Iniciar sesión Registro
Anuncios
Tu espacio publicitario
Reserva este slot exclusivo para el periodo elegido.
Comprar publicidad →
Logotipo de la comunidad de telegram - 🇺🇦 Софія Федина
Añadido 14 jul. 2024

🇺🇦 Софія Федина

@Sofiya_Fedyna
Número de suscriptores: 22 061
Fotos: 7,680
Videos: 1,550
Enlaces: 3,430
Descripción:
Офіційний телеграм-канал Софії Федини, народної депутатки України IX скликання 📧 [email protected] 📩 01008, м.Київ, вул.М.Грушевського, 5 (отримувач : Народний депутат України Федина Софія Романівна)

👥 Número de suscriptores

22 061
Promedio/Día:: -38
Promedio/Tiempo:: -159
Promedio/Mes:: +200

👁️ Vistas promedio por mensaje

4 503
Promedio/Día:: 3,020
Promedio/Tiempo:: 4,260
ERR: 20.41%

📊 Mensajes por Día

4.7
Último día: 5
Promedio semanal: 4.3
Promedio por día: 4.7

Historial de cambios de estado

Oficialmente no confirmado 2024-07-14

Muro

Estadísticas de telegram canal

👁 2,660 26-02-03 16:11
​Це вже не просто цензура, це диктатура. Суд відмовив у задоволенні позову "5 каналу" у справі про відключення з цифрового мовлення Т2Генеральний директор каналу Володимир Мжельський прокоментував, що це "Це – ляпас від держави": 💬"Ми вважаємо, що сьогодні було прийняте незаконне рішення по відношенню до "5 каналу", оскільки спочатку було затягування майже на чотири роки самої справи, і я не почув жодного аргументу сьогодні у виступах інших, хто хотів би довести нашу неправоту і відключення з ефіру.Тому, звичайно, "5 канал" піде до апеляції, але спочатку треба бачити повне рішення суду, яке нам пообіцяли тільки за два тижні. Думаю, що це абсолютно безпрецедентний випадок, оскільки в час, коли інформаційна безпека країни – це найважливіше, що може бути на сьогодні, ми отримуємо, по суті, ляпас від держави".І доки окремі намарафонені журналісти жаліються, що на четвертому році пропаганди їм щось там урізають – 5 канал, Прямий та Еспресо вже майже чотири роки навіть не можуть бути включені навіть в цифровий етер!!! 4 квітня 2022-го канали вимкнули з цифрового етеру Т2. Пояснення, на якій підставі це сталося, так і не надали. Адвокати кажуть, що жодного аргументу в суді так і не почули! Ох, як мене вже дістала ця беззаконність і безнаказаність...
👁 8,120 26-02-02 19:45
Я чомусь нині не була готова це почути і мене розпирає від гніву. Цитата з нового, вже третього інтерв’ю Борислава Берези з Сергієм Ваганяном: «Бойко Максим (АЕРОТЕХ) постачає дрони державі та військовим частинам за завищеними цінами…»Ця інформація має бути негайно і невідкладно перевірена правоохоронними органами. І мають бути подальші дії згідно з законом. І,відповідальність!Володимире Олександровичу, це той бізнес на крові, про який ви говорили??? Де Баканов?Що ще ми почули у інтервʼю?🔹 « 90% людей, яких подавали в санкційні списки - були погоджені контрабандистом Акстом та його бек-офісом.»За словами Ваганяна, до санкційних списків потрапляли люди, які не мали там бути, натомість реальні фігуранти могли відкупитись🔹 Рейдерство і силовий тискОписуються випадки, коли бізнес «ламали» через кримінальні справи, а у разі непокори – заходили силові підрозділи (КОРД, Альфа). Також пролунали заяви про можливу причетність цієї групи до фізичної ліквідації людини – шляхом отруєння.🔹Переписували майно на людей Баканова та Наумова, включно з одним з заступників Офісу Президента, за допомогою чорних реєстраторів🔹 Контрабандне вино для Баканова і Зеленського«Баканов жив дуже розкішно, як для керівника правоохоронної структури. Вино яке замовлялось в Італії для Івана Баканова. Його не розмитнювали, воно проїздило через пункт пропускук Чоп-Тиса, це контролював начальник місцевого четвертого управління контрабанди. Людина, яка мала присікати контрабанду - курувала контрабанду вина для Баканова. Не лише Баканову замовлялось вино. для міністрів, для Наумова, для Президента України».🔹Керівник Науково-дослідного центру незалежних судових експертиз при Мін’юсті Андрій Свінцицький також замішаний у схемах, через нього люди Баканова і Наумова можуть на свій розсуд фальсифікувати експертизи у кримінальних справахНещодавно на бігус.інфо вийшло розслідування, що родина Свінцицького придбала за роки війни майна на $1 млн.🔹У розмові прозвучали заяви про підприємство з виробництва дронів «АЕРОТЕХ» та про постачання безпілотників державі і військовим частинам за завищеними цінами.Йдеться про можливий вплив на ці процеси з боку осіб, пов’язаних з колишнім керівництвом СБУ.🔹Очільником управління СБУ у Одеській області є Віктор Доровський. Доровський – один із співвласників фармацевтичної компанії «Здоровʼя» разом з московським олігархом і депутатом Думи Шишкіним. Малюк хотів Доровського зняти двічі, але саме Баканов, який від Доровського отримує гроші, не давав це зробити.!!!🔹Наступний фігурант - Скороход.За словами Сергія Ваганяна, Скороход є свідомим рейдером і учасником схеми, за якою разом із броварським бізнесменом Шапраном, головою Одеської ОВА Олегом Кіпром та ще одним фігурантом Осіповим були віджаті у держави арештовані російські активи, якими нині користуються на території України.Він відкрито хизується дружбою з генеральним прокурором Русланом Кравченком, заявляє про знайомство з Юлією Свириденко і стверджує, що діє від імені Офісу президента та «вирішує все» в цій країні.Зі слів Ваганяна, Скороход контролює слідчих, рейдерськи забирає у людей бізнес, автомобілі й кошти та змушує знайомих Ваганяна давати «потрібні» свідчення в обмін на повернення відібраного майна.Хочеться відмитись від усього почутого... Але треба робити розголос. Уже 16-й день Володимир Зеленський не дає жодної публічної оцінки ролі Івана Баканова, людини, навколо якої зосереджена значна частина озвучених у цьому інтерв’ю звинувачень.У воюючій країні президент не має права мовчати, коли йдеться про можливу корупцію, контрабанду, рекет, тиск на бізнес, маніпуляції санкціями і — особливо – заробітки на оборонних контрактах.https://www.youtube.com/live/77iN0a6xJJk?si=MTWiBjll2jjqLKyM
👁 2,430 26-01-26 18:33
Про перемовини в Абу-Дабі, які відбувалися на фоні масштабних атак Росії на Україну. 1. Дводенні переговори завершилися без домовленостей. Тобто вони ні про що. Що домовилися вчора в Абу-Дабі? Домовилися донести інформацію про хід переговорів до свого керівництва, кожна з делегацій. Це про що? Це про припинення вогню? Це про те, що шахети зараз не будуть літати над Києвом? Це про те, що зараз ракети не будуть побити по енергетиці? Ні, абсолютно нічого з цього.2. Головна тема — території, передусім Донбас. Центральним питанням переговорів була доля територій, зокрема спору щодо Донбасу. Московія наполягала на передачі їй контролю над усім Донбасом як умови припинення бойових дій, а Україна відкинула такі вимоги. На зустрічах окремі колеги дещо розказували, хто їм там що передавав. путін говорить, що в нього все добре, він просувається вперед, і йому взагалі не потрібні якісь домовленості з Україною. Це Україна має благати про якісь домовленості, щоб їй стало легше. 3. Якщо ми проведемо аналіз того, кого саме Кремль відправив до Абу-Дабі, то одразу отримаємо чітку відповідь на питання, чи збиралася москва домовлятись. Московську групу очолив Ігор Костюков — начальник Головного управління Генштабу рф та людина, чия робота полягає в плануванні та менеджменті війни, а не в міжнародному праві чи політичних перипетіях. Поруч із ним перебував Олександр Зорін, генерал-лейтенант ГРУ. Його «талант» також специфічний: він відомий ще з часів кампанії в Сирії та один із тих, хто схиляв українських захисників «Азовсталі» до здачі в полон. Присутність таких фігур замість кадрових дипломатів рівня міністрів чи бодай заступників голови МЗС свідчить про те, що московія не планувала обговорювати нічого, крім технічних аспектів щодо виходу ЗСУ з території Донбасу. Що ми маємо? Це усе є черговим підтвердженням того, що до миру ще так далеко, як до місяця рачки. Тому що, що би нам не сказали – це не про мир. І що б не заставили (не дай Боже) підписати Україну, це так само не про мир. путін не збирається припиняти війну. Насправді ми добре розуміємо, що путін хоче вбити всіх нас. Зокрема, тих всіх, хто допомагали армії. А це переважна більшість українців. І якщо ми зараз будемо домовлятися з путіним, просто робити якісь там додаткові відступні кроки, це означає, що через місяць-два, рік-два на нас буде додатковий наступ, і нас всіх будуть вбивати. Тому у нас є тільки один шлях. Це посилювати свою армію і свої захисні можливості, а також гуртувати коаліцію антипутінську серед демократичних країн. І звичайно у нас немає альтернатив НАТО. путін на колективне НАТО наступати не буде. Так, він десь там залякує, десь там в повітряний простір країн НАТО долітають. Але нападати він відкрито не буде, поки все НАТО є разом. І для України бути частиною цієї системи безпеки є надзвичайно важливо, з огляду, зокрема, і на те, що Україна сьогодні є базовим гарантом безпеки Європи як такої. І наша дипломатія має доносити цю інформацію, пояснювати, і працювати на створенням коаліції, а не представляти найбільш дискредитованих чиновників, як це було, наприклад, з Єрмаком чи Умеровим на чолі переговорних груп.
👁 3,690 26-01-23 12:55
Просто падлюки. Поки українці замерзають без світла і тепла, схеми Міндіча продовжують працювати: Енергоатом втратив 2 млрд грн на маніпуляціях з граничними цінами.Колега Ярослав Железняк дослідив, що у січні на ринку електроенергії відбулася серія рішень і дій, унаслідок яких державна компанія Енергоатом зазнала втрат, що оцінюються приблизно у 2 мільярди гривень. Йдеться про схему, пов’язану зі зміною граничних цін на електроенергію, рішеннями регулятора НКРЕКП та продажем великих обсягів електроенергії за заниженими цінами напередодні цих змін.Проблема граничних цін активно обговорювалася з початку січня у зв’язку зі складнощами імпорту електроенергії: через низькі граничні ціни закупівля електроенергії за кордоном була економічно невигідною. Це питання розглядалося на засіданні енергетичного антикризового штабу 8 січня, а також на нараді за участі президента 14 січня. Уже 15 січня уряд ухвалив постанову з рекомендацією підвищити граничні ціни на 82,5% — до 15 тис. грн за МВт·год.Водночас НКРЕКП публічно заявляла, що не планує змінювати граничні ціни та відклала розгляд цього питання до 20 січня, чим фактично подала ринку сигнал про збереження чинних умов. Саме на цьому тлі 14 січня Енергоатом провів аукціон з продажу близько 2100 МВт·год електроенергії — обсягу, який приблизно на третину перевищував звичайні показники. Продаж здійснювався за ціною близько 7 550 грн за МВт·год, тобто за старими граничними цінами.Попри публічні обговорення неминучого підвищення граничних цін, державна компанія не відклала аукціон і не скоротила обсяги продажу. При цьому низка трейдерів придбала електроенергію в обсягах, що у сотні разів перевищували їхню звичайну активність на ринку, що виглядає аномально для компаній, які раніше не були великими гравцями.Увечері 16 січня НКРЕКП різко змінила позицію і ухвалила рішення про підвищення граничних цін саме на рівень, рекомендований урядом. Уже за кілька днів ціни на ринку електроенергії «на добу наперед» зросли до понад 13 тис. грн за МВт·год. У результаті трейдери, які закупили електроенергію за заниженими цінами, отримали можливість швидкого перепродажу з маржею близько 4 тис. грн на кожній МВт·год.За консервативними оцінками, сукупний фінансовий ефект цієї операції становить близько 2 мільярдів гривень — коштів, які могли залишитися у державної компанії, але були перерозподілені на користь приватних структурТобто ми маємо ситуацію, коли держава встановила граничні ціни на електроенергію, після чого компанії, наближені до впливових осіб, заздалегідь викупили великі обсяги за заниженими цінами, володіючи інформацією про майбутнє підвищення. Після зміни граничних цін ця електроенергія перепродалася дорожче, а дохід, який мав отримати Енергоатом і держава, перейшов до спекулятивних трейдерів. Це є змова з використанням регуляторного ресурсу: у Сполучених Штатах Америки подібні дії кваліфікуються як тяжкий економічний злочин і можуть каратися багаторічними тюремними строками — до двадцяти років ув’язнення.
👁 2,360 26-01-21 17:40
Засідання ТСК: Коломойського не доставили через "загрози життю", у сфері оборони 5 резонансних справ, Фінмоніторинг підтвердив підозрілі операції (!)🔹 Ігнор від Мілованова, Проніна та недоставка КоломойськогоТимофій Милованов був офіційно запрошений на засідання ТСК, але не з’явився. Запрошення направлялося завчасно, відповідно до закону.Філіп Пронін також не прийшов. Причина — лікарняний, відкритий… сьогодні. Це вже звична практика — «раптово захворіти» в день засідання.Ігоря Коломойського теж не доставили, попри наявний дозвіл Шевченківського районного суду на його примусове доставлення для надання свідчень ТСК. Комісія дізналася, що зранку він перебував на «термінових процесуальних діях» у НАБУ. Про це ніхто заздалегідь не повідомив.Олексій Гончаренко звернувся до СБУ з вимогою забезпечити його доставлення. Якщо цього не станеться — ТСК добиватиметься присутності Коломойського разом із керівником підрозділу забезпечення досудового слідства, полковником Дмитром Подимайлом.🔹 Хто доповідав і що почула ТСК?На засіданні доповідав перший заступник голови Державної служби фінансового моніторингу Богдан Корольчук.Цікавий збіг: Корольчук — колишній заступник голови Полтавської ОВА. Головою ОВА тоді був Філіп Пронін. Сам Корольчук пояснив, що саме Пронін запросив його до Фінмоніторингу після свого призначення. Кого ще він проходив на конкурсі — не пам’ятає. При цьому Держфінмоніторинг підпорядковується Кабміну через міністра фінансів.🔹 Співпраця з НАБУ і “Мідас”. За словами Корольчука, у Фінмоніторингу створений окремий підрозділ для співпраці з НАБУ. Зустрічі керівництва відбуваються щотижня, контакт із детективами — постійний.У сфері оборони було 5 резонансних справ: по 2 матеріалах винних уже притягнуто до відповідальності, ще 2 — у роботі, «є складнощі». В енергетиці — також 5 справ, у 2 з них матеріали передано НАБУ.Окремо — справа «Мідас». Фінмоніторинг отримав один запит від міжнародних партнерів. Було виявлено факти відмивання коштів компаніями, які вносили застави за фігурантів справи. Інформацію передали правоохоронцям. У кінці 2025 року намагалися внести заставу — система зафіксувала порушення.На рахунках компаній, пов’язаних із цими заставами, заарештовано 118 млн грн.Корольчук прямо визнав:ми виявили підозрілі операції, які мають ознаки відмивання коштів або інших злочинів.При цьому затримки у відповідях НАБУ він пояснює… міжнародними партнерами.🔹 Окремий абсурд дня. СБУ офіційно повідомила ТСК, що Коломойського не доставили через загрозу замаху на його життя. Тобто зранку — НАБУ, а вже в обід — «готуються невідомі особи».🔹 Далі буде..Сьогодні НАБУ оголосило підозру колишньому заступнику голови ОП Ростиславу Шурмі. У комісії роботи стає все більше.Через «складність доставки» Коломойського ТСК розглядає можливість провести засідання безпосередньо в СІЗО СБУ, в Аскольдовому провулку.📌 Наступне засідання ТСК — 3 лютого.
👁 3,220 26-01-19 19:45
​Дим від палаючих шин здіймався все дужче над Києвом. #Вогнехреща — початок активного протистояння на Грушевського. 19 січня 2014 року розпочалась гаряча фаза Революції Гідності та відкритого силового протистояння між Майданом і режимом януковича. Саме цього дня на вулиці Грушевського в Києві мирний протест уперше переріс у масштабне зіткнення з силовиками.Перехід від мирного спротиву до силового протистояння став відповіддю на ухвалення 16 січня 2014 року «диктаторських законів», які легалізували репресії проти протестувальників.19 січня у Києві відбулося традиційне недільне віче. Після його завершення мітингувальники вирушили вулицею Грушевського у напрямку ВР. На той момент силові структури вже повністю заблокували доступ до урядового кварталу. У відповідь на спробу протестувальників пройти далі януковичівські сили застосували травматичну зброю, сльозогінний газ, світлошумові гранати та водомети — попри мінусову температуру, що робило їх використання особливо небезпечним. У відповідь протестувальники почали кидати коктейлі Молотова та підпалювати шини, намагаючись захиститися і стримати наступ силовиків.Ці події увійшли в історію під назвою «Вогнехреща» — як символ моменту, коли Майдан був змушений захищатися.Вже 22 січня стало відомо про перших загиблих учасників протесту. Смертельних поранень від вогнепальної зброї зазнали Сергій Нігоян із Дніпропетровщини та громадянин Білорусі Михайло Жизневський. Поранений того ж дня львів’янин Роман Сеник помер у лікарні за кілька днів. 22 січня під Києвом також було знайдено тіло викраденого напередодні львів’янина Юрія Вербицького — зі слідами катувань. Згодом від отриманих травм померли майданівці Олександр Бадера та Богдан Калиняк...Вічна пам'ять полеглим. Вічне пекло тим, хто насміхався з Майдану і тягнув сюди русскій мір
👁 3,530 26-01-17 20:13
Інформаційна бомба: бізнесмен Сергій Ваганян заявив про систему рекету всередині СБУ, «телефонне право» Баканова та вплив агента Кремля НаумоваНа каналі Борислава Берези вийшло резонансне інтерв’ю з бізнесменом Сергієм Ваганяном — колишнім другом Івана Баканова та зрадника Андрія Наумова. У інтерв’ю бізнесмен заявляє про системні незаконні схеми, які, за його словами, у 2020–2021 роках контролювали Іван Баканов та Андрій Наумов.Я не буду зараз оцінювати моральну складову учасника схеми "по той бік", зараз важливо висвітлити факти кричущої системи всередині СБУ, яка займалась рекетом, як у бандитських 90-х. Свідчення Ваганяна: 🔹«Баканова і Наумова розділити неможливо. Службою фактично керував Наумов, а Баканов був лише портретом СБУ»🔹«Вони мене добровільно-примусово доїли. Телефонне право працювало ідеально»За словами бізнесмена, його добровільно-примусово втягнули у фінансову «співпрацю»: спочатку це були подарунки — меблі, броньовані авто, коштовності, а згодом — 30–50% з прибутку. В обмін обіцяли безперешкодну роботу та відсутність обшуків.🔹Після конфлікту, коли його спробували «кинути», Ваганян почав фіксувати порушення та передавати інформацію в НАБУ.🔹«Мені двічі погрожували ліквідацією, був замах на мене. Розслідування замахів фактично не було»🔹«Я не єдиний такий бізнесмен. Деяких, хто намагався захиститись, ліквідували»🔹Він також стверджує, що люди Наумова досі залишаються в СБУ, а сам він зберігає вплив на правоохоронну систему.🔹Посада за $20 млнУ червні 2021 року Ваганяну втретє запропонували очолити Одеську ОДА. Пропозиція була «твердою» — ціна $20 млн. Коли він відповів, що не має таких коштів і посада йому не потрібна, йому заявили, що «у тебе товару на $44 млн» — усі активи, підприємства та бенефіціари були детально прораховані.🔹Торгівля санкціямиЗа словами Ваганяна, у схемах «торгували санкціями» — не лише накладенням, а й зняттям або ненакладенням. При цьому учасники, за його твердженням, не розуміли, як реально працює механізм санкцій.🔹Контрабанда і «монополія»Окремий проєкт Наумова і Баканова, за свідченням бізнесмена, стосувався імпорту електроніки та товарів широкого вжитку: усіх гравців заводили через Сашу Акста («німця»), без сплати податків. Сотні мільйонів гривень щомісяця не надходили до бюджету й, за словами Ваганяна, осідали в кишенях Акста, Наумова та Баканова.🔹Санкції проти конкурентівКоли частина бізнесу відмовилась «заходити» у схему, Акст, за твердженням Ваганяна, запропонував використати санкції РНБО.Його люди підготували досьє на конкурентів, передали Наумову; документи «допрацювали в СБУ» і спрямували в РНБО.Продавали навіть час, щоб люди встигли переписати все, до того як будуть накладені санкції. Прикладом є бізнесмен Вадим Єрмолаєв, бізнес якогось де-юре є під санкціями, а де-факто працює і спрівпрацює з державними замовленнями.🔹 Про роль Баканова«Баканова цікавили лише кошти: йому називали фінальний результат — і він погоджувався»В ефірі було показано фото: гроші, які, за словами Ваганяна, рахував Баканов; кошти на столі у Наумова; спільні фото з особистих заходів; гроші в броньованому авто Баканова. Відео обіцяють оприлюднити згодом.Це інтерв’ю Берези — це не просто свідчення, а пряме публічне звинувачення у системній корупції, рекеті та зраді на найвищому рівні. Що скажете, Володимире Зеленський? Як вам покривати свого друга, який, можливо досі, отримує відкати?https://www.youtube.com/live/itHvZWdf4Gg?si=JjHntjAn-CpqSl6B
👁 3,400 26-01-16 13:20
​«Я не кіборг - я вчитель історії.Я багато читав про війни.Тут таких, як я, - тисяч сто. І їмДуже хочеться бути вільними.Я приїхав туди, де ціляться,Хоч ніхто мене не просив.Я не кіборг - я хлопець із Вінниці.В мене скоро народиться син.Кажуть, кожен тут буде, і був, і є,Хоч соромляться - всі герої.Я ж не кіборг - удома я був водієм І ніколи не чистив зброю.Ми за тих, хто далеко десь там, внизуБожеволіє від напруги.Я не кіборг - я плачу, коли несуПокалічене тіло друга Що нам культи осіб і чужих богів?Вся країна із дня у деньЩиро молиться не за кіборгів-За звичайних своїх людей.»Це вірш Тетяни Власової, написаний у буремні дні оборони ДАП, який дуже точно передає людський вимір війни.Нині слово «незламність»стало частиною офіційного наративу, де саме це слово знецінилось.Але якщо говорити про справжню, без пафосу й гасел, незламність – то це точно про захисників Донецького аеропорту. Бо бетон не витримав, а хлопці боролись до останнього.Вічна слава усім захисникам ДАПу. Вічна памʼять полеглим!
👁 2,460 26-01-13 19:24
Кількість загиблих через придушення владою понад двотижневих масових антиурядових протестів в Ірані могла бути значно масштабнішою за кількістю жертв, ніж раніше повідомляли активісти за межами країни — щонайменше 12 тисяч людей, але не виключено, що кількість вбитих може сягати майже 20 тисяч — CBS News після часткового відновлення телефонного зв’язку з території Ісламської Республіки, з посиланням на два джерела, одне з яких перебуває безпосередньо в Ірані.Встановити точні масштаби трагедії надзвичайно складно через те, що іранська влада протягом останніх п’яти днів повністю відключила інтернет і телефонний зв’язок у країні. Хоча загальнонаціональна інтернет-блокада тривала вже п’ятий день, у вівторок окремим іранцям вдалося здійснити дзвінки за кордон. Водночас зв’язатися з Іраном із-за меж країни все ще було неможливо. Джерело всередині Ірану, яке змогло передати інформацію за кордон, повідомило CBS News, що активістські групи, які збирають дані про загиблих на основі відомостей від медичних працівників по всій країні, вважають: кількість жертв може досягати 20 тисяч.Те саме джерело зазначило, що силові структури відвідують численні приватні лікарні Тегерана та чинять тиск на персонал, вимагаючи передати імена й адреси пацієнтів, які лікуються від поранень, отриманих під час протестів. CBS News не змогла незалежно підтвердити настільки велику кількість загиблих, про яку повідомляють джерела. Ці цифри у багато разів перевищують дані, які в останні дні публікували більшість правозахісних організацій. Водночас самі активісти неодноразово наголошували, що їхні підрахунки, ймовірно, є заниженими. Опозиційний телеканал Iran International у вівторок повідомив, що, за його інформацією, загинуло близько 12 тисяч людей. Джерело у Вашингтоні, яке має контакти в Ірані, також повідомило CBS News, що, за даними надійного джерела, кількість жертв, імовірно, перебуває в межах від 10 до 12 тисяч осіб.Іранська влада не надає регулярних офіційних звітів загальної кількості загиблих унаслідок заворушень. Агентство Reuters у вівторок процитувало неназваного іранського посадовця, який заявив, що з початку протестів 28 грудня загинуло близько двох тисяч людей.Відповідальність за насильство він поклав на «терористів», нібито керованих з-за кордону, і навіть припустив, що підбурювачам платили за розпалювання хаосу.ℹ️Розстріли на вулицях, відключений Інтернет, глушіння «Старлінків» і перші публічні страти. Іран входить у фазу, де кожне рішення може стати точкою неповернення.Член експертної ради Центру громадянських свобод В’ячеслав Ліхачов докладно розбирає, які сценарії постають перед країною. Що реально може змінити перебіг подій і чому зовнішнє втручання — не панацея, читайте в статті «Від протестів до громадянської війни? Чотири з половиною сценарії для Ірану».🚀Підтримати🤝__🤝🚀Приєднатися до ZN.UA
👁 4,490 26-01-12 20:28
​Сьогодні, в День українського політвʼязня, відбулось чергове засідання у справі Романа Червінського. Продовження абсурдності, цинізму і штучності.Роман Червінський прямо назвав те, що відбувається, клоунадою. Держава, за його словами, замість захисту громадян, супроводжує злочинців,легалізує контрабандні схеми, а потім переслідує тих, хто про це говорить. Є злочини, є злочинці. І є державний апарат, який їх прикриває.По-перше, як заявили адвокати: СБУ взагалі не мала права розслідувати цю справу — вона належить до юрисдикції ДБР. Суддя Білоцерківець у задоволенні скарги відмовив.По-друге, офіційна версія слідства тримається на твердженні, що Сарієв (який згодом змінив прізвище на Карагандій) був представником арабської логістичної компанії CNS Logistics LLC і нібито вирішував питання вантажу, затриманого митницею.Факти, які пролунали в суді:CNS Logistics LLC офіційно підтвердила, що ніколи не відправляла жодного вантажу і Сарієв не мав до компанії жодного стосунку.Жодних доручень йому не видавали. Якщо в матеріалах справи є «документи» з печатками цієї компанії — це ознаки підробки.Роман Червінський вкотре наголосив: так званий «потерпілий» — не бізнесмен, а провокатор і контрабандист.Сарієв надав неправдиві свідчення. А це — кримінальна відповідальність.Адвокат Констянтин Глоба заявив:— подано заяву про вчинення кримінального правопорушення;— слідчий суддя вже зобовʼязав внести відомості до ЄРДР.❗️Попри все це, суддя Білоцерківець у залі суду фактично підказував прокурору, як формулювати позицію обвинувачення.Сьогодні в суді прокурору стало по-справжньому «спекотно». Бо ігнорування злочину — це співучасть.