При всій повазі до пана Чернишова і всіх інших учасників цього чергового шоу дозволю собі пояснити очевидний факт.Питання газового балансу, наповнення сховищ, виконання планових завдань та «достатності» газу для проходження зими сьогодні мають обговорюватися в закритому режимі на спеціальних стратегічних нарадах та штабах, а не на черговому піар-заході журналу Форбс із спеціально підібраними журналістами.При всій повазі до журналістів звісно.Те ж саме стосується і «міфів» про розподілену генерацію, підготовку до зими, «ринкових реформ», «різниці в тарифах», астрономічних боргів та очевидної підготовки населення до так званих «ринкових тарифів».Так ось - питань дуже багато і далеко не все так «райдужно», як це лунає сьогодні в речах керівників енергокомпаній та урядовців.І відповіді на спрямовані мною запити очевидно це підтверджують.Оскільки вони носять закритий характер - безумовно будемо обговорювати ситуацію в інших більш професійних режимах, ніж черговий коштовний «світський раут».
«Законопроект 5837 – це проект Закону про основні засади державного нагляду (контролю).Три роки вкрай важливий Закон про державний нагляд, державний контроль чомусь не виходив з комітету. Я хочу зазначити, що і партія "Батьківщина", і фракція "Батьківщина" на чолі з її лідером Тимошенко завжди були державницькими політичними партіями і ми завжди виходили з того, що ніякі вульгарні лібертаріанські ідеї, які інколи, на жаль, як хвороба, вони проникають в суспільство, вони не можуть заперечити необхідності виконання державою своїх ключових функцій по нагляду та контролю за дотриманням законодавства в усіх сферах суспільного життя.Ми не можемо не вітати, що дійсно з'явився нарешті цей законопроект. Ми підтримуємо, безумовно, його в першому читанні, хоча будемо доопрацьовувати, враховуючи чисельні зауваження науково-експертного управління. Але я просто хочу, молоді мої друзі, вам нагадати що таке ключовий елемент взагалі будь-якої системи управління – це зворотній зв'язок. Без зворотного зв'язку управляти складною системою, якою є економіка суспільства, неможливо. Так ось саме цей зворотній зв'язок і має забезпечити державна система державного нагляду і контролю як функція спеціальних державних органів, посадових осіб за систематичним спостереженням за неухильним дотриманням законів та нормативно-правових актів.»YouTube - https://youtu.be/MeLCTIEMmKU
Основні важливі законодавчі практики (загальні для всіх економічнорозвинених країн):• відносини власності моделюються (плануються) до початку будівництва майнового комплексу та утворення кондомініуму,• відносини власності моделюються на часовий відрізок життєвого циклу майнового комплексу кондомініуму (від введення майнового комплексу в експлуатацію до його утилізації) • основою відносин власності є земельна ділянка, адже кондомініумліквідується не у разі руйнування будівлі, а у разі переходу прав власності на земельну ділянку одному власнику,• етап моделювання кондомініуму в законодавчих актах (відносинвласності, правил кондомініуму, експлуатаційної документації) –найважливіший і займає близько 2/3 законодавчих новел• основні правила відносин власності та відносин членів кондомініумумають бути сформульовані ініціатором утворення кондомініуму, тобтодекларантом (власником земельної ділянки, забудовником) і ці правила є обов'язковою та невіддільною частиною угод з продажу квартир (приміщень), розпочинаючи з першої квартири (приміщення),• такі правила відносин власності, правила об'єднання власників, щостворюються, і правила поведінки майбутніх мешканців містяться вдокументі, який має назву «декларація про поділ» і цей документ (декларація) підлягає реєстрації в земельному кадастрі одночасно з реєстрацією земельної ділянки• об'єднання власників створюється після реєстрації декларації, але непізніше дати передачі (продажу) першої одиниці кондомініуму (квартири) та пов'язаної з нею частки у спільному майні• членство в об'єднанні власників у будь-який час складається з усіхвласників одиниць кондомініуму,• до обрання першої Ради об'єднання власників, на перших зборахвласників обов'язки ради виконує забудовник будинку (декларант), який призначає першого керуючого кондомініумом.Такі практики, включаючи послідовність створення кондомініуму, удовгостроковій перспективі можуть стати основними для України.»https://drive.google.com/file/d/1N_ecqWfhxvn1Kl_jWvT3Hn4at-elYmwj/view
Канал ТРК «Київ» попросив прокоментувати останні гучні заяви колишнього керівника «Укренерго» Володимира Кудрицького. У своєму інтерв'ю пан Володимир сказав, що окрім об'єктів Укренерго, жоден інший не забезпечений захистом другого рівня. 👉 По-перше, я особисто завжди ставався до пана Володимира як до адекватного керівника. На відміну від інших представників команди «гіперсуперменеджерів» Коболєва, Вітренка, Макогона тощо.👉 По-друге, в мене одразу виникає питання: чому пан Кудрицький не озвучував проблеми, коли обіймав посаду голови Укренерго? Чому ж він не розповідав нам про це на засіданнях Комітету?Ми б однозначно зробило все можливе для виправлення цієї ситуаціі!"Ми будемо у будь-якому випадку без світла" — я б хотів цю фразу Кудрицького спростувати, бо тут є певна маніпуляція. Він каже про статичну інформацію, на сьогоднішній день. Дійсно, якщо не буде додаватися генерація, не буде збільшуватися спроможність імпорту то при мінусових температурах Україні не вистачатиме світла. Але:👉 Перше. Україна разом з європейцями напрацьовує збільшення імпортної потужності.👉 Друге. Генерація потрошки ремонтується та запускається.👉 Третє. Нових потужностей може й не буде на гігават, але схоже відсотків на 60.Ці процеси йтимуть і додаватимуть нам генерації. Саме інтерв'ю пана Кудрицького як на мене віддає залякуванням. Я особисто не вважаю що це треба робити в цей час. Особливо коли мова йде про розголошення дуже чутливої інформації.YouTube 👉 https://youtu.be/1Xc1rgs9ZRA
В абревіатурі ОСББ як на мене головним є слова «співвласники» та «обʼєднання».Зверніть увагу - там нема слова «голова правління» та слова «шантаж і примус».Запитайте мене і я скажу - безумовно краще мати в будинку ОСББ ніж його не мати.А як для мене - то ще краще мати ЖК.Але зʼявилася одна велика проблема.У нас поступово створилася досить активна та потужна самоорганізована інституція «голів правління осбб», що само по собі непогано.Але так сталося що найслабкішою та найменш організованою виявилась низова ланка - «співвласників».Це безумовно абсолютно природньо, але це створює дуже потужне поле для зловживань, тиску та навіть інколи шантажу.На моє переконання - сьогодні вкрай потрібна державна підтримка та державний захист саме цієї ланки, бо сама по собі вона до організованої боротьби за свої права навряд чи буде спроможною.За моїм уявленням про справедливу житлову політику це мала би бути державна житлова інспекція (контроль за дотриманням правил спільного проживання) плюс тарифний омбудсмен (захист споживача ЖКП).В нас є багато всіляких «омбудсменів».Але куди звернутися десяткам мільйонів споживачів ЖКП для захисту своїх прав - до сих пір незрозуміло.І останнє - з величезною повагою відношуся до багатьох професійних та адекватних голів правління ОСББ, чого не можу сказати про всіляких «активістів», які просто роблять на цьому свій бізнес і банально заробляють гроші.Максимальна увага, підтримка та захист інтересі СПІВВЛАСНИКІВ - це мій особистий пріоритет!
У принципі, я десь саме так собі це й уявляв. Більш ганебної реклами всім міським програмам «сонячних станцій», діяльності всіляких «позаштатних радників» та окремих аспектів діяльності ОСББ важко уявити.А історія з «енергоефективним проєктом» на Бажана-16, який при нульовій ефективності обійшовся бюджетам в 50 млн грн має стати основою резонансної кримінальної справи!Тепер або спростувати або «до побачення».«Ну дивись, звати мене Тихонов Олексій, я радник заступника міського голови Пантелеєва Петра Олександровича… Також я працюю експертом в міністерстві розвитку громад та територій та інфраструктури. Там я експерт, і я там займаюся розробкою програм та фінансування,» - пояснив він.У розмові Тихонов зазначив, що у правління будинку є три тижні на збір підписів за встановлення сонячної електростанції, за програмою "Грін Дім" та придбання обладнання за завищеною вартістю. Ціна запропонованої ним електростанції - 2,19 млн грн. Тихонов також намагався дати інструкції голові ОСББ щодо того, як діяти у разі, якщо мешканці відмовлятимуться ставити підписи.«Ви ще сім днів намагаєтесь (зібрати необхідну кількість підписів – ред.), потім починаєте працювати по двох варіантах. О 17 годині вечора ви відключаєте ліфти, сидите добу. Ви кажете (мешканцям – ред.), що у вас немає виходу, тому що краще зараз по годині по дві без світла, ніж по 12-15 годин взимку… Піднімаєте по 3-5 людей, відкриваєте лічильник, гасите квартиру і стоїте чекаєте поки вийдуть мешканці. Мешканці виходять, вручаєте їм в руки аркуш, кажете треба проголосувати, вмикаєте світло, кажете вибачте, по іншому до вас не достукатись. Все, і отак працюєте,» - зазначив він.Ще одним варіантом виходу із ситуації Тихонов пропонував голові ОСББ переодягнутися у форму ДТЕК та відключити світло у будинку для набрання необхідної кількості голосів.«Дивіться, вдягаємо форму схожу на форму ДТЕК і т.д., натягаємо отак от кепку вниз, отак проходимо. Ви показуєте відео, кажете, бачите, прийшли відключили, аварія,» - порекомендував він.При цьому Тихонов наголошував, що для того, щоб мешканці погодились на встановлення сонячних панелей, вони повинні відчути справжній апокаліпсис.«Зачиняєш двері, додому не ходиш, сидиш десь там, виходиш на годину-дві, щоб вони кіпішували, бігали, нема нікого, зв’язку нема, телефони не працюють, нічого не зрозуміло, є лише оголошення (про встановлення сонячних батарей – ред.). Щоб прям відчуття як апокаліпсис, прям такий повноцінний,» - зазначив він у розмові з головою ОСББ.
❓ Чого очікувати з настанням холодівВзимку буде іншим навантаження на енергосистему, буде працювати опалення. Навантаження буде більшим мінімум на 30%. Головне – не втратити керованість системи, щоб не було блекауту, коли система із цілісної розпадається на "острови". Цього разу ситуація була близькою до такого. Цілісність була під загрозою.👉 Правильний пост в соцмережі написав один кадровий енергетик. Він не працює в урядових структурах. Він написав правильно: "Не запитуй нікого про те, буде чи не буде блекаут. Запитай себе про те, що ти зробив для того, щоб його не було.Регулювання споживання, оптимізація, готовність до аварійних ситуацій і в технічному, і в психологічному плані. І молитва щоденна за Україну, ЗСУ, Повітряні сили, за себе, за свою родину. 90% речей не залежать від енергетиків, а від ефективності ППО. Молитися – це не єдине, що треба. Президент вважає, що треба ще 5-6 установок Patriot для посилення ППО. Я хоч і не військовий, але вважаю, що це кардинально змінило б закритість нашого неба, ефективність ППО".Після відновлення, за умови відсутності нових обстрілів, можуть бути скасовані навіть погодинні відключення і Україна повернеться до тієї ситуації, яка була місяць тому.
"Різниця між газом для населення та комерційною ціною на газ — це різниця у два рази. Цю різницю хтось покриває. Її покриваємо ми, як платники податків, які сплачують кошти до бюджету. Бюджет перераховує до НАК "Нафтогазу", а той через інші інструменти субсидіює ціну на газ для населення. Ми маємо бути готовими до моменту коли ціни для комерційного ринку і ціни для населення будуть вирівняні", — Галина Янченко.👉 Пояснюю для адекватних людей: українці, які мають заробітню платню у 10-15 тисяч гривень, а не по 40-50 тисяч гривень чи по мільйону, по іншому відносяться до пропозицій підняти ціну на газ до «ринкової».Галино, у нас з вами завдяки платникам податків непогана заробітня плата. Галино, вам хочеться, щоб українці більше платили?!❗️ Мені ж не хочеться, щоб громадяни більше платили за газ і поясню чому!👉 Наш газ має собівартість 3-4 гривні за куб. Українці під час війни не мають переплачувати в п'ять разів більше за "собівартість" від НАК "Нафтогазу". Енергоатом та Нафтогаз — державні компанії, які взмозі постачати свій продукт за реальною собівартістю + плановою рентабельністю.YoiuTube - https://youtu.be/Bb79VLHs9To
Ніякої «розподіленої генерації» без «розумних мереж» не буде.Генерації вже обіцяно «гігаватами», а ось в мережах тільки термінологію обговорюють.Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань використання термінології у сфері впровадження "розумних мереж" № 11083.❗️ Це дуже цікавий законопроект, незважаючи на те, що він так виглядає технічним, тобто він має назву про вдосконалення термінології, так, в сфері впровадження "розумних мереж", насправді я свій виступ хочу присвятити тому, щоб пояснити насправді, що відбувається з цими самими мережами. Ви всі розумієте, наскільки важливим для України, для українців, для споживачів є стан наших електричних мереж, є можливість доєднатися до них як споживач, є можливість доєднатися до них як продавець. Бо ми ж розуміємо, що скоро у нас у всіх будуть чудові сонячні станції просто на кожному розі. Всі лікарні, всі школи будуть з сонячними станціями. І треба ж буде продавати надлишки цієї електроенергії. 👉 До чого я веду? Всі ці речі безумовно неможливі без розумних мереж. Ви ж розумієте, що можна що завгодно набудувати, які завгодно станції, панелі, вітряки і так далі, якщо не буде системи інтеграції всього цього господарства, то воно і працювати не буде. Буде ефективність нульова. Ви всі, ми всі споживачі інтернету, ми всі споживачі персональних комп'ютерів і ми розуміємо, що таке персональний наш комп'ютер без інтернету, без мережі. Це ніщо, це іграшка.👉 До чого я веду? Уряд лише зараз дав нам цей законопроект і він тільки зараз, на жаль, це літо 24-го року, вдосконалює термінологію. Ну шановні колеги з уряду, шановні колеги з більшості, а ви не відстаєте від життя, так? Бо нам уже пообіцяли, в першу чергу і Президент наш пообіцяв, що до кінця року буде гігават нових розподілених потужностей, буде наступного року 4 гігавати потужностей. Всі будують якісь гігавати і так далі. А як можна все це вводити в експлуатацію, і навіть обіцяти, якщо немає мереж для цього і ви тільки зараз впроваджуєте нову, уточнюєте термінологію? Ну, вибачте, це все якось виглядає, як якась маніпуляція, як мінімум, ваші гасла відстають від реалій, які відбуваються сьогодні в енергосистемі.YouTube - https://youtu.be/ZOsWKWh4yus
Як відомо нарешті суд примусив Держгеонадра ( Р.Опімах) відновити спецдозвіл на видобуток газу компанією #Укрнафтабуріння, роботу якої саме завдяки антидержавній позиції Опімаха було припинено 1 грудня 2023 року, що призвело до багатомільярдних втрат бюджету та нанесенню реальної шкоди енергобезпеці краіни.Якщо чесно - не розумію чому пан Опімах до сих пір на посаді в урядовій структурі, а не дає покази слідству.Сподіваюсь, це питання найближчого часу.Окремо хочу сказати про незрозумілі дії правоохоронних структур, які по суті замість того, щоби зайняти принципову позицію та негайно захистити державні інтереси, по суті імітували бурхливу діяльність та втрачали час на безглузде листування.В тому числі і у відповідях на мої депутатські запити.Не хочу наводити всю цю белетристику з правоохоронцями, яка в результаті зводилася до нікчемних відписок та банального затягування часу - я розумію в якій країні живу та абсолютно не здивований.Державні інтереси та правоохоронні органи на жаль дуже часто стають антагоністами в реаліях сьогодення.Тим не менше - Шостий апеляційний адміністративний суд спромігся навіть винести окрему ухвалу на їх адресу, що само по собі певним чином є оцінкою їх роботи по «захисту державних інтересів» в цьому кричущому випадку.Суд доручив СБУ та Офісу генпрокурора нарешті «вжити відповідні заходи».Чекаємо на реакцію! Без особливих надій якщо чесно.Contra spem spero