Fuente
Tyschenko Serhiy | Команди Чорноморця 2010 та 2011 років народження вийшли до фіналу Еліт...
506 Vistas/Alcance
2026-06-19 20:13
Mensaje №2723
Команди Чорноморця 2010 та 2011 років народження вийшли до фіналу Еліт-ліги. Категорія U-16 здобула золото, а U-15 задовольнилася сріблом.Професійна команда Чорноморця має дуже обмежені можливості. Весь юнацький сектор «моряків» тримається на фінансах батьків та ентузіазмі тренерів. Штучне поле на Архітекторській — це фактично асфальт. Умов для молоді немає зовсім. Жодної академії — лише місцеві хлопці.Одесити відрізняються своєю індивідуальною майстерністю. Там можна шукати не просто трудяг чи акселератів, а дійсно тонких гравців, які добре працюють із м’ячем.Якби зібрати всіх одеситів із Динамо, Шахтаря, ЛНЗ, Харкова, Полісся, Руха та Мункача, то вийшли б команди, які реально претендували б на медалі у всіх вікових категоріях.Після початку війни частина дітей виїхала до Болгарії, Румунії та Молдови. Провідні академії України ведуть справжнє полювання на одеські таланти. Багато хто губиться після переїзду, не готовий жити поза своїм містом або залишатися самостійним. Дуже важко вирвати одеситів із їхнього вайбу, звичного життя, де все знайоме й зрозуміле та де є море.Власникам Чорноморця (або потенційним інвесторам) немає сенсу вкладати кошти в дорослу команду, яка в нинішніх реаліях балансує між Першою лігою та УПЛ. Там дуже посередні футболісти, які не здатні на щось велике. Від такого Чорноморця просто немає задоволення. Краще ці гроші інвестувати в юнацький сектор, створити умови для молодих футболістів. Через 3–5 років це може дати дуже хороший результат. Тоді можна буде просто забути про посередніх гравців, яких везуть до Одеси, щоб «підтримати штани».Зараз провідні українські академії мають дуже хороший шанс створити свою філію в Одесі. Зробити поле, дати методологію, забезпечити тренерами — і вже в короткостроковій перспективі потік талантів буде шалений.