Лідери Динамо в сезоніКроси за Костюка Давайте піднімемо одну з найболючіших проблем киян - кроси. Динамо вперше від квітня 2014 року і звільнення Олега Блохіна повернулося до стабільних «бистрих флангав і вот етава всєго». Навіть за Потато Пепа акцент не був настільки гіпертрофованим. Хіба що на старті другого приходу Михайличенка, коли кияни у двох матчах поспіль пробивали 40+ кросів - абсолютні рекорди за весь період спостережень Wyscout в УПЛ. ⚠️ Матч з МХ1925 поки не оброблений, тож дані без врахування сьогоднішньої гри.Проблема - в поєднанні двох ключових факторів:• низька якість подач (низом та верхом)• погане заповнення зон завершенняУ внутрішніх змаганнях за Костюка Динамо вже виконало 211 кросів з гри (УПЛ + Кубок):• лише 15 з них завершилися ударом - 7.11%• лише 3 призвели до ударів у площину - 1.42%От і думайте. Індуси, звісно, ще ті “рахувальники”, тому можливі похибки. Наприклад, чомусь не бачу гол Яцика після кросу Редушка Полтаві, як крос. Але навіть із поправкою на це ставка на кроси виглядає як віра в те, що проблема якось розсмокчеться сама.По адресатах:⁃ 17 кросів на Пономаренка (4 низом) → 5 ударів (1 у площину), 0.89 xG, 1 гол⁃ 8 на Редушка (2 низом) → 3 удари (1 у площину), 0.87 xG, 1 гол⁃ 4 на Ярмоленка (1 низом) → 1 удар, 0.22 xGУ топі немає основних інсайдів - ні Яцика, ні Піхальонка. Немає навіть резервіста Шапаренка. Є Буяльський - 4 кроси, замкнув топ-5. Це ключова проблема: Динамо масово подає без належного заповнення зон завершення.Вертикальні інсайди, якими мають бути Піхальонок і Яцик у «сучасному вертикальному футболі», внаслідок структурних проблем самі змушені виконувати кроси:⁃ Піхальонок - 16 кросів (4 місце)⁃ Яцик - 13 (8 місце)Памʼятаєте кубковий матч з Інгульцем, коли Костюк зняв Буяльського у перерві, щоб випустити Яцика виконувати кроси? А коли Піхальонок замкнув подачу Михайленка, тренер сяяв так, ніби обіграв ПСЖ.Тепер порівняйте з роллю інсайдів у Поліссі. Олександр Андрієвський:⁃ забив головою після кросу Брагару та ривком за спини заробив вилучення захиснику Полтави⁃ у попередньому турі замкнув скидку партнера після кросу Гуцуляка Це не випадковість - це системна робота. У Динамо її поки не видно. Жоден із основних гравців атаки не є сильним у грі в повітрі: ні Пономаренко, ні Редушко, ні Ярмоленко, ні Піхальонок, ні Яцик. Більшість з них і не тягне у вибір позиції та таймінг відкривань теж. Тому залишається ставка на кроси низом. Якщо вірити Wyscout - це лише 20-25% усіх подач. В усіх інших випадках мова про боротьбу в повітрі з гри в чужому штрафному, яку Динамо системно програє.Зі 191 удару Динамо за Костюка лише 26 були завдані головою (3.85 xG): 11 у площину при 2 голах. Але проблема не лише у верхових мʼячах - навіть простріли часто не мають адресата.Малувато для команди, яка так багато подає:1️⃣ Вівчаренко - 32 кроси → 0.39 xA2️⃣ Редушко - 30 → 0.41 xA3️⃣ Волошин - 24 → 0.80 xA⚠️ Тобто один Волошин створює стільки ж гостроти, що й два лідери.Піхальонок четвертий за кросами (16). І це окрема проблема: якщо він подає - його немає в зоні завершення. Додаємо Яцика, який часто випадає з епізодів і не атакує зону - і отримуємо системну проблему, а не окремі помилки.Висновок. Динамо не просто багато та погано подає, - Динамо часто робить це без відповідної структури, про яку нарешті вже заговорив і Костюк на флешах.#ДКмікроскоп
Лідери 22-го туру #УПЛДистрибуція 🇺🇦🐺 Якби Едуард Сарапій забив Гороху в тому епізоді, міг би претендувати на статус одного з хедлайнерів туру і місце в збірній.Полісся виконало 672 передачі. З них 249 - на двох у Сарапія та Чоботенка:• Сарапій - лідер туру за кількістю передач: 126 (95%), Чоботенко другий - 123 (91%)• Сарапій перший за передачами до фінальної третини: 31 (94%), Чоботенко третій - 17 (88%)• Сарапій лідер за передачами з просуванням: 20 (95%), Чоботенко четвертий - 17 (76%)• 629.5 метрів просування передачами в Едуарда - найкращий показник туру з відривомНа папері - домінація. Але важливо розуміти контекст. 78% володінь Полісся доходили до чужої половини не через видатну якість розіграшу, а через пасивність першої і другої ліній захисту Вереса. Це не кейс хорошого тиску, як у стартові хвилини від Карпат проти Динамо.Полісся мало 75.9% володіння. Для порівняння, у Шахтаря - 68.8%. В обох випадках мова про гру проти низького блоку. Але ефективність різна:• Шахтар: 31 точна передача в 20-метрову зону від чужих воріт• Полісся: 18• "Домінуюче" Динамо Костюка: лише 8Ось де різниця між “контролюємо мʼяч” і “контролюємо загрозу”. Звідси і лідерство:⁃ ⚒ Артем Бондаренко та Педріньйо - по 6 глибоких передач⁃ 🐺 Олексій Гуцуляк та Гіо Майсурадзе - по 5Для контрасту, у Динамо, яке "домінувало":⁃ у всіх гравців старту - 3⁃ у трьох гравців з лавки (Зая, Михайленко, Буяльський) - 4🇺🇦 Найбільше спроб наскрізних передач - у Миколи Шапаренка (4). Тиск Карпати чинили хороший на початковому етапі матчу, але Руслан Нещерет при цьому не здійснив жодної помилки (100% точності передач).🟡 Найбільше передач під удар - у Теді Цари (6).Великий обсяг передач ≠ ефективна дистрибуція. Важливо не скільки ти віддав, а де і з яким наслідком.#УПЛмікроскоп
Лідери 22-го туру #УПЛАтакувальні дії 🇺🇦🇺🇦 Матвій Пономаренко - лідер туру за кількістю ударів (6). Більшість із них - поспішні та непідготовлені. Але якщо Костюк любить кататися (а він це любив ще на рівні U19), то має і санчата возити. У площину - лише 1 удар (17%). Сумарно - 0.40 xG. Матч міг перевернути один гол, але його скасували.Луческу, Царство Небесне, свого часу зміг загнати егоцентризм Ваната (який формувався при Костюку в U19) у певні рамки. Питання - чи вміє Костюк працювати з таким у довгу?⚒ Лука Мейрелліш «настріляв» 1.39 xG в межах одного епізоду. Wyscout традиційно не враховує, що фізично ти не можеш забити більше одного гола за одну атаку. Але модель рахує, як рахує.🟡 Найбільше очікуваних асистів (1.10 xA) у Теді Цари: 6 передач під удар. Обсяг і якість створення в одному пакеті.🐺 Ротань, схоже, наслідує Динамо. Фулбек Полісся Гіоргі Майсурадзе - 13 кросів, 6 точних (46%). Другий у турі - Богдан Михайліченко: 11 кросів (4 точні).Ще одна номінація Полісся: Едуард Сарапій - 13 ведень з просуванням проти низького блоку Вереса. Класичний сценарій: коли суперник сідає в автобус, виносить куди очі бачать, а центральний захисник повертає мʼяч назад в атаку.⚒ Найбільше дотиків у штрафному в Лассіни Траоре (11) та Егіналду - 10.🏰 Хоакін Сіфуентес - лідер туру за дриблінгом: 6 вдалих спроб з 10 загалом.💜 Найчастіше потрапляв в офсайд Марк Ассінор - 3 рази.🤍 Найбільше фолів на собі заробив Жуніньйо - 5.#УПЛмікроскоп
Динамо 0:1 Карпати 🇺🇦Перше, про що думають гравці 🇺🇦Костюк після матчу вкотре заявив, що він домінував. Як і у випадку Реброва чи Ротаня, ставлюся до цього з розумінням. Їхнє право - просто в нас різне трактування терміну.Важко зрозуміти ще один посил тренера:«Суперник добре закривав середину поля, і всі наші спроби атакувати через центр закінчувалися втратою мʼяча».
Особливо після сказаного на зборах:«Гравці мають бути готовими діяти інтенсивно, швидко приймати рішення, не боятися втрати м’яча й правильно реагувати після неї».
Не знаю, чому ніхто не хоче цього помічати, але послідовність тренера як ідеолога усього процесу гойдається:⁃ ще позавчора був заклик ризикувати, втрачати і реагувати на втрату⁃ а вчора - центром не атакували, бо втрачалиПерше: а після кривих кросів з флангу втрат немає?Друге: а відколи це Костюк боїться втрат?Втрата ж породжує іншу, відмінну від часів Шовковського, похідну - реакцію на втрату (за СаШо частіше сідали в низький-середній блок, бо на реакцію не було фізики). Тому, коли дивився матч вдруге і втретє після лайву, навмисно рахував ситуації, де була опція в середині, але її ігнорували. Їх дуже багато, тому обмежуся першою ж ситуацією в матчі, щоб пояснити:- де зникає відповідальність футболіста- наступає відповідальність тренераБув в історії Динамо період, коли Буяльський при розведенні мʼяча просто лупив в аут у стилі ПСЖ. Від цього концепту вже відмовилися.1️⃣ Пономаренко віддає пас назад на Бражка. Володимир має лічені частки секунди, щоб знайти вертикальну опцію, бо Фаал уже починає рух на нього, а Динамо грає в «сучасний швидкий вертикальний футбол». Карпати стартують у 4-4-2, де Бруніньйо - у першій лінії захисту.2️⃣ Фаал і Чебер закривають опцію передачі на Шапаренка. Сенсу повертати назад на Матвія теж мало. Залишається права половина поля і права нога. Уже в цей момент гравці справа мають готуватися під прийом, але готується лише Ярмоленко.3️⃣ Ключове, як на мене - Бруніньйо більше акцентує увагу на пасовій лінії на Пономаренка. Але маю обґрунтовані сумніви, що він повністю перекриває лінію на Піхальонка.Володимир оцінює тиск Фаала, прибирає мʼяч під праву, розвертає корпус і рухається вправо. Піхальонок відкритий під пас. Навколо нього достатньо простору для прийому, щоб провалити Чебера, Фаала та Бруніньйо. Але команда навіть не дивиться в цьому напрямку.До речі, для мене стало шоком, що швидкість реакції Олександра нижча за Михавка. Це одразу пояснює дуже багато.4️⃣ Теоретично існувала остання можливість піти через центр, але вже Піхальонок її навіть не розглядає - і не робить спроби звільнитися від опіки, і не біжить за спини під лонгбол.Тому які претензії можуть бути до Коробова? Він опиняється під тиском і вже не може дати навіть Ярмоленку, бо через Піхальонка в Андрія відсутня можливість гри на третього, щоб розбити тиск і рухатися далі. При прийомі в Ярмоленка буде одна опція - пас назад.Лише Ярмоленко в цьому епізоді нагадує футболіста - спочатку на мить відволікає Костенка, щоб виграти час для Коробова під прийом, потім створює ширину для пасової лінії. Подивіться, де Андрій: на сонці на другому слайді і вже в тіні на четвертому. Коробов котить назад.Введення мʼяча в гру - це стандарт, який можна награвати. І, швидше за все, пас на фланг від Бражка - один з типових сценарієв. Ні Пономаренко, ні Редушко, ні Ярмоленко не побігли відкриватися за спини, тобто команда не перебуває в лонгбольному очікуванні.У клубі мають усвідомити, що командами, як собакам, тренер на установці закладає в голову лише автоматизм. Відповідальність за рішення гравців потім лягає на тренера. Потрібно, щоб зʼявлялося альтернативне бачення, кращих варіантів, якщо вони виникають у режимі реального часу, ніж ті, які пропонує тренер за замовчуванням.Тому поділяю біль Андрія, який він часто показує. В трансляції це інколи добре чути. Якість ухвалення рішень багатьма гравцями Динамо не відповідає рівню серйозних задач. І старий-новий стиль - не передбачає високої щільності рішень, щоб вдосконалюватися в їх якості.#ДКмікроскоп #ДинамоКарпати #УПЛ
🇺🇦Динамо 0:1 Карпати 🇺🇦xG графік 🇺🇦🇺🇦 Динамо - 1.62 xG; 19 ударів та 4 в площину (8 з-за меж штрафного)🇺🇦 Карпати - 0.86 xG; 8 ударів та 3 в площину (1 з-за меж штрафного)Якщо винести за дужки результат, то Шовковського критикували за дві речі: • відсутність системного пресингу. Команда епізодами вмикалася проти статичного розіграшу від воріт, але динамічного пресингу як явища не було • надмірну горизонтальність.Це формувало чіткий запит - більше інтенсивності та більше вертикальності. Але Шовковський від цього відмовився не випадково. Ключова причина - нездатність команди витримувати інтенсивність, необхідну для такого стилю. Вертикальний футбол - це постійні відкривання під передачі середньої довжини і лонгболи. Це автоматично означає більше втрат мʼяча і, відповідно, більше повернень у середній або навіть низький блок. І саме тут Динамо не тягнуло. Це видно навіть по чемпіонському сезону: • команда була горизонтальнішою за Шахтар • пресинг використовувався обмежено, переважно проти статичних введень мʼячаТобто це був не вибір від хорошого життя, а адаптація під можливості. Костюк пішов у протилежний бік. На старті: додалася вертикальність, зросла тривалість відрізків тиску та стало більше динамічного пресингу. І певний час це давало ефект. Але далі почали проявлятися обмеження моделі.Перша проблема - пресинг. Матч із Карпатами показав просту річ: достатньо регулярно виходити через лонгболи - і цей пресинг втрачає ефективність.Бо пресинг - це не лише намір, а структура і профіль гравців. І коли в першій ланці немає гравців, здатних стабільно закривати варіанти - система починає розвалюватися на епізоди.Друга проблема виникає вже з мʼячем. Якщо пресинг не дає стабільних високих повернень, доводиться грати позиційні атаки проти організованого захисту. І тут виявляється, що у Динамо обмежений набір рішень: кроси та дальні удари.Різниця в якості оборони суперників лише підсилює цю проблему. Можна як завгодно ставитися до xG, але різниця між 12.6 xGA у Металіста 1925 і 42.0 xGA у Епіцентра - це різниця в здатності тримати структуру в захисному блоці. І проти організованих команд прості рішення перестають працювати. Тут і проявляється головне обмеження.Команда не демонструє інструментів для «складного» футболу: • мало руху між лініями • мало рішень через центр • залежність від флангів навіть тоді, коли центр відкритийПоказовий момент - Буяльський. Навіть коли він виходить, структура не змінюється. Він залишається вільним у півколі, але мʼяч продовжує йти на фланги. Тобто проблема не у відсутності гравців, а у відсутності механізмів їх використання.Далі - інтенсивність починає бити по самій моделі. Після збірних і в щільних циклах: • інсайди і Ярмоленко регулярно сідають після 60-ї хвилини • темп, щільність і якість рішень падаютьІ це прямо бʼє по грі, яка залежить від постійного руху і тиску. У матчі з Карпатами це було видно ще й через менеджмент складу: лише три заміни. І це вже виглядає або як обмежена довіра до резерву, або як відсутність інструментів для зміни гри.Рішення з молоддю виглядає логічним з точки зору фізики. Редушко і Коробов дають обсяг: можуть витримувати інтенсивність та здатні грати повні матчі. Але це одразу створює іншу проблему - просідання ігрового IQ. І тоді проти низького блоку команда знову повертається до базових рішень.У підсумку Динамо опинилося в точці, де: від пресингу немає стабільного профіту, позиційна атака обмежена, а інтенсивність не тримається на дистанції. Тобто команда перейшла з однієї крайності в іншу, але баланс не зʼявився. І головний ризик тут у тому, що без цього балансу стеля цієї моделі вже проглядається. Проти слабших суперників вона ще може давати результат. Але проти відносно організованих команд: • пресинг буде ламатися через лонгболи • позиційна атака - буксувати • фізика - просідати по ходу матчуІ якщо цей баланс не буде знайдений, Динамо ризикує застрягнути в циклі: або інтенсивність без контролю, або контроль без загрози.#ДКмікроскоп #ДинамоКарпати #УПЛ
🇺🇦⚽️ Стисло після другого тайму (0:1): • Другий тайм Карпати почали не менш агресивно. Білдап киян - це пас у боротьбу. • Лол, Піхальонку закидають за спини. Парадокс: гравець, який має виконувати ці передачі, сам змушений на них відгукуватися. Щось точно йде не так. • Костюк продовжує гнати на рефа замість фахових підказок. Схоже, що ниття на флеші в разі невдачі вже готується. • Туго Піхальонок біжить у зону завершення, але лишається на полі. Якщо про тактику - Динамо не потрапляє в зручний сценарій. Склад доволі одноманітний під специфічні функції, тому поки важко. • Динамо не відмовляється від флангів. Схоже, інакше Костюк не вміє. І байдуже, що по такій грі це неефективно. Якщо Динамо Шовковського було обмежене в один бік, то Динамо Костюка - в інший. • Аути Ляха - це прикольно. • Піхальонок лупить замість тонкої передачі. • Хоч би якийсь лівий пенальті не зіпсував гру, бо вона цікава. • Павлік Вітя замість Чебера в Карпат, у Динамо - Михайленко та Волошин. • Ярмоленко ледь не забив після кросу Піхальонка. Майже спрацювала стратегія Костюка з ~10-ї спроби. Перший явний провал Карпат у захисті за 60 хвилин. • Тренер Динамо йде all-in, ставить усе на Піхальонка. Дивимось, чи спрацює. • Ага, Михайленко вийшов “робити Яцика” - переважно паси назад, трохи чорнової роботи і кілька вертикальних забігань. Але хоч проблему Костюк нарешті розпізнав - уже плюс. • Знову претензії в Костюка до арбітра через місце вкидання ауту. • Заміни в Карпат: свіжі ноги в центр і на фланг. Ого, Буяльський замість Піхальонка, який виконав лише один хороший крос за 66 хвилин. Щось у лісі здохло, але це вже як подорожник мертвому. • Карпатам важко тримати інтенсивність, сідають нижче. • Буя стоїть вільний дві хвилини - жодної реакції партнерів. У них у голові лише фланги. • Реально шкода, що гравець із такою якістю відкривань зараз не потрібен Динамо через стиль гри. Ситуація Костюк-Буяльський нагадує те, що зробив Сабо з Гусіним. • Підтримую Співаковського: Пауло Вітор виглядає трохи тупим, чи якось так. • Показово: Буя один у півколі, просить мʼяч униз, а Михайленко подає крос. Бо колись зробив асист із цієї зони і це вже установка. • Пономаренко відверто психує, що Михайленко не Піхальонок. Психує й Костюк. • Але недовго. Мотя забиває свій трудовий гол. Вистраждав, дочекався. Топовий, справді нападницький - як у матчі з Поліссям. Ставка на дальні удари зіграла. • Під крики “чістий гол” і “в футбол нада іграть” від Костюка узькою арбітр скасовує гол. Тепер точно підгорить на флеші. Моті жовта за язик - погане рішення. Уже поплив, аплодує як Ярмоленко. • Велика пауза, кияни йдуть на штурм. • Мотя може й на другу жовту договоритися. Поплив. • Істерика в багатьох гравців Динамо. Відчули себе Поліссям у Житомирі на кілька хвилин. Це корисно. • Сім хвилин у Динамо є. • Костюк сам винен. Замість того, щоб заспокоювати команду, лише підливав олії у вогонь розмовами з арбітром. Та й баг першого тайму не виправив - Динамо все одно циклилося на флангах, хоча могло мати перевагу в центрі. • Мотя, схоже, ще й ударив лежачого. Це теж відповідальність тренера. Істерика має бути в роздягальні. Під час гри треба шукати рішення, а не нити, як Ребров. • Буя був близьким. Момент був. Дійсно якісна навала в девʼятьох.#ДКемоції #ДинамоКарпати #УПЛ
Правовірна таблиця УПЛ після 21 туруНа основі xPoints 🇺🇦Давно не було апдейтів. Саме час. Головні проміжні висновки: • 🇺🇦🇺🇦 Полтава та Олександрія дійсно там, де й мають бути. Усе справедливо: на що награли, те й мають. • 🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦 Оболонь, Верес, Епіцентр та Кудрівка не настільки печальні для прямого вильоту. Бодай на стикові матчі награли.Простими словами, на короткій дистанції xG - фігня через купу різних причин: календар, травми, бани, помилки арбітрів, ліві пенальті тощо. Проте на довгій дистанції у 21 тур тренд зі створення та недопущення моментів спростовує тезу, що xG - беззмістовна фігня.Топ-3 тих, хто найбільше недобрав: • 🇺🇦 Рух (-7.5) • 🇺🇦 Карпати (-6.7) • 🇺🇦 Динамо (-5.7)Це змушує переглядати спадщину Шовковського. Більшість його втрат очок відбувалася не тому, що команда була геть неконкурентною або мала низьку кваліфікацію саме в розумінні гри. Команда не брала своє.Топ-3 тих, хто найбільше перебрав: • 🇺🇦 Кривбас (+9.1), якому сприяє другий найбільший оверперформанс за реалізацією в УПЛ (+4.9) у поєднанні з хорошою грою кіперів (-6.3) • 🇺🇦 Полісся (+7.4), яке плюс-мінус забиває своє, але Волинець пропустив на 10.1 гола менше, ніж могло б у теорії залетіти • 🇺🇦 ЛНЗ (+4.3)З ЛНЗ навіть нашвидкуруч не розібратися. Команда забила на 4 голи менше за створене та пропустила на 2.5 гола більше за допущене.🇺🇦 Якийсь лютий трешак відбувається в Колосі: • команда забила на 9.1 гола менше очікуваного від створеного • команда пропустила на 8.4 гола менше очікуваного від допущеногоОстанніми тижнями критикуємо Пахолюка, але на дистанції сезону він зайчик. Мабуть, гравці Колоса повинні жити в якомусь монастирі, а Костишин - менше матюкатися. Бо Бог точно їх за щось карає.🇺🇦 Найменше на власні ворота допускає Металіст 1925 - 12.6 xGA. Проте з іншого боку команда суттєво менше створює, ніж основні конкуренти та навіть Карпати. Можливо, матч із Вересом допоможе наздогнати львів’ян.Харків’яни поки що найменш видовищна команда УПЛ - 41.1 xG у їхніх матчах. А Епіцентр найбільш видовищна команда УПЛ. В іграх за їх участю створено моментів на 67.5 очікуваних голів.#УПЛмікроскоп
🇺🇦 🇦🇱 Стисло після другого тайму (1:0): • другий нормальний крос у матчі, другий удар у площину, другий гол. Може, якщо ти колгоспник, то й грати треба в це. Костюк у Динамо так і робить, а Полісся тим часом базовий клуб збірної (1:0) • албанці одразу реагують і роблять дві заміни. Ребров нічого не змінює, активно махає руками після бійки • якби не голи Гуцуляка, Ребров із родиною вже міг би бути десь в Еміратах чи Катарі • на фоні таких же невдах Україна здатна будувати симпатичні атаки, але за це можна платити і дешевше • ще три заміни в албанців. Сільвіньйо, схоже, не дуже прагне нового контракту. Ребров терпить, він уже зробив одну заміну до гри, замінивши травмованого Миколенка • нарешті і наші заміни. Пономаренко, Калюжний і Тимчик. Рівень віри в окремих гравців стабільний • Маліновський виглядає так, ніби вже видав максимум. Прискорення, програний забіг і пауза. Потім взагалі приліг. Схоже, матчі на високих обертах у 32 вже проблема, залишаються ігри, де можна працювати в економ-режимі • Волошин непомітний у грі, але мав щонайменше два моменти близькі до big chance • Шапаренко нагадав, що він досі футболіст. Хороший момент і стійка • Піхальонок виходить замість Маліновського, Зубков замість Заї • Сарапій і Калюжний привозять момент, Узуні або пробачає, або Різник рятує, кому як більше подобається • Пономаренко довго не проявляється, майже 20 хвилин без дій, поки не дочекався кросу зліва • під кінець піднімають Судакова і Циганкова, темп падає, але Пономаренко ще раз знаходить момент • тріумф, впевнено здобули путівку на чемпіонат світу серед безхатьків 2026 • чекаємо новин. Хочеться вірити, що це був останній матч Реброва у збірній і у вересні буде інший тренер, менш токсичний у взаємодії зі ЗМІ#збірнаемоції #УкраїнаАлбанія #РебровАут
🇺🇦 Найгостріше Динамо пʼятирічки?Очікувані та забиті голи впродовж періоду 🇺🇦Зараз модно порівнювати xG Динамо Шовковського, що жило в автобусах та грало на два фронти (УПЛ + єврокубки), із Динамо Костюка з тижневими циклами без регулярних перетинів кордону. Вирішив не порівнювати хуй з пальцем, а подивитися ширше - чи є те, що відбувається зараз, чимось унікальним на зрізі останніх років.Виявилося, що ні. Мабуть, хтось здивується, але в сучасній історії Динамо вже був дуже сильний відрізок - з 30 липня 2023 року по лютий 2024 (15 матчів). Той сезон був першим за довгий час без групового етапу єврокубків. Перші 6 матчів(пікові цифри) до перших сильних опонентів: • 3.33 забитих • 3.38 xG • 0.170 xG/удар⚠️ Але важливо зафіксувати - тут одразу 4 пенальті, які серйозно шумлять вибірку. Тому був сенс взяти повне коло (15 матчів) та порівняти із графіком перших 8 матчів Костюка: • 2.47 забитих проти 2.50 забитих забитих • 2.53 xG проти 2.62 xG • 0.139 xG/удар проти 0.137 xG/ударНаразі 6:2 по пенальті, і це все ще впливає на картину. Чесніше буде подивитися NPxG та голи по завершенню кола. Або Динамо до кінця сезону отримає право на декілька пенальті, що позбавить зайвих рухів.#ДКмікроскоп
➡️ Іноді важко збагнути логіку Реброва. Логіку Костюка інколи ще важче. Майже півтори хвилини Динамо не може вийти з-під тиску. Розлад структури - класичний лебідь, рак і щука. Бражко весь цей час випадає з гри - стоїть в оточенні 5 гравців Оболоні (2-3), не рухається і не пропонує жодного рішення. Фактично відрізаний від команди і блокує першу фазу.1️⃣ Немає впевненості, що Динамо взагалі вийшло б з цієї ситуації, якби не помилка Редушка. Він віддає незграбний пас назад, Михавко змушений висмикнутися і пробігти ~20 метрів за мʼячем. І лише після цього Бражко опускається нижче та формує трійку з ЦЗ. Тобто структура зʼявляється не як наслідок підготовки чи принципу, а як реакція на хаос.2️⃣ Після цього одразу змінюється геометрія: • Бражко в центрі трійки • Михавко і Біловар отримують простір для руху • зникає патова конфігурація 2v2 у першій фазіТепер вже можна нормально просувати мʼяч. І тут головне питання: якщо команда очікувала 2-3-5 від Оболоні, чому це не було зроблено одразу? Бражко півтори хвилини випадає з структури і не дає команді нормально почати розіграш.3️⃣ Один з нападників Оболоні фіксується по Бражку, і це відкриває величезний простір для Біловара. Центр при цьому перекритий трійкою ЦП Оболоні, тому логічне продовження - вихід через фланг.🚨 Коробов перестає статично дивитися футбол і піднімається вище, реагуючи на появу трійки в першій фазі. Зʼявляються пасові лінії, яких не було раніше. Тобто навіть проста зміна структури одразу оживляє рух партнерів. Саме трійка для Коробова стає безпечним сигналом до руху. 4️⃣ Далі включається Ярмоленко: • зміщується в центр і підіймає за собою ЛЦЗ • відкриває коридор для ривка КоробоваУ підсумку: Коробов отримує простір проти вінгбека, який розвернений спиною до воріт - і це вже виграшна ситуація по динаміці. Біловар цей пас виконує (з рикошетом чи без - не принципово, механізм працює).Ключова проблема, якщо Коробов отримує мʼяч і виконує крос: • в штрафному фактично лише Пономаренко проти двох (правда, один ЦЗ може піти на Коробова) • Редушко максимум встигає до кута штрафного, або на два кроки в периметр • Яцик і Піхальонок… стягуються до Біловара з мʼячемІ ось це головне. На слайді №3 вони займали правильні позиції між лініями і могли впливати на подальший розвиток атаки. На №4 обидва інсайди одночасно ламають структуру: • немає другого темпу та немає підбирання • немає наповнення штрафногоКоманда натикалася та вийшла з-під тиску в атаку, але не здатна її завершити. І це вже напряму суперечить ідеї “швидкого сучасного вертикального футболу”. Тому проблема тут не в якості пасу Біловара чи рикошеті. Проблема в тому, що правильна структура: • зʼявляється випадково • і одразу руйнується рухами інсайдів у фазі кульмінаціїСаме це і пояснює, чому навіть перспективні епізоди не доводяться до моментів, і треба молитися на пенальті. Окей, Піхальонок. В нього звичка від Дніпра-1 стягуватися до мʼяча до ЦЗ, щоб потім закинути на хід Довбику. Він не вірить, що Біловар може запустити Коробова. Приймається. Сам би не повірив. Але що там забув Яцик? Досі не доганяю чому Динамо не взяло халявні ~$3 млн. Хіба це спроба змусити МХ1925 підняти ставку до $4 млн. Проміжний підсумок не спонукає до оптимізму. Без складної логістики та після зборів Динамо фізично в непоганому стані, як кожної весни за Шовковського. Але жодних натяків на очевидний інтелектуальний прогрес поки немає. Чому це проблема? Бо коли почнуться переїзди закордон і ниття з цього приводу, фізика так само зникне як позитивний аргумент переваги.#ДКмікроскоп