Цей пост на базі брошурки, що нам дали в салоні, було перекладено і згенеровано чат ботом.А малій сьогодні рік і два місяці, і вона сьогодні маже не повзала вже - бо ходити стало зручніше.🏜️ WAYNE, ALBERTA — МІСТЕЧКО, ЩО ПЕРЕЖИЛО ШАХТИ Й ЧАСДесь посеред Badlands, між пилом і скелями, стоїть Wayne.Колись тут гуло понад дві тисячі шахтарів, тепер — кілька десятків людей і один легендарний салун.Щоб дістатись сюди, треба проїхати 11 мостів (ми нарахували лише 9, треба буде розібратись).Кожен скрипить по-своєму, ніби перевіряє — чи ти справді хочеш потрапити у Wayne?📜 КОРОТКО ПРО ІСТОРІЮ • 1912 — відкрили першу шахту Red Deer Coal. • 1930-ті — місто живе: школа, театр, бейсбольне поле, навіть ковзанка. • 1957 — закрилась остання шахта. • Залишилась тиша, пил і Last Chance Saloon.🍺 LAST CHANCE SALOON — ОСТАННІЙ ШАНС НА ПИВОСтарий Rosedeer Hotel 1913 року, що став легендою.На стінах — чорно-білі фото шахтарів, антикваріат, і три кулі над піаніно (справжні, без жартів).🎥 Тут знімали Running Brave, In Cold Blood і навіть Shanghai Noon з Джеки Чаном (ставлю в чергу на скачування).🎶 Щороку — WayneStock Music Festival.🍻 Пиво — холодне, розмови — гучні, вайб — як у 30-х.🤠 ФАКТИ, ЯКІ ЗАХОДЯТЬ • Колись тут було 4 тенісні корти, театр і танцювальний зал. • У 70-х бармен вистрілив тричі над піаніно — і кулі досі там. • Власники Dave Arsenault і Paula Sutherland тримають усе своїми руками, як сімейну спадщину.🕰️ СЬОГОДНІWayne — це не “місто-привид”.Це місце, де час просто зупинився, щоб видихнути.Люди сюди їдуть не за шоу — а щоб побачити, як живе історія, коли її ніхто не чіпає.#Canada
І знову робота, і знову цікаві клієнти.Перша дуже хотіла дати чайові, нагодувати, і чимось навіть напоїти, але оскільки в цьому будинку не живе, то все що знайшла - пару банок коли і мандаринки. А в якості чайових, на каву, трохи більше 10 баксів залізними доларами. Все що змогла знайти.Але саме відношення до роботи, уважність до того, де я працюватиму, стільчик, організація простору - все на висоті. Філіпінка, хоча й поважного віку.А потім зустрів звичайну бабульеу, яка приїхала допомагати дітям по мультивізі, фактично живе туристкою, без шансів отримати ПР і без бажання його мати.Вона тут лише три роки, але її англійська набагато краще моєї, хоча за фахом вона не філолог. І ніколи спеціально до переїзду в Канаду не готувалася. Але знає купу фактів про мову і говорить майже без акценту.Вчила мову і школі, хоча відразу і не сказав би.Казала, що Канада їй подобається, але вона все рівно сумує за своєю країною, яка має 26 графств і 26 різних акцентів.Казала, що дуже, дуже любить свою рідну Ірландію.Завтра і далі ще два дні працюватиму і полях, а отже знову треба мутити схеми для збільшення отриманих грошей при тій самій кількості робіт. А хочеться просто бути чесною людиною не тільки з клієнтами, а і перед компанією…#work
Інсталяція. Індус. При чому такий, справжній: його жінка розклала цілий багажник їжі перед алтарем в підвалі, розміром з дитячу кімнату мого сина (визнаю, саме розмір місця мене зачепив, але це не заздрість).Я ставлю інтернет, проводжу телефон, додаю камеру. Приємна людина, нічого не пропонує, лише переїхали - питань в принципі нема. Мій улюблений район - це за Костко праворуч від Стоуні, по факту південніше Костко новий район, Альбіна чи якось так. Ми його називаємо Ред Дір.І ось в кінці індус питає про підключення всіх 5 розеток в 3 порти. Я розумію, що так не піде, але пропоную йому всі три увімкнути за 75, хоча телус за кожну хоче 75.Той відразу пропонує 50, на що я ввічливо відповідаю, що за 50 він і сам може увімкнути, тим більше що це чиста правда.Наступного дня він мені пише, бо він купив систему розумний дім і ця система настільки тупа, що може коннектитись лише до мало швидкісного вайфай, який за замовчанням вимкнено.Здогадайтесь, хто в той день заробив 50 баксів кешем? А потім індус в спину ще раз подякував смскою.А хлопчина інсталятор той - наш, і я вдячний йому, що він не стикався з таким раніше. Бо 50 баксів то все ще 50 баксів.Точно, в цей заклад нас запросив новий шеф, Сінгх, на знайомство. Пу-пу-пу…#thoughts#work
Будинок. Високий, на 17авеню. Псіхована, хоч і доволі симпатична арабка щ непокритою головою. Я ходжу шукаю підвальний шкаф, а заодно людину, яка знає телефон менеджера. Арабка бродить слідом, певно генетична звичка ходити хвостиком за білим.Менеджер по телефону каже код і просить його не повторювати, а од дає доступ до ключів. Вибираю один, знову ходжу шукаю.Знаходжу купу всього, але не мою кімнату.Нарешті моя програма, замість звичної помилки; чомусь видає інформацію про цей будинок і там ж комент: ключі не потрібні, просто рвучко відкрите двері.Третій поверх є недоступним з першого, в арабки (благо вона поряд, а тому і ключі її поряд) є доступ лише до 6го, її поверху. Отже піднімаємся ліфтом на шостий і спускаємося вниз. Відкриваю двері і бачу свою шафу з оптикою. Але там наче був теракт - все висить прям на оптиці і десь єМоє підключення.Знову ставлю світло в дріт, вертаюся, навмання щось вмикаю і пишу і супорт, щоб той дріт, що я увімкнув, закріпили за мною.Фініш, інтернет є, арабка посміхається.Даю їй купу дротів, щоб могла увімкнути всі розетки і іду далі.Ця двогодинна робота мала б по часу зайняти 16-20 хвилин, якби не оце все.А цю фотографію вислав менеджеру на доказ того, що всі ключі на місці.Крутезний доказ, враховуючи, що камери всередині нема.Будні.#Canada
Злі язики кажуть, що клієнт - перший. Тобто спочатку клієнти заселяються в нові будинки по висілках великих міст, а потім туди тягнуть вишки. Але це не точно.І от маємо ситуацію, коли в новому будинку звʼязок кінчається на порозі, інколи заходячи на другий поверх.Але оскільки будинок новий, то оптика від провайдера там є.Так ось ці акули телекому в змові з телефонними компаніями придумали хитру штуку: дзвінки через вайфай. Тобто якщо ви в знайомій мережі, але бачите, що у вас погано щ телефонним сигналом, просто перевірте. Чи активний у вас дзвінок через вайфай. Як? Та тут Чарлі (це той помічник, що відмовляється малювати расистські стереотипні картинки) накидав інструкцію.iPhone 1. Зайди в Settings → Phone → Wi-Fi Calling 2. Увімкни тумблер 3. Погодься з умовами та введи адресу для 911 4. У статус-барі з’явиться «Wi-Fi» поруч із ім’ям оператораAndroid 1. Відкрий Phone → Settings → Wi-Fi Calling 2. Увімкни функцію 3. Введи свій номер і підтвердь код із SMS 4. Вкажи адресу для 911 5. На екрані з’явиться індикатор «Wi-Fi Calling»Я цим користуюсь, хоча в умовах, що поки мені треба телефон для супорту, це означає, що інтернету нема, це не найкраща ідея в моєму житті.Але ж поки ми в Канаді, чому б і не скористатися.В цьому пості немає купи прихованої реклами і натяків на найкращі тарифи лише у мене, адже я на «ти» з реералк, і дехто це вже відчув.#Canada
В Костко є три точки, куди я ходжу регулярно.Там де ото можна купити хот-доги, там де можна помити руки і заправка.А, точно, там ото ще є за касами такий простір де кормлять безкоштовно мініпорціями і ще там люди з візочками їздять. В мене жінка туди любить ходити, це якось повʼязано із зменшенням коштів на моїй картці. Я ще не розібрався остаточно, але ніби це головна частина магазину.Але розкажу про те, де я - профі.Дуже непомітно в Джанкфуд (сміттєва їжа, назва їди в фастфудах типу МакДональдс а) зайшла Кока-кола, витіснивши Пепсі. А заодно і РутБір.І тепер хот-дог так само коштує 1.50 бакси, але є хот-дог з пляшкою води.І якщо обрати його, то: по перше, вода явно корисніша ніж те пепсі. По друге - якщо пляшку здати, то ваш хот-дог вже коштує на 10 копійок дешевше (сам не купував ще, але думаю що я - правий).Але якщо зтось таки хоче взяти з собою купу льоду і трошки коли, то можна брати два хот-доги, один д водою (в авто кинути), а один з безлімітними напоями. Все рівно 10 центів виграшу.А ще Телус так і не зайшов в магазин, там лише Роджерс і Белл з дочірніми компаніями, а ще обладнання від Епл дешевше ніж в фірмових магазинах (треба уважно читати що саме берете, але я взяв нові білі навушники).А, згадав, є ще одне місце, де мені кешбек щороку у вигляді картки дають. Його потім жінка кудись діває.#hinor
Чому в Канаді настільки поганий софт. Настільки незручний і недолугий. З помилками, які не виправляються з версії до версії?Я вчора відкрив додаток монобанку. Я його не відкривав років два, але все інтуїтивно ясно. Зате я три роки користуюсь BMO і коли треба було зі сканувати чек, якось швидко не знайшов, сканував через СІВС додаток. Потім знайшов, але вже пізно було.Одна з причин - консерватизм структури в цілому. Інша - традиції. Ще, думаю, тут люди старші в середньому як розробники, так і клієнти, але це скоріше до першого пункту пояснення.А ще одна з причин полягає в тому, що тут змінена трошки структура тестування продукту. І тут його, тестування по купі метрик і параметрів, дуже мало, програмісти пишуть тести на свій продукт і відбувається автотестування.Моя дівчинка - найкрасивіша і я буду стояти на цій позиції доти, доки не покажуть мені факти люди, яким я довіряю. А такого відділу фактично і нема, тому ніхто мені іншого довести не зможе.Та й я малу бачу дуже рідко, і вкладаю менше часу, ніж програміст в свій код. Ніж бізнес аналітик в своє бачення вирішення проблеми. Дизайнерів інтерфейсу часто густо і нема, тобто програми розробляються у відриві від правил дизайну, скоріше по старих мірках. Виходять вже застарілими на момент виходу і потім не міняються роками.Ясно, що це не на 100% вірно і видно, що деякі сайти чи додатки - круті. Але згадайте: банки, державні установи, додатки магазинів, провайдерів звʼязку. Он Куду взагалі не має додатка і його це не хвилює, просто трошки більш адаптована версія вебсайту для мобілок і все.Але моя мала таки симпатична, навіть по обʼєктивних параметрах. На мою субʼєктивну думку.#thoughts
Купити таке може кожен. Але красою рубати дрова? Це ж лише як окраса будинку може бути. Змастити, натерти, слідкувати. Ну от чесно.В мене було кілька коротких діалогів чи навіть фраз, на які я, як доволі вихована людина, змовчав.1. - Ви з України? Зі мною працює більше 15 українців і ваша вимова найкраща. У вас взагалі гарна вимова.(Індус, з індуською вимовою. У відповідь промовчав, бо його вимову похвалити можна лише з приміткою: «як для індуса»).2. - Ви з України? Давно? Три роки? Ласкаво просимо до Канади.(Філіпінка мого віку, квартиру, меншу за мою, знімає ще з двома студентами. Я, якщо що, все ж їхав в Канаду, свого часу, а не на схід).3. - привіт, ви мені ставили інтернет, так ось у мене в підвалі зі сторони кухні не ловить телефон. О ні, проблема не у вай фай. Але ж ви ж в Телусі працюєте? А в мене і телефон від Телуса. Так ось він і не ловить!- Дякую, я передам.(Пішов просити щоб побудували персональну мобільну вежу. Для чорних (судячи по акценту). Аж пил стовпом за мною був, коли я йшов передавати).А так життя без змін: постійні зміни.Мій принцип «і це мине», який я запозичив у одного принца, Сітхартхи Гаутами Будди, працює.Моя доця вже вміє гавкати і махати до побачення, а в каясці показує навіть бабі, щоб та її ременями безпеки припинала. Мале, а шарить.Усі хто вдома, оновили паспорти. Мій до 29го, але приїде жінка, будемо ловити сорти. На наступний рік чи через рік - аби було.#Telus#work
Ви ж памʼятаєте пост про те, як дзвонили в 911 відносно мене? Грудень минулого року.Нарешті я дзвонив в 911 відносно клієнта, а якщо бути точним: просто тестував лінію.Ситуація проста: старі люди в будинку для старих людей хочуть мати телефон.Я його ставлю.Але він толком не працює, бо розряджені батарейки і взагалі якась фігня з апаратом.Їх менш стара, але стара дочка купує їм новий телефон і влаштовує мені істерику, що телефон не працює, що звук має статичні шуми (мене трошки напружує ці несумісні факти), і що батьки не можуть подзвонити в 911 якщо що (вони такі старі, і живуть в такому місці, що треба просто шарпнути за мотузку щоб прийшли спеціально навчені люди).Я приїжджаю і розумію, що проблема і щ новим телефоном, а от старий на голосному звʼязку (коли трубка на базі) - працює. Хоч і не всім можна зателефонувати.Історію про 911 ця психічна мені розказувала і писала в сумі разів 7 за день.Тому я зі старого телефону подзвонив 911 і дужа акуратно (адже вони бачать номер квартири, звідки йде дзвінок) пояснив, що я всього лиш тестую лінію, бо повний ремонт буде завтра. У мене кілька разів оператор спитав акуратно чому я дзвоню, навіщо я дзвоню і причину мого дзвінка. Перепитав чи я в безпеці, чи нема небезпеки і чи у нас у всіх все гаразд. А потім запропонував покласти трубку, якщо я все вірно описав і все так і є, як я казав.Наступного дня психічна купила ще один телефон і всі проблеми вирішилися самі собою.В цій історії було лише дві ввічливих людини: оператор 911 і я.Ті ж «канадці» навіть не подякували. Навіть у відповідь на мою подяку за оновлення інформації.Але що з дурня взяти?#work
Бетонна дорога перелита водою. Висить табличка, що хоч дорога і зарита, але їхати можна на свій ризик.Я тут не вперше. Це - мінус 9 кілометрів. І можливість помити колеса.Зробив сьогодні справжній вихідний і поїхав на ферму в приватному порядку копіювати вміст жорсткого диску на ссд. Бо компʼютер ще гарний, але працює жахливо.Витратив багато часу, тому що диск працював повільно, і тому що я почав робити копіювання з внутрішнього на зовнішній, а все пішло краще лише після заміни їх місцями. Їх, це типу дисків (закон комутативності не спрацював і від перестановки додатків змінилася сума).До речі про суму. Диск коштує 50 баксів, ціна роботи вийшла втричі дорожчою (перший час дорожчий, бо 40 км в одну сторону і 31 в іншу).І як старі фермери можуть розрахуватися?Кеш? Ну вони ж не мафія, тримати кеш вдома.Банківський переказ через додаток? Так старі ж, та ще й фермери.Чек. Так! Простий чек із чекові книжки, де надруковано всі їх дані, вписана сума (+5% від названої мною), продубльована сума цифрами, вписана дата і моє імʼя з прізвищем.Такі чеки брати можна лише якщо ви довіряєте людині, адже цей чек не гарантує наявності грошей на рахунку. Та і наявності рахунку він теж не гарантує, якщо чесно.Але я писав вище, що то старі фермери, а отже їм вірити можна. Особливо багато вони знають про Родео, яке ми години 4 дивилися, поки воно там собі робило саме свою копіювальну роботу.Все ж я чек в банк не поніс, бо лінь, та і банку поряд нема.Просто сфотографував його в додаток на телефон і отримав миттєво гроші на рахунок.А в межах двох тижнів банківська установа переведе ці гроші собі і таким чином я матиму на рахунку вже справжні гроші.Так і живем: стара, але зручна технологія на милицях новішої допомагає в бізнесі. Якщо звикнути, то воно й нормально ніби.#work