ІНФОРМАЦІЙНИЙ СПРОТИВ(17 травня 2025 р.)Отримали такий коментар:"Як казав найкращий прем'єр-міністр Великобританії Вінстон Черчилль - демократія не найдосконаліша форма правління, але краще людство ще не придумало.Без влади можливо жити хіба що на безлюдному острові, та і лише в тому випадку, якщо знати, листя яких дерев можна їсти".Такі твердження вже давно стали застарілими.Черчилль говорив про демократію дуже давно. Демократія - як форма правління також з'явилась не просто так й не на рівному місці. Вона пройшла етапи становлення, замінивши монархічну систему. І так, на той момент ця система була прогресивною. Але все змінюється.Людство розвивається. Зараз демократична система перестає відповідати новим вимогам. Хоче хтось чи не хоче, але вона має еволюціонувати в щось інше. Людей зазомбували, вклали їм в голову дурню, що нібито якщо не демократія, то хаос, безвладдя чи диктатура. Нібито альтернативи демократичній системі не існує. Тобто або демократія - або нічого не буде гарного.Демократія була прогресивною системою влади, бо представляла інтереси капіталу які одночасно збігалися з інтересами розвитку країн. Тому країни розвивались там, де була демократія. Але поступово це змінилося. Інтереси капіталу і країн (народів) перестали збігатися. В Україні весь час панування капіталу його дії чинили шкоду розвитку країни. Демократію необхідно прибирати.Звертаємо увагу, питання тут не в справедливості. Ми пропонуємо систему Громадянської республіку. Але не заради більшої справедливості. Все вірно, якщо сказати, що Громадянська республіка - це та сама демократія, просто її наступна, більш досконала, більш справедлива версія, то частково це буде вірно. Ба більше, це буде вигідно для нашої пропаганди. Бо в людини тоді не виникне суперечності. Ми це пробували. І дійсно, відразу половина питань відпадає. Але це буде маніпуляція та обман.Замінити демократичну систему влади на республікансько-громадянську (Громадянську республіку) необхідно заради ЕФЕКТИВНОСТІ управління країни, а не справедливості. Бо дозволяє змінювати недолугу владу в будь-який момент не чекаючи виборів. Недолуга влада – єдина причина всіх проблем. І ліки прості – змінювати владу. Стільки й тоді, коли буде потрібно, без того, щоб чекати наступні вибори чи організовувати позачергові.Переможемо.ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!"Поступ"
ІНФОРМАЦІЙНИЙ СПРОТИВ(14 травня 2025 р.)Нам періодично пропонують подивитись на роботу якоїсь нової громадянської організації. Щоб сказати свою думку про неї. Або розглянути питання про співпрацю з нею.Ми пропонуємо універсальний шаблон оцінки будь-якої громадянської організації чи партії.Є три параметри. Нагадаємо ці прості параметри разом із прикладом "Поступу", для порівняння.Параметр 1.Як організація визначає головну проблему України (діагноз)."Поступ" визначає, що це олігархія - поєднання влади та бізнесу. Яка є наслідком демократичної системи влади й панування психології соціального дрона.Якщо при владі олігархія, то владу завжди цікавить власний бізнес. Саме для цього він і йде у владу. Інтереси країни при цьому відсутні. Але якщо інтереси капіталу, який при владі, збігаються із розвитком країни, то тоді такій країні ще якось пощастило.Іноді складається ілюзія, що влада робить якісь прогресивні дії задля розвитку країни. Це лише ілюзія. Або на носі вибори та треба щось продемонструвати електорату. Або знову-таки, це вигідно тим, хто при владі. Виключень не існує.Параметр 2. Що робити (лікування)?"Поступ": треба змінювати систему влади. Змінити демократичну систему влади на систему Громадянської республіки. Це нівелює олігархію і дає можливість прийти до влади громадянському уряду який і має розпочати реформи. Головна проблема в чинній демократичній формулі влади: гроші - вибори - прихід до влади - повернення грошей із прибутком. Саме це породжує олігархію.Потрібно встановити систему, яка зробить цю формулу неробочою. Як наслідок, до влади будуть потрапляти сили не тільки бізнесового походження, а й інші.Параметр 3. Діяти відповідно до власної програми.Це означає, що має бути програма. Тобто це: діагноз + лікування + розроблена стратегія і тактика дій.Програма "Поступу" - це Доктрина "Громадянської республіки". І ми діємо відповідно цієї Доктрини.Це може кожен побачити. Пропаганда - це головний інструмент формування нової громадянської сили. Це ми й робимо.Ми бачили дуже багато структур, які казали, що працюють заради змін в країні. Вони зазвичай намагаються демонструвати якусь активність. Тобто реалізують третій параметр. Але при цьому замість перших двох параметрів або нічого немає, або просто декларації за гарне майбутнє. Це все не має ніякого відношення до розвитку країни. Тут мета або дорватись до владного корита, або щось на цій діяльності заробити, якісь бонуси.Переможемо.ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!"Поступ"
ІНФОРМАЦІЙНИЙ СПРОТИВ (11 травня 2025р.)Будь-який референдум, на якому "народ приймає рішення" – це завжди НАЙВИЩА форма обману громадян. Всюди, в будь-яких країнах та в будь-які часи.Громадянам всунули в голову, що найвища форма демократії – це референдум. Бо, мовляв, народ сам тоді вирішує питання. Напряму.Той, хто Вам таке розповідає – або сам дурень, або з вас хоче зробити дурня.Запам'ятайте. Всі рішення в будь-яких країнах та в будь-які часи приймала завжди влада. Та влада, яка реально править.А що тоді референдум? Це хіба не воля народу?Ні! Референдум – це завжди фіксація настроїв громадян на момент його проведення. А настрої громадян – завжди результат пропаганди. Тобто результат будь-якого референдуму – це завжди результат попередньо проведеної пропаганди.Досить часто буває, коли за якесь рішення борються різні конкуруючі між собою центри влади в країні. І іноді пропонується провести референдум, аби "воля народу" визначила, яке рішення має бути прийнято. Але ніякої "волі народу" тут немає. Буде результат конкуренції між різними центрами влади, які перед цим проводили пропаганду.Дуже часто референдуми проводять з метою маніпуляції. Щоб перекласти відповідальність з влади на громадян. Іноді це робиться також для того, аби посилити прийняте владою рішення. Тобто прикритись авторитетом всього народу.Не буває референдумів по прийняттю рішень таких, де щось вирішує народ. Не існує в природі. Й ніколи не існувало. Ніде! Всі рішення завжди приймає влада. Куди йде отара вирішує завжди пастух. І він ніколи та ніяких опитувань серед овець не проводить. Не тому, що вівці говорити не вміють, а тому, що вони вівці, а він пастух.Переможемо.ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!"Поступ"
ІНФОРМАЦІЙНИЙ СПРОТИВ(10 травня 2025 р.)Всередині "Поступу" виникло питання щодо наших Спротивів:"А чому не запитати у людей, які бачать наші Спротиви, чи розуміють вони про те що в них написано? Чи підтримують вони те що написано в Спротивах?".Коротка відповідь: ні, нам не особливо треба знати підтримують Спротив чи ні. Ні, нам не особливо треба знати та те, розуміють Спротив чи ні. Так, може й цікаво, але для нашої діяльності в цьому потреби не існує.Пояснення:У Інформаційного Спротиву два основних завдання: це боротьба проти ворожого ІПСО і формування Громадянського Руху, який буде здатний повести Україну шляхом реформ - до побудови потужної України.Спротив не є інструментом пропаганди. Також Спротив не задумувався і не є джерелом цікавої інформації. Не є і не збирався ставати аналітичним інструментом.Наш Спротив роблять звичайні люди. Їх незвичайність в тому, що створили єдину (на даному етапі) громадянську організацію в країні. Яка має амбіції змінити Україну! І якщо те, що пишуть звичайні люди, хтось не здатен зрозуміти, то значить вони не зрозуміють і шлях "Поступу" до Великої України. І відповідно не входять до сфери наших інтересів. Бо толку з них не буде.Також ми не збираємось танцювати з бубнами навколо тих, хто з нами не згоден. Не згодні? Робіть свою організацію, розвивайте її. Розвивайте Україну. І потім побачимо на результати.Завдання "Поступу" вести за собою громадян, а не йти за їх думкою. Ми не обслуговуємо громадян тим, що просуваємо в суспільство речі, які їм подобаються.Завдяки Спротивам ми шукаємо однодумців. Разом з ними ми маємо формувати порядок денний в країні. Шукаємо тих, хто разом із нами хоче і готовий це робити. Спротив саме для них!Переможемо.ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!"Поступ"
ІНФОРМАЦІЙНИЙ СПРОТИВ (09 травня 2025р.)Чи співпрацюєте ви з іншими громадськими організаціями, освітніми установами або міжнародними партнерами?Таке наступне запитання, яке ми отримали.Ні. Ми ні з ким із перелічених не працюємо.Але потрібно пояснити чому.Наше завдання - побудувати Велику Україну.Це досягається лише одним шляхом - шляхом реформ.Для реформ потрібна сила, яка ці реформи зробить.Для того, щоб якась сила зробила це, вона має мати політичну волю робити реформи і мати політичний ресурс.Політична воля - це бажання робити реформи.Політичний ресурс - це підтримка народу реформ. Інакше, без підтримки – все провалиться. Але головне, щоб народ підтримав не просто тих, хто робить реформи, а самі реформи. Тобто спочатку узнати їх сутність, потім зрозуміти, а потім вже і підтримати.Як правило драйвером реформ виступає влада. Але у нас влада олігархічна. Значить має бути якась інша сила. Іншої природи - громадянська сила.Така громадянська сила з неба не прилітає. Її потрібно створювати.Підтримка народом реформ також не з'являється на пустому місці. Громадяни мають підтримувати не слово "реформи" , а їх сутність. А для цього вони мають розібратись, які саме реформи потрібні. І лише після цього підтримати. Це досягається пропагандою. Але для того, щоб було що пропагувати має бути програма реформ. Візія, план, концепція, доктрина тощо, синонімів багато, але сутність одна - якийсь документ (в тексті чи відео), який можна громадянам презентувати. І який можна пропагувати. Такий документ, така програма зветься - ідеологія.Тобто потрібно спочатку розробити ідеологію. Потім її пропагувати серед громадян.Чим більше і довше йде така пропаганда - тим більше громадян стають прихильниками необхідних змін. Саме такі громадяни поступово і формують нову силу. Силу, яка візьме всю владу в свої руки і змінить країну - Громадянську силу. Цікаво, що якщо така Громадянська сила досягне необхідного масштабу, то владу може отримати навіть і без виборів. Доречи це одне з пояснень, чому нас вибори не цікавлять.От всім цим і займається організації "Поступ".І ми до цих пір не знайшли жодної ані громадської організації, ані громадянської, ані партії, ані якихось освітніх установ які б йшли б таким же шляхом. Не кажучи вже про якихось міжнародних партнерів. І тому що таких на даний час не існує, то і немає з ким співпрацювати. Як тільки когось побачимо на цьому шляху, то миттєво запропонуємо розглянути питання співпраці. Якщо хтось знає таких, хто робить те, що робимо й ми, то скажіть їм про нас і скажіть нам про них. Щоб ми змогли сконстатувати. Може і вийде якась співпраця.Переможемо.ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!"Поступ"
ІНФОРМАЦІЙНИЙ СПРОТИВ (08 травня 2025р.)На наш Спротив від 5 травня щодо ресурсної угоди із США один наш поступовець отримав такий коментар:"З якою метою ти цю х...ню тут опублікував!!! Засунь пункт 3. цієї декларації "Громадянська республіка" в дупу собі і таким "розумникам", як сам.По нормах статей 13 та 14 Конституції України все, перераховане в незаконно підписаній Свіріденко угоді - Є ВЛАСНІСТЮ НАРОДУ УКРАЇНИ, В ТОМУ ЧИСЛІ ВИДОБУТІ ПІД ЦІЄЮ ЗЕМЛЕЮ КОПАЛИНИ. І БЕЗ ЗГОДИ НАРОДУ НЕ МОЖУТЬ БУДЬ-КИМ ПЕРЕДАВАТИСЬ США. КРАПКА. І НЕ НАМАГАЙТЕСЬ ОБМАХАТИ НАРОД УКРАЇНИ БРЕХЛИВОЮ ДВІЖУХОЮ З ЦИХ ПИТАНЬ".Ми завжди вдячні за такі коментарі. Бо дозволяють пояснювати окремим громадянам те, що вони повинні знати самі, але чомусь не знають.Зазначені статті 13 та 14 Конституції України є антинародними. Більше того, вони одна одній протирічать.Ось ці статті.Стаття 13Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.Стаття 14Земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.Право власності на землю гарантується.Тобто якщо земля всенародна, то вже не може бути в приватній власності. Треба щось одне. Або право індивідуальної власності. Або якщо земля всенародна, то може бути власністю тільки держави, яка і є представником народу. Таке протиріччя робить нікчемними і першу статтю і другу. Бо є колізія. Спеціально так зробили автори Конституції чи через недоумство - наразі невідомо. Але це факт. Можна кожному, хто посилається на ці статті зразу про це вказувати. Щоб чепухні не говорили.Далі.В статті 13 сказано, що від імені народу реалізацію права власника здійснює влада.Але Конституція України олігархічна. Працює по схемі: гроші - вибори - прихід до влади - повернення грошей із прибутком. Тобто при владі завжди буде або олігархія (поєднання бізнесу і влади), або диктатура. "Народом" тут і не пахне. Бо при такій Конституції народ не має можливості реалізовувати своє право власності на надра, землю тощо. Наша позиція: до будь-якого експорту сировини потрібно відноситись як до злочину. Тобто будь-який експорт має бути ЗАБОРОНЕНИЙ! Експортувати можна лише перероблену сировину. Яка перетворюється на продукт із високою доданою вартістю. Це не просто стимулює розвиток власної обробної промисловості. Іншого виходу не буде, ніж розвивати власну переробку. Тобто це шлях до розвитку України, а не до бананової республіки. Олігархія не буде так робити. Бо на ресурсах жирує. Це має зробити влада іншого типу - громадянська. Ясно, що одночасно заборонити експорт всієї сировини буде неможливим. Бо призведе до колапсу економіки, яка й так дохла. Потрібен перехідний складний період. Але шлях зрозумілий.Переможемо.ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!"Поступ"
АНОНС СЬОГОДНІ ПЛАНОВА ГРОМАДЯНСЬКА СЕРЕДА ОРГАНІЗАЦІЇ "ПОСТУП"Онлайн-конференції відбуваються в Телеграм. В аудіоформаті, не відео.ПОРЯДОК ДЕННИЙ.1. Продовжуємо головне питання: прискорення, масштабування, збільшення потужності нашої роботи. ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ РОБОТИ (організація роботи).Практичне питання: як досягнути, щоб Актив перетворився на ядро? Метод солоних огірків.Задачі 2+3 - кількість і якість.2. Знову ще раз проходимо (повторюємо) наступні питання:(ми в минулі рази це повторювали, але є необхідність знову це зробити ще)- Навіщо ядро створювати?- Є два типи ядра: командне і індивідуальне, чому ми працюємо через колективне управління, а не індивідуальне?- Хто має бути в ядрі?- Які дії ведуть до збільшення потужності? 3. Актуалізація поступівського сайту. Виділяємо для цього 15-20 хвилин.4. Відпрацьовуємо "Одне питання" по напрямку Кадри.5. Пропаганда. Пояснення концепції діяльності "Поступу" по цьому напрямку.6. Кадрове питання: питання "К".Питання мають розглядатись в будь-якому порядку. Порядок визначає модератор наради. Модератор визначається перед початком обговорення.***ГОСТІ запрошуються.Наші конференції носять робочий характер. Гості можуть приймати участь в обговоренні всіх поступівських питань. Для гостей попередніх реєстрацій чи попереджень не потрібно.Якщо гості мовчать і просто слухають (на екскурсії), то можуть не представлятись.Якщо у гостей будуть питання, то виділяємо для цього до 30 хв. часу. Але бажано попередити.Початок - о 19:00. Завершення - о 20:30. Конференція проводиться на базі спеціально створеного для цього технологічного каналу "Громадянська середа (ГО "Поступ")".В цьому каналі є посилання для приєднання до конференції. Приєднатись до цього технологічного каналу "Громадянська середа (ГО "Поступ")" можна за посиланням: https://t.me/gsPostup
ІНФОРМАЦІЙНИЙ СПРОТИВ (06 травня 2025р.)Націоналізм - це не тоді, коли всіх змусять розмовляти українською мовою. Або гуртом носити вишиванки. Або триндіти, що всі посади в Україні мають займати етнічні українці.Це інше.Ось пояснення одного з засновників українського націоналізму Дмитра Донцова (1883-1973), доречи, який народився в Мелітополі, який сьогодні поки що окупований Росією.Стиль написання у Донцова досить складний, тому уважно потрібно читати:"Формулюючи свій націоналізм, знаний французький політичний письменник Шарль Морас писав, що “інтереси тих земляків, що житимуть” (des nationaux a vivre) треба ставити над інтересами “тих, що живуть” (des nationaux vivants), а добро “вічної Франції” (France eternalle) – над добром “усіх французів даної доби”. Як далекий від цієї концепції був наш провінціяльний націоналізм, який нехтував волюнтаристичним чинником в історії, для якого воля до життя народу вичерпувалася потребами одиниці та їх загалу, даного покоління, і то інтересами найбільш примітивно й вульґарно зрозумілими! На стремління до жертвування “теперішнім” в ім’я ідеалу майбутнього, - до цього найвищого ступеня об’єктивації волі нації до життя, наше провансальство не здобулося". Тобто мова йде про те, що діяти потрібно не заради поточного покоління, яке сьогодні живе, а заради майбутніх поколінь.Розбудовувати сьогоднішню Україну потрібно виключно маючи на меті майбутню, іншу Україну. Україну майбутнього - Велику Україну!Можливо, багато знайдеться людей, які скажуть щось на кшталт: "Я живу сьогодні і мої діти живуть сьогодні. Тому мене цікавить життя сьогодні, а не якась майбутня примара. Тому я, в кращому випадку, буду щось робити те, що результат дає прямо зараз!". Але така філософія призводить до панування психології соціального дрону. Яка врешті-решт призводить до руйнування країни не завтра, а вже сьогодні. Саме такий практичний результат ми всі бачимо останні три роки.Цікаво, що історичний досвід всього людства свідчить, що ті, хто діє відповідно до умови, зазначеної Донцовим, чомусь саме при своєму житті досягають результату. Тобто якщо якась сила, якісь люди діють з прицілом отримати результат через 100-150 років чи більше, отримують його набагато швидше! Вже навіть при своєму житті, а не своїх дітей чи онуків. Чому так відбувається - невідомо. Але це факт. Саме такі сили приходять до влади, яку потім ніхто не зможе знести, якщо тільки самі не підуть. Саме такі сили роблять революційні зміни вже сьогодні. Це і є націоналізм!Переможемо.ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!"Поступ"
ІНФОРМАЦІЙНИЙ СПРОТИВ (05 травня 2025р.)Ми отримали запитання щодо угоди, яку нещодавно підписала Україна із США щодо використання наших ресурсів:"Що Ви думаєте, про угоду Зеленського? Чи має право Президент віддавати надра або їх частину без проведення референдуму?".Позиція організації "Поступ" ґрунтується на пункті 3. сьомого розділу Доктрини "Громадянська республіка".Ось вона:"Природно-ресурсна платформа. Всі природні багатства України (земля, надра, біоресурси) є власністю не лише громадян, які там проживають, але також і наступних поколінь. Це справжній скарб нації. Всі несправедливі зазіхання на нього мають жорстко каратися".Якщо виходити з цієї платформи і перевести все на практику, то ми вважаємо, що немає взагалі значення, хто видобуває корисні копалини і на яких умовах. Не має значення, робить це держава, українські підприємці чи іноземці.Також немає значення, інвестуються гроші від продажу видобутих ресурсів в економіку України чи ні. Має значення, щоб сировина перероблювалась в продукт із високою доданою вартістю. Яку вже і можна потім експортувати. Тобто дивитись потрібно не на те, що підписали і на пункти в умовах. Бо будь-яку угоду можна так перекрутити, що реалізовуватись буде зовсім не так, як там написано, підписано і ратифіковано.Якщо реалізація цієї угоди та всіх інших таких подібних угод буде вести до створення власного комплексу переробки. Який буде перетворювати сировину на дорогий готовий продукт, то це однозначно корисно для України і Українського народу. Навіть нехай весь цей комплекс переробки буде повністю належати іноземцям. Це не має значення. Має значення, щоб він працював в Україні. Держава завжди, може, при необхідності, все націоналізувати, якщо буде щось не так. І іноземців вигнати. Навіть і таких крутих, як американці.Але якщо реалізація ресурсних угод буде вести банально до продажу сировини за кордон, навіть по високих цінах, то це буде ЗЛОЧИН. І не має значення, хто цей злочин зробить, власна держава чи власні вітчизняні підприємці або іноземці. В такому разі такий злочин потрібно припиняти. Ми розуміємо, що олігархічна влада не буде притримуватись зазначених принципів. Тому надія у нас на владу іншого типу - громадянського. Рано чи пізно буде сформовано громадянський рух, який сформує саме таку владу. Яка, в свою чергу, все візьме під контроль і виправить ситуацію.Переможемо.ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!"Поступ"
ІНФОРМАЦІЙНИЙ СПРОТИВ (04 травня 2025р.)Російські діячі наввипередки хвалять путінське перемир'я на 7-10 травня. А їх ЗМІ все це публікують.Ось що розповів Володін, Голова Держдуми РФ: "Решение о перемирии на День Победы должно напомнить о том, что русские и украинцы являются одним народом".Таку тезу вони регулярно повторюють. Але цим рубають гілляку, на якій сидять.Правда в тому, що ніякі росіяни і українці не брати і не один народ.І не тому, що війна зараз. І не тому, що це народи різні. А тому що національності такої як "росіянин" не існує. Відповідно не існує і такого етнічного народу, як росіяни. І ніколи не існувало. Щоб краще зрозуміти, чому це так, можна провести аналогію. З американцями.Бо національності "американець" як і "росіянин" також не існує і не існувало.А допоможе нам штучний інтелект від американської ж компанії Гугл - Gemini.Запитання до ШІ Gemini:Чи є така національність, як американець?Gemini:Звісно, є. "Американець" є загальноприйнятою національністю для громадян Сполучених Штатів Америки.Хоча Сполучені Штати є країною іммігрантів, що складається з людей різного етнічного та культурного походження, термін "американець" об'єднує їх під спільною національною ідентичністю, пов'язаною з громадянством, історією, цінностями та культурою США.Так само, як є українець, француз, німець тощо, є й американець.Уточнююче запитання до Gemini:Брешеш. Бо національність це виключно приналежність до певної етнічної категорії. Громадянство і національність - це різні речі.Gemini:Ви маєте рацію, що терміни "національність" та "громадянство" часто використовуються як взаємозамінні, але насправді мають дещо різні значення, особливо в академічному та етнографічному контекстах.У більш строгому розумінні, національність дійсно часто визначається як приналежність до певної етнічної групи… Громадянство, з іншого боку, є юридичним статусом, що визначає приналежність особи до певної держави. Ще одне уточнююче запитання до Gemini:Тоді повторюю запитання. Чи є національність "американець" з етнічної точки зору? Gemini:З етнічної точки зору, немає єдиної національності "американець".Сполучені Штати є багатонаціональною країною, що складається з безлічі різних етнічних груп, які мають своє власне походження, культуру, мову та історію. Так само і росіянин. Росіяни - це громадяни Росії, які там проживають. Всі вони звуться росіяни. А от національності такої не існує. Всі ті, кого називають етнічними росіянами насправді мають походження від українців (руси), або угро-фінів, або тюркських народностей тощо. Але ніяких "росіян" чи "великоросів" (як при царі) - не існує! І не існувало!Це пояснює, чому їм конче потрібно було вкрасти нашу історію Русі. Щоб з неї натягнути надуману етнічну ідентичність. Дарма вони пролізли туди, що спровокує для них кінець разом із їхнім «русским миром». Рано чи пізно, але це відбудеться. І це вже ніхто не може змінити.Переможемо.ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!"Поступ"