Fuente
Данило Гетманцев | Широка суспільна дискусія навколо заклику Гетманцева припинити ухиленн...
4 280 Vistas/Alcance
2025-12-22 10:00
Mensaje №10835
Широка суспільна дискусія навколо заклику Гетманцева припинити ухилення від оподаткування ресторанами «Баша кухня» тішить самою своєю наявністю і масштабом.Тобто, є не тільки ті, хто традиційно відстоюють право на тінь, але й люди, які відкрито заперечують «святе» право бізнесу ухилятися від податків.Уявити собі таке ще два роки тому було неможливо.А сьогодні, додаючи традиційне «я-то взагалі не підтримую Гетманцева, але…», ти не тільки можеш відкрито сказати, що ФОП на 2-ій групі не може мати по 6 млн.грн обороту на тиждень та кілька десятків не оформлених працівників, але й отримати повну підтримку в коментах.Так от. Я, продовжуючи дискусію, звичайно теж взагалі не підтримую Гетманцева, але…Аргумент власника ресторана про те, що він має право подрібнюватися, оскільки це не заборонено законом є нікчемним, адже це заборонено законом. А малий підприємець — це той, хто самостійно здійснює свою діяльність, а не віддає свої документи дядьку, який оформить на них частину свого великого бізнесу.А аргумент коментаторів про Міндіча є ще більш безглуздим, адже робити те ж саме тільки тому, що це ж (безперечно, з більшим ступенем суспільної небезпеки) робили окремі покидьки у владі, яких зловили за руку (правда ще не всіх вичистили, але ми цього обовʼязково добʼємось), виглядає, мʼяко кажучи, притягнутим за вуха. Відмова від солодкої корупції — починається з себе.А я, до речі, збагатив би дискусію питанням: а чому опція пільг та ухилення доступна торгівцям, а не вчителям, медикам, військовим? В чому таємний сенс такої довгострокової державної політики? Про це питають люди. Але якщо апологетам тіні незручно відповідати, можна лишитися і в старій парадигмі «а чому міндичам можна, а нам ні?».Такі мої думки щодо цікавої дискусії. А в іншому, так, я Гетманцева взагалі не підтримую.З 2019 року.