Кременчук у жалобі: відійшла у вічність відома лікарка, яка очолювала одну з медустанов міста.Медична спільнота Кременчука з глибоким сумом сповіщає, що 19 серпня 2025 року, після тривалої і важкої хвороби, пішла з життя відома лікарка-дерматовенеролог вищої категорії Чемісова Ніна Павлівна.Ніна Павлівна народилась 18 березня 1954 року в одному з районів Харківської області.Після закінчення школи в 1972 р. поступила та у 1978 р. закінчила Харківський медичний інститут, де виявила хист до дерматовенерології.Тоді ж вона була направлена для проходження інтернатури до Полтавського обласного шкірвендиспансеру. У 1979 р. в якості лікаря дерматовенеролог Ніна Павлівна була направлена на роботу у Кременчуцький шкірвендиспансер, звідки почався її трудовий, професійний шлях.За період роботи Ніна Павлівна працювала лікарем, завідуючим стаціонарним та поліклінічним відділеннями, головним лікарем диспансеру.На всіх ділянках роботи вона працювала з повною віддачею, завжди була відповідальною, працьовитою, за що користувалася повагу в колективі.Чемісова Ніна Павлівна була лікарем від Бога – мудрим клініцистом, уважним діагностом і відданим своїй справі фахівцем. Її професіоналізм і людяність рятували життя та дарували надію.Її відхід – велика втрата для всієї медичної спільноти Кременчука. У скорботі схиляємо голови й зберігаємо світлу пам’ять про неї.
У чому поліція підозрює кременчуцького підприємця, ексвіце-мера Андрія Погрібного?Минулого тижня колишньому віцемеру Кременчука, директору одного з відомих на всю Україну розсадників декоративних рослин з нашого міста - Андрію Погрібному правоохоронці вручили підозру. За матеріалами поліції Києва, викрили підприємця, якого підозрюють у розкраданні бюджетних коштів столиці, слідчі Святошинського управління поліції спільно з оперативниками УСР у місті Києві та за процесуального керівництва Святошинської окружної прокуратури.Як встановили правоохоронці, чоловік, перебуваючи у змові з головним агрономом комунального підприємства Святошинського району, організував виготовлення та підписання завідомо підроблених документів – видаткових і товарно-транспортних накладних, у яких зазначалася неправдива інформація про поставку зелених насаджень нібито для благоустрою столиці.На підставі фальшивих документів з міського бюджету було перераховано понад 1,2 млн гривень. Втім, жодні рослини, вказані у звітних документах, до столиці так і не надійшли.Андрію Погрібному повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: за ч. 4 ст. 191 – заволодіння бюджетними коштами та за ч. 1 ст. 366 – внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей. Найтяжче покарання передбачає фігурантові вісім років позбавлення волі.Нагадаємо, раніше за цим фактом було повідомлено про підозру спільнику підприємця — головному агроному комунальної установи.Зазначу, що відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Сьогодні колишньому віцемеру Кременчука, директору одного з відомих на всю Україну розсадників декоративних рослин з нашого міста - Андрію Погрібному правоохоронці вручили підозру. Відома у місті людина підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ст.191 Кримінального кодексу України «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем» та ст.366 Кримінального кодексу України «Службове підроблення».Наразі подробиці справи з’ясовую, але відомо, що слідство по справі веде не кременчуцька поліція на чолі з Олександром Холондовичем, а Святошинське управління поліції ГУНП у місті Києві і саме до Комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Святошинського району відомий розсадник продавав свою продукцію. Зазначу, що відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Замайоріла перспектива: Верховний Суд взявся за «тарифні справи» кременчужан.Верховний Суд України поставив крапку у багаторічній суперечці щодо статусу так званих «тарифних справ» кременчужан — і, схоже, тепер усе може змінитися. Найвища судова інстанція країни вже не вважає ці позови малозначимими та станом на сьогодні прийняла до розгляду перші чотири касаційні скарги проти обласного комунального підприємства «Полтаватеплоенерго».Йдеться про ключові процеси, у яких під сумнів поставлено законність тарифів на тепло, що діяли після запровадження мораторію на їх підвищення. Головне питання, на яке має відповісти Верховний Суд: чи були тарифи, встановлені «Полтаватеплоенерго», правомірними та чи мають мешканці Кременчука право на перерахунок і повернення частини сплачених коштів.Юристи відзначають, що ухвалене рішення у цих справах може стати прецедентом для тисяч кременчужан, які роками відчували на собі наслідки спірних тарифних рішень.Тепер залишилося дочекатися засідань і побачити, чи стане ця історія початком масштабного перегляду нарахувань за тепло по всьому місту.
Олег Булашев: сайт «Кременчук тудей» постійно поширює фейки про мене, поліція чи не вперше відреагувала відкриттям справиЯ, Олег Булашев, редактор «Кременчуцької газети», час від часу повідомляю про систематичне поширення неправдивої інформації на мою адресу та адресу моїх колег із редакції «Кременчуцького телеграфу», приватної телекомпанії «Візит» та інших ЗМІ з боку сайту «Кременчук тудей» ( в народі «Бред тудей»). Особливо яскравим прикладом хворобливої уяви авторки сайту Наталії Бойко (яку ніхто з колег ніколи не бачив) стала стаття під назвою «У Кременчуці можуть зареєструвати другий в історії України одностатевий шлюб», в якій мова йде про мене.Я звернувся до поліції з проханням надати юридичну оцінку цій публікації на сайті «Кременчук тудей». І отримав несподівану відповідь із Кременчуцького районного управління поліції: моя заява від 25 липня 2025 року була зареєстрована в інформаційно-телекомунікаційній системі Національної поліції України 29 липня, розглянута, а відомості з неї внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 30 липня 2025 року за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 182 Кримінального кодексу України.Для довідки, стаття 182 КК України «Порушення недоторканності приватного життя» передбачає відповідальність за незаконне збирання, зберігання, використання, поширення чи зміну конфіденційної інформації про особу. Покарання може включати штраф, виправні роботи, пробаційний нагляд або обмеження волі на строк до трьох років.Раніше на подібні мої заяви поліція реагувала значно повільніше або взагалі їх ігнорувала. Цього разу ж бачимо, що справа зрушила з місця. Це дуже важливо і свідчить про те, що системна боротьба з фейками і захист журналістів від наклепу починає працювати.Дякую всім, хто підтримує правду і справедливість!
Кременчуцьку гімназію №29 таки закрили: її приєднали до ліцею №6 «Правобережний» Сьогодні, на позачерговій сесії Кременчуцької міської ради, депутати ухвалили рішення про закриття, а мовою документів - реорганізації Кременчуцької гімназії №29, яка давно не працює у своєму приміщенні, але за майбутнє якої боролися містяни. Тепер заклад буде приєднано до Кременчуцького ліцею №6 «Правобережний».Як зазначено в рішенні ради, яке депутати приймали без участі преси та громадськості, мета реорганізації — оптимізація освітньої мережі міста, ефективніше управління закладами освіти та раціональне використання ресурсів і бюджетних коштів.Правонаступником гімназії №29 стане ліцей №6 «Правобережний». Створена комісія з реорганізації повинна здійснити всі необхідні юридичні та організаційні процедури: інвентаризацію майна і зобов’язань, розрахунки з кредиторами, передачу документів та активів, складання передавального акту й балансу.Окремо наголошено на необхідності дотримання соціально-правових гарантій працівників гімназії, а також двомісячному терміні для заявлення вимог кредиторами з дати офіційного оголошення про припинення юридичної особи.Контроль за виконанням рішення покладено на першого заступника міського голови Володимира Пелипенка, виконуючу обов’язки директорки департаменту освіти Світлану Михайленко та профільну депутатську комісію, яку очолює Зінаїду Проценко.
Пам’ятаємо: у Кременчуці вшанували пам’ять Олега Бабаєва у 11-ті роковини з дня його загибелі.Ранок суботи 26 липня 2014 року назавжди закарбувався в історії Кременчука чорним слідом. Саме цього дня, рівно 11 років тому, на вулиці Сумській було жорстоко вбито народного мера Олега Бабаєва — людину, яку поважали за відкритість, принциповість та відданість місту.У суботу, 26 липня 2025 року, Кременчук не міг не згадати свого міського очільника. О 9:00 ранку, на Ново-Ревівському кладовищі, біля місця поховання Олега Мейдановича зібралися представники влади та керівники комунальних підприємств житлово-комунальної галузі. Мер Кременчука Віталій Малецький поклав квіти до пам’ятника та, ставши на коліно, вшанував пам’ять свого попередника.Водночас, кинулося в очі відсутність на вшануванні пам’яті народного мера народного депутата Юрія Шаповалова — колишнього політичного соратника Бабаєва, а також керівників медичної, освітньої та соціальної галузей міста, де свого часу працювало чимало людей, яких підтримував чи надихав саме Олег Бабаєв.О 10:00 до могили підійшли представники рідного для нього підприємства — «Кременчукм’ясо». Голова правління Ірина Дроздова першою поклала букет троянд і поділилася спогадами про Олега Мейдановича, який завжди знаходив слова підтримки й орієнтири розвитку.Далі на кладовище прийшли футболісти —гравці та ветерани «Кременя». Олег Бабаєв свого часу активно підтримував кременчуцький футбол, був президентом полтавської «Ворскли» і ніколи не залишався осторонь спортивного життя міста.Після них — група відомих кременчуцьких підприємців, які знали Олега Мейдановича особисто, а згодом — його рідні. Усі, хто прийшов, говорили про добре серце, силу характеру і віру Бабаєва в Кременчук. Він був не просто чиновником — він був людиною, яка жила своїм містом.Світла пам’ять людині, яку й сьогодні у місті називають просто — народний мер.
У квітні 2025 року працівники комунального підприємства "Благоустрій Кременчука" втретє завітали на вул. Троїцьку, 2 аби біля колишнього рентгенкабінету стоматполіклініки на набережній Дніпра рубати дерева. Тоді мешканці будинку запитали у комунальників – чому вони втретє приїздять і попрохали показати документи на знесення дерев, але відповіді і документів вони не отримали.На місце подій згодом я побачив, що люди казали суцільну правду – спили, дійсно, здорових дерев.Я звернувся із заявою до Мінекології та КП «Благоустрій Кременчука» аби дізнатися хто був замовником рубок, хто їх оплачував, хто сплатив відновлювальну вартість за дерева? Останні змістовної відповіді не надали. А сьогодні начальник Державної екологічної інспекції Центрального округу Сергій Поліщук, повідомив що у ході обстеження даної території виявлено порубку 13 (тринадцяти) сироростучих дерев різних порід та діаметрів. За результатами заходу здійснено розрахунок шкоди, заподіяної зеленим насадженням, який становить: 39 200 грн. Матеріали передано до правоохоронних органів для розгляду та прийняття рішення відповідно до повноважень – з метою встановлення винних осіб та притягнення їх до кримінальної чи адміністративної відповідальності. Чи порушили кримінальне провадження за даним фактом правоохоронці я тепер запитаю у начальника поліції Кременчука Олександра Холондовича. В разі відсутності даного провадження вимагатиму його зареєструвати дане провадження. Констатую, що журналісти телеканалу «Візит» нещодавно презентували своїм глядачам новий випуск програми «Розслідувачі», в якому розповіли історію з колишньою будівлею стоматполіклініки на набережній Дніпра та іншими приміщеннями у центрі міста в якості прикладу, як просто у Кременчуці місцевим депутатам і їх бізнес-партнерам дістається майно, яке належало громаді.Так ось, приміщення колишнього рентгенкабінету стоматполіклініки на набережній Дніпра тепер в руках людей з оточення депутата Кременчуцької міської ради Геннадія Іваняна.
Є надія: Верховний Суд розгляне «тарифну справу» кременчужанки Ірини Мовчан проти «Полтаватеплоенерго»Верховний Суд України таки прийняв до розгляду «тарифну справу» кременчужанки Ірини Мовчан проти обласного комунального підприємства «Полтаватеплоенерго». Ця справа може стати ключовою в питанні законності тарифів на тепло, що діяли після введення мораторію на їх підвищення.До складу колегії суддів увійшли: суддя-доповідач Павло Пархоменко, а також судді Дмитро Гудима і Євгеній Краснощоков.Раніше Верховний Суд не брав до розгляду подібні справи з Кременчука, мотивуючи це їх «малозначимістю». Тож ухвалення цього позову до розгляду — важливий крок. Суд має визначити: були тарифи «Полтаватеплоенерго» законними чи ні, і чи мають право кременчужани вимагати перерахунку та повернення частини коштів.Зазначу, 18 червня 2024 року Ірина Мовчан подала до суду позов з вимогою зобов’язати теплопостачальника здійснити перерахунок вартості наданих послуг з опалення та гарячого водопостачання — за цінами, які діяли станом на 24 лютого 2022 року. Перерахунок мав охопити період з листопада 2022-го і до моменту винесення судового рішення.Втім, 22 листопада 2024 року Автозаводський районний суд Кременчука (суддя Сергій Нестеренко) відмовив у задоволенні позову. Полтавський апеляційний суд також залишив рішення без змін.Тепер же, після допуску справи до касаційного розгляду Верховним Судом, у містян з’явилася надія на справедливість і можливість перегляду тарифів. Рішення цієї справи може мати прецедентне значення для тисяч мешканців Кременчука.
119 гектарів на папері — не Кременчук: міськрада виграла апеляцію щодо землі, яка після децентралізації так і не перейшла у її власністьУ межах Кременчука знаходиться ділянка площею майже 120 гектарів, яка, згідно з законодавством, після децентралізації мала перейти у власність Кременчуцької міської ради. Та цього так і не сталося. Йдеться про територію колишніх тютюнових складів по вул. Занасипський шлях та частини землі, де проходить дорога на Полтаву, яку люди нещодавно ремонтували самостійно. Через те, що земля не міська (юридично земля все ще належить Піщанській територіальній громаді), хоча і розділяє територію міста ( центр та Третій Занасип) місто не може навіть провести ремонт дороги.Попри публічні обіцянки тодішнього керманича Полтавської ОВА Дмитра Луніна, жодних реальних дій з боку обласної влади не було. Тож міськрада звернулась до суду, аби змусити Полтавську ОВА передати землю у власність громади.Полтавський окружний адмінсуд ще 14 квітня 2025 року відмовив Кременчуцькій міській раді в задоволенні позову щодо передачі землі. У відповідь міськрада подала апеляційну скаргу, в якій наполягала: після ухвалення в 2021 році змін до земельного законодавства всі державні землі в межах територіальних громад мають перейти у комунальну власність.Днями Другий апеляційний адміністративний суд став на бік Кременчука — частково. Він скасував рішення суду першої інстанції та зобов’язав Полтавську ОВА повторно розглянути заяву Кременчуцької міської ради про передачу земель та надати оригінали договорів оренди згідно з актами приймання-передачі. В іншій частині позовних вимог суд відмовив. Але навіть часткове задоволення — це шанс для міста вирішити питання з землями, що де-факто вже давно є частиною Кременчука.До речі, через затягування передачі документів Кременчук втрачає щороку близько мільйона гривень лише на орендних надходженнях. І поки на словах обласна влада визнає територіальну приналежність цих земель, у реальності — громада не може ними розпоряджатися.