Ворожий безпілотник пошкодив у Харкові резервуар з меляcою - небезпеки немаєРезервуар із буряковою меляcою (патокою), розташований на території цивільного підприємства в Слобідському районі, був пошкоджений сьогодні, 17 квітня, внаслідок ворожої атаки БПЛА. Про це повідомив директор Департаменту надзвичайних ситуацій Богдан Гладких. Патока - це густий солодкий сироп, який отримують під час виробництва цукру. Її використовують у харчовій промисловості, наприклад, у випічці та кондитерських виробах. Речовина не становить небезпеки ні для людей, ні для довкілля. Це харчовий продукт, який не є токсичним. У великих обсягах меляса може бути лише липкою та створювати незручності для пересування, але не отруює повітря, воду чи грунт.У резервуарі було близько 5,5 тис. куб. м речовини. Через пошкодження витекла приблизно половина цієї кількості. Рідина розлилася по навколишній території. Поранена одна людина - їй надається медична допомога. За словами Богдана Гладких, на місці працюють фахівці комунальних служб і ДСНС.«Триває ліквідація цієї атаки, щоб зупинити витік меляси. Попередньо, частина рідини потрапила до водойм Харкова. Вона не несе небезпеки», - зазначив директор департаменту.
У Харкові з 2 лютого реалізується проєкт «Посилення реагування та готовності місцевих центрів соціальних служб у гуманітарній сфері в Україні».Ініціатива впроваджується за підтримки ЮНІСЕФ у партнерстві з Асоціацією міст України та за участі Харківського міського центру соціальних служб «Довіра».У межах моніторингу результатів місто відвідали представники Асоціації міст України та ЮНІСЕФ. Під час робочої зустрічі їм презентували підсумки двомісячної роботи фахівців, які надають допомогу мешканцям, що опинилися у складних життєвих обставинах.За цей час підтримку отримали 430 осіб, серед яких - 137 дітей. Зокрема, допомогу надали 121 родині з дітьми, які постраждали внаслідок обстрілів. Також було передано 80 наборів першої необхідності та проведено 16 заходів.У Департаменті соціальної політики зазначили, що реалізація проєкту сприяє підвищенню стійкості родин і посиленню спроможності соціальних служб оперативно реагувати на гуманітарні виклики та допомагати найбільш вразливим мешканцям.
Міський голова Ігор Терехов зустрівся у Львові з релокованим харківським бізнесом.Підприємці, які після початку повномасштабної війни перемістили свої виробництва до Львівського регіону, мали можливість безпосередньо поставити запитання меру та обговорити ключові виклики, з якими вони стикаються.Під час розмови були порушені питання безпеки як базової умови для повернення до Харкова, доступу до фінансових ресурсів, конкурентоспроможності українських виробників на європейських ринках, кадрового дефіциту, а також необхідності державної підтримки окремих галузей.Мер обговорив з учасниками зустрічі пропозиції щодо створення індустріальних хабів, спеціальних умов для повернення виробництв до Харкова та розвитку спільних бізнес-платформ. Підприємці наголошували, що вони не втратили зв’язок із Харковом і розглядають можливість часткового або повного повернення у майбутньому.Міський голова зі свого боку окреслив кроки, які місто вже реалізує для підтримки бізнесу. Зокрема, це повне скасування місцевих податків і зборів, розвиток інструментів підтримки підприємців та робота з міжнародними партнерами.Ігор Терехов підкреслив, що для Харкова сьогодні важливо не лише зберегти зв’язок із бізнесом, який тимчасово працює в інших регіонах, а й залучити його досвід до відновлення та розвитку міста.«Харків чекає на повернення своїх підприємців. Для нас дуже важливо не втратити цей зв’язок. Ви вже пройшли складний шлях - адаптувалися, знайшли нові ринки, налагодили нові контакти. І цей досвід сьогодні потрібен Харкову. Ми розуміємо, що багато з вас вже працює на повну потужність тут. Але водночас Харків залишається вашим містом. І наше завдання - створити такі умови, щоб ви могли і хотіли повернутися або працювати одночасно і тут, і там. Нам потрібні ваші контакти, ваша експертиза, ваша участь у промоції та майбутньому Харкова. Бо відновлення міста - це не лише про інфраструктуру. Це про економіку, про робочі місця і про людей, які готові брати відповідальність і розвивати бізнес навіть у найважчих умовах», - зазначив Ігор Терехов.
Введені зміни в графіках руху потягів метрополітену адаптовані до реального навантаження в різні години доби, що дозволяє ефективно використовувати ресурси та забезпечувати стабільну роботу транспорту.Як розповів міський голова Ігор Терехов в ефірі національного телемарафону, зміни було введено після ретельного аналізу пасажиропотоку.«Зміни потрібні для того, щоб харківський метрополітен використовував якнайменше електроенергії. Це потрібно для балансу, щоб енергія використовувалася населенням для його потреб. Ми скоригували графіки роботи потягів, тож у час пік проблем немає. Фахівці аналізують пасажиропотік і в разі необхідності коригують інтервали, щоб не було незручностей для містян», - зазначив Ігор Терехов.Мер додав, що необхідності збільшувати кількість одиниць наземного громадського транспорту зараз немає.«Коли спостерігається великий потік пасажирів у метро, ми балансуємо наземним громадським транспортом. Він у нас весь муніципальний, і проїзд там безкоштовний», - підкреслив очільник міста.
У Харкові сьогодні, 20 березня, провели в останню путь видатного державного діяча, науковця та багаторічного керівника, голову Вченої ради Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова, Почесного громадянина міста Харкова Володимира Бабаєва.Церемонія прощання зібрала велику кількість людей, які прийшли вшанувати його пам'ять. Серед присутніх були члени сім'ї та близькі, колишні колеги, друзі, викладачі та студенти харківських вишів, представники спортивної спільноти.Звертаючись до присутніх, міський голова Ігор Терехов наголосив на неоціненному внеску Володимира Бабаєва у розвиток Харкова.«Сьогодні ми прощаємося з людиною великого масштабу. Ми багато років працювали пліч-о-пліч, тож для мене це особиста втрата. Володимир Миколайович був справжнім другом, людиною слова і діла, яка завжди ухвалювала виважені рішення, незалежно від складності обставин. Багато з того, чим сьогодні пишається Харків, було створено завдяки його професіоналізму та вмінню доводити кожну справу до логічного завершення», - зазначив мер.Ігор Терехов також нагадав про визначну роль Володимира Бабаєва у підготовці міста до проведення Чемпіонату Європи з футболу 2012 року, розбудову спортивної та транспортної інфраструктури, а також його щиру відданість галузі освіти: після завершення державної служби Володимир Миколайович присвятив себе ХНУМГ імені О. М. Бекетова, сформувавши потужний інтелектуальний костяк вишу та підготувавши нове покоління фахівців для всієї країни.
Цифрова свобода: мешканці елегантного віку підкорюють онлайн-простір! 🚀📱Хто сказав, що технології — це складно? Наші випускники щодня доводять протилежне! Минулого тижня ще декілька груп мешканців міста опанувала смартфони, перетворивши «складний гаджет» на корисного помічника.Оцініть цей драйв: навчання вирувало в територіальних центрах та бібліотеках міста, а результатом стали не просто сертифікати, а реальні можливості для кожного! 🎓✨Що тепер вміють наші супер-студенти?🔹 Вільно користуватися застосунком Open Kharkiv та своєю X-card.🔹 Забути про черги, сплачуючи комунальні послуги онлайн.🔹 Бути ближчими до рідних завдяки відеодзвінкам та месенджерам.🔹 Безпечно шукати інформацію та користуватися державними е-сервісами.Ми пишаємося вашою енергією! Ви показуєте всьому місту, що вчитися та бути сучасним можна у будь-якому віці. Ваш успіх — це найкраща мотивація для нас розвивати цифрові сервіси Харкова далі 🏙️💙Бажаєте стати наступним випускником?Навчання проходить у затишних локаціях поруч із вашим домом. Записуйтеся на безкоштовні курси вже зараз:📞 (050) 471 93 88📞 (057) 725 39 93Змінюємо життя на краще разом! 🤳⚡️🔗Digital Kharkiv media and services
Без повноцінного залучення жінок до процесів відновлення країни відбудова України може відбуватися повільніше, а прифронтові громади залишатимуться менш стійкими.Про це заявив голова Асоціації прифронтових міст та громад, мер Харкова Ігор Терехов. За його словами, сьогодні жінки відіграють ключову роль у забезпеченні життєдіяльності громад: працюють у сферах охорони здоров’я, освіти та соціальної допомоги, забезпечують функціонування інфраструктури, запускають малий бізнес і заповнюють кадровий дефіцит.Водночас проблема гендерної нерівності, зокрема в оплаті праці, залишається актуальною. Так, за даними Пенсійного фонду України, станом на 2025 рік різниця в заробітній платі жінок і чоловіків коливалася між 24% (Тернопільська область) і 55% (Донецька область).Асоціація прифронтових міст та громад наголошує на необхідності подолання такої дискримінації та створення рівних можливостей для участі жінок у розвитку територій. Серед запропонованих ініціатив - створення постійної консультативної платформи жіночих організацій при АПМГ, проведення консультацій з профільними об’єднаннями під час розробки муніципальних програм, а також публічний моніторинг гендерного балансу в керівництві комунальних підприємств.«Без повноцінної участі жінок відбудова буде повільнішою, економіка - менш конкурентною, а прифронтові громади - менш стійкими. Економічне відновлення України неможливе без системного залучення жінок до всіх етапів планування та реалізації відбудови», - зазначив Ігор Терехов.
Захід з нагоди Національного дня молитви за Україну відбувся сьогодні на ст. м. «Університет».Участь у ньому взяв міський голова Ігор Терехов, представники духовенства, харків’яни, які вшанували хвилиною мовчання пам’ять полеглих захисників.Звертаючись до присутніх, Ігор Терехов наголосив, що 24 лютого назавжди залишиться для українців як день початку повномасштабної війни.«Безмежна подяка Збройним Силам України - тим, хто боронить нашу землю. Сьогодні поруч з нами - віряни різних церков, але всі ми об’єднані однією метою: відстояти суверенітет і територіальну цілісність України. Давайте помолимося разом за те, щоб нарешті настав справедливий мир. За наших славних воїнів - щоб вони якнайшвидше повернулися до своїх родин живими і здоровими. Помолимося за всіх харків’ян, за всіх українців, які витримують надзвичайно тяжкі випробування», - зазначив мер.Представники православної, католицької та протестантської громад помолилися за Україну, Харків і всіх, хто щодня бореться на фронті та працює в тилу.
Пара переселенців з Луганщини, яка проживає в Харкові, сьогодні, 14 лютого, офіційно зареєструвала шлюб у застосунку «Дія» з використанням швидкісного інтернету 5G.Як повідомили в Міністерстві цифрової трансформації, Харків став першим прифронтовим містом в Україні, де з’явився сучасний мобільний зв'язок. Відтепер мережа 5G функціонує на частині пл. Свободи.У шлюбних урочистостях взяв участь міський голова Ігор Терехов. Він привітав молодят з початком важливого етапу в житті.Мер також наголосив на важливості впровадження технологій мобільного зв’язку в прифронтовому місті.«Завдяки нашим спільним зусиллям з Мінцифри ми запустили пілотну частину проєкту. Так, сьогодні 5G покриває дуже незначну частину міста, але це лише початок, і тепер ми будемо розвивати цю технологію в усьому Харкові. Це дуже важливо для життя і роботи людей, особливо в умовах війни, коли відбувається миттєве завантаження та передавання даних. Крім того, 5G - це імідж для Харкова та всієї України», - підкреслив Ігор Терехов.
У прифронтових регіонах ринок житла не запускається сам собою, і без активної ролі держави житлові проєкти залишатимуться заблокованими.Про це заявив голова Асоціації прифронтових міст та громад, мер Харкова Ігор Терехов.Він зазначив, що високі безпекові та фінансові ризики роблять неможливим відновлення житла без державних гарантій, спеціальних умов і підвищеного рівня співфінансування. Так, універсальні підходи для прифронтових територій не працюють. Ці громади потребують окремих квот у межах державних програм, компенсації страхових і безпекових ризиків, а також спрощених і прискорених процедур реалізації житлових проєктів.«Без участі держави в управлінні ризиками житлові проєкти в прифронтових містах не запустяться - незалежно від ринкових стимулів чи інтересу приватних інвесторів», - підкреслив Ігор Терехов.АПМГ наголошує, що житлова політика має реалізовуватися за дворівневою моделлю: держава формує правила, фінансові інструменти та гарантії, а громади забезпечують реалізацію проєктів відповідно до реальних потреб міст.