Fuente
Русь - Україна | Коли московити розказують, наскільки Київ їм мати, то хай би згадали, ...
12 Vistas/Alcance
2025-03-25 09:55
Mensaje №6247
Коли московити розказують, наскільки Київ їм мати, то хай би згадали, як вони ту матір гвалтували в 1169 році, коли Київ вперше в своїй історії «был взят вооруженною рукою при всеобщем сопротивлении жителей» (Соловйов С.М.) - взятий і зруйнований саме московитами (які були тоді суздальцями тощо). Про це повідомляє літопис: «Два дні грабували все місто, Поділ і Гору, і монастирі, і Софію, і Десятинну Богородицю, і не було помилування нікому і нізвідки. Церкви горіли, християн убивали, дружин вели в полон, розлучаючи силою з чоловіками, діти ридали, дивлячись на матерів своїх… І був у Києві стогін, і туга, і скорбота невтішна, і сльози безперестанні». Погром Києва вчинив син Юрія Довгорукого та половецької князівни — дочки половецького хана Аепи Осеневича - Андрій Боголюбський. Для якого, як писав Лев Гумільов, цей погром показав, що Київ був настільки чужим, як який-небудь німецький чи польський замок. Навіть Карамзін писав, що в 1169 році грабіжники, плюндруючи Київ і грабуючи святині, забули, що вони «русские». Хоча вони, як свідчать літописи, русами ніколи і не були.Між іншим, через 5 років після погрому Києва, в 1174 році Андрій Боголюбський був жорстоко убитий своїм оточенням.