Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Смоловий
Added 14 Jul 2024

Смоловий

@smolovyi
Number of subscribers: 4 232
Photos: 4,540
Videos: 95
Links: 524
Description:
⚠️ Founder та CEO #РотаньСтайл | #РотаньНеСтайл

👥 Number of subscribers

4 232
Average/Day:: +8
Average/Week:: +8
Average/Month:: +33

👁️ Average views per message

2 736
Average/Day:: 2,700
Average/Week:: 2,389
ERR: 64.65%

📊 Messages per Day

1.5
Last day: 1
Week average: 1.1
Average per day: 1.5

Name change history

Смоловий 2024-10-21
Шмольовий 2024-10-01

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 3,180 26-05-09 18:42
Отож, Костюк чітко проартикулював після матчу один із своїх базових принципів:«Створення чисельної переваги на флангах, щоб доставити мʼяч у штрафний майданчик». Як цей принцип бачить гравець (Дубінчак):«Вони грають у пʼять захисників, таким чином закривають фланги, і ти не можеш працювати з мʼячем, оскільки немає вільних зон». Цікаво, чи змінюється щось у налаштуваннях Костюка залежно від схеми суперника (4-2-3-1 чи 5-3-2)?Здається очевидним, що проти вінгбека, лівого/правого ЦЗ та інсайда, коли вони сидять у низькому блоці, створювати чисельну перевагу на фланзі інсайдом, вінгером та фулбеком у більшості ситуацій не вийде.Якщо залучати нападника для розіграшів на фланзі або додатково іншого інсайда, то хто потім гратиме в зонах завершення? Сенс же - вивести когось на фланзі під крос й закрити ближню, середину, дальню та другий темп на випадок виносу.І тут постає головне питання в доцільності цієї флангової доктрини: чи дійсно в Динамо на кросах проти Горіна та Муравського зростають шанси на перемогу? Чи може варто змінювати підхід під конкретного суперника, а не грати в «бистриє флангі» з усіма підряд? Прямолінійність виявилася не конструктивною.І тут зʼявляється питання номер два: а чи нинішнє Динамо узагалі вміє інакше? Чи даватиме воно результат без «бистрих флангав», кросів та всього цього, коли ситуація вимагатиме іншого підходу? 🤔#ДКемоції #ЛНЗДинамо #УПЛ
👁 2,990 26-05-08 19:09
➡️ Сьогодні проти ЛНЗ було декілька епізодів, коли Люсін був занадто пасивним після втрати. Буває в нього таке. Над цим треба працювати, щоб вмирати в кожному епізоді, а не розтягувати себе на 90 хвилин. По сезону назбиралося 59 повернень мʼяча у фінальній третині. Показник солідний:⁃ 25 з цих 59 повернень завершилися ударами3 з 25 ударів стали голамиНайчастіше (36 разів з 59) Павло повертав мʼяч саме у 14 зоні. Конверсія тут божевільна - 17 ударів як наслідок (2 голи). Це вже ближче до Буяльського та його ареалу.Тож потенційно Павло може давати хороший баланс між відкриваннями в глибину та другим темпом на відскоках, зокрема на стандартах. Це корисно.Про дальні удари як якусь феноменальну зброю говорити складно. Ударів з меж штрафного та з-за меж майже порівну, однак:⁃ 12 голів з меж штрафного0 голів з-за меж, хоча точність дальніх ударів - 37%, що лише на 4.7% нижче за загальну точністьТобто дальній удар поки не став стабільним інструментом створення. Можливо і не стане. Буяльський теж не часто забиває дальніми ударами, що не заважає йому бути одним з найрезультативніших гравців останньої декади. Нехай Бражко лупить. По колу збирається доволі розвинений різносторонній гравець із багатьма чеснотами. Йому буде важче стати заручником однієї функції, якими стали Піхальонок (через фізичний профайл) та Буяльський (профдеформація через постійну гру команди проти низьких блоків). У Люсіна потроху є і від Шапи, і від Піхальонка, і від Буї. Ну і так само він масштабніший за діапазоном використання, ніж Яцик та Осипенко.Мурижити його на рівні U19 ще рік сенсу немає. А в Мороза в U21 нічого нового він уже не отримає, бо до того люди там опинялася через ігровий час, бо не влазили до Костюка по квотам. Наступний сезон для Павла - критичний з точки зору розвитку. Його профіль уже переріс юнацький футбол, тому зараз головне - набирати темп адаптації до дорослого контексту. Якщо в основі місця немає, то краще шукати команду УПЛ, де він отримає не лише хвилини, а й реальну відповідальність у структурі.#ДКмікроскоп #ДинамоU19 #Люсін
👁 2,380 26-05-07 13:47
Як грають вінгери U19Вдалі дії в захисті та перехоплення PAdj vs виграні дуелі в захисті, %У багатьох доволі дивне сприйняття проблем Динамо в захисті. Кейси з клубами Мбаппе або Арсеналу з Озілом вам у поміч. Надійність центральних захисників починається зі ступеня агресії та швидкості реакції на втрату гравців передньої лінії. Від того, чи можуть умовні Пономаренко, Шапаренко, Піхальонок, Буяльський та вінгери призупинити швидке просування суперника. Бо в більшості ситуацій цього достатньо, щоб пригальмувати атаку, дати час гравцям позаду відновити структуру та підготуватися до захисних дій. Поглянемо, наскільки вінгери U19 залучені до захисної роботи, та порівняємо це з атакувальною.Класичний формат графіку:• вісь Х позначає кількість вдалих дій у захисті за 90 хвилин (виграні захисні дуелі, перехоплення та підкати)• вісь Y позначає перехоплення в перерахунку на 30 хвилин, щоб врівноважити команди з 60% володіння та 40%• колір маркерів відповідає успішності дуелей у захисті (від 43.8% до 74.3%)• діаметр маркерів відповідає ігровому часу (мінімум 720 хвилин)До топ-10 вінгерів за вдалими діями в захисті входять:• 🌾 Олександр Черненко - 11.16/90 ⭐️🍺 Олександр Козлов - 10.52 ⭐️🍺 Олег Олександрівський - 9.93🏰 Вадим Мисько - 9.22🏹 Костянтин Комарницький - 9.17🏰 Юрій Пач - 9.10 ⭐️⚪️ Віталій Кугутяк - 8.63💙 Іван Андрейко - 8.25 ⭐️💜 Давид Благодарний - 8.17 ⭐️🤍 Микола Рибчак - 8.17 ⭐️До топ-10 вінгерів за перехопленнями (PAdj) входять:• 🍺 Олександр Козлов - 6.54 ⭐️🌾 Олександр Черненко - 5.13 ⭐️🌾 Вадим Мерва - 4.91🌾 Енок Дзебле - 4.58🇺🇦 Іван Андрейко - 4.53 ⭐️🔴 Дмитро Матківський - 4.36🏰 Юрій Пач - 4.22 ⭐️💜 Давид Благодарний - 4.11 ⭐️🏰 Олександр Шопронку - 4.02🤍 Микола Рибчак - 3.98 ⭐️Як і у випадку з атакувальними діями, зірочками помарковані учасники обох топів. Сумарний топ атакувальних і захисних дій:• 🇺🇦 Іван Андрейко ⭐️⭐️⭐️⭐️🌾 Олександр Черненко ⭐️⭐️⭐️⭐️🌾 Вадим Мерва ⭐️⭐️⭐️🌾 Енок Дзебле ⭐️⭐️⭐️🍺 Олександр Козлов ⭐️⭐️⭐️Гравці з 4 зірочками вирізняються по обидві сторони мʼяча в чотирьох рейтингах. Зокрема динамівець Іван Андрейко. Лідер за вдалими діями в атаці одночасно має пристойні обсяги захисної роботи. Тому бажаємо малому здоровʼя та уважно слідкуватимемо далі за його розвитком. Важко не помітити факт, що Колос намагається виховувати цілісних вінгерів. Як основний лівий Вадим Мерва (1659 хвилин), так і обидва правих в ротації - Олександр Черненко (742 хвилини) та Енок Дзебле (766 хвилин) - активно залучені і в атаці, і в захисті.#НЛU19
👁 2,400 26-05-06 17:15
Як грають вінгери U19Вдалі дії в атаці та дотики до мʼяча у штрафному vs виграні дуелі в атаці, %Мале класичне підкинуло цікавий кейс. І Динамо, і Шахтар розпочали матч без своїх найкращих вінгерів:• Шахтар без Зубрія та Петрука - вони зʼявилися лише після істеричних замін від Бєліка на 29-й хвилині (в паузі через повітряну тривогу)• Чередніченко не міг розраховувати на Редушка та Андрейка навіть із лавкиНу, і так, вінгери вони усі на думку індусів. А здоровʼя знати усіх в обличчя в мене немає. Тож у вибірці цілком можуть опинитися нападники чи інсайди, що трапляється у вибірках інших позицій. Графік вже класичний:• вісь X - кількість вдалих дій в атаці за 90 хвилин (успішні обведення, точні кроси та удари в площину)• вісь Y - дотики до мʼяча у штрафному за 90колір маркерів - успішність дуелей в атаці (від 25.4% до 51.4%)• розмір маркерів - ігровий час (мінімум 720 хвилин)Отже, топ-10 вінгерів чемпіонату U19 за вдалими діями в атаці:• 💙 Іван Андрейко - 7.35/90 ⭐️ Денис Петрук - 6.29 ⭐️🌾Вадим Мерва - 6.18 ⭐️💙 Богдан Редушко - 6.00🐺 Валіффер - 5.88 ⭐️🦁 Андрій Івасій - 5.78🌾 Енок Дзебле - 5.29 ⭐️🌾 Олександр Черненко - 5.09 ⭐️🍺 Олександр Козлов - 5.05🦁 Іван Чабан - 5.04Топ-10 за дотиками у штрафному:• Денис Петрук - 5.29/90 ⭐️🦁 Олександр Абрамчук - 4.58 Артем Зубрій - 4.54⚫️ Дмитро Себро - 4.09🌾 Енок Дзебле - 3.88 ⭐️🌾 Вадим Мерва - 3.80 ⭐️🤍 Станіслав Ярошенко - 3.56💙 Іван Андрейко - 3.38 ⭐️🐺 Валіффер - 3.17 ⭐️🌾 Олександр Черненко - 3.15 ⭐️Для зручності зірочками позначені ті, хто входить до обох списків. Саме вони створюють загрозу у фінальній третині та штрафному у своїх командах. Це ключова зона відповідальності вінгера.#НЛU19
👁 2,810 26-05-05 14:38
Правовірна таблиця УПЛ після 26-го туру на основі xPoints 🎥💛 Матчі Металіста 1925 ООН має офіційно визнати тортурами: ні іншим не дають (19.3 xGA - третій найкращий захист), ні самі не беруть (33.5 xG - з відривом найгірший показник у топ-5).У матчах за їх участю створюється найменше моментів в УПЛ - 52.79 xG. На другому місці ЛНЗ - 59.Найвидовищніші команди УПЛ за сумарним xG у матчах за їх участю:• 🏹 Полтава - 82.03 xG• 🏰 Епіцентр - 80.73💙 Динамо - 79.84⭕️ Кривбас - 79.05💜 ЛНЗ повернуло собі статус найкращого захисту (17.6 xGA), випередивши Шахтар (18.0), а Динамо користується тим, що гірники «забили» на УПЛ в останніх турах, і збільшило відрив (58.4 xG проти 53.9).💙 Глобально захист киян виглядає жахливо, але не все так однозначно:• Динамо допустило лише на 3.4 xGA більше за Шахтар• і на 6.3 (!) xGA менше за ПоліссяОднак Динамо пропустило на 11.58 голів більше за очікування, тоді як Полісся - на 10.74 менше.Якщо простіше: Полісся помиляється системно, але має воротаря, який регулярно це перекриває. У Динамо ж воротарської компенсації немає, тому помилки нікому виправляти. На жаль, Нещерет лише в матчі з Буковиною раз у році показав, яким має бути кіпер для такої моделі захисту.Цікавий тренд: у 11 з 16 команд УПЛ воротарі рятують. Проблеми у п’яти:• 💙 Динамо - +11.58 понад очікування• 🍺 Оболонь - +8.31🏹 Полтава - +6.51🟡 Олександрія - +5.99⚫️ Рух - +4.66Якщо говорити про реалізацію, ситуація складніша: одразу 9 з 16 команд недобирають відносно xG, а Верес іде практично рівно. Найбільші мінуси:• ⚫️ Рух (-7.12)• 🌾 Колос (-7.62)🟡Найменше створює Олександрія - 20.3 xG.🏹 Найгірший захист у Полтави - 59.5 xGA.#УПЛмікроскоп
👁 3,410 26-05-04 18:35
💙Іван Андрейко: LW/RW, 18Хз, що нового можна сказати про матч Динамо та Шахтаря. Розумів, що з позиції сили проти колгоспів Костюку буде важко, бо він ментально не розуміє такий футбол. Але справді вірив, що проти сильних команд (типу ШД) Костюк розправить крила і покаже, як грали діди в 70-80-ті. Пращітался, но гдє? 🤔Черговий непереконливий перф Богдана змушує шукати варіанти. Кремчанін десь загубився між дублем та основою передостанньої команди УПЛ, з якою в нього вже контракт. Може заграє в Першій лізі, коли якісь легіонери повтікають. Слесар так само вже на контракті в Зорі.Маткевич награв близько 100 хвилин за Епіцентр, програвши конкуренцію Рохасу, Сидуну та Сіфуентесу. Повернеться назад, і Костюк ставитиме в основу за красиві очі та паспорт? Решта останніх випускників або вже в Динамо (Богдан та Зая), або дограватиме десь у Гідропарку.Тому варто звертати увагу на молодших. Шанс виростити гравців для першої команди з них вищий - якщо уникнути помилок, допущених із попередниками. А з цим, бачу, важко...Отож, Іван Андрейко. Залучався до U19 ще рік тому: 9 стартів і 4 голи. З Кремчаніна та Маткевича Костюк довго витискав золото та максимум. Хоча вже було очевидно, що першій команді від них ні холодно, ні гаряче. Основним Іван став уже цього сезону, і тут головна цікавинка:• доки в першій половині сезону грав Редушко, Іван діяв справа• щойно Богдана підняли до першої команди - перейшов налівоЄ натяк на «волошиноподібність» - відсутність жорсткої прив’язки до однієї ролі, на відміну від того ж Редушка. У моїй топ-трійці улюбленців першим завжди був Люсін, а Іван випереджав Богдана саме через потенційну варіативність застосування. Що подобається - адекватно успішно використовує обидві ноги. Це завжди плюс. Як це проявляється:• суттєво більше ударів із правого напівфлангу, ніж із лівого• більше кросів із лівого флангу (26 проти 17), але точність радикально різна: 46.7% справа проти 19.2% зліваОсь це і є варіативність. Зліва - більше передач у штрафний і кросів, фактично плеймейкерська роль. Справа - більше зміщень під удар, менше загострення передачами. Акцент на ліву ногу більший, але при зближенні з воротарем зліва може використовувати і праву - і такі голи теж були.До речі про завершення. На фоні Редушка, який марнує big chances в основі, в Івана індуси нарахували 4 таких моменти (0.3+ xG) - реалізував усі 4. Б’є багато - понад 3.5/90. Усього 52 удари, точність 44.2%:• 21 удар із меж штрафного (52.4% у площину) - 6 голів• 31 удар з-за меж (38.7%) - 0 голівЗамкнув 2 кроси - обидва результативно. Теоретично, за умови розвитку, може закривати обидві функції на фланзі - і ресивера, і плеймейкера, як Волошин.Візуально Редушко швидший і більше покладається на спринт. Андрейко повільніший - але без трекінг-даних це поки лише окомір. На якість дриблінгу це не впливає: 69 із 99 успішних спроб у фінальній третині (69.7%):• після обведень - 33 удари (12 у площину) на 3.26 xG• з них 2 голиБез м’яча Іван залученіший, ніж Редушко:• 8.25 вдалих дій у захисті проти 7.1/90• 4.53 перехоплення (з поправкою на володіння) проти 3.1034 високих повернень м’яча перетворилися на 10 ударів (5 у площину) на 1.12 xG -> 2 голи.Що турбує. Подивіться на теплову мапу і напрямки передач:• з глибини під 45 градусів точність висока - це транзиції, передачі за спину або в недодачу• натомість поперечні передачі і ті ж 45 градусів у позиційці на висоті штрафного - усі в червоній зоніЦе маркер проблем проти низького блоку.Висновок. Андрейко - цікавий пластилін. Може обіграти, подати, вдарити, відпрацювати без м’яча. З Редушком у складі - одна модель, без нього - інша. Не одноманітний.Головний ризик типовий для цієї генерації. Є відчуття, що Костюк уже не дає більше, ніж дав. Гравці можуть дошліфувати якісь навички, але не отримати вирішального ігрового контексту для рівня УПЛ.Андрейку, як і Редушку, Яцику чи Коробову, цього багажу замало, щоб безболісно замінити Караваєва, Буяльського чи Ярмоленка без просідання Динамо до рівня Зорі або Кривбасу.#ДКмікроскоп #ДинамоU19 #Андрейко
👁 3,400 26-05-03 14:03
Туран здивував, але Костюк - ще більше.Я розумію логіку: Ярмоленка немає сенсу використовувати як бігунка типу Редушка. Відповідно Ярмоленку потрібна «екосистема», а Коробов, як і будь-який учень Костюка, не розуміє логіки та принципів ротацій трикутників з інсайдом та вінгером. Тож наявність у старті Ярмоленка вимагатиме від фулбека вмикання мізків і компенсації простору, коли Андрій зміщується в середину чи опускається під пас у білдапі. Малий це не вивезе. Тому Караваєв у старті, бо він «зрозумілий» Ярмоленку.Коли Міша запитував про склад, я ставив на Коробова, бо тепер хтось має страхувати не лише Андрія, а й Буяльського. Тож Костюк ставить не на надійність сьогодні, а на те, що Динамо забʼє. Психологічна ставка. Інший шок - це чергова поява в старті Буяльського. І тут я вже взагалі не розумію Костюка. На правій половині поля три ветерани зі 100 роками на трьох (Ярмоленко, Буяльський і Караваєв). Там не буде якості без мʼяча, зате буде з ним.Але зазвичай центр усього в киян зліва, де Михавко з пасом і Шапаренко як game engine. Тепер, певно, відмовляться від цієї архітектури на користь більш захисної ролі для Вівчаренка та лонгболів у глибину на Редушка (як раніше загравали Волошина).Слава Богу, що вже може грати Михайленко, бо з Яциком в опорній зоні можна було б просто не виходити на матч.#ДКемоції #ДинамоШахтар #УПЛ
👁 3,130 26-05-01 17:40
Іван Андрейко vs Богдан РедушкоДриблінг в U19Останні роки я був прибічником ідеї, що на дистанції сезону грамотне орієнтування в часі та просторі у володінні стабільно переважає «голий» дриблінг. Автономний, розвинений ігровий інтелект вирішує більше задач, ніж набір фінтів і заздалегідь заданих тренерських патернів. Цю тезу активно підтримують і індуси в Х на аналітичному рівні - її неодноразово намагалися підтвердити через дані. І загалом вона мені близька.Водночас радянська школа історично наполягала на іншому: без дриблінгу - нікуди. Але якщо подивитися на сучасну УПЛ, то «чисті» бігунки-дриблери не визначають чемпіонські команди. Ключовими гравцями стають футболісти іншого профілю:• Судаков (Педріньйо) з БондаренкомШапаренко з БуяльськимНавіть кейси на кшталт Олександрії з Беззерою чи ЛНЗ з Обахом це лише підкреслюють - дриблінг сам по собі не масштабується на результат по сезону. При цьому важливо не впадати в іншу крайність. Футбол змінюється:• пресинг вже давно не екзотика навіть в УПЛ• низькі блоки - базова реальністьУ цих умовах дриблінг стає не фундаментом, а додатковим інструментом створення переваги. Одна виграна дуель 1-в-1 може зламати персональну опіку і далі розвалити структуру захисту суперника за принципом доміно. Але без ігрового інтелекту це не працює: успішне обведення занадто часто закінчується поганим таймінгом передачі або слабким кросом. Це вже інша тема, про неї не сьогодні.Минулорічне чемпіонство киян ілюструє альтернативний підхід. Буяльський залишався ключовим елементом проти низьких блоків. Паралельно Владислав Кабаєв був важливою частиною структури, навіть без стабільного фінального продукту. Це маскувалося через ротації:• кроси забирав Владислав Дубінчак• тонкий плеймейкінг у напівфланзі - Микола ШапаренкоТобто вінгер був частиною системи, а не ізольованим дриблером під крос. У Ігоря Костюка інша модель:• менше складних ротацій або вони взагалі відсутні• вінгер - це пряма функція: обіграти і подати (або закрити свій коридор, якщо обіграв і подав вінгер/фулбек/інсайд на протилежному фланзі)Саме так і зʼявився Богдан Редушко та потреба в ньому. Зараз фактично дриблер №1 у Динамо.З огляду на обмежені ресурси і поточний вектор розвитку, є відчуття, що ще один вінгер з U19 може отримати шанс в кубку ліги за рік чи два, вне залежності хто буде на той момент тренером. Мова про Івана Андрейка. Чимало прилітає запитань про малих, зокрема й про Івана. Детальніше - після гри молодіжки із Шахтарем. Замість тизеру базовий факт, який варто зафіксувати. Андрейко - один з найкращих дриблерів молодіжного чемпіонату. І Андрейко як дриблер точно не слабший за Редушка на цьому рівні- ні кількісно, ні якісно:• більш того Іван переважає на ~2 спроби дриблінгу (8.78 обведень проти 6.73)• Іван переважає і в їх успішності (54.7% проти 45.5%)#ДКмікроскоп #ДинамоU19
👁 2,840 26-04-30 13:37
⭕️ Кривбас 5:6 Динамо 💙🕐 34 хвилина. Гол після ауту киян. Кривбас забиває саме так, як хотів би забивати Костюк - через миттєву транзицію після втрати. Проблема в тому, що Динамо саме почало часто створювати для цього умови суперникам.1️⃣ Дубінчак вводить мʼяч на Редушка. Поруч є захисник, але тиск пасивний: Юрчец дозволяє прийняти спиною, закрити корпусом і розвернутися. Спроба відбору виглядає слабкою. За мить до того Шапаренко показував просте рішення - вкинути мʼяч на Михавка. Дубінчак вагався, навіть підлаштовувася корпусом під цей варіант, але врешті відмовився від нього. Злякався тренера, який не вітає гру назад.2️⃣ Редушко приймає рішення лізти напролом, хоча перед ним щільність і жодної переваги (як фактор). Мулик вибиває мʼяч з-під ніг. Важливий контекст: у момент втрати девʼять польових гравців Кривбасу знаходяться в радіусі приблизно двадцяти пʼяти метрів від своїх воріт, а Мендоза єдиний поза епізодом і готовий до ривка.3️⃣ Підбирання за Араухо, і він одразу грає вперед на Мендозу. Той отримує мʼяч на лівій половині поля Динамо - нетипово для його звичної ролі, але ідеально для атаки простору саме тут і зараз.4️⃣ Можливий контакт із Захарченком не фіксується, офсайду немає, бо епізод починається ще на половині поля киян. Далі це вже чистий вихід віч-на-віч і гол.Коробов не має йти в зону лівого фулбека при ауті - це зруйнує будь-яку структуру. І до цього голу теж малого важко прив'язати напряму.У Дубінчака було достатньо часу на адекватне рішення: між вибиванням мʼяча суперником і вкиданням проходить 14 секунд, цього більш ніж достатньо для перебудови захисту. Фулбек мав це враховувати, що цим вкиданням він зненацька нікого не впіймає!⚠️ Пас назад на Михавка давав контроль і можливість розвернути атаку через правий фланг, але цей варіант ігнорується.З Редушком ще показовіше. Його рішення слабке з позиції ситуації, але повністю відповідає вимогам тренера - звільнятися від опіки і якнайшвидше переходити до завершення. Тобто це не помилка як відхилення, а нормальне виконання моделі.Показовий і дрібний епізод із Піхальонком: під час ауту він займає позицію Пономаренка на ближній стійці, коли Мотя опускається під мʼяч. Ніби компенсація, але ще до втрати він виходить із активної зони і явно не очікує подачі. Це виглядає як механічне заповнення простору без читання розвитку атаки. Тренер сказав - роблю. Чого тільки не зробиш, щоб не гнити на лавці три місяці, як Буяльський?Ключове - неготовність до втрати. Редушко втрачає настільки тупо та швидко, що Шапаренко і Яцик фізично не встигають зреагувати, але проблема не в них, а в структурі. Команда збита в натовп, без страховки і без контролю підбирання, тому Захарченко лишається один проти Мендози. Як до того опинявся Волошин чи Коробов. Це і є вагомий тактичний провал при підготовці. Єдине джерело моментів суперника - Глейкер. Шовковський та його штаб це розуміли ДО ГРИ, тому в більшості епізодів Мендозу били та ламали в прийом або страхували першого контактера. Костюк до гри важливість "роботи" із вінгером недооцінив. Лише В ПЕРЕРВІ після чотирьох голів звернув увагу. Ще й Кривбас готувався, і Глейкер був менш лінійним, через що закритися Волошиним (як Шовковський Кабаєвим), наприклад, в цьому епізоді не вийшло би ніяк (опинився в іншій зоні). Альтернатива цьому епізоду очевидна: введення м'яча на Михавка, розстановка в структуру і перезапуск атаки через інший фланг із контролем. Але саме цей сценарій суперечить футболу, в який прагне грати Костюк. Усі ці перекочування мʼяча та розвороти з флангу на фланг - суєта для підарасів, а вони - Динамо! Вони грають прямолінійно, як тут. Тому це не історія про одну помилку. Дуба обрав агресивний варіант, Редушко обрав агресивний варіант та навіть Піхальонок схоже діяв по інструкціях, компенсуючи рух Пономаренка з ближньої стійки.Це системний вибір між контролем і прямолінійністю, де гравці Динамо (переважно вихованці Костюка) обирають друге, бо такими є вимоги до них.#ДКмікроскоп #КривбасДинамо #УПЛ
👁 2,780 26-04-29 16:56
⭕️ Кривбас 5:6 Динамо 💙Йдемо далі. Розбираємо перший та третій голи Мендози. Що їх об’єднує? Вони були забиті після стандартів киян:• перший - після кутового• другий - після аутуТут треба передати привіт тренеру туру Костюку, в якого команда ДВІЧІ провалюється після власних стандартів впродовж 30 хвилин. Наскільки я пам’ятаю з дитинства, двічі - це вже не випадковість.🕐 13 хвилина. Піхальонок виконує подачу з кутового, її виносять. Дубінчак, який займав зону підбирання (разом із Волошиним, бо обидва низькі для боротьби в повітрі та відносно швидкі, щоб наздоганяти втікачів), втручається в епізод і головою повертає м’яч у штрафний. Михавко втрачає, винос.1️⃣ Де Коробов? Малий - колишній ЦЗ та зростом суттєво вищий за Волошина й Дубу. Тому він не займав зону підбирання, а закривав ближню стійку, як це зазвичай робив Караваєв (згадайте гол Пономаренка Руху). Тому відповідальності за перший гол малий не несе.Диспозиція:Волошин, після того як Дуба увімкнувся в епізод в атаці, лишається останнім та найближчим до власних воріт• до Волошина на всіх парах несеться ЗахарченкоМендоза з м’ячем без опіки, паралельним курсом біжить Бар Лін2️⃣ Диспозиція не змінюється. У Мендози є очевидний пас на Бара Ліна під вихід віч-на-віч. При всій повазі, але Захарченко тут ніяк не встигає перекрити пасову лінію, якщо одразу летить у м’яч.3️⃣ Але Мендоза в цьому матчі грає на себе та статистику, а не на команду. Тому заходить у середину. Падіння темпу Мендози дозволяє Захарченку порівнятися з Ліном. Дубінчак частково вирулює свій фейл (активно увійшов у гру із зони підбирання з подальшою втратою командою володіння) та принаймні вже може впливати на другий темп і теоретично закрити пасову лінію на Бара.4️⃣ Повертаємося до спічу Костюка: "Ми не готові були до перебудови, коли він [Мендоза] заходив у середину. Потрібно було страхувати, не давати бити… центральний захисник мав страхувати, а Захарченко цього не робив".Якби Дубінчак був на одній лінії з Ліном, я б теоретично зрозумів дойоб до Захарченка. Однак:• досі існує можливість пасу на Бара Ліна, тому Захарченко не може повністю перемкнутися на Мендозу• у такому епізоді ЦЗ читає не удар, а найнебезпечніший сценарій. У 9 ситуаціях із 10 тут іде пас на Ліна. Захарченко захищає саме цю опцію.Плюс виникає небезпечне здвоєння проти Волошина: Араухо набігає та відкривається за спину Назарові. Назар у шпагаті: або піде пас за спину, або Глейкер битиме сам.Костюк оцінюєепізод за результатом удару, а не за якістю рішення захисникавмоменті. А це різні речі. Пас на Ліна або скидка на Араухо створюють вищу загрозу, ніж удар із дистанції під тиском. Захарченко грав проти більш небезпечного сценарію.✖️ Цей епізод мені нагадує кейс Бражко-Сваток з матчу Дніпро-1 vs Динамо. Тоді Сваток пішов на Бражка, типу закривати удар Володимира. А Бражко його зґвалтував пасом за спину на хід Супрязі (Араухо). А потім Супряга (Араухо) покотив на порожні Ванату (Бар Ліну).Не бачу передумов бити Захарченка ногами. У Європі таких егоїстично відбитих, як Мендоза, менше. У хороших командах людина в позиції Мендози віддає пас людині в позиції Ліна або людині в позиції Араухо. Тому не вважаю страшною помилкою те, що Владислав не побіг на Мендозу, кидаючи Ліна.Ще раз. Менш відбитий і більш командний гравець віддав би пас врозріз або Ліну, або покотив би Араухо за спину Волошину. І так буде в БІЛЬШОСТІ ситуацій. Тому ЦЗ має готуватися саме до таких сценаріїв.Насправді Кривбас обрав найменш вигідний варіант атаки, і саме він завершився голом. Це радше аномалія реалізації, ніж доказ неправильного рішення Захарченка в обороні. Кривбас (Мендоза) спаскудив дві очевидні гольові передачі (або передгольові) та обрав найгірший варіант розвитку - дальній удар. Йому пощастило в цей день, попри позиційні промахи киян у захисті.🔜#ДКмікроскоп #КривбасДинамо #УПЛ