Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - Маша поганого не порадить
Añadido 14 jul. 2024

Маша поганого не порадить

@art_mrpl
Número de suscriptores: 228
Fotos: 4,070
Videos: 230
Enlaces: 941
Descripción:
Маріуполь у вигнанні / Mariupol in exile🇺🇦😪❤️
Fuente

Маша поганого не порадить | Дуже важлива для Cult.Ukraine зустріч - «Книжкова війна: що відбуваєть...

Logotipo de la comunidad de telegram - Маша поганого не порадить Маша поганого не порадить @art_mrpl
87 Vistas/Alcance 2026-03-05 19:02 Mensaje №5450
Дуже важлива для Cult.Ukraine зустріч - «Книжкова війна: що відбувається з бібліотеками в окупації».На 18% скоротилася кількість бібліотек в Україні від початку повномасштабного вторгнення. Це майже кожна п’ята бібліотека. 237 бібліотек зруйновано повністю, 975 пошкоджено, 510 втратили всі фонди, 5,3 млн примірників книг знищено. Цифри, книги, люди, міста. Втрати, втрати, втрати.Про це говорили на нашій зустрічі «Книжкова війна», присвяченій роковинам 24 лютого. Уже три роки ми щомісяця проводимо зустрічі про українську культуру Cult.Ukraine в бібліотеці Адама Міцкевича. І лютий завжди особливий і сумний місяць - бо говоримо про війну.Книжки - це частина інформаційного, культурного та освітнього фронту. Після анексії Криму росіяни закрили половину бібліотек, зокрема кримськотатарську бібліотеку імені Ісмаїла Гаспринського. Книги вилучають, цензурують, знищують. Відпрацьована століттями імперська політика діє й сьогодні.На зустрічі говорили з директоркою Центральної міської публічної бібліотеки ім. В. Г. Короленка (Маріуполь) Viktoria Lisogor. До 2022 року в Маріуполі було:- 15 бібліотек: 10 для дорослих і 5 дитячих- 380 тисяч книжок- 70% фондів російською, 30% українською (болісне співвідношення, яке водночас спростовує міф російської пропаганди про «знищення всього російського» в Україні)- понад 100 бібліотекарів.І все це знищено. Під обстрілами, після мародерства та російських набігів книги, меблі — усе втрачено. Чотири будівлі бібліотек зруйновано. А ті, що зараз працюють в окупації, наповнені новими привезеними російськими книжками. Знищено бібліотеки університетів (у ПДТУ відкрито палили українські книжки, що збереглися), приватні унікальні колекції.І попри це багато бібліотек продовжують працювати в екзилі. Вони заново збирають фонди, читачів, говорять про свої рідні міста. Наприклад, Обласна дитяча бібліотека з Донецька вісім років працювала в Маріуполі, а після 2022 року продовжила роботу на новому місці. Центральна бібліотека ім. Короленка тепер працює в Дніпрі.І такі історії надихають. 🙏