Fuente
Гомер-енергетик | Розподілена генерація і тарифи для населення. Рівняння без рішення 🤔Ос...
1 600 Vistas/Alcance
2025-01-20 17:45
Mensaje №214
Розподілена генерація і тарифи для населення. Рівняння без рішення 🤔Останні два тижні триває черговий епізод серіалу по Атомне майбутнє, воно ж добудівництво Х3-Х4 з використанням болгарських запчастин 🛠Під час дебатів з цього приводу виплила теза про те, що фіксовані тарифи для населення і розвиток атомної генерації тісно повʼязані, далі цитата: «…давайте чесно говорити, що давайте піднімати людям тариф, давайте відпустимо ринкові ціни, бо жодна розподілена генерація не в змозі забезпечити фінансування та компенсацію тарифів для населення». Хто автор - здогадатися не важко 🗿Давайте порахуємо. Ринковий тариф на постачання електроенергії другим класом складає наразі 9.8 грн/кВтг з ПДВ (ціна ринку на добу наперед плюс витати на передачу та розподіл). При фіксованому наразі тарифі 4,3 грн/кВтг (субсидія виходить 5,5 грн/кВтг з ПДВ).Споживання електроенергії у 2025 році очікується на рівні 107 млрд кВтг, 40% якого припадає на населення, тобто це 42,8 млрд кВтг. То виходить грубим розрахунком 235 млрд грн з ПДВ витрати на субсидії по тарифу на електроенергію для населення, а це 5,4 млрд євро.Цей розрахунок від ринкового тарифу. Але, дехто може зауважити що у Енергоатома собівартість значно нижче ринкових цін. Але яка ще генерація може мати таку економіку окрім Атома та Укргідро?Спрощено виходить що для того щоб система з ПСО працювала збалансовано, при допущенні що вся генерація фінансує ПСО, виходить що кожна генерація повинна сплатити зі своїх доходів 2 грн/кВтг без ПДВ. А це залишає на генерації 3,5 грн/кВтг доходу і з тих генерацій які можуть ефективно працювати взимку і ввечері (саме в пік споживання населенням) це нижче ціни будь якої розподіленої генерації.Виходи три: 1️⃣розширити газове ПСО зі зниженими цінами і довести НАКу збільшені зобовʼязання і під це набудувати мегават;2️⃣підвищити ціни для населення до ринкових і не спекулювати на цій темі;3️⃣ще більше підвищити рівень напруги у бізнес колах, щоб всі кинулися встановлювати сонячні панелі де попало, далі з халявної електроенергії з панелей яка буде мати мінусову ціну виробляти безкоштовний водень, його переробляти в електроенергію для населення (задачу поставити керівництву ОГТСУ або Укрпошті або керівнику Палацу культури Україна).💫 ГОМЕР-енергетик 💫