Fuente
Game Designer Notes | Робоча етикаЯ зараз часто спілкуюсь з різними студіями та людьми з інд...
386 Vistas/Alcance
2025-03-11 13:14
Mensaje №2865
Робоча етикаЯ зараз часто спілкуюсь з різними студіями та людьми з індустрії і хотів би трошки підійняти тему робочої етики, бо є прецеденти, які мене змушують згадувати про певні речі. Здається, я про це жодного разу не писав, хоча дарма, тому що наші Hard Skills важливі, проте що важливо в першу чергу - це дипломатія та ваші Soft Skills. І це доволі складно, бо якщо про архітектуру ви можете прочитати багато де і щось вивчити сидячи вдома, то софт скіли це ваше виховання + життєвий досвід.Тут я хотів би трошки нагадати собі і вам деякі важливі моменти при розробці проектів. Не думайте, що я святий і одразу все це знав. Ні, я також робив багато помилок, тому мені є що сказати.1. Your game is a piece of software. Ми всі приходимо в індустрію за мрією, але ми повинні пам'ятати, що ми на роботі. У 99% випадків ми робимо не свою гру. Це проект компанії. Продукт компанії. Тому потрібно знати міру коли за щось б'єшся. З директорами битись можна, але обережно, і якщо ви Middle+. Раніше просто слухайте, що говорять. З колегами теж можна, але ще більш обережніше, бо директори вже досвідчені і ваше завзяття та гарячі голови можуть пропустити повз вуха, а ось колега може образитись і ви можете з ним зіпсувати відносини. У всіх є своє его, проте ваш пріоритет - дружня команда і вона починається з вас.1.1 Ви можете вірити в усе, що завгодно (я про ЛГБТ чи патріотизм, наприклад), але спілкуватись на ці теми на роботі і тим паче на перемовинах і щось відстоювати тут - це табу!2. Не лізьте в чужу роботу, особливо інших відділів. Якщо у вас є зауваження чи консьорни, то вирішуйте або через лідів, або в дружній формі з колегою з сусіднього відділу. Публічно обкладати огірками роботу колег - також табу! Навіть якщо ви неймовірний спеціаліст і ви все знаєте (ні, це не так), то все одно не треба. Якщо ви артист, то не треба приходити до дизайнера і пояснювати, що коридор не може бути 4 метри. І навпаки, не треба пояснювати артисту за PBR та PBL.3. Якщо вам щось не подобається в грі, наприклад, щось в дизайні мапи, чи в арті, чи в 3С, то завжди треба задавати собі питання: "Це дійсно погано зроблено, чи це просто я б зробив інакше?". І навіть якщо відповідь стосується роботи вашого колеги, то 10 разів подумайте як саме ви хочете про це сказати. Інколи, варто просто промовчати і дочекатись слушної миті. На проектах так часто все змінюється, що цілком ймовірно, те, що вам не подобається вже скоро і само переробиться. Це не значить, що треба мовчати, просто треба знати такт.4. Не матюкайтесь і не розмовляйте на увесь офіс. Майте повагу до ваших колег і тим паче, ніколи гучно не обговорюйте події серіалу, бо для когось там можуть бути спойлери і не всі спокійно до цього ставляться. Це дрібниці життя, але вони також важливі.5. Не влаштовуйте драм. Будь ласка, у всіх є свої забобони, але не треба показувати що вам важче за всіх. У вас проблеми із рушієм? Тихенько попросіть допомоги, а не вривайтесь в 10-й раз у відділ і не кричіть: "Гайз, який же цей рушій гівно! Це просто пиз?ець!". Усі на ньому працюють. Усі знають, що він гівно. Краще запропонуйте своїм колегам попити кави. Пам'ятайте, що у деяких колег можуть бути діти, вони сплять по 3-4 години на добу і слухати ваші емоції не завжди хочеться. А деяких ще і обстрілюють ворожі армії.6. Не обговорюйте своїх колег за спиною. Це дуже не чемно і ви швидше зіпсуєте свою репутацію, ніж той, про кого ви говорите.Я і сам робив усі ці помилки. Мені здається, що ми всі їх робимо, проте я вірю, що ми повинні про них говорити і допомагати іншим вирости в кращих професіоналів, щоб всім працювалось приємніше та спокійніше.