❗️Голова ДСНС України Андрій Даник: "Щиро дякую Комітету з питань правоохоронної діяльності, Верховній Раді України та народним депутатам за підтримку законопроєкту, який посилює соціальні гарантії рятувальників. Особливо вдячний Прем’єр-міністру України Юлії Свириденко та Міністру внутрішніх справ України Ігорю Клименку за послідовну підтримку рятувальників і розуміння потреб служби. Щодня наші надзвичайники працюють там, де найнебезпечніше: рятують людей після російських обстрілів, гасять пожежі, евакуюють цивільних, ризикуючи власним життям заради інших.Ухвалений законопроєкт - це не лише про гідне грошове забезпечення. Це про повагу, вдячність і визнання тих, хто щодня стоїть на захисті життя українців. Держава має цінувати своїх рятувальників так само, як вони цінують кожне врятоване життя.І найголовніше - дякую кожному рятувальнику та рятувальниці за відданість службі, мужність і щоденну працю. Україна пишається вами, а ваша робота заслуговує на найвищу повагу та підтримку". 🆘Сайт • Fb • X • IG • YT • TT
Швидкість реагування під час надзвичайної ситуації часто визначає найголовніше - чи вдасться врятувати людські життя та зберегти уражену інфраструктуру.Саме тому ми послідовно посилюємо спроможності ДСНС і розбудовуємо мережу аварійно-рятувальних формувань по всій країні.🆘 У межах Плану стійкості ДСНС на 2026 рік передбачалося створення 10 аварійно-рятувальних формувань центрального підпорядкування. Станом на сьогодні це завдання виконано повністю.Кожен із центрів має власну спеціалізацію та зону відповідальності:🔸Головний мобільний рятувальний центр швидкого реагування (Київ) - координація масштабних рятувальних операцій в Україні та за її межами, зокрема зокрема в системі Механізму цивільного захисту Європейського Союзу та Міжнародної дорадчої консультативної групи ООН з проведення пошуково-рятувальних операцій в умовах міста INSARAG. На базі центру діє також підрозділ спеціальних піротехнічних робіт підвищеної складності ДСНС України "СІГМА".🔸Мобільний рятувальний центр «Одеса» - аварійно-рятувальні роботи, розмінування у морській акваторії, портах, прибережних районах.🔸Мобільний рятувальний центр «Львів» - рятувальні операції в гірській місцевості та реагування на паводки.🔸Мобільний рятувальний центр «Суми» - радіаційний, хімічний та біологічний захист, пошукові роботи із залученням кінологів.🔸Мобільний рятувальний центр «Донецьк-Луганськ» - реагування поблизу лінії бойового зіткнення та проведення евакуаційних заходів.🔸Міжрегіональний центр гуманітарного розмінування - очищення територій від вибухонебезпечних предметів та контроль якості розмінування.🔸Спеціальний авіаційний загін - пожежогасіння з повітря, пошук і порятунок, аеромедична евакуація та оперативне перекидання сил і засобів. Ядро - частина швидкого реагування «ДЕЛЬТА». 🔸Міжрегіональний центр швидкого реагування на водних об’єктах - рятувальні та піротехнічні роботи на морі та внутрішніх водоймах.🔸Мобільний центр швидкого реагування безпілотних систем - повітряна розвідка, застосування роботизованих комплексів та новітніх технологій під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.🔸Логістичний центр швидкого реагування - забезпечення оперативного постачання техніки, обладнання та міжнародної допомоги підрозділам ДСНС.Разом з Головою ДСНС Андрієм Даником в одному з центрів швидкого реагування перевірили готовність спеціалізованої техніки та обладнання до виконання завдань. Та головне - це люди, які тут несуть службу. Саме їхня професійна підготовка, досвід і готовність діяти в критичний момент визначають ефективність усієї системи реагування.Саме такі підрозділи формують нову архітектуру цивільного захисту України - сучасну, мобільну та готову реагувати на будь-які виклики.
Понад 500 працівників ДСНС залучено до ліквідації наслідків нічної російської атаки по наших містах і громадах. Основний удар був по Києву, де знову пошкоджено десятки житлових будинків та інша суто цивільна інфраструктура. На жаль, відомо про чотирьох загиблих. Мої співчуття всім рідним і близьким. Зараз у лікарнях столиці перебувають 38 людей, усім надається необхідна допомога. У Дніпрі триває пошуково-рятувальна операція на місці чотириповерхового багатоквартирного будинку. Частину будинку фактично просто знесли. Девʼять людей було вбито цією атакою, серед них – дитина. Тридцять п’ять постраждалих у місті. Доля ще шести людей невідома. Їхні пошуки будуть тривати стільки, скільки необхідно. Били росіяни і по енергетиці на Харківщині та критичній інфраструктурі у Харкові. Під ударами були і Київська, Миколаївська, Запорізька, Полтавська, Сумська, Чернігівська та Хмельницька області.Загалом за ніч Росія випустила по наших людях 656 ударних дронів та 73 ракети різних типів: балістичні, крилаті, протикорабельні. Масштабна атака і абсолютно прозора заява від Росії: якщо Україна не буде захищена від ударів балістики та інших ракет, ці удари будуть продовжуватися. Європі потрібна власна антибалістика, щоб ця війна нарешті могла закінчитись. І обовʼязково потрібна допомога Сполучених Штатів у постачанні ракет до Patriotʼів. Розраховуємо на підтримку наших партнерів та на дієві відповіді на сьогоднішній удар. І дякую всім українцям та українкам за те, що не нехтуєте сигналами повітряної тривоги.Слава Україні!
За цей тиждень росіяни випустили проти наших людей понад 2300 ударних дронів, майже 1560 керованих авіаційних бомб і 108 ракет різних типів. Усі ці удари просто по звичайній цивільній інфраструктурі – житлових будинках, енергетиці. Щодня ми працюємо, щоб захисту від російського терору було більше. Вчора ми отримали нову пускову установку IRIS-T. Дякуємо Німеччині за постійний внесок у захист людей. Тисячі й тисячі життів вдалося зберегти завдяки такій сильній підтримці. Але ми також потребуємо ракет до систем ППО, щоб мати достатньо можливостей відбивати російські атаки. Цього тижня є і вагомі домовленості зі Швецією – новий пакет підтримки, зокрема на посилення нашої авіації бойовими літаками Gripen. Програма PURL – є нові внески цього року, і підтримка цієї ініціативи має продовжуватися. Розраховуємо і на США, і на європейських партнерів. Саме антибалістичний захист – один із ключових пріоритетів для України.Сильна ППО може дати більше захисту для наших людей і позбавити Росію останньої переваги. Дякую всім партнерам, хто допомагає, хто готовий дієво реагувати на спроби Москви розширювати та ескалувати свою війну. Дуже важливо, щоб там було розуміння: обирати війну – матиме наслідки. Вдячний усім, хто з Україною.
Жахлива ніч для столиці: росіяни вдарили ракетами та безпілотниками по всіх районах Києва. Загалом півсотні локацій: багатоквартирні та приватні будинки, торговельні центри, заклади освіти, ринок, адмінбудівлі ДСНС та поліції, Національний музей Чорнобиль. Це - терористичний удар по об’єктах, які не несуть жодної загрози. До ліквідації наслідків ми залучили інженерну, роботизовану та безпілотну техніку. На багатьох локаціях через значну площу пожежі є небезпека для рятувальників, а в одному з пошкоджених будинків вже вранці стався повторний обвал конструкцій. Також на місцях працюють психологи поліції та ДСНС - вже надано психологічну допомогу близько 100 постраждалим. Слідчі поліції розгорнули намети, де приймають заяви про пошкоджене та знищене майно. Станом на зараз відомо про двох загиблих людей у Києві. Мої співчуття родині та близьким. Понад 50 поранених. І люди продовжують звертатися по допомогу. У перші хвилини після ударів рятувальники евакуювали 12 людей з пошкодженого гуртожитку. Ще десяткам жителів допомогли вийти з охоплених вогнем багатоповерхівок. Внаслідок нічної атаки постраждали і об’єкти системи МВС. Зокрема, будівлі райвідділу поліції та обласного управління ДСНС. Поки гасили вогонь в будівлі, оператори в укритті приймали повідомлення від громадян. Руйнувань зазнав також Національний музей Чорнобиль. Музей, який після тривалої реставрації ми відкрили лише місяць тому. Свідома атака на історію, пам’ять та правду. Є пошкодження також на Київщині, Черкащині й Полтавщині. У Черкасах через удар безпілотника по багатоповерхівці постраждали більше десятка людей. В Київській області, на жаль, через удари загинули двоє людей, є постраждалі. До гасіння пожеж залучена авіація ДСНС. Продовжуємо ліквідацію наслідків обстрілу. До столиці для підсилення вже прибули підрозділи ДСНС із сусідніх регіонів. Також поблизу найбільш зруйнованих будинків працюють мобільні підрозділи Міграційної служби та Головного сервісного центру МВС. Дякую всім екстреним службам, хто у важкі хвилини поруч з людьми. Попри вибухи та руйнування, ви даєте надію мільйонам людей.
Понад 1500 рятувальників та поліцейських задіяно в ліквідації наслідків російського масованого обстрілу. З них майже 600 залучені до робіт у Києві. Саме столиця цієї ночі зазнала найбільшого удару. У Дарницькому районі триває пошуково-рятувальна операція. На жаль, відомо про трьох загиблих людей, яких рятувальники дістали з-під завалів. Є інформація про більш як 10 зниклих безвісти - шукаємо. До пошуку залучено 6 кінологічних розрахунків. Поранено на цій локації більше 30 осіб. Рятувальникам вдалося врятували 28 людей зі зруйнованого будинку. Працюють психологи ДСНС та поліції, спілкуються з потерпілими та підтримують родичів загиблих і тих, кого ще шукають. Також розгорнуті пункти прийому заяв до поліції - на зараз слідчі зареєстрували понад 100 звернень людей про пошкодження майна. Поруч - мобільні пункти Головного сервісного центру та Міграційної служби. Якщо внаслідок російського удару транспортний засіб знищено чи пошкоджено без можливості ремонту, то він має бути знятий з державного обліку (тобто - підлягає вибракуванню). Для цього, зокрема, й працюють мобільні сервісні центри на місцях ліквідації наслідків удару. Послуга безкоштовна і надається відразу під час звернення.Крім того, у мобільних пунктах ГСЦ та Міграційної служби можна оперативно відновити знищені документи: ID-картку, посвідчення водія, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. Станом на зараз більше 20 людей отримали послуги та консультації з відновлення документів та вибракування транспортних засобів. Також багато поранених внаслідок ранкового удару росії по Харкову - зафіксовано вже 28 потерпілих. Загроза російських ударів може зберігатися, тож слідкуйте за офіційними повідомленнями та перебувайте в укриттях під час повітряної тривоги.
15 рятувальників Полтавщини досі перебувають на лікуванні після повторної атаки росії 5 травня. Двоє з них у важкому стані. Сьогодні відвідав наших героїв у лікарнях.Зараз вони отримують все необхідне лікування, з пораненими також щодня працюють психологи ДСНС, щоб підтримати та допомогти пройти через травму. Того трагічного дня ворог завдав прицільного удару по тих, хто ліквідовував наслідки прильоту. Від отриманих травм ми втратили двох професіоналів цивільного захисту - Віктора Кузьменка та Дмитра Скриля. Щодня фахівці ДСНС працюють там, де небезпечно. Гасять пожежі, розбирають завали, рятують людей - ризикують власним життям заради інших.Тому питання належного грошового забезпечення рятувальникам для мене принципове. Це про повагу до їхньої роботи і відповідальність держави перед людьми, які щодня тримають на собі безпеку країни.Вдячний народним депутатам з Комітету з питань правоохоронної діяльності Верховної Ради за підтримку нашої ініціативи щодо підвищення рівня грошового забезпечення рятувальникам.Розраховуємо на підтримку всього парламенту під час голосування за законопроєкт № 6506-1, підготовлений до другого читання. В ньому, зокрема, передбачається внесення змін до статті 125 Кодексу цивільного захисту України, згідно з якими рівень грошового забезпечення рятувальників становитиме не менше 10 розмірів прожиткових мінімумів для працездатних осіб. [запропоновані зміни відображені у Порівняльній таблиці (Друге читання)]Це рішення - про справедливість для людей, які щодня рятують інших. Дякуємо, ДСНС 🆘
Сьогодні Україна і весь цивілізований світ відзначають День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Це день про людей, які пройшли через найстрашнішу війну ХХ століття. Ми вшановуємо всіх, хто зупинив тотальне зло - нацизм. Пам'ятаємо ціну перемоги над нелюдським режимом, який не мав би постати ніколи знову. На жаль, уроки минулого засвоїли не всі. І тепер Україна протистоїть новій формі тиранії – рашизму. Ми знову виборюємо своє право на життя, як і 81 рік тому. У часи Другої світової війни український народ зазнав одних із найтяжчих втрат й водночас зробив один з найвагоміших внесків у перемогу над нацизмом. Сьогодні ми теж платимо надвисоку ціну за право жити у вільній країні.Щодня працівники підрозділів системи МВС України першими приходять на допомогу після обстрілів, евакуюють цивільних під вогнем, тримають фронт і забезпечують безпеку всередині країни. Пам’ятаємо кожного, хто боровся з нацизмом. І кожного, хто сьогодні боронить Україну.Вічна пам’ять загиблим.Шана і вдячність усім, хто захищав і захищає нашу державу.
❗️У межах благодійного проєкту українські рятувальники отримали броньований автомобіль від БФ «Українські вогнеборці» та за підтримки одного з українських банківЗа цим стоять тисячі людей, які маленькими донатами, крок за кроком зібрали кошти на цю машину. І тепер вона працюватиме в прикордонних районах Сумщини, де російські обстріли не припиняються і щодня створюють загрозу для мирних мешканців. Тут рятувальні операції - справжня боротьба за кожну людину під прицілом. В умовах постійних атак, зокрема, й по самих рятувальниках, така техніка стає критично важливою: вона дозволяє евакуювати людей, доставляти гуманітарну допомогу і, найголовніше, зберігати життя - і тих, хто чекає на порятунок, і тих, хто його забезпечує. «Цей броньований автомобіль - передусім про безпеку наших людей і рятувальників, які щодня здійснюють евакуацію із прикордонних районів. Щиро вдячні партнерам та тисячам небайдужих українців», - наголосив заступник Голови ДСНС України Роман Примуш. 🆘 Сайт • Fb • X • IG • YT • TT
Сьогодні, до 40-х роковин трагедії на ЧАЕС, МВС відкрило оновлену експозицію Національного музею «Чорнобиль».Першими її побачили Президент України Володимир Зеленський та Голова МАГАТЕ Рафаель Гроссі. Радий був розповісти почесним гостям про оновлену експозицію «Чорнобиль: люди і сенси». Вона якісно змінює фокус із «мертвої зони» - на людей, їхні рішення і відповідальність, які дозволили зберегти життя.Під час ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС саме працівники органів, які сьогодні входять до системи МВС, були серед перших, хто прийняв на себе удар. І важливо не просто зберігати пам’ять, а розʼяснювати, яка титанічна і жертовна праця стоїть за словом «ліквідація» і якою ціною було збережене життя. У музеї вперше представлені архівні документи, які показують: попри політику замовчування з боку радянської влади, система внутрішніх справ від самого початку доповідала про ситуацію і діяла без зволікань. Нову загрозу Чорнобилю принесла і росія окупацією станції на початку повномасштабного вторгнення та ударами. Зокрема, у лютому 2025-го ворожий дрон пошкодив конфайнмент ЧАЕС. Тоді, у сильний мороз, протягом 490 годин безперервно наші рятувальники працювали на висоті близько 100 метрів, щоб не допустити витоку небезпеки.І ця сторінка історії також є в оновленій експозиції. Бо «Чорнобиль: люди і сенси» - перш за все про стійкість, яка дозволила вистояти у 1986-му і допомагає триматися зараз. Оновлений музей Чорнобиль - це простір про велику повагу та вдячність героям-ліквідаторам. Місце, де говорять правду про ті події, пояснюють їх передумови та наслідки, навчають безпеці.Вже відзавтра оновлена експозиція буде відкрита для усіх відвідувачів. Варто прийти і побачити оновлений музей «Чорнобиль» на власні очі.