Fuente
Hugs.fund | Чому нічого не працює?В сьогоднішньому інфантильно-емоційному інформац...
4 000 Vistas/Alcance
2025-03-31 16:06
Mensaje №15213
Чому нічого не працює?В сьогоднішньому інфантильно-емоційному інформаційному середовищі бракує фундаментальних поглядів. Однією з проблем є те, що розвинені економіки світу, колись потужні драйвери прогресу та розвитку цивілізації, стикаються зі спільною проблемою: нездатністю будувати. Будувати вчасно,дешево або відповідно до стандартів якості. Ось і у книзі Why Nothing Works: Who Killed Progressі — and How to Bring It Back Марк Дж. Дункельман, науковий співробітник Браунівського університету, аналізує, як США, як найбільша економіка світу, опинилися перед хронічними проблемами інфраструктури та нестачею житла.Головна теза Дункельмана полягає в тому, що прогресивний рух із часом захопився спробами встановити обмеження для політиків і бізнесу. І попри добрі наміри — стримати можливість зловживання владою, — це, на його думку, мало небажані наслідки.В результаті публічні інституції стали паралізованими через надмірне бюрократичне регулювання та зростання "німбізму" (місцевого опору будь-яким змінам). Це обмежило здатність уряду реалізовувати базові проекти, типу доступного житла чи інфраструктури чистої енергії.Хоча книга базується на американському досвіді, її висновки актуальні й для Європи, де зараз поступово (нарешті) впроваджують говорять про дерегуляцію та спрощення норм. Звісно, бюрократичні перепони не єдина причина складнощів у розвитку фізичного простору в США та інших країнах. Але дослідження Дункельмана політичного аспекту цієї проблеми є своєчасним, особливо з огляду на надмірно імпульсивний підхід до регулювання в минулому і нинішню реакцію на нього.