👁 2,100
25-02-06 08:29
ЧОМУ ВАРТО ДРУЖИТИ З КОЛЕГАМИЯкщо ви — не єдиний в Україні фахівець із дистанційного запилення галапагоських горил, найпевніше, на ринку є інші фрілансери, які спеціалізуються на тому ж, на чому й ви. Як до них ставитися: як до колег чи як до недоброзичливців і конкурентів?Страх«Фрілансери моєї галузі — мої конкуренти, не варто давати їм інформацію про себе, бо вони можуть нею скористатися у конкурентній боротьбі».РеаліїУ наші часи зайвої інформації про себе взагалі нікому давати не варто. Дружба між колегами — не те саме, що стосунки з найкращим другом чи подругою. І, звісно ж, серед колег-фрілансерів можуть зустрітися різні люди, як приємні, так і не дуже.Переваги• У досвідченіших колег можна спитати поради, як вчинити в тій чи іншій ситуації або виконати якесь завдання. Для фрілансера-початківця це хороша допомога• Буває, що замовники звертаються тоді, коли фрілансер має купу роботи й ніяк не встигне виконати ще одне замовлення. Відмовляти хорошому клієнту не хочеться. У такому разі фрілансер порадить звернутися до свого колеги, з яким має добрі стосунки й впевнений, що той не підведе. Ситуація «win-win»: клієнт отримує виконане завдання, фрілансер не відривається від своєї роботи, інший фрілансер отримує замовлення.ВисновокЯкщо на своєму фрілансерському шляху ви зустрінете колег, з якими вам захочеться підтримувати приятельські стосунки — не відмовляйтеся від цього через страх перед конкуренцією. Користь буде значно більша за (гіпотетичні) втрати.(А в наступному дописі я розповім, як ще хороші стосунки з іншими фрілансерами допоможуть заробляти більше. Не перемикайтеся)Запитання для закріплення матеріалуЯкі взаємини вибудовуєте з колегами ви? Ставитеся до них як до ворогів чи як до товаришів з фаху? Пишіть👇