Чому компанії неправильно оцінюють інфляцію …і чому босам варто менше звертати увагу на ЗМІШановні політики та корпоративні керівники, ви дістали вже зі своїми очікуваннями щодо інфляції! Те саме стосується газетних писак.The Economist пропонує дослідження, яке показує, що така поведінка призводить до самореалізації та ускладення подолання “останньої милі” для Центральних Банків в їх боротьбі з інфляцією. Компанії чудово бачать, куди рухаються ціни. Вони регулярно отримують дані про вартість ресурсів і про те, скільки клієнти готові платити за їхні товари та послуги. Незважаючи на це, керівники легко піддаються впливу менш сучасних джерел інформації.Дослідження Банку Англії (BoE) та співавторів з Стенфордського університету показує за допомогою Decision Maker Panel, як фірми реагували на інформацію про інфляцію. Вони виявили, що неочікуване зростання індексу споживчих цін на один відсотковий пункт призводить до зростання очікувань щодо майбутньої інфляції на 0,7 пункту протягом наступних днів і продовжує впливати на них протягом наступних тижнів. Крім того, офіційна статистика також впливає на їхні погляди щодо динаміки власних цін.Очевидно, ці очікування є викривленими, що не може не турбувати керівників центральних банків. Адже, вищі показники інфляції тягнуть очікувані ціни вгору більше, ніж нижчі показники інфляції тягнуть їх вниз.В дослідженні також показано, що значний вплив на очікування мають масові ЗМІ, які згадують про зростання цін. Автори виявили чітку пряму кореляцію між кількістю згадок про інфляцію та зростанням інфляційних очікувань серед компаній. Крім того, тут в ЗМІ свій інтерес, адже писати про болюче зростання інфляції для журналістів більш цікаво, ніж писати про радість від її падіння. Це, в свою чергу, спотворює сприйняття компаніями стану економіки.Навіть сам The Economist визнає, що приклав до цього руку і щиро вибачається.👉 ХАГС – підписатися
МВФ пропонує обкласти податками ШІ та крипту через їх викиди вуглецю та надмірне споживання електроенергіїЦікаву позицію виклав МВФ на своєму сайті. Мовляв, дивіться: енергозалежні майнінг криптовалют та штучний інтелект використовують шалену кількість електроенергії і дає порівняння у скільки разів це перевищує споживання людьми чи навіть країнами. Далі йде страшилка про забруднення довкілля викидами через неекологічне виробництво електроенергії для цих “монстрів споживання” (ШІ і крипта) та шалені викиди вуглецю центрами обробки даних. І в якості рішення цих проблем щоб зменшити шкідливий вплив даних процесів пропонується обкласти їх податками. Далі наводяться розрахунки, як все математично і складно і призведе до кількох зайвих ярдів доларів доходу та зменшенню викидів. Ну, і наостанок біткаються, що багато дата-центрів і криптомайнерів користуються щедрими податковими пільгами та стимулами щодо доходів, споживання та власності, а враховуючи “шкоду, завдану довкіллю, відсутність значної кількості робочих місць і тиск на електромережу, чисті вигоди від цих спеціальних податкових режимів у кращому випадку є незрозумілими”, пишуть автори.Насправді, незрозумілими є дії урядів, які спочатку впроваджують ці самі податкові пільги, щоб розвивати індустрію для боротьби з Китаєм, стимулюють будівництво електростанцій та провокують бум “чистоенергетичних” стартапів, а потім пишуть, які страшні наслідки будуть, якщо дати цим ШІ- компаніям розвиватися.Напевне, літня спека сильно впливає на мозок.… Подивимося, чи ці “ідеї” отримають підтримку.👉 ХАГС – підписатися
Як і обіцяли, свіжа інвестиційна ідея від Еріка по досягненню 21 тис. підпиcників🔥Тікер: GOOGLAlphabet атакують суди, антимонопольні органи та конкуренти. Та ще й загроза глобальної рецесії може знизити потоки рекламних доходів, на яких переважно й заробляє компанія.Проте страхи перед судами перебільшені. І навіть якщо компанію розділять, то акціонери зазвичай на цьому заробляють ще більше.Зате всі озвучені страхи вже опинилися в ціні і Google стала брутально дешевою з forward P/E 2025 року 18.6х.Що за очікуваних темпів двозначного зростання явно дешево.Звичайно, краще б дочекатися ціни 150-155. Але ж можна і не дочекатися.Тим, хто має достатній капітал і все ще побоюється, можна порекомендувати продати пут-опціон зі страйком 150 – 1% за місяць на дорозі не валяється.Тим, хто ще не інвестує в ринок акцій, але хоче, радимо почати з відкриття брокерського рахунку (@hugs_marathon_bot) та нашого курсу для початківців на ринку акцій. Починати можна навіть з дуже символічної суми, наприклад $500.Тим, хто хоче познайомитись або поглибити знання в опціонах - рекомендуємо наш курс “Опціони: від 0 до впевненого користувача”.Дякуємо, що ви з нами!🙏
Акції рулятьСьогодні частка фінансових активів американців, інвестованих у публічні акції, наближається до рекорду, лише трохи не дотягуючи до піку 2021 року. У 2024 році 42% фінансових активів домогосподарств США будуть пов'язані з фондовим ринком. Цей графік показує як змінювалася частка фінансів домогосподарств США, інвестованих у публічні акції, на основі даних Федерального резерву.Наразі володіють акціями 62% американців. Цей % досяг 20-річного максимуму. Якщо розбити цей показник за доходом, то володіють акціями:- 87% американців з високим рівнем доходу, - 65% американців із середнім рівнем доходу- і 25% осіб з низьким рівнем доходу.Тому багаті багатіють.Однією з причин, чому інвестори вкладають кошти в акції, є їхня історична ефективність. Порівняно з майже всіма іншими класами активів, американські акції випереджали їх протягом десятиліть. За останні 10 років американські акції в середньому приносили 12,3% річного доходу порівняно з 4% для інвестиційних фондів нерухомості (REIT’s) та 1,4% для корпоративних облігацій інвестиційного класу. Фондовий ринок в США - це культове соціальне явище, а не просто державна структура. Відкрити для себе цей ринок поки що просто (поки НБУ не придумав, як ще обмежити перекази за кордон). Тут є інструкція для відкриття рахунку, а тут можна вибрати потрібне Вам навчання. І вперед! Чим раніше почнете інвестувати чим більше часу буде у складного % згенерувати Вам дохід.
⚡️Підготували для вас добірку корисних Telegram-каналів. Підписуйтесь!🔻 Цензор.НЕТ– оперативні новини про війну, відео з передової, історії українських захисників, карти, аналітика.💻 Про Бізнес, стартапи, IT– Найбільший канал про бізнес, маркетинг, інвестиції, IT. Канал допоможе вам заробляти більше.😎 Останній Капіталіст– найбільша просвітницька ініціатива про економічні процеси, фінанси й геополітику.🔻 Новини Еспресо.TV– лише перевірена інформація без фейків та хайпу. Ексклюзивні коментарі, гаряча аналітика та звістки з фронту з перших уст.🔻 УКРІНФОРМ – медіа, якому можна довіряти. Щодня розповідаємо та пояснюємо важливі події в Україні і світі.❤️ LIGA.net– перевірені новини про Україну та світ: актуальні проблеми, важливі події, коментарі відомих людей, бізнес, фінанси, технології і багато іншого.💸 Forbes Ukraine – must-read для всіх, хто цікавиться українським та світовим підприємництвом. Підписуйтеся!💶 Ціна держави – доступно пояснює складні економічні питання та що треба зробити для процвітання українців. 📊 UA War Infographics – перше українське медіа повністю в інфографіці. Пояснюють війну, економіку, бізнес, гуманітарну ситуацію, займаються антипропагандою. Підписуйтесь та діліться цією добіркою з друзями!
Чи доречно очікувати, що акції виграють від зниження ставок ФРС?Все залежить від того, чи наближається рецесія, чи ні.Дійсно, компанії, що потерпають від стрімкого зростання вартості запозичень, отримають перепочинок. Це може позитивно відобразитися на їх вартості. Хоча історично зниження ставок ФРС не завжди було позитивним для фондового ринку."Зниження ставок часто відбувається у відповідь на те, що економіка наближається до рецесії", - каже Андреа Чічіоне, керівник відділу досліджень GlobalData, TS Lombard. Щоб довести це, його команда відстежила динаміку S&P 500 з 1984 по 2019 рік, протягом минулих циклів зниження ставок ФРС.На цьому графіку видно, що акції в середньому зростали в перші дні після першого зниження. Але вони також починали падати через кілька тижнів після першого скорочення, за умови, що економіка пішла на спад.Хоча рецесія може обвалити акції, інвестори все ще можуть отримати вигоду від володіння облігаціями, які в середньому випереджають акції під час рецесії, за словами Чічіоне. Вам просто потрібно мати потрібний баланс портфеля."Однак, коли рецесії вдається запобігти, ефективність акцій, як правило краща в довгостроковій перспективі", - написав він. Подивимося, як ринок буде обігрувати економічні дані цього тижня. А якщо ви ще не закрили питання з облігаціями, беріть тут навчання та заробляйте на будь яких кондиціях ринку.
Intel - останній гігант зі списку Fortune 500, який протестував правило "4х неправильних CEO”Він приречений?Суть правила така: існує давнє спостереження, що компанія може пережити неправильного генерального директора, але жодна компанія не може пережити чотирьох неправильних СЕО поспіль.Іноді доленосні рішення керівника стають очевидними лише через роки. У 2017 і 2018 роках у Intel (тоді директор Боб Свон) був шанс купити 15% акцій OpenAI за $1 млрд і ще отримати додаткові 15% в обмін на продаж обладнання. Де була б компанія зараз маючи 30% акцій ШІ-стартапу?2006 рік. Джобс попросив гендиректора Intel Пола Отелліні виготовити мікросхеми для продукту, якого ще не існувало і який називався iPhone. Отелліні відмовився.Після видатного Енді Гроува (пішов у відставку в 1998 році), його змінили чотири керівники, в тому числі Свон і Отелліні, які, ймовірно, не підходили для цієї роботи в той час. У зв'язку з погіршенням показників діяльності у 2021 році на посаду CEO запросили колишнього технічного директора Intel Пета Гелсінгера. Він мав очолити амбітну рятувальну місію. Наразі результат залишається незрозумілим; ціна акцій Intel нещодавно впала на 26% через погані квартальні результати. Але чи це початок кінця?Fortune наводить в статті ще кілька цікавих прикладів з історії про доленосні рішення керівників і стан компанії після цього. І мова не йде про те, що керівники погані чи злі; вони розумні і успішні люди. Просто, напевне, в неправильних умовах. Проте, відповідальності з них ніхто не знімає, як і з ради директорів. Бо, 4 підряд - це не випадковість. ХАГС – підписатися
Такого індикатора рецесії ви ще не знаєтеПоп-музика часто синхронізується з економічними спадами, кажуть економісти MarketWatch."Одна мудра людина якось сказала мені, що дві ознаки того, що ми прямуємо до фінансового краху: №1 - всі стриптиз-клуби порожні, друга ознака - це блискуча поп-музика", - пояснює Джо Фостер у відео, яке набрав понад 90 000 переглядів.Останнє твердження є аргументом на користь "recession-pop” (рецесійної поп-музики) - так назвали в соцмережах категорію танцювальних поп-хітів, які домінували в чартах у роки після фінансової кризи 2007-2009 років.Ви не знайдете цього піджанру в підручниках з історії чи музики. Але в TikTok під "recession-pop" мається на увазі збірка пісень, які здаються ідеально написаними, щоб відволікти слухачів від фінансових проблем в той час: згадайте LMFAO, який закликав "усім добре провести час", коли майже кожен десятий американець був без роботи, або Леді Ґаґа, яка закликала нас "просто танцювати, і все буде добре", коли ціни на житло стрімко впали у 2008 році. Дійсно, коли настають важкі часи, люди тягнуться до позитивної музики. Це показали навыть деякі дослідження. А цього року цей термін знову набув популярності, як і оптимістична поп-музика. Отже, як стверджує теорія, це доказ того, що ми прямуємо до економічного спаду, якщо ми ще не в ньому.Або це просто спосіб деяких меломанів поностальгувати. І тому пісні, які в них асоціюються з економічними проблемами тих часів, мають для них особливе значення. Подивимося!ХАГС – підписатися
В Китаї росте нова субсидійна бульбашка?За однією з оцінок, Китай вкладає у свою промисловість суму, еквівалентну майже 5% річного національного доходу, що в шість разів перевищує рівень підтримки в Південній Кореї (друга за величиною витрачання коштів). Також це значно більше ніж в США та ЄС, пише WSJ. Китай просто у “своїй лізі” в цьому питанні.Величезна держпідтримка є в т.ч реакцією на зростаючий глобальний спротив дешевій китайській продукції. Навіть ринки, що розвиваються не витримують конкуренції. Дослідники в шоці не лише від масштабу але й “ширини” підтримки. 99% китайських компаній, акції яких котируються на біржі, повідомляють про отримання субсидій у тій чи іншій формі, згідно з даними німецького аналітичного центру "Кєльський інститут" (Kiel Institute). Це може бути дешева земля під заводи, сталь, дешевша енергія і т.д.Проте, враховуючи останні невтішні дані з економіки Піднебесної, роздута неринкова підтримка може вилізти боком. Однозначно країна стикається з неефективним розподілом ресурсів, надміриними потужностями, фіскальним навантаженням і “приправляє” це все торгівельними конфліктами.І боротьба для Китаю за ринки далеко не закінчена. Захід все ще має багато переваг, які, як він сподівається, утримуватимуть його галузі на технологічних передовій: глибокі ринки капіталу, дослідницькі університети світового класу, сильні закони про інтелектуальну власність. А в таких місцях, як Силіконова долина, ще й культура, яка заохочує інновації.Щоб врятувати ситуацію, Китай вдається до дипломатичних ігор і вже сам звинувачує Захід в неконкурентних діях. І поки що ця гра в “кішки-мишки” не виходить з під контролю.Якщо одного дня виявиться, що “межу ризику” перетнули, ринкам може бути боляче. І минулий понеділок здасться квіточками. ХАГС – підписатися
"Війни чіпів" можуть перерости в "війни центрів обробки даних"Кріс Міллер, автор книги "Війна чіпів" каже, що незабаром ми побачимо “Війни хмарних обчислень”, а центри обробки даних стануть нашими “фабриками майбутнього”, пише FT.Дешифрувальні машини ІІ Світової війни та воєнні суперкомп’ютери для моделювання часів Холодної війни є прикладом стратегічного використання обчислювальних потужностей. Сьогодні системи ШІ, як і суперкомп'ютери, мають подвійне цивільне і військове застосування, що робить контроль над центрами обробки даних ШІ політично і економічно важливим.Міллер розповідає, що сьогодні між американськими та китайськими компаніями йде боротьба за інвестиції та розбудову ШІ-інфраструктури третіх країн. Одні хочуть НЕ допустити домінування інших. Приклад того, як Вашингтон зосереджений на центрах обробки даних, щоб заблокувати китайський технологічний вплив, автор наводить дата-центр Microsoft в Кенії. Про нього було оголошено під час зустрічі президента Байдена з президентом Руто. Центр буде розроблений спільно з компанією G42, що належить ОАЕ і має зв'язки з китайськими фірмами, такими як Huawei.На думку американських дипломатів, присутність китайських фірм створює ризик корпоративного і технічного шпигунства проти американських компаній, коли вони працюють в одних і тих же мережах. (Тут є гарний опис ситуації)В результаті дипломатичного тиску США, навіть генеральний директор G42 (китаєць) нещодавно визнав, що компанія "не може більше працювати з обома сторонами", пообіцявши повністю відмовитися від інвестицій у Китай. (Але це не точно…)Тепер ми маємо повноцінну картину майбутніх інструментів для глобальних геополітичних протистоянь. Що це значить для напівпровідників та технологічних компаній? - необмежена підтримка державами, навіть за відсутності користі в реальному житті. Адже відставати від сусіда ніхто не хоче. Холодна війна вийшла на новий рівень.👉 ХАГС – підписатися