У зв’язку із загостренням безпекової ситуації на Близькому Сході та загрозою ракетних обстрілів і атак, МЗС рекомендує громадянам України до стабілізації ситуації утриматися від поїздок до Держави Ізраїль та нагадує про дійсну рекомендацію утриматися від поїздок до Ісламської Республіки Іран і залишити її територію, оприлюднену на початку січня.Усім громадянам України, які перебувають в країнах регіону, рекомендуємо зберігати пильність, уважно стежити за повідомленнями місцевих компетентних органів країн перебування, неухильно дотримуватися заходів безпеки, завжди мати при собі документи, що посвідчують особу.Громадянам України, які вже перебувають на території Ізраїлю, рекомендується:
▫️ неухильно дотримуватися вказівок Командування тилу Ізраїлю
▫️ постійно відстежувати офіційні повідомлення місцевої влади та Посольства України в Державі Ізраїль
▫️ мінімізувати пересування та уникати місць масового скупчення людей
▫️ завчасно з’ясувати розташування найближчих укриттівУ разі надзвичайної ситуації:
📞 Гаряча лінія Посольства України в Ізраїлі: +972 54 667 67 82 (Viber, Telegram)
📩 email:
[email protected]📞 Гаряча лінія Посольства України в Ірані: +98 9128 436 681 (WhatsApp)
📩 email:
[email protected] 📞 Цілодобова гаряча лінія МЗС України: +38 044 238 1588
📩 email:
[email protected].Безпека громадян України залишається нашим безумовним пріоритетом.
❗️Україна відкидає та засуджує ультиматуми і шантаж з боку керівництва урядів Угорщини та Словацької Республіки щодо енергопостачання між нашими країнами.Такі дії в ситуації масованих та цілеспрямованих російських обстрілів енергетичної інфраструктури України і намагань Москви залишити українців без електроенергії, опалення та газу під час екстремальних морозів, є провокативними, безвідповідальними, та ставлять під загрозу енергетичну безпеку всього регіону. Тим самим уряди Угорщини і Словаччини не лише підіграють агресору, а й шкодять власним енергетичним компаніям, які здійснюють енергопостачання на комерційній основі. Україна перебуває на постійному контакті з представниками Європейської Комісії щодо пошкоджень української енергетичної інфраструктури, завданих щоденними російськими ударами. Ми також довели інформацію про наслідки цих атак на інфраструктуру нафтопроводу "Дружба" до урядів Угорщини і Словаччини. Під щоденними загрозами нових ракетних атак тривають безпекові, стабілізаційні ремонтні роботи. Також, Україна запропонувала альтернативні шляхи вирішення питання постачання не російської нафти до цих країн. Україна завжди була, є і залишатиметься надійним енергетичним партнером ЄС і транзитером енергоресурсів. Водночас, в умовах безпідставних і безвідповідальних погроз, які лунають з Будапешта і Братислави протягом останніх днів, Україна розглядає можливість задіяти "Механізм раннього попередження", передбачений Угодою про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Ми закликаємо уряди Угорщини та Словацької Республіки до конструктивної взаємодії та відповідальної поведінки. Ультиматуми слід відправляти до Кремля, і точно не до Києва.
Рішення допустити Росію та Білорусь до Паралімпійських ігор під національними прапорами обурює. Воно зневажає паралімпійську спільноту та всю Україну, підриває довіру до міжнародного спорту.Прапори й гімни агресорів уособлюють режими, що ведуть агресивну війну. Із цими прапорами у руках руйнують міста. Тримаючи їх – вбивають цивільних. Підняття цих прапорів на арені виправдовує злочини російських окупантів та їхніх білоруських поплічників. Росія перетворила спорт на інструмент війни проти вільного світу, а не лише проти України. У паралімпійському русі РФ прославляють учасників агресивної війни. Їм вручають нагороди за підтримку агресії. Україна вже застосувала санкції до російських спортивних пропагандистів, Паралімпійського комітету Росії та його керівника Павла Рожкова.Паралімпійський спорт має стояти за гідність і справедливість. Він має захищати тих, хто долає бар’єри. Він не має ставати трибуною для держав, які ці бар’єри множать війною.Ми закликаємо Міжнародний паралімпійський комітет та організаційний комітет ігор переглянути рішення про допуск росіян та білорусів під національною символікою. Ми очікуємо заборони державної символіки Росії та Білорусі на Паралімпіаді. Ми просимо партнерів діяти принципово. Якщо це ганебне рішення не буде переглянуте, українські посадовці не поїдуть на Паралімпійські ігри. Ми не будемо присутні на церемонії відкриття. Ми також не відвідуватимемо інших офіційних заходів.Закликаємо урядових представників країн вільного світу не відвідувати церемонію відкриття та інші заходи у рамках Паралімпійських ігор, аби не нормалізувати відбілювання воєнних злочинів і геноциду своєю присутністю, чітко висловити свою позицію із засудженням агресивної війни та тих, хто сприяє безкарності РФ і Білорусі. Україна продовжить роботу на всіх міжнародних майданчиках, щоб відновити справедливість. Ми захищаємо чесний спорт. Ми захищаємо гідність людей. І ми захищаємо право світу називати війну війною, а агресора агресором.
⚡️Глава МЗС Андрій Сибіга: "Сьогоднішні санкції проти Олександра Лукашенка та його режиму є відповідною, необхідною та адекватною реакцією на гібридні та безпекові загрози, які вони становлять для України та решти Європи. Режим у Мінську є співучасником злочину агресії Росії проти України. Він надав свою територію для нападу і продовжує допомагати Москві в її геноцидній війні проти України — ресурсами, компонентами, матеріалами, обходом санкцій і навіть системою ретрансляційних станцій для управління ударними дронами.Ми закликаємо партнерів наслідувати наш приклад і забезпечити, щоб Лукашенко зазнав адекватного тиску за свої злочини разом із Путіним, за його пригнічення білоруського народу та за те, що він краде можливості і майбутнє у поколінь білорусів.Ми віримо в європейське майбутнє білоруського народу після того, як він звільниться від гніту Лукашенка. У майбутньому ми будемо готові прийняти демократичну Білорусь у форматі Люблінського трикутника разом із Польщею та Литвою. Білорусь належить до Європи, а не до «русского мира»".
🤝🏻 Міністр закордонних справ Андрій Сибіга привітав у Києві Генерального секретаря Ради Європи Алена Берсе. Андрій Сибіга поінформував Алена Берсе про ситуацію на полі бою та в енергетиці після варварських ударів Росії, мирні зусилля та тиск на агресора. Міністр висловив окрему вдячність Раді Європи за солідарність та підтримку з перших днів повномасштабного вторгнення. Глава МЗС провів детальні переговори із Генеральним секретарем з ключових напрямів співпраці, зокрема притягнення Росії до відповідальності, проєктну діяльність Ради Європи та зміцнення інституційної стійкості України.💬 "Рада Європи першою серед міжнародних організацій припинила членство Росії. Це було сильне рішення. У визначальний момент історії ви обрали не мовчазний нейтралітет, а принципи. Ви стали на бік справедливості, права та людської гідності”, – наголосив Андрій Сибіга.Міністр зазначив, що особисте лідерство Алена Берсе стало важливим чинником європейської єдності на захист міжнародного права, прав людини та демократичних цінностей.Окрему увагу сторони приділили темі покарання за російські злочини. Україна цінує центральну роль Ради Європи на цьому напрямі, зокрема створення Спеціального трибуналу, Міжнародної компенсаційної комісії та Реєстру збитків. Андрій Сибіга відзначив, що минулий рік став проривним у створенні інфраструктури притягнення до відповідальності, а поточний має стати роком її практичного втілення. 💬 "Визначальним елементом справедливого миру є відповідальність за злочин агресії, воєнні злочини, злочини проти людяності та злочин геноциду, а також компенсація завданої шкоди”, – підкреслив очільник зовнішньополітичного відомства. Міністр подякував за підтримку в межах Плану дій Ради Європи для України. За словами глави МЗС, ця взаємодія є драйвером реформ, довгострокової підтримки та стійкості.💬 "Ми налаштовані на подальший розвиток відносин України та Ради Європи. Будемо розширювати практичну співпрацю задля безпеки, стабільності та демократичного європейського майбутнього”, – зауважив міністр.
❗️Андрій Сибіга відреагував на дискваліфікацію Міжнародним олімпійським комітетом українського скелетоніста Владислава Гераскевича«МОК заборонив не українського спортсмена, а власну репутацію. Майбутні покоління згадають це як момент ганьби.Він лише хотів вшанувати спортсменів, убитих під час війни. У цьому немає нічого, що суперечило б правилам чи етиці.МОК залякував, проявляв неповагу й навіть повчав нашого спортсмена та інших українців, як їм слід мовчати про «один із 130 конфліктів у світі».МОК також систематично не спромігся протистояти найбільшому порушнику міжнародного спорту та Олімпійської хартії — Росії.Країні, яка розпочала три вторгнення під час Олімпійського перемир’я за останні три десятиліття, реалізувала найбільшу державну допінгову програму, вбила 650 українських спортсменів і тренерів та зруйнувала 800 спортивних об’єктів в Україні.Саме росіян потрібно відсторонювати, а не забороняти вшанування їхніх жертв. Жоден із них не є «нейтральним».Якщо Олімпійське кредо каже, що «найважливіше в Олімпійських іграх — не перемога, а участь», то Міжнародний олімпійський комітет повністю зрадив його, не дозволивши Владиславу Гераскевичу взяти участь, і зрадив 650 українських спортсменів і тренерів, убитих Росією.Ми пишаємося тим, що маємо Владислава, який не зрадив їх. Дякуємо за твої принципи та сміливість.»
Андрій Сибіга прокоментував масований російський обстріл України на фоні сильних морозів💬 "Температура в Україні нижче -20 °C (-4 °F). Вночі Росія атакувала 450 дронами та понад 60 ракетами, включаючи балістичні.Основні цілі: енергетичні об'єкти та житлові будинки в Києві, Дніпрі, Харкові, Сумах, Одесі та інших регіонах.Путін чекав, поки температура впаде, і накопичив дрони та ракети, щоб продовжити свої геноцидні атаки проти українського народу.Ні очікувані дипломатичні зусилля в Абу-Дабі цього тижня, ні його обіцянки Сполученим Штатам не завадили йому продовжувати терор проти простих людей у найсуворішу зиму.Ми маємо справу з терористами, яких необхідно змусити припинити насильство. Світ має для цього засоби. Потрібно посилити протиповітряну оборону та енергетичну стійкість України. Посилити тиск на Москву.Позбавити російську воєнну машину доходів від енергоносіїв та доступу до технологій. Ізолювати російський режим. Зупинити та конфіскувати незаконні російські нафтові танкери.Путін повинен бути позбавлений ілюзій, що він може чогось досягти своїми бомбардуваннями, терором та агресією", – зазначив міністр.
🇺🇦🇮🇱 Андрій Сибіга провів телефонні переговори з міністром закордонних справ Ізраїлю Гідеоном Сааром💬 "Я мав змістовну розмову зі своїм колегою, міністром Гідеоном Сааром. Україна разом з Ізраїлем та всім світом оплакує жертв Голокосту. Вчора ми долучилися до вшанування пам'яті на найвищому рівні. У Меморіалі Бабин Яр у Києві Президент України Володимир Зеленський вшанував пам'ять усіх євреїв, вбитих нацистами під час Голокосту. Окремо я поінформував свого колегу про наслідки масштабних атак Росії та наші нагальні потреби у відновленні енергетичної інфраструктури України.Ми також обговорили розвиток мирного процесу, спрямованого на досягнення тривалого миру.Ми обмінялися думками щодо ключових питань нашої двосторонньої порядку денного та спільних загроз безпеці, зокрема тих, що створює іранський режим.Україна рішуче засуджує жорстоке насильство та репресії іранської влади проти власного народу. Міжнародний тиск на Тегеран має бути посилений у відповідь на вбивства та поранення такої великої кількості людей.Вдячний моєму колезі за конструктивний діалог та солідарність з українським народом", – зазначив глава МЗС України.
⚡️Глава МЗС Андрій Сибіга – у відповідь на заяву угорського міністра Петера Сійярто:«Давайте назвемо речі своїми іменами, міністре Сійярто. Коли Віктор Орбан каже, що не пустить Україну в ЄС найближчі 100 років, то насправді він каже це, перш за все, не державі Україна, а закарпатським угорцям. Це схоже на обмовку по Фрейду — з відсилкою до трагічної для угорців мирної угоди, укладеної понад 100 років тому. Вершина цинізму.Цю грубу правду має хтось сказати. Віктору Орбану та його команді начхати на добробут та безпеку українських угорців. Орбан просто хоче й надалі тримати їх заручниками своїх геополітичних авантюр та відмивати гроші через різні схеми та фонди за кордоном, щоб збудувати ще одне футбольне поле чи новий приватний зоопарк із зебрами. Чому вам не сказати це прямо в очі закарпатським угорцям? Блокуючи вступ України до ЄС, Віктор Орбан вчиняє ще один злочин проти угорського народу та Угорщини. Очевидно, що ЄС - це простір миру. Його було створено після Другої світової війни, щоб попередити нову війну.Вступ України до ЄС наблизить мир, гарантуватиме безпеку та добробут всій Європі та всьому угорському народу. Але цього не хоче Путін. Він хоче затягувати війну. Блокуючи вступ України до ЄС, Орбан виконує забаганку Путіна, і одночасно блокує відновлення миру в Європі та робить Угорщину спільником кремплівського режиму. Сьогодні Орбан діє вже навіть не як Міклош Хорті, а як посіпака Гітлера Ференц Салаші. Це урок з Другої світової війни.Угорщина та угорський народ цього не заслуговують. Угорщина не заслуговує знову опинитися на неправильному боці історії, як спільник новітньої нелюдської ідеології у формі путінського режиму. Угорський народ - це народ гідності та свободи. Народ Ференца Ракоці ІІ, Шандора Петефі та Імре Надя, а не Орбана. Щодо виборів, вам не варто боятися України. Вам слід боятися угорського народу, якому набридла ваша брехня, клептократія і ненависть».
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з Апостольським нунцієм в Україні архієпископом Вісвалдасом Кульбокасом.Співрозмовники обговорили актуальні питання взаємодії між Україною та Святим Престолом, а також наступні кроки для розвитку двостороннього діалогу. Було відзначено важливість передачі Костелу Святого Миколая в Києві католицькій громаді для подальшого зміцнення відносин між Україною та Святим Престолом.💬 "Вдячні Його Святості Папі Римському Леву XIV за молитви та моральну солідарність з українським народом. Цінуємо послідовну підтримку та зусилля Святого Престолу у подоланні гуманітарних наслідків війни, зокрема для українських дітей – сприяння їхньому оздоровленню та поверненню тих, хто був незаконно депортований Росією”, – зазначив глава МЗС. Міністр поінформував про динаміку мирних зусиль та наслідки російського ракетного терору проти критичної інфраструктури України. Андрій Сибіга також подякував римо-католицькій громаді за адвокатування інтересів України у світі.