Fuente
Кирило Фесик | Сьогодні ми вшанували пам’ять Святослава Варення — воїна з позивним «С...
22 600 Vistas/Alcance
2025-06-09 14:15
Mensaje №2860
Сьогодні ми вшанували пам’ять Святослава Варення — воїна з позивним «Свят». Людини з активною громадянською позицією, учасника двох українських революцій, волонтера, а з початком великої війни — ще й добровольця, який став до зброї у перші дні.Святослав командував штурмовим взводом батальйону «Карпатська Січ». Захищав Київ, воював на Донбасі та Харківщині. Загинув 9 червня 2024 року в районі села Вільшана. Похований на Алеї Слави Лісового кладовища.На його честь відкрито меморіальну дошку на будинку де проживав Герой — як нагадування про мужність і жертовність.Нещодавно ми також відкрили дошку ще одному нашому захиснику — Руслану Лещенку, позивний «Лєший». Народився й виріс в Оболонському районі. Слюсар, працівник заводів «Маяк» та «Київський мотоциклетний». А з 2022 року — боєць 54 ОМБр імені гетьмана Івана Мазепи. Загинув 30 жовтня 2023 року під час виконання бойового завдання на Харківщині.Для мене честь бути особисто присутнім на таких церемоніях та віддавати шану нашим Захисникам. Зроблю все аби пам’ятать про кожного Героя була гідно вшанована!Сьогодні в високих кабінетах КМДА, почув думку, що так як робить Оболонь в питаннях меморіалізації, так робити не потрібно. Маючи на увазі, що в нашому районі забагато місць пам’яті та меморіальних дошок, які псують зовнішній вигляд району.Я з цим категорично не згоден. Бо наша країна сьогодні нерозривно пов’язана з війною і з болем. І кожен, кого ця війна не торкнулася напряму, все одно має усвідомлювати — ці Герої загинули і за нього теж.Кожен Герой має право на індивідуальне вшанування — з іменем, з обличчям, з історією. І бажано — за участі перших осіб у своїй громаді.Наші меморіальні місця — це вже частина міського простору. Люди там зупиняються, несуть квіти, читають імена. Родини загиблих приходять туди не лише на річниці, а щодня — як до місця сили. І це теж спосіб жити далі. За років великої війни не почув жодної скарги на цю тему!Мені важлива ваша думка з цього приводу. Під дописом невелике опитування. Буду вдячний за участь.Соцмережі 👉 Telegram | Instagram | Facebook