌻🌟