Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Смоловий
Added 14 Jul 2024

Смоловий

@smolovyi
Number of subscribers: 4 232
Photos: 4,540
Videos: 95
Links: 524
Description:
⚠️ Founder та CEO #РотаньСтайл | #РотаньНеСтайл

👥 Number of subscribers

4 232
Average/Day:: +8
Average/Week:: +8
Average/Month:: +33

👁️ Average views per message

2 736
Average/Day:: 2,700
Average/Week:: 2,389
ERR: 64.65%

📊 Messages per Day

1.5
Last day: 1
Week average: 1.1
Average per day: 1.5

Name change history

Смоловий 2024-10-21
Шмольовий 2024-10-01

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 2,790 26-06-03 13:17
🇺🇦 Ілля Ольховий vs Руслан Нещерет 🎥Гра у воротах🔵 - Ольховий у Першій лізі 2025/26 (2686 хвилин та 28 ігор)⚫️ - Нещерет в УПЛ 2025/26 (2662 хвилини та 27 ігор)Отож, просте порівняння, щоб зрозуміти можливості:• Ілля на рівні Першої ліги явно більш включений у захист (захисні дії відбуваються вище, їх більше, є і виноси, і перехоплення із більшою частотою), і це непогано, враховуючи хто та як грає в захисті киян. Із цими людьми спати у воротах не можна, тож тут метч.• Начебто Нещерет проти кросів успішніший та перевищує очікування за ловлею/відбиттям, але в повітряних дуелях Ольховий зі своїми 199 см зросту в нинішньому сезоні був успішнішим.• Усе, що стосується відбиття ударів, - повна і беззаперечна перевага Іллі.Нещерет у цьому сезоні УПЛ відбив лише 61.1% усіх ударів у площину. Мало. Ілля відбив 79.8%.Ольховий теж пропускав з-за меж штрафного (94.6% вказують, що такі прильоти були - двічі), але після того голу Мендози, коли Нещерет виправдовувався вітром, гол Вітенчука вже не виглядає настільки печальним.🔻 З ближньої дистанції Нещерет майже не рятує. Матч із Буковиною - якась випадковість, глюк, флюк, збіг. Підтвердити такий рівень він не здатен. Протягом сезону Руслан відбивав лише 54.9% ударів з меж штрафного майданчика: фактично один із двох. На ворота Нещерета створили 31 момент категорії big chance (понад 0.30 xG) - відбив лише 13 (41.9%). Пропустив аж 18.🔺 Ольховий тягнув з ближньої майже три з чотирьох (73.6%) - і мені це подобається значно більше. Загалом по воротах Іллі завдали 35 ударів категорії big chance, з яких він відбив 24 (68.6%). Пропустив 11. Це вже солідно.Динамо зараз на такому етапі життєвого циклу, що гра ногами для кіпера - радше недолік, ніж перевага, бо в полі ногами теж далеко не всі вміють. Тож пріоритетом мають бути фізичні дані (зріст та стрибок) і реакція:• Ольховий на дистанції сезону Першої ліги відвів від власних воріт 10.9 очікуваних голів• Нещерет за підсумками сезону УПЛ привіз -1.43. Навіть Різник навесні вийшов у плюс (1.07) після від’ємної осені. Руслан не зміг: просто стало трішки краще (-0.02/90).👶 Славі треба більше досвіду. Чемпіонат U21 дасть йому його для подальшого розвитку та самовдосконалення.Нещерету потрібна конкуренція, бо не вивозить без тиску втрати місце. Моргун не зміг. Доля дала йому шанс усього життя, а він пустив ту залупу від Мірошніченка у Львові. Значить буде легендою КолосаІгнатенка теж віри небагато. Тому я особисто не проти якщо комусь нададуть шанс. Ціна питання - не мільйони доларів.#ДКмікроскоп #Нещерет #Ольховий
👁 3,370 26-06-02 19:39
🔰 Ілля ОльховийКіпер, 23 роки 🇺🇦Стало цікаво, через кого там стільки пристрастей: спочатку «Тернополянин переходить в Карпати!», а потім «Динамо підписало нового воротаря!».Зрозуміти логіку галасу можна, бо оку дійсно є за що зачепитися:• 79.8% відбитих ударів - третій показник у Першій лізі• формально попереду лише Антон Задерейко з Маріуполя та темношкірий кіпер Чорноморця, але Задерейко провів лише 571 хвилину, тому серед воротарів із повноцінною вибіркою Ольховий фактично другий• має високі показники відбиття ударів як із ближньої (73.6%), так і з дальньої дистанції (94.6%)• його профіль побудований саме на відбиттях: лише 37.5% сейвів завершуються фіксацією м’яча, що є одним із найнижчих показників ліги• щоб гарантовано пробити Ольхового, потрібно майже 5 ударів у площину та 1.44 очікуваних голи• частка відбитих очікуваних голів до очікуваних голів у площину становить пристойні 0.72 на фоні Нещерета і його 0.47• за відведеними голами Ольховий фактично ділить перше місце з воротарем Чорноморця - по 0.37/90Якщо без лірики, то на ринку дефіцит воротарів, які стабільно можуть щось відбивати. Тому коли на горизонті з’являється хтось із подібним профілем, одразу розгортаються такі Санта-Барбари в ЗМІ.Нива допускала 4.86 удару в площину за 90 хвилин, Динамо - 2.97/90, як і Полісся. Тож тут працює давня математична історія, чому кіпери грандів не так часто видають видатні перформанси, а інколи взагалі сидять у мінусах:• коли в окремих матчах ти отримуєш один удар у площину, і він же стає гольовим, важко бути героєм; навіть якщо ударів два, а пропущений лише один, статистика вже не виглядає вражаюче• у клубах із прохідним двором біля власних воріт значно більше можливостей набити сейвову статистику, що й трапляється найчастішеНіхто не може дати гарантії, що нинішній рівень відбиття вдасться перенести в команду, яка допускає менше ударів по воротах, але спробувати можна. Пішов Моргун, мінімум одне місце звільнилося. Турбує, що зі своїми 199 см гра проти кросів і подач не виглядає видатною:• у повітряні дуелі вступає нечасто• індекс ловлі кросів взагалі негативний. Значення вище за 1 демонструє, що воротар виграє більше повітряних м’ячів, ніж очікується. Ольховий до одиниці трохи не дотягнув, тоді як, наприклад, у Антона Жилкіна з Інгульця цей показник становить 1.47, тож проти кросів він вправніший (але відбиває удари гірше, тому воротарська позиція часто про компроміси)Я б не став тут давити на шовінізм, бо пристойних гравців часто знаходять і в більш глибоких сраках. Прям заінтригований, чим завершиться ця історія в підсумку. #ДКмікроскоп #Ольховий #ПершаЛіга
👁 3,030 26-06-01 16:58
💙 Було/стало: Микола ШапаренкоЗахисні дії 🎥До свіжого випуску ТТТ по збірній додати нічого. Коробили дві речі: білдап 2-4, якому потрібен був ще й Судаков, та захист зони перед штрафним майданчиком опорниками й висуваннями ЦЗ. Вони були жахливими. Спостерігаємо далі за прогресом або за тупцюванням на місці.Тепер же повертаємося до Шапаренка та його нібито деградації, в якій чомусь так переконані українські журналісти. Не знаю, звідки стільки ненависті до футболіста. Он один вже поїхав лише для того, щоб сидіти на лавці. Бо загалом очікувано не потрапляє в контекст. Шапаренко завжди бувбільш різноплановим за постійні опускання до ЦЗ.З першої частини вже знаємо, що Микола не загубився в комбінаційному аспекті у більш вертикальному Динамо - своє місце він знайшов. Ну, мабуть, у захисті Шапаренко почав грати більш пасивно? Розчарую: ні.Костюк приходив одержимим ідеєю відтворити футбол, у який вірить. Багатьом довелося змінювати звичні ролі.У Шапаренка знову зросла частка захисних дій за межами 40-метрової зони від власних воріт. Не прям феноменально, але зростання з 59.1% до 63.4% є. Зросла і дистанція середнього захисного єдиноборства на 2.3 метра. Якщо раніше Шапаренко вступав у захисні дуелі на 4.51 метра вище за середню командну дистанцію ведення захисних дуелей, зараз відстань зросла до 6.11.Самих дуелей стало більше (приріст з 3.81 до 4.56/90), а якість вже наближається до топових опорників УПЛ (68.6%). Та й загалом Шапаренко був чіпкішим:⁃ виграючи на землі 71% дуелей проти 39.2%⁃ зупиняючи 84.6% спроб себе обіграти проти 64.5% роком до тогоЦе схоже на регрес? Сумніваюся.Шапаренко менше привозив - 0.13 низьких втрат проти 0.43/90 у чемпіонському сезоні. Ви маєте пам’ятати, що м’яча в нього чисто фізично стало менше. Тому це не дивує. Правда, одна ударна втрата все ж сталася.Єдиний, мабуть, дійсно негативний момент - безпосередньо в ногах Шапаренка м’яч відбирали частіше, ніж раз на чотири матчі в сезоні-2024/25.Але вдалих відбирань стало більше вдвічі: з 1.63 до 3.5/90. Мабуть, головна з причин - агресія:⁃ вдвічі зросла кількість спроб відбору впродовж 2 секунд після втрати⁃ підросла, хоча не настільки радикально, кількість повернень м’яча впродовж 5 секунд після втратиСтало більше повернень м’яча загалом (+0.91/90) та на чужій половині зокрема (+0.57/90).Більше виграної боротьби, більше вдалих захисних дій, тому й сталося падіння кількості фолів з 1.23 до 0.65/90.Ось де фізика очевидно позначилася, так це на пресингу. Відсутність нормального відпочинку влітку та рання єврокубкова кампанія нагадали про себе:⁃ кількість пресинг-дій впала з 43.6 до 39.6/90⁃ падіння відбулося за рахунок чужої половини (було 36.5, а стало 32.7/90)З одного боку, мозок шукає виправдання в тому, що при 4-4-2 без мʼяча у Шовковського Шапаренка інколи можна було побачити у верхній двійці. У Костюка там більшу частину весни грав Піхальонок, а під кінець сезону - Буяльський.І детальніший розбір телеметрії цілком логічно пояснює, коли сталося просідання Миколи (перша половина сезону із польотом у Канаду замість відпустки та новим циклом автобусного життя):⁃ після Нового року (після зборів з Костюком) кількість пресинг-дій Шапаренка встановилася на рівні 44.1на чужій половині сталося зростання на фоні осені до 36.8⚠️ По решті захисних параметрів - ідентично! Навмисне намалював другий радар, щоб показати наскільки все зросло після нормальної відпустки та повноцінних зборів. Іншими словами: інтенсивність щонайменше повернулася на рівень чемпіонського сезону лише після відпочинку та зборів (43.6 та 36.5/90).Як на мене, на Шапаренка несправедливо перекладаються хейт, який має адресуватися іншим людям, що:А) не здатні якісно адмініструвати його фізичні кондиціїБ) виховати відносно рівноцінну його профайлу заміну. Бо, як бачимо на цьому графіку, Яцик лише бігає приблизно в такому ж обсязі, а критично поступається за усім іншим.Далі буде. 🔜#ДКмікроскоп #Шапаренко #УПЛ
👁 3,220 26-05-31 16:28
🇵🇱🇺🇦 Не стисло після першого тайму (0:2):⁃ це прям ого, бо схоже, що граємо з одним фланговим із навичками грати широко; Романчук не зможе грати, як Конопля, це швидше буде нагадувати Коробова; Ярмоленко вже давно не бігає за спини кожного разу, частіше обираючи вужчі позиції; Судаков як вінгер ледь із футболом не закінчив; тож із флангових гравців на полі лише Миколенко, бо й Циганков в останні місяці мало грав на широкій позиції⁃ а от тих, хто грає в напівфлангах та центрі поля, аж п’ятеро: Очеретько, Назарина, Циганков, Судаков, Ярмоленко⁃ ставка зрозуміла, не зрозуміло лише, чому не Бондар, а Сарапій; Едуард може в лонгболи, однак чи можуть у це грати Судаков та Ярмоленко? Не факт!⁃ головний маркер - чи Малдера теоретично зробив висновки з провального матчу проти Австрії; чи буде зліва блядський цирк зі стягуванням наліво натовпу; чи з’явиться нарешті структура, що сприятиме якості руху м’яча, а не зачісок деяких гравців⁃ ну і звертаємо увагу на рух так званих «інтенсивних» гравців; на фоні дійсно інтенсивних буде добре видно різницю і те, як вона проявлятиметься⁃ підсумовуючи все - цей склад не виглядає дуже гнучким тактично; буде важливо потрапити в контекст, а він тут читається як спроба нав’язати своє⁃ на старті Ярмоленко на фланзі, почали трішки тиснути, поляки понад хвилину не можуть вийти на іншу половину поля⁃ типово проїбався Сваток: пішов разом із опорником на одного тіпа, зробив прогалину, порвав лінію, пощастило⁃ Миколенко має зуб на того поляка?⁃ тепер Матвієнко проїбався з грою на випередження, схоже, була установка⁃ на полі типу високоінтенсивні Назарина та Очеретько, але півколо відкрите⁃ вийшли грати в пасік, але поки, що й у Реброва⁃ трахають наших перед штрафним майданчиком, центр поля провисає вже на початку гри⁃ прогресує Судаков, уже 10 хвилин не падає до ЦЗ⁃ а фіг там: перше входження до фінальної третини на 13-й хвилині, дві хороші вертикальні передачі, почав у низькій позиції… Судаков; воістину горбатого могила справить!⁃ 20 секунд хорошого футболу, але нахера тоді Очеретько та Назарина, якщо лівий вінгер має грати в білдапі?⁃ але зрозуміло, чому Моурінью не задоволений Судаковим, глянемо, чи надовго вистачить Малдери⁃ хуйня наші білдапи⁃ Сарапій вдало зіграв на випередження⁃ ого, Ярмоленко опинився в офсайді, але красиві декілька дій поспіль⁃ тривожить, що поляки дуже спокійно грають у пас та підбирають перед нашим штрафним⁃ Сарапій знову йде грати на випередження, фол⁃ знову проїбався центр, Петушевський опинився віч-на-віч із Трубіним; немає центру поля, ще й Романчук помилився, лишивши поляка у грі⁃ трахають поляки, немає захисту в центрі поля; недовго Калюжному дивитися футбол із лавки, буде на наступний збір⁃ добре, що VAR не побачив руку Матвієнка та контакт Ярмоленка з Кенді; в УПЛ уже відірвали би голову, якби це сталося в матчі Полісся⁃ мало руху, немає опцій, хуйня футбол⁃ Романчук вміє кидати аути⁃ всьо, 28-ма хвилина, Судаков здався і встав у позицію ЛЦЗ, пизда всім схемам і структурі, граємо у 7 інсайдів, усі в центрі⁃ схоже, знову проспали вихід вінгера, пощастило; ніхто не контролював простір між Сарапієм і фулбеком⁃ привозить контратаку в стилі Шахтаря Назарина, щастить⁃ але й так буває: Циганков підбирає м’яч, Яремчук не віддає Віктору в хід, а б’є з понад 22 метрів і забиває (0:1)⁃ не схоже, що, граючи ось так, 10 таймів Україна виграє більше 1-2 з них⁃ а ось так - вже 7-8: команда 45 хвилин намагалася відтворити ось це; усі зіграли ідеально, усі рухаються, усі закривають свої коридори, бачать вільні зони і можливості - топ-гол Ярмоленка (0:2)#збірнаемоції #ПольщаУкраїна
👁 2,670 26-05-30 15:53
➡️ Цей графік - хороша ілюстрація того, чому Малдера викликав саме тих, кого запросив на збір.Мені дуже подобається зарядженість і працьовитість Рябова з ЛНЗ, але через стиль команди він майже не грає в пас, а високоінтенсивна дистанція нижча за середню. Тому розумію і приймаю його відсутність на першому зборі.Вважаю так: якщо ти можеш продукувати, як Віталій Буяльський, понад 1 очікуваний гол за 90 хвилин, то можна не акцентувати на те, що ти не прудконога лань. Але якщо не можеш - бігай, наче востаннє!От чому, наприклад, Єгор Назарина? Він найменш інтенсивний із 78 центральних півзахисників УПЛ - лише 512.2 метра. Але Малдері треба, щоб людина могла в пас. А більший xG Chain (0.59) серед чистих опорників лише у Володимир Бражка (0.64). Криськів (0.86) інколи інсайдом бігав, доки Назарину взагалі використовували в центрі захисту. А, наприклад, у Івана Калюжного найменший xG Chain серед усіх хавів 1925, які награли пристойний час (Аревало, Калітвінцев, Литвиненко) - лише 0.39.Спочатку хотів обрати пасові ланцюжки, що завершуються ударом. Потім згадав, що удари з центру поля не рідкість в УПЛ, а ланцюжок не зважатиме на це. Тому обрав метрику цінності всього ланцюжка - xG Chain. І знову погоджуюся з Малдерою: коли буде потрібно ригати й вмирати на полі, він викличе Івана. На першому ж зборі він хоче грати в пас, а це не найсильніша складова гри Калюжного.Шкода, що з великою ймовірністю УПЛ втрачає Мічіна. Якісний компромісний варіант: може інколи ригнути, хоча загалом тихохід, але доволі креативний. З іншого боку Зоря була готувала до цього, бо Неманья Анджушич один з лише трьох ЦП не Динамо та Шахтаря в топ-10 за xG Chain (0.76).Стає зрозумілим, чому Араухо поки лишається в Кривбасі. І умовне Полісся чи Динамо за ним не йде. Андрусв долає меншу дистанцію загалом, ніж ветеран Бабенко, але високоінтенсивна - вища.Проте в побудові атак Араухо ще більш безпонтовий за Калюжного. Якщо порівнювати від’ємні в обох % Passing Contribution зі згаданими Бабенком або Бражком, то картина наступна:• -16.45% в Араухо• -8.99% у Калюжного• +2.19% у Бражка• +3.07% у БабенкаОбидва основні інсайди Полісся Емерллаху (975.2) та Андрієвський (916.3) мають вищу за середню для вибірки високоінтенсивну та створюють/завершують загалом на рівні гравців центру поля Шахтаря. А Ізакі в УПЛ вже майже наздогнав за імпактом (0.71) Артема Бондаренка (0.74) та Педріньйо (0.78). Доволі швидко малий додав. #УПЛмікроскоп
👁 3,650 26-05-28 13:47
🇺🇦 Чому Безсмертний?Вікторія в Першій лізі 🇺🇦Перша реакція була максимально проста: «Жах!» та «Це ж із перді?!». Але стало цікаво зрозуміти, чому із 10 потенційних кандидатів вибір Костюка впав саме на Анатолія Петровича. Не вірилося, що критерії були на рівні часів Потато Пепа: «з ним смачно горілку їсти». Тож довелося зануритися в глибини, глибші за УПЛ.МСП інсайдить, що Безсмертний буде займатися захистом. І тут раптом виявляється, що у Вікторії цифри дуже навіть цікаві.У середньому команда допускала лише 0.81 очікуваного гола за матч - це третій показник ліги після Лівого Берега (0.61) та Буковини (0.74). При цьому пропускала Вікторія в середньому 1 NP-гол за матч, тобто тут уже більше питань до кіпера. Загалом команда пропустила на 5.28 гола більше очікуваного - найгірша різниця в лізі.Особливо добре Вікторія захищалася на стандартах:• 0.16 xGA за матч• 0.25 xThreat за матч• лише один пропущений зі стандартів приблизно раз на 5 матчівВ обох метриках кращими були лише Лівий Берег та Буковина.Загалом є достатньо підстав вважати, що працювати із захистом Безсмертний вміє:• Вікторія аж сьома за допущеними передачами до фінальної 1/3друга за допущеними передачами до штрафного майданчика• третя за входженнями в штрафний майданчик через пас або ведення• третя за допущеними ударами Open PlayТобто команда добре стискала простір біля власних воріт і якісно захищала штрафний майданчик.Але далі починається найцікавіше. Все вказує на те, що Безсмертний - апологет достатньо агресивного та вертикального футболу. І, схоже, саме це могло сподобатися Костюку. Вікторія:• третя за дистанцією середньої захисної дуелі• четверта за дистанцією середньої дії в захисті• четверта за поверненнями мʼяча на чужій половині поля• одна з найкращих команд ліги за високими поверненнямиТобто це команда, яка прагне тиснути. І тут виникає головна проблема. Мені загалом подобається ідея з продуманим пресингом. Але нинішнє Динамо банально не виглядає готовим до такого футболу. Ми самі бачимо, як гравці, що 4 роки жили в автобусах, уже не витягують довгі інтенсивні відрізки.Продовжувати грати в тиск із Мотею та нинішнім набором центральних півзахисників - це постійно ризикувати просіданням фізики та центру поля.Шовковський цю проблему бачив, тому в певний момент фактично відмовився від високого пресингу. Але Костюк, схоже, усе ще хоче будувати футбол через транзиції та помилки суперника. Бо в позиційні білдапи від власних воріт він не дуже вміє. І саме тому призначення Безсмертного виглядає логічним. Якщо ти хочеш інтенсивне, вертикальне Динамо з тиском - це нормальний вибір.Проблема лише в тому, що нинішній склад під це не заточений і не вивозить по фізиці. А діти - не для гри в пас.Я взагалі не бачу, як цей склад можна витягнути на потрібний рівень інтенсивності з нинішніми фізруками в клубі. Просто через брак компетенції. А тут ще Бражко, Шапаренко та кілька людей замість відпустки їдуть у збірну.Через це історія із Люсіним теж виглядає неоднозначно. Безсмертний навряд чи сильно допоможе виростити гравця рівня Буяльського, бо його футбол теж про вертикальність, інтенсивність і швидкі та не завжди якісні рішення.Тому, якщо Костюк реально хоче грати в агресивний пресинг, то єдиний реалістичний варіант - це шалена ротація півзахисту. Пара інсайдів грає 30 хвилин - обидва міняються. Потім ще одна хвиля замін ближче до 60-ї хвилини. Інакше це просто не витримати. Тому вже зараз треба розуміти, хто буде пʼятим та шостим інсайдом:• РубчинськийСаленкоЛюсінОсипенкоБо двоє із них, очевидно, зайві.І парадоксально тут навіть плюс, що Динамо не сіяне в Європі. Проти умовних волоцюг довелося б багато грати першим номером і ризикувати бути побитими в транзиції. А проти сильних суперників у тебе майже немає вибору: високий пресинг, стандарти та контратаки. І НІЩО не заважає Костюку вже зараз на зборах моделювати такі матчі без Шапаренка та Буяльського. Пройти пару хороших суперників, вийти бодай у групу ЛК - і цим закрити пиздаки мені та іншим скептикам.#ДКмікроскоп
👁 2,440 26-05-27 15:13
Як грають команди #УПЛІндекс вертикальності (прямолінійності) 🎥Обіцяю виділяти більше часу на підсумки сезону, ніж рік тому. Бо зібралося чимало цікавих тем. Багатьох несправедливо звеличували, когось підорасили ні за що. Про все це говоритимемо найближчий місяць.Почнемо з бази. Цифри біля назв зі знаком плюс чи мінус - різниця із першою половиною сезону.Беремо за основу дві осі координат:• вертикальну (X)• горизонтальну (Y)У такому випадку кожна виконана передача матиме певну спрямованість:• повністю вертикальна (вперед) передача матиме індекс 1• повністю горизонтальна (поперечна) - індекс 0Але передачі можуть виконуватися і назад, у такому випадку вони генеруватимуть від’ємні значення. Або ж передачі можуть бути діагональними, тобто просуватися за обома осями одночасно та набувати відповідних значень.⭕️ Кривбас - найпрямолінійніша команда УПЛ. Індекс захмарно високий (32.7), ще й команда додала в порівнянні з першою половиною сезону. Якщо є опція зіграти вперед - вони грають вперед. Завжди.🔴 🏹 💜 Далі Верес (29.4), Полтава (28.3) та ЛНЗ (28.1) - команди одного ментального рівня у грі з м’ячем. Не настільки зациклені бити вперед на своїх Мендоз, як Кривбас, але теж довго не вагаються.За цією трійкою - група команд, що є прихильниками вертикального футболу, однак періодично можуть обирати і непрямолінійні опції:• 🏰 Епіцентр (26.1)• ⚪️ Кудрівка (26.1)• 🍺 Оболонь (25.2)• ⚫️ Рух (25.1)🟡 🌾 🤍 Олександрія (23.8), Колос (23.7) та Зоря (22.8) теж не відмовляються від аграрної спадщини. Фінансово вони вже можуть потягнути гравців для більш горизонтального футболу. Це трішки допомагає бодай щось створювати в матчах проти команд, що вертикальніші за них.Тут переходимо до команд, яких життя змушує грати горизонтально:• 💛 Металіст 1925 (21.0)• 🦁 Карпати (20.8)• 💙 Динамо (19.6)Якщо говорити про Динамо, то вибір Костюка - грати вертикально. І якби його воля, то Динамо було б на рівні Оболоні. Але аграрії часто роблять вибір за ГТ Динамо, паркуючи автобус. І бити вперед тут - не вихід.🐺 У Полісся немає ні кадрових, ні фінансових можливостей вийти на рівень горизонтальності Шахтаря, який необхідний, щоби кинути виклик на дистанції.Команда, схоже, зависла між двома світами: між Шахтарем та колгоспами. Грати як Шахтар немає передусім кадрового ресурсу. Відповідники Судакова, Бондаренка, Буяльського чи Шапаренка - не по кишені. Лише якісь компромісні варіанти. А грати у бий-біжи вже не цікаво Ротаню зі штабом.Вже чітко вимальовується стеля:• гравці по 3-4 мільйони із закордону не досягнуть того рівня якості рішень у позиційній атаці, на який здатен умовний Бондаренко чи Буяльський; цінник на таких гравців вже біля десятки, а таких грошей у клубу немає• а списані з Динамо мають певну межу для вдосконалення, і більшість уже в тій точці, де додаткові години в методичному кабінеті з планшетом не дадуть значного прогресу; Андрієвський - єдиний, хто прям очевидно потрапив у незнайомий контекст і вигріб Шахтар - поза конкуренцією. Найбільш горизонтальна команда УПЛ (13.7). Останній сезон до Турана команда була вертикальнішою (16.3), а зараз повернулася до витоків.🇺🇦 Заглянемо до Першої ліги та подивимося на потенційних учасників наступного розіграшу УПЛ.🔰 Найгоризонтальніша команда - Чернігів (18.9). 🔰 🔰 Одразу за фіналістами Кубка України: Лівий Берег (22.3) та Чорноморець (23.3). 🔰 Переможець Першої ліги Буковина на четвертій позиції (23.5). Найвертикальніша - Пробій Городенка (35.1).#УПЛмікроскоп
👁 2,280 26-05-26 19:02
Лідери #УПЛ в сезоні за xG+xA/90 (мінімум 1000 хвилин) 🎥Міша попросив для Патронів ТТТ збірну сезону. Було декілька позицій, де я вагався, тому вирішив додатково подивитися на деякі параметри. Мінімальним порогом встановив 15 матчів та 1000 хвилин ігрового часу - і випадково натрапив на цікаве.Обожнюю дивитися на дві речі: як щось горить у кацапів та гейтерів Буяльського. Тому тримайте наступний факт.Віталій Буяльський - лідер сезону УПЛ серед гравців, які взяли участь щонайменше у 15 матчах та зіграли понад 1000 хвилин, за кількістю очікуваних голів та асистів у перерахунку на 90 хвилин (0.796).Буяльський - лідер УПЛ за очікуваними асистами (0.33 xA/90) та пʼятий за очікуваними голами (0.47 xG/90).Але це ще не все. На другому місці серед найбільш гострих та креативних - Андрій Ярмоленко (0.777). Краща реалізація (31.034%) у цій вибірці серед тих, хто завдав щонайменше 15 ударів, лише в… Тараса Михавка (33.333%).Так Ярмоленко ж бив 3 пенальті, - скаже хтось. Це допомогло підтягнути коефіцієнт! Однак умовний Педріньйо бив 4 - і йому не допомогло. Тому Андрій тут не лише через пенальті! Якщо Роналду якось грає до сивини, а його Ан-Наср та збірну Португалії якось балансують під це, то й Динамо має напрягтися. Якщо обидва ветерани досі розвалюють аграріїв, а статистично воно саме так і є, то на заслужену пенсію їм ще рано.На третій позиції - Микола Гайдучик із Полісся (0.715). Більшість (0.62) - це очікувані голи, на асисти припадає лише 0.1#УПЛмікроскоп
👁 3,320 26-05-25 06:07
От чесно, мені набридло постійно чути одне й те саме: «Бачили, що була просадка в середині поля. Не встигали перебудовуватись після втрат мʼяча». Майже після кожної гри ми чуємо про неготовність до втрат від гравців центру поля, але як вирішення бачимо…лише ротацію гравців півзахисту туди-сюди.Чому Динамо не змінює структуру нападу та захисту, якщо заміна Шапаренка на Яцика, а Буяльського на Піхальонка ніяк позитивно не впливає на надійність у перехідних фазах? Окей, сетап Шапаренко-Буяльський продукує більше open play моментів та xThreat, ніж пара Яцик-Піхальонок. Вчора:• Шапаренко виконав передпередасист на КараваєваБуяльський скинув-асистував після кросу КараваєваАле в захисті команда так само вразлива до атак суперника. Якщо немає можливості змінити щось кадрово - змінюйте структуру. За нинішньої архітектури команда вразлива в транзиції. Якщо бракує якісних захисників для гри один-в-один - додайте плюс одного гравця за лінією мʼяча.Пономаренко не зміг покотити Ярмоленку та віддав у руки Яшкову. Далі режисер трансляції показує табла. Але здалося, що Яшков вводив мʼяч рукою на фланг. Це чомусь тригернуло Динамо пресингувати. Можливо, була підказка з лавки. Коли режисер закінчує демонструвати табла, Яцик та Бражко вже у високих позиціях. Схоже, була спроба затиснути на бровці гравця, якому Яшков вкинув мʼяч.Тут питання чисто теоретичне:• зазвичай пресинг запускає пас назад або невдалий перший дотик• динамівці, судячи з усього, просто кинулися на вкидання на флангНе дуже розумію доцільність цього на 44:15 під кінець тайму, в спеку, після безсонної ночі, коли ноги та голови не свіжі.1️⃣ Проблема пресингу більшості команд УПЛ, зокрема і Динамо, в тому, що страшно всім складом заходити на чужу половину. Тому команда розбивається на дві групи:• ті, хто типу пресингуютьзадня лініяВнаслідок цього утворюється величезний розрив.Кудрівка розвернула атаку. Яцик опинився в зоні лівого вінгера - і нічого катастрофічного тут немає, бо в його позиції інсайда розташований Волошин.2️⃣ І Волошин мав дочитати, що в цьому епізоді він тепер лівий інсайд. Але не схоже, що він це розуміє. Він дозволяє Козаку, який починає епізод поруч із ним, відірватися на 8-10 метрів.Піхальонок (!) рухається швидше (!) за Назара. Олександр за 8 секунд долає суттєво більшу дистанцію.Попов повертається, дивиться на Михавка і показує йому пальцем на Овусу. Козака він схоже в розрахунок не бере і не бачить!3️⃣ Тим часом Дубінчак повертається в позицію.Козак тікає від Волошина та націлюється в коридор між Поповим та Михавком. Тарас опиняється на шпагаті, бо перед ним Овусу та Козак. Михавко спершу реагує на Козака, але бачить, що той не дістанеться мʼяча, і вже реагує на мʼяч.Попов самоусувається з епізоду. Він обирає потенційну підстраховку Коробова, якщо піде вертикальний пас на Світюху.4️⃣ Але пас іде не на Світюху, а на Козака. Той пробігає точку зустрічі з мʼячем. Мʼяч потрапляє до Овусу, приймає погано, але встигає скинути під удар Сторчоусу.Дуба зробив зайвий крок. Овусу теоретично міг бити правою, яку Михавко ніяк би не накрив. Владислав кинув Сторчоуса. Але він не єдиний, хто тут помилився, а останній.У матчі з Кривбасом прилітало Захарченку через те, що він не страхував Коробова. Попов, мабуть, почув. Інакше важко пояснити, чому Денис кидає центральну зону та перемикається на мʼяч. Тим паче в зону вже підходив Бражко.Тарас має контролювати Козака. Проти Дубінчака - Овусу та Сторчоус. 2v1. Фейл.Вихід є! Якщо вже відсутні шанси навчити, фізично підтягнути або купити когось якіснішого, то час змінювати структуру захисту, щоб у таких епізодах завжди мати +1. Врешті решт грайте з трійкою або з парою шісток, що вище 50 метрової лінії не підіймається. Беріть кількістю, як колгоспи, якщо не можете якістю! Або ж свідомо відмовляйтеся від пресингу, як Шовковський, бо фізично 80% команди його та його наслідків не стягує! Цей гол би фізично не стався, якби не пішли пушити пас Яшкова на фланг!#ДКмікроскоп #ДинамоКудрівка #УПЛ
👁 3,060 26-05-24 11:59
💙⚪️ Стисло після другого тайму (3:2):• респект Костюку - визнав, що команда грає хуйню, та змінив Піхальонка з Яциком, для яких грати хуйню в останні місяці стало традицією. Подивимося, чи в Шапи з Буєю вийде краще• на зборах треба аути тренувати• Динамо частіше перебуває на чужій половині поля, але не скажу, що прям небо і земля у порівнянні з першим таймом• працюють заміни: Шапаренко запускає Караваєва, Караваєв кросить на Буяльського, Буяльський у боротьбі скидає плечем на Пономаренка (2:2)• можливо, в Динамо щось нарешті зрозуміють на рівні тих, хто ухвалює рішення?• Ярмоленко вже пішки, ледь дихаючи, може зробити те, чого не можуть молодші - бачить можливість і своєчасно асистує партнеру, Герреро забиває у ближній кут (3:2)• купу інформації дав цей сезон киянам, тепер питання - чи відповідні управлінці зробили необхідні організаційні висновки. Якщо лишати все як є, то нічого доброго не буде• тепер ненавиджу 1925, як ОКС: випускають Калітвінцева на 94-й хвилині й забирають у мене титул…#ДКемоції #ДинамоКудрівка #УПЛ