Команди Чорноморця 2010 та 2011 років народження вийшли до фіналу Еліт-ліги. Категорія U-16 здобула золото, а U-15 задовольнилася сріблом.Професійна команда Чорноморця має дуже обмежені можливості. Весь юнацький сектор «моряків» тримається на фінансах батьків та ентузіазмі тренерів. Штучне поле на Архітекторській — це фактично асфальт. Умов для молоді немає зовсім. Жодної академії — лише місцеві хлопці.Одесити відрізняються своєю індивідуальною майстерністю. Там можна шукати не просто трудяг чи акселератів, а дійсно тонких гравців, які добре працюють із м’ячем.Якби зібрати всіх одеситів із Динамо, Шахтаря, ЛНЗ, Харкова, Полісся, Руха та Мункача, то вийшли б команди, які реально претендували б на медалі у всіх вікових категоріях.Після початку війни частина дітей виїхала до Болгарії, Румунії та Молдови. Провідні академії України ведуть справжнє полювання на одеські таланти. Багато хто губиться після переїзду, не готовий жити поза своїм містом або залишатися самостійним. Дуже важко вирвати одеситів із їхнього вайбу, звичного життя, де все знайоме й зрозуміле та де є море.Власникам Чорноморця (або потенційним інвесторам) немає сенсу вкладати кошти в дорослу команду, яка в нинішніх реаліях балансує між Першою лігою та УПЛ. Там дуже посередні футболісти, які не здатні на щось велике. Від такого Чорноморця просто немає задоволення. Краще ці гроші інвестувати в юнацький сектор, створити умови для молодих футболістів. Через 3–5 років це може дати дуже хороший результат. Тоді можна буде просто забути про посередніх гравців, яких везуть до Одеси, щоб «підтримати штани».Зараз провідні українські академії мають дуже хороший шанс створити свою філію в Одесі. Зробити поле, дати методологію, забезпечити тренерами — і вже в короткостроковій перспективі потік талантів буде шалений.
Віктору Циганкову наприкінці осені буде вже 29 років. Навряд чи варто чекати, що у такому віці, з величезною історію травм знайдеться клуб, який буде платити десятки мільйонів євро за гравця. Тим паче, Жирона була суто тренерська команда. З лідером Циганковим каталонці вилетіли в Сегунду. Зараз боси Жирони відчують все на власній шкірі, що відбував Ігор Суркіс три роки тому, коли Віктор хотів піти та у нього завершувався контракт. Я б не виключав, що історія із трансфером затягнеться до кінця літа, а можливо до зими. Циганкову зараз майже 29 років. Психологічний барʼєр у 30 років через сезон. Всі футбольні люди розуміють, що Віктор із своєю фізикою та особливостями організму не буде грати до 35 років. Зараз для гравця та його родини( всі вони біля нього в Іспанії) дуже важливо підписати свій найкращий контракт у фінансовому плані. Тому я відкидаю точно Іспанію(Севілья, Еспаньйол і тому подібне можуть платити на рівні Жирони). Навряд чи в Англії буде багато охочих платити багато плюс система оподаткування. Тому чекаю Циганкова( чи Циганкових) в Туреччині. Турки вміють спокушати гравців великими грошима( привіт Маліновському). Історія з Олімпіакосом мені не подобається зовсім. Це клуб із величезним тиском, що ніколи не було сильною стороною українця. Віктор завжди був нестабільним гравцем
Збірна України 2009 року викликала 16-рінчог Ніколу Каппеллато із Аталанти. Це гравець 2010 року народження. Він виступає за відповідну категорію Аталанти та також долучається до команди U-17. Каппеллато провів вже 4 поєдинки за збірну Італії 2010 року( Уельс, Чехія, Греція та Португалія, в яких забив навіть один гол( чехам). Тільки в одному поєдинку відіграв 90 хвилин. Остання гра - проти Португалії 24 травня 2026 року. Я так розумію, що поки Каппеллато не набув футбольного громадянства він вирішує, за яку збірну буде грати вже в офіційних матчах. Старт кваліфікації Євро U-17 вже восени. Позиція гравця - центральний півзахисник, десятка. Народився у Вероні, виступав за К'єво. Потім була Веллес Верона. З 2024 року виступає за Аталанту. На скільки я розумію, то по маминій лінії Каппеллато має українське походження. Думаю, що в історії натуралізації не обійшлося без Андрія Шевченка, який залишається легендою для Італії. Італійська преси дуже високо оцінює цього гравця. Аталанта - одна із провідних шкіл Італії. Тому поява такого футболіста у складі юнацьких збірних України точно не буде зайвою.
Я ставлю на те, що Сергій Сидорчук стане новим керівником Академії Динамо.На іноземця просто немає грошей. Якісний іноземний спеціаліст одразу захоче щось змінювати, реформувати, ламати усталені процеси, звільняти людей. На це в Динамо ніхто не піде через консервативність клубу. На рівні Академії нібито все добре. Усі проблеми звикли приховувати або замовчувати. Ніхто нічого змінювати в глобальному плані не планує.Зараз немає іншого динамівського серця, яке могло б замінити пана Іщенка. Потрібна керована та віддана клубу людина.Сидорчук має контракт із Вестерло до кінця сезону. Продовжувати його, найімовірніше, ніхто не буде. Колишній капітан фактично завершив із футболом, адже за останні три роки в Бельгії жодного разу не був основним гравцем навіть на рівні досить скромної команди. У поточному сезоні він провів лише 339 хвилин у всіх турнірах. Це менше, ніж чотири повні матчі. Навряд чи хтось у Вестерло запропонує українцю нову угоду. Знайти нову команду гравцю, який майже не грав останні три роки та якому вже 35 років, буде дуже непросто.Андрій Ярмоленко має найближчим часом стати спортивним директором Динамо. Його вплив на управлінські рішення вже зараз є значним. Андрій Ярмоленко завжди був дуже близький із Сергієм Сидорчуком. Сергій останнім часом навчався на футбольного менеджера, тому базові теоретичні знання в нього мають бути. Проблеми Динамо та проблеми молодих гравців клубу він також повинен добре розуміти.
Я думаю, що вже можна підбивати певні підсумки чемпіонату України з футболу сезону 2025/26.Найкращий гравець:Артур Рябов. ЛНЗ стало відкриттям сезону. Команда діє завдяки тиску, агресивності, інтенсивності та пресингу. Ключову роль у тактичних побудовах відіграє саме Рябов.Назар Домчак. Юний воротар без досвіду дорослого футболу не раз рятував «Карпати» та став справжнім монстром у плані відбиття пенальті.Тут я б відзначив одразу декількох гравців — Матвія Пономаренка, Бориса Крушинського та Лассіну Траоре. Пономаренко став справжнім відкриттям другої частини сезону та має всі шанси стати найкращим бомбардиром чемпіонату. Траоре забивав за «Шахтар» дуже важливі голи на старті другої частини сезону. Крушинський дуже добре розкрився на позиції лівого захисника.Найкращий тренер:Віталій Пономарьов. ЛНЗ стало справжнім відкриттям сезону. Якби команда ще взимку краще посилилася, то могла б боротися навіть за перші місця.Патрік ван Леувен. Нідерландець за дуже короткий час із посередніх гравців побудував доволі цікаву команду, яка, можливо, і не принесла суперрезультату, але приносить кошти від трансферів гравців.Сергій Нагорняк / Руслан Костишин. Перехід із Першої ліги в УПЛ завжди є дуже непростим. Маючи доволі посередній склад, команда Нагорняка виконала завдання зі збереження прописки без стикових матчів та відкрила декількох гравців. «Колос» забирав очки у «Шахтаря», «Динамо», «Полісся» та ЛНЗ. Команда має свій стиль і добре поставлену гру.Збірна сезону:Воротар — Назар Домчак. Провів сезон без серйозних помилок, не раз рятував «Карпати» у складні часи.Правий захисник — Юхим Конопля. Насправді, із натяжкою, але вибору немає. Конопля за класом переважає Тимчика, Караваєва та Крупського.Лівий захисник — Борис Крушинський. Дуже здорово розкрився на цій позиції та багато давав «Поліссю» не тільки в обороні, але й в атаці.Центр захисту — Олег Горін, Едуард Сарапій. Горін — дуже розумний гравець, який став лідером захисту ЛНЗ, а також був активним на стандартах. Сарапій — лідер захисту «Полісся». Бере своє не тільки фізичною силою, а й розумінням гри.Опорний півзахисник — Артур Рябов. Просто шалена працездатність у плані пресингу та тиску на суперника.Інсайди — Віталій Буяльський та Бруніньйо. Без них «Динамо» та «Карпати» — зовсім інші команди. Це футболісти, які можуть вирішити епізод завдяки власному класу.Вінгери — Глейкер Мендоса та Олексій Гуцуляк. Обидва — яскраві індивідуалісти, які можуть багато вирішувати на полі завдяки своєму класу.Форвард — Матвій Пономаренко. Якби не травма, то питання найкращого бомбардира чемпіонату навіть не стояло б.
Я вважаю, що Ігор Костюк виправдав своє призначення на посаду головного тренера «Динамо» Київ.Не так уже й важливо, «Динамо» займе друге чи четверте місце. Команда на 99% гратиме в ЛЄ через Кубок України. Четверте, третє чи друге місце — не має великого значення. Існує тільки чемпіонство.Головне досягнення Костюка — Матвій Пономаренко. Сьогодні він коштує дуже великих грошей. Плюс Богдан Редушко, якого також сміливо можна назвати активом клубу. Пономаренка вже можна продавати влітку за великі гроші, і потенційно Редушко також може коштувати чимало. Шкода, що поки Максим Коробов із першої спроби не зумів закріпитися в дорослій команді, але, безперечно, у нього ще будуть свої шанси. Усе це — не тільки майбутнє, але й активи київського клубу.Брати Суркіси мають влітку визначити, чи зможе Костюк і надалі розвивати цю команду та давати не лише розвиток молодим гравцям, а й результат.Ігор Костюк має виставити свої умови, за яких у наступному сезоні зможе боротися за чемпіонство та спробувати вивести команду в ЛЄ. Мова має йти не лише про посилення команди на окремих позиціях, але й про прощання з непотрібними гравцями.Для всіх очевидно, що команді потрібен центральний захисник. Не перспективний, не молодий, а саме гравець 27–30 років, який зможе посилити оборону відразу. Сенсу перебування в команді Попова, Кабаєва, Тимчика, Беніто, Герреро, Тіаре, можливо, навіть Шапаренка та Дубінчака немає.
Мушу визнати, що серйозно помилявся в оцінці Павла Чередніченка. Вважав, що на посаду тренера юнацької команди «Динамо» потрібно було запросити більш досвідченого фахівця. Мої припущення почали підтверджуватися після матчу ЮЛЧ проти «Атлетіко»…Але сьогодні «Динамо» не просто перемогло «Шахтар», а зробило це за великих кадрових втрат — мінус Кирило Осипенко та два центральні захисники.Зараз уже очевидно, що Чередніченко — самостійний тренер. Із власним баченням і розумінням гри. А головне — з правильним підходом до гравців.Мені байдуже на результат у юнацькому футболі. Для мене важливіший розвиток гравців.Віталій Лобко забиває майже в кожному матчі, хоча при цьому не мав жодної довіри від Костюка.Здавалося, що Люсін перестав прогресувати через травми, але сьогодні — топматч.Олексій Бєлік потрійною заміною «викинув білий рушник» ще в першому таймі.У центрі оборони проти «Шахтаря» зіграв Дмитро Соломченко — 2009 року народження, який уперше грав на такому рівні.Олексій Рибак пропустив багато через травми, але сьогодні зіграв здорово.
Боротьба за срібні та бронзові нагороди триватиме до самого останнього туру.Осічка ЛНЗ десь була очікуваною. У Віталія Пономарьова немає глибини складу. Обоймі гравців уже не вистачає сил.Попереду на ЛНЗ чекають матчі проти «Карпат» та «Динамо». Потім буде доволі простий календар — «Полтава», «Оболонь», «Кудрівка». Дуже складно черкащанам буде пройти цей відрізок без втрат. Сил під кінець сезону бракує. Три очки переваги — це небагато.«Полісся» має найпростіший календар. Найскладніший матч — наступного тижня вдома проти «Металіста 1925». Аутсайдери «Рух» та «Олександрія» — вдома. Та «Зоря» і «Епіцентр» (обом уже може бути нічого не потрібно) — у Києві. Далеко їхати не потрібно. Руслан Ротань не має особливих кадрових проблем і має глибину складу. Житомиряни здатні набрати 15 очок у 5 матчах. Для «Полісся» головне, щоб судили нормально…«Динамо» має дуже складний календар. Наступного тижня — «Шахтар» удома. Єдиний плюс — гірники будуть після єврокубків. Потім поїздка у Черкаси до ЛНЗ. Після чого — непростий «Колос». Під кінець сезону дві «солодкі булочки» — «Кудрівка» та «Полтава». Якщо Ігор Костюк робить ставку на молодь, то такі матчі повторюватимуться. Молодь — це нестабільність, потрібно терпіти. Якщо травма у Бражка серйозна, то це буде проблемою. «Динамо» дуже потрібно перемагати у Черкасах, щоб претендувати на медалі.
Хорватські ЗМІ пишуть, що власник «Металіста 1925» Володимир Носов може стати інвестором «Хайдука».«Хайдук» — це один із двох найбільших клубів Хорватії, який уже давно нічого не вигравав. У клубі бардак — кожного сезону змінюються тренери. Багато вимогливих уболівальників, тому тренер і гравці постійно перебувають під тиском. «Хайдук» також має фінансові проблеми. Наскільки я розумію, клуб перебуває в муніципальній власності.«Хайдук» хоче продавати гравців, але за останні два роки здійснив лише два великі трансфери: Лука Вушкович перейшов у «Тоттенхем» (вже два роки грає в орендах) за 13 млн євро, а Стіпе Біюк — у «Лос-Анджелес» за 8,5 млн. Також за 4,5 млн євро були продані в «Удінезе» та «Порту» Бранімір Млачич (не грає в Серії А) і Домінік Пріпч.У «Хайдук» потрібно вливати гроші, щоб побудувати систему, яка виведе клуб на новий рівень, адже зараз він живе минулим. Потрібні інвестиції в академію, інфраструктуру та першу команду для виступів у єврокубках. Без міжнародної арени дуже важко продавати футболістів.Для Хорватії нормально, коли іноземці купують місцеві клуби. Литовські інвестори придбали «Горіцу», «Осієком» керують угорці. Раніше «Рієкою» володіли італійці.
Вчора «Динамо» U-19 перемогло однолітків із «Зорі» — 1:0. Єдиний гол забив Віталій Лобко.Якщо Матвій Пономаренко безперервно забиває за першу команду, то Лобко — за юнацьку. Не варто робити з нього нового Блохіна чи навіть Пономаренка. Лобко вже проводить четвертий сезон у U-19: три — у «Динамо» та один — у «Зорі». Досвіду в нього достатньо. Плюс він — гравець лімітного 2006 року народження.Минулого сезону Дмитро Кремчанін також був найкращим бомбардиром U-19, а зараз грає за «Олександрію-2». Федір Задорожний за першу частину сезону в «Зорі» забив близько 20 м’ячів. Мухамед Канте за «Шахтар» восени теж багато забивав. Але все це не має великого значення для дорослого футболу. Тут важлива довіра. У Лобка її немає від Костюка, тому ці голи не мають великого сенсу.У матчі проти «Зорі» передгольову передачу віддав Кирило Пашко, який першу частину сезону провів в оренді в «Лехії», де не грав через проблеми зі здоров’ям. А м’яч Лобку скинув інший уродженець Дніпра — Денис Жданов, який постійно має проблеми з травмами.Я б не став говорити про якусь «реанімацію» цих гравців. Просто у «Динамо» U-19 є велика проблема з вінгерами — явно бракує футболістів цього амплуа. Тому й згадали про Пашка та Жданова. Поки що все дуже далеко від якихось серйозних перспектив.Лобку, Жданову та Пашку потрібна зміна клубу або хоча б оренда, але влітку на них чекає чемпіонат U-21…